Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @smartcells Cok tesekkurler, gunlerdir icinden cikamadigim bir konuydu. Bazi danismanlik firmalarinin formda kesinlikle en ufak bir hata olmamasi gerekiyor uyarilarina ragmen gecmis donemlerde greencard kazanmis arkadaslarim cok rahatsiz oluyorsan mulakat tarihi belirli olduktan sonra da actirabilirsin ama ona da hic gerek olmadigini soyluyorlar. Boyle bir tecrubeniz olmus muydu?

• @Nico Merhaba, Bilgilendirme icin cok tesekkurler. CSPA ile ilgili bir arastirmam olmadi, ilk defa duydum.

• @Şeyma-YILDIRIM Çok pardon karıştırmışım. Sürecinizde başarılar. 🧿

• ⭐⭐⭐

@Şeyma-YILDIRIM Konsoloslukta DS260’daki hatalı ya da eksik kısımları duzelttirebilirsiniz. Ama şehir isminin birkaç harfle hatalı yazılması bunlardan biri değil 🙂 Gönlünüzü ferah tutun.

• ⭐⭐⭐

@Şeyma-YILDIRIM, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Cok tesekkurler, gunlerdir icinden cikamadigim bir konuydu. Bazi danismanlik firmalarinin formda kesinlikle en ufak bir hata olmamasi gerekiyor uyarilarina ragmen gecmis donemlerde greencard kazanmis arkadaslarim cok rahatsiz oluyorsan mulakat tarihi belirli olduktan sonra da actirabilirsin ama ona da hic gerek olmadigini soyluyorlar. Boyle bir tecrubeniz olmus muydu?

2021 döneminde adını soyadını ters kutucuklara yazan, doğum yılını yanlış yazan, doğum yerini Bakırköy yerine Kadıköy yazan, hatta hatta daha öncesinde ad kısmına gerçek adı yerine lakabı olan Superman yazıp da vize alanlar oldu (Superman şu anda ABD vatandaşı). Fraud amaçlı olmayan, insan doğası gereği yapılan küçük, basit harf/kelime hataları konusunda Ankara konsolosluğu hoşgörülü ve böyle konularda sorunlar yaşanmıyor.

Danışmanlar, acentalar vs bunlar bir halt bilmiyorlar. Çünkü onların elinde bu forumdaki kadar gerçek ve güncel bilgi, tecrübe yok. Onların elinde 5-10 case varsa bu forumda yüzlerce, binlerce gerçek ve güncel deneyim bilgisi var. Biz burada sizlerin sorularına cevap verirken, tavsiyelerde bulunurken çok yakın zamanda yaşanmış gerçek tecrübelere dayanarak yapıyoruz bunu. Danışmanları boşverin, onların sözüne inanırsanız telafisi zor zararlar görebilirsiniz. Örneğin onların sözüne inanıp şimdi DS260 açtırsaydınız kendinizi sıranın en sonuna atmış olacaktınız. Her an mülakat alabilecek durumdayken bir anda tekrar evrak onayı ve mülakat sırasında girecektiniz. Ve belki de hiç mülakat şansı bulamayacaktınız sıranın en sonunda beklerken.

• @smartcells Cok tesekkurler, kendimi acaba yanlis yaptim mi, sorun olur mu psikolojisinden cikarmama yardimci oldu mesajiniz.

• @Sono Cok tesekkurler 🙂

• DV2022 konusunda KCC iyice frene bastı sanırım?

• @Şeyma-YILDIRIM imzanız 2022 olmalı sanırım.

• Herkese Selamlar

Az önce KCC'den evrak onayımız geldi. Sizleri de bilgilendirmek istedim. Umarım en kısa zamanda herkese dönüş yaparlar.

• @a-kaya, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese Selamlar

Az önce KCC'den evrak onayımız geldi. Sizleri de bilgilendirmek istedim. Umarım en kısa zamanda herkese dönüş yaparlar.

Tebrikler 👍🏻👍🏻👍🏻

• ⭐⭐⭐

@a-kaya, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese Selamlar

Tebrikler, hayırlı olsun.

• Evrak onayi emaili az once bana da geldi ancak son emailin kisminda bu bildirim evraklarinizin dogru ve eksiksiz oldugu anlamina gelmez demis bu jenerik bir cevaptir degil mi?

• @a-kaya Evraklarınızı tam olarak hangi tarihte yollamıştınız?

• @sadıkkurtoglu 20 Eylülde gönderdik, sonra 2. kez talep maili gelince 13 Ekimde ikinci kez göndermiştim. Ancak anladığım kadarıyla 20.09.2021'e göre işlem yapmışlar, çünkü bizimle aynı gün onay alan betterwithbutter da 20.09'da göndermiş gözüküyor.

• @betterwithbutter Hayırlı olsun, tebrikler.

• @a-kaya Ben de 26 eylülde gönderdim. Darısı hepimizin başına 🙂

• ⭐⭐⭐

@betterwithbutter, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Evrak onayi emaili az once bana da geldi ancak son emailin kisminda bu bildirim evraklarinizin dogru ve eksiksiz oldugu anlamina gelmez demis bu jenerik bir cevaptir degil mi?

Onayınız hayırlı olsun.

KCC evrakları teknik olarak inceliyor. Doğru formatta (pdf, jpeg) ise ve doğru isimlendirilmişse ve açılıp okunabiliyorsa OK veriyor. Gönderdiğimiz belgelerin içeriklerine bakmıyorlar. Zaten baksalar da anlamazlar. Kazananlar mülakata girecekleri ülkelerin dilinde de belge gönderebildiklerinden içeriğini okuyup anlamaları mümkün değil. Bu yüzden "Belgenizin içeriğinin doğru olduğundan emin değiliz, konslsoluk belgenizi inceleyecek ve karar verecek, biz şu an için onay veriyoruz " anlamında yazıyorlar o uyarıyı.

• @smartcells
    Merhabalar...

Benim taradigim belgelerden turkce olan kismi bulanik cikmis tararken bir kismi okunmuyor fakat cevirisi cok net sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐

@ibrahim1, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells
    Merhabalar...

Benim taradigim belgelerden turkce olan kismi bulanik cikmis tararken bir kismi okunmuyor fakat cevirisi cok net sorun olur mu?

Evrağı uygun bulmazlarsa size maille bildirip yeniden isterler.
    O haliyle onay alırsanız mülakata net ve okunabilir yeni alınmış örneğiyle gitmek zorundasınız zaten.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |