Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Gc alamayin arakadaslar bence uzulmesin bu dunyanin sonu deil. Tamam turkiyede olanlar cok iyi anliyorun bazi seylerden kacmak niyetindenler ama usa da hayat cok toz pembe deii bence, zengin deilseniz nereye gitseniz calismak zorunuzdasiniz.bu usa biraz daha zor sole ki sevdikleriniz ayri yabanci bi ortam bu yasamak inanin zor. Ben sahsen ingiltere yasiyorum ama green kart cikti su an Orlando dayim burdaki hayati bakiyorum ve kendi kendime soruyorum buraya gelinio yasanir mi? Tabi ki yasanir burda 300 milyon insan var ama nasil bi yasam varin siz dusunun. Simdi birileriniz diyecek ki don ulkene o zaman. Bu com farkli bisey aslinda. Belki birgun donecegim. Hayat neler getiri bilinemez. O yuzden saglik olsun demek en guzel seydir hayatta bence

• KCC 50000vizeyi vermek isterse demiştik.. Olmadı. 50000e tamamlamayı istemediği bir tek bu yıl oldu. Bu da bize denk geldi. Merak ettiğim EU geçen seneki kadar vize verebilecek mi. Üzgünüm çok elbette. Aylardır hayalini kuruyorduk. @yekta hayırlı olsun gözün aydın. İçim rahatladı bir nebze sana sıra geldiğini görünce. Gelmeyen arkadaslara da su saatten sonra gerçekten sabır diliyorum bu ülkede. Buradan gerçekten gitmek isteyenlere tavsiyem başka ülke alternatiflerine bakınız, Amerikayi zorlamaya devam etmektense. Birkaç gundur forumdan uzaktim ve çok iyi gelmişti. @crazycells senin gibi ozverili muhteşem birine rastlamak harika. Yüzün hep gülsün, işlerin hep rastgitsin umarım. Daha buralardayiz gitmek yok, Hakkı Abiyle @arnblt @yekta yektayi ugurlamadan 😊

• @jade haha çok tesekkür ederim abla :)) kendi adıma sevindigim kadar sizlere üzüldüm . ama senin şansın devam ediyor biliyorsun :))))) bu arada amerikayı bildigin için senle daha çok muhabbetimiz olacak inş

• ⭐⭐

@yekta Tebrik ederim, gözünüz aydın! 🙂

• @saulgoodman teşekkürler 🙂

• @pilot23 kimsenin "Toz pembe" bir beklentiyle oraya gelmek istediğini sanmıyorum ben. En azından kendi adıma. Hatta belki ekonomik olarak buradan daha düşük şartlarda orada yaşayacağım (herkesin derdi de ekonomi değil bence) artık mesele başka bir yere geldi. Temel hak ve özgürlükler, adalet gibi sorunlarımız çok fazla. Bir hafta önce motosikletle kırmızı ışıkta beklerken yanımdan aynı yöndeki belediye otobüsü kırmızıda devam etti. Sonraki ışıklarda yanyana geldik camı açıktı "Keşke kırmızıda geçmeseydin" dedim. "Sana ne" falan dese mutlu olabileceğim bir şekilde cevap verdi.. "Neden abi?"... Birçoğumuz bu yaşam modelinden şikayetçiyiz. O otobüs şoförü orada kırmızıda bu kadar rahat geçebiliyor mu? Bugün bu olurken 5 sene sonra bu erozyon nereye varacak? Temel haklar ve özgürlükler, adalet ana sorunlarımız. En azından benim için böyle...

• benim merak ettigim şey bir ihtimal 50 bin vizeyi yakalayamayan kcc eudaki gidemeyen 5 6 bin case noya ek çekiliş yapar mı sizce ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

benim merak ettigim şey bir ihtimal 50 bin vizeyi yakalayamayan kcc eudaki gidemeyen 5 6 bin case noya ek çekiliş yapar mı sizce ?

Bu, daha once emsali olmayan bir durum sayin @yekta , bu yonde bir aciklama ya da ima da yapilmadi. Neden boyle bir durum olacagini dusunuyorsunuz?

• @crazycells @yekta Arkadaşların atladığı bir nokta var; CEAC verilerine göre issued, ready, ap toplamı dünya genelinde vize olarak ele aldığımızda zaten 51 bini aşıyor. Ağustos ve Eylül ayı mülakatları ile geriden gelen ready ve ap backloglarını da hesaba kattığımızda sürecin tamamlanması için daha yetkili mercilerin önlerinde dolu dolu 2.5 ay var.

9.5 ayda 33 bin vize issued olmuş ve bunu 12 aya ortalarsak 44 binde kalır şeklinde bir bakış açısı bence çok kişiyi yanıltacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@crazycells @yekta Arkadaşların atladığı bir nokta var; CEAC verilerine göre issued, ready, ap toplamı dünya genelinde vize olarak ele aldığımızda zaten 51 bini aşıyor. Ağustos ve Eylül ayı mülakatları ile geriden gelen ready ve ap baclokglarını da hesaba kattığımızda sürecin tamamlanması için daha yetkili mercilerin önlerinde dolu dolu 2.5 ay var.

9.5 ayda 33 bin vize issued olmuş ve bunu 12 aya ortalarsak 44 binde kalır şeklinde bir bakış açısı bence çok kişiyi yanıltacaktır.

dogrudur. herkes ready'lerin cogunun vizeye donusmeyecegini ve ap'lerin bir kisminin yetismeyecegini farzediyor. Bunun dogru olup olmadigini Ekim'de gorecegiz... Son aylara dogru AP'lerin onaylanma orani artiyor, surec bitmek uzere oldugu icin NVC hizlica onayliyor, bu verilen vizelerde artis saglayacaktir, ama ben de toplamda verilen vize sayisinin gecen yillara yaklasmayacagini dusunuyorum.

• yeni 2020 DV basvurusu ne zaman?
    EU2018 victim.

• @yekta oyle bir durumda cekilisin cekilisini mi yapacaklar. Sectiklerini bile alamadilar. Tekrar neden cekilis yapsinlar? Keske rakami onumuzdeki ay guncelleseler. Olmayan seyler oldu ya bu sene. boyle bir sey de olsa ya keske 😞

• benimki sadece bir ihtimal diye diyorum . kcc ye baksanıza afrikaya verilen currenti bile geri alabiliyor demekki yetkileri çok fazla . geçen sene 2017 kazananları için ayrı bir çekiliş yapmış sanırım öyle birşey olabilir mi acaba diye dedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freeline1 Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

yeni 2020 DV basvurusu ne zaman?
    EU2018 victim.

onumuzdeki aylarda bilgiler aciklanir. Buyuk ihtimal Ekim-Kasim arasinda olacaktir yine basvurular.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

benimki sadece bir ihtimal diye diyorum . kcc ye baksanıza afrikaya verilen currenti bile geri alabiliyor demekki yetkileri çok fazla . geçen sene 2017 kazananları için ayrı bir çekiliş yapmış sanırım öyle birşey olabilir mi acaba diye dedim

yok o dediginiz cok farkli bir durumdu 🙂 DV2018 icin olmasi mumkun degil onun artik.

• hayata devam edeceğiz arkadaşlar son bir kaç aya kadar umut dolu güzel bir rüya gördük fakat sonu kabusa dönüştü. teslim olmamak bir tercih ve ben bunu seçiyorum kendi adıma. istemek ve daha çok istemek en önemli koşul. vazgeçmeyin...

sanmayın ki harikayım müthiş keyifliyim. öyle bir dünya yok ancak elden de fazlası gelmiyor. koşulları zorlamalısınız/zorlamalıyız...

• Ekim ayına az kaldı. Pes etmek yok...

• @caglaror 🙂 Az kaldı evet.

• arkadaşlar eşim işten ayrıldı ve pasaportunu yenilemek istiyoruz - bu saatten sonra ds260 değiştirebilirmiyim ya da değiştirmesem bir sorun çıkar mı?

• ⭐⭐

Mülakattan önce konsolosluğa mail atıp güncelleme yapabilirsiniz. Ama pasaport başvurunuzu şimdiden yapın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |