Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @cokbekledik86 arada Emma ya sorarak. Virtual assistant.

• @yonca_2020 orası neresi iletişim mail bişey varmı hiç bir bilgim yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekdodo, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells Şu an hali hazırda bir işte çalışıyorum ve öğrenciliğim devam ediyor. Son sınııfım. Şubat tatilinde gitmek istiyorum, mart ayında kesin dönmem gerekiyor. ( okulum başlayacak )

Pozitif bir katkısı olur diye düşünüyorum.

Eger son sinifsaniz ve mezun olmak icin geri gelecekseniz o durumda denemeniz iyi olabilir. Bence de turist vizesi alma ihtimaliniz var boyle bir durumda.

• Arkadaşlar merhaba 22 mart 2021 de ı 130 formu uscısa gönderildi 2 ağustos itibari ile incelemeye alınmış ama daha herhangi bir dönüş yapmadılar 8 ayı geçti 9. aya doğru gidiyor. Dosyamız nebraska ofisinde muhtemelen. Avukatımıza sorduğumuzda anormal bir durum yok diyor. Eşim abd de şuan ben türkiyedeyim. Hergün konuşurken konu dönüp dolaşıp bu mevzuya geliyor moralimiz bozuluyor. Tahmini ne zaman dönüş yaparlar bize bilgisi olan varmı acaba?

• @intelcorei5 nebraskada olsa sanırım bukadar zamana bi ilerleme olurdu size gelen kağıtta hangi centerda olduğu yazar

• @cokbekledik86 Nebraska yazıyor ama dosyanın diğer ofislere gönderilme durumu çok yaygınmış sanırsam bizedemi öyle oldu acaba ? Bunu nereden sorgulayabiliriz biliyormusunuz?

• Emma-Virtual Assitant- USCIS sitesinde. Ona sorunca soyluyor nerede oldugunun dosyanizi

• @intelcorei5 son iletide bende o soruyo sormuştum açıklamış bi arkadaş

• Selamlar.

Bugün sabah eşimin adresine NOA1 maili geldi.

Ancak kafamıza takılan bir durum var. Mail, National Benefits Center ( Overland Park, Kansas) 'dan gelmiş.

Normal bir durum mudur?

• @yonca_2020 merhaba size mülakat tarihi geldi mi Kasım ayında DQ olan bir tek sizi görüyorum , ortalama kaç ay sürüyor konsolosluktan tarih gelmesi ?

• @bologna 2 kisiyiz daha gelmedi. Normalde 5 hafta falan suruyor bekliyoruz bakalim.

• @yonca_2020 teşekkürler ben de NVC için evrak topluyorum bu aşamada 3 ay falan sürüyor diyorlar yani ne kadar uzun bitmek bilmedi.umarim herkes biran önce vizesini alır

• @bologna selam biz de bekliyoruz mülakat tarihi

• @ugly sizin DQ ne zamandi?

• @yonca_2020 16 kasım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekdodo, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Selamlar.

Bugün sabah eşimin adresine NOA1 maili geldi.

Ancak kafamıza takılan bir durum var. Mail, National Benefits Center ( Overland Park, Kansas) 'dan gelmiş.

Normal bir durum mudur?

herhangi bir sorun gorunmuyor, yogunluktan dolayi dosyaniz oraya aktarilmis olabilir.

• NVC sürecindeki Sponsor kısmını ve kendi civil dökümanlarımı gönderdik , konsolosluk görüşme gününü bekliyoruz gelişmeleri burdan aktaracagım arkadaslar.

Ayrıca bir sorum var eşim normalde New York'ta ikamet ediyordu biz basvurularda da amerika adresimiz olarak new yorkta'ki evi yazdık fakat amerikaya gittigimizde Chicago'da yaşamaya karar verdik hatta Turkiye'den ayrılmadan Chicago'dan ev tutacagız sorum şu direk Chicago'ya uçsam girişte herhangi bir problem olur mu yoksa önce New York'a gidip ordan aktarmalı bir şekilde green card belgemi aldıktan sonra havalimanından direk Chicago'ya mı geçmemiz gerekli. Bilgi verebilir misiniz arkadaşlar?

• @fenercag merhaba benim bildiğim ds formunda doldurduğunuz ve green cartinizin geleceği adresi hava alanında görevliye söyleyip değiştirebiliyorsunuz. Yani sorun olacağını sanmıyorum nereden giriş yapacaginizin daha deneyimli arkadaşlar net bilgi verir ben mantıken bakınca taşınmak kadar doğal bir durum olamaz. Hava alanındaki görevliye, eşim yakın zamanda taşındı adresimi guncelleyebilirmiyiz diye soylerseniz kartinizda yeni adresinize gelir muhtemelen.

• Merhaba arkadaşlar,
    Gerekli belgeler upload yapıldı şu an interview tarihini bekliyorum , benim için çok önemli bir sorum olacak,
    Bu süreçte, benim şu an yurt dışına cikmamda bir sakinca var mı?mesela Lübnan'a gitmek istiyorum. Acaba mahsuru var m bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevap yazarsa çok sevinirim, teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fenercag, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

NVC sürecindeki Sponsor kısmını ve kendi civil dökümanlarımı gönderdik , konsolosluk görüşme gününü bekliyoruz gelişmeleri burdan aktaracagım arkadaslar.

Ayrıca bir sorum var eşim normalde New York'ta ikamet ediyordu biz basvurularda da amerika adresimiz olarak new yorkta'ki evi yazdık fakat amerikaya gittigimizde Chicago'da yaşamaya karar verdik hatta Turkiye'den ayrılmadan Chicago'dan ev tutacagız sorum şu direk Chicago'ya uçsam girişte herhangi bir problem olur mu yoksa önce New York'a gidip ordan aktarmalı bir şekilde green card belgemi aldıktan sonra havalimanından direk Chicago'ya mı geçmemiz gerekli. Bilgi verebilir misiniz arkadaşlar?

Hayir, dilediginiz yerden ABD'ye girebilirsiniz; sorun degil.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |