Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar,

Yazamadim hemen, ben de vizemi aldim sonunda Kasim 15’te. Hatta yarin ABD’ye giris yapacagim.

Elektronik sisteme gecilmis, artik bir paket tasinmiyormus. Airport’daki memura sadece pasaportu vermek yeterli olacak sanirim.

Bekleyen herkes umarim en kisa surede tamamlarlar sureclerini.

Tesekkurler butun bilgiler ve yardimlar icin.

• @senes hayırlı olsun tebrikler 🙂

• Birkaç gün öncede yazmıştım kimse yardımcı olmadı. Lütfen bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Deneyimsizim.. @crazycells
    Bu bildirim ile ilgili geçen hafta mektupta geldi sanırım NO2 deniliyor buna bilmiyorum.
    1- Nvc şimdi benimle nereden iletişime geçicek
    2- Bundan sonraki süreçte ne olucak?
    3-Nvc belgelerim onaylansa bile vize bültenindeki tarihi mi beklemem gerekicek?
    4- NOA1 NOA2 ne oluyor tam olarak? Ben şuan noa2 sürecinde mi sayılıyorum?

• @historian sayfanın başından itibaren okursanız cevapları oradan öğrenebilirsiniz

• ptt memuru hanim Abd ankara konsolosluğu yerine istanbul konsolosluğuna kargolanmis belgelerimi. otomatik adres girildigi icin yanlışlık yapılmış.

• @historian, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Birkaç gün öncede yazmıştım kimse yardımcı olmadı. Lütfen bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Deneyimsizim.. @crazycells
    Bu bildirim ile ilgili geçen hafta mektupta geldi sanırım NO2 deniliyor buna bilmiyorum.
    1- Nvc şimdi benimle nereden iletişime geçicek
    2- Bundan sonraki süreçte ne olucak?
    3-Nvc belgelerim onaylansa bile vize bültenindeki tarihi mi beklemem gerekicek?
    4- NOA1 NOA2 ne oluyor tam olarak? Ben şuan noa2 sürecinde mi sayılıyorum?

1- Email ile iletişime gececekler. Ayrıca posta da yolluyorlar.
    2- USCIS başvurunuz onaylandıysa dosyanız NVC ye gececek ve oradan bildirim alacaksınız. Sonra da NVC den gelen yönlendirme ve evrak taleplerini dolduracak, yollayacaksınız.
    3- EVET - KAtegoriniz F2B olduğu için evrakalrınız NVC ye geçce bile visa bulletin i takip edip vizenizin aktif olmasını bekleyeceksiniz, muhtemelen o süre içerisinde dosyanız NVC ye geçmiş olsa bile sistemde işlem yapabilmek için bekleyeceksiniz
    4- NOA1 : USCIS in evraklarınız aldığına dair ilk teydi NOA2: USCIS in evraklarınızı incelediği ve onayladığına dair 2. teyid.

Umarım yardımcı olur, sevgiler

• Merhabalar yazdığım soruma net cevap bulamadim yardımcı olursanız sevinirim
    Eşimle resmi nikah yaptık ve soy isim değişikliği nedeniyle pasaport ve kimlik yenilememiz gerekiyormu pasaport soy isim değişikliğinde konsolosluğa bildirmemiz gereklimi eşim amerikaya giriş çıkış yaptığında bir sorun olurmu soy isim değişikliği f2a bavrucagim da @crazycells yardımcı olabilirseniz sevinirim

• @Doncarleone size Ankara konsolosluğundan mail gelmiş miydi pasaport geldiğine dair ? Bu kadar şanssızlık olmaz

• @Meltem-Koç merhabalar istanbula ulasabildim bugun. Biz ankaraya yollayacagiz dediler. Olumlu olumsuz gelismelelerden haberdar edecegim genel tecrube birikimi adina

• @hulyaek Çok teşekkür ederim. Case numberım yazan mektupta bugün geldi.

• Arkadaşlar merhaba, vizemi aldım, greencardımın ödemesini yaptım, uçak biletimi de aldım. Her şey için çok çok teşekkür ediyorum hem kurucuya @crazycells hem diğer paylaşımcılara. Bu sayfadan çok faydalandım. Avukatımdan da memnun olmadığım için çoğu işimi burada öğrendiğim şeyler sayesinde kendim halledebildim hem de takibini yapabildim. Bekleyen herkese sabırlar diliyorum, umarım herkes en kısa sürede olumlu sonuçlar alır. 🤗👋

• @Esra-Esra hayırlı olsun esra hanım iyi yolculuklar her sey gönlünüzce olsun 🙏💐

• @Esra-Esra 🙂 bak benden önce gidiyorsun, o kadar stres yaptık, herşey halloldu. bol şans herşey güzel olsun.

• @ecom çok teşekkür ederim darısı başınıza. 🙂 🎈🎈

• @Esra-Esra hayırlısı olsun Esra hanım darısı bekleyen bizlere 👍

• @hulyaek Hakikaten öyle oldu. Hayatımın en stresli dönemlerinden biriydi. Ama bitti şükür. Sen ne zaman gidiyorsun? Ben 26 Aralık'ta yolcuyum. Hepimiz için güzel olur her şey umarım. 🙂

• @Meltem-Koç Teşekkür ederim. Sizin işinizin de çok uzun süreceğini zannetmiyorum açıkçası. Umalım da öyle olsun. Var mı haber ?

• Yok malasef henüz göndereli 5 gün oldu bekliyoruz umarım 🙏🏻

• Gunaydin, bugun resmi bir mail almadim ama ais in sitesinde randevu tarihimin 13 aralik oldugunu ogrendim 🙂 herhalde tarih belli oldu.
    3 yil 1 ay oldu neredeyse. Insallah sorunsuz gecer.. herhalde ais in sitesi dogrudur tarih konusunda randevuyuda sectim zatne.

• @Esra-Esra 11 ocak benim gidiş hayırlısıyla

Benzer Başlıklar

• 89
  • 6430
  • 116
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |