Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @datanist Biz konsolosluğa öyle bir talepte bulunduk ancak geri dönüş yapmadıkları gibi mülakat esnasında iletişim bilgilerini değiştirmek istediğimizi söyledik ona da olumlu yanıt vermediler. Artık ABD'ye girerken her bir kişi için ayrı ayrı dilekçe vereceğiz adres değişikliğinin yapılmasına dair.

• @Elif-Başargil Geçenlerde Ankara'da ki ilk 2022 mülakatinda dahi adres değişikliği yapildi diye biliyorum. Degistirebilseniz cok iyi olurmuş. Londra'nin çalışma tarzı farklı olabilir tabi ki. Orada mülakata girecekler için önemli bilgi. Tesekkurler.

• @Ismail-Peynirci Arkadaşlar ben bu konuyu Avukat Remzi Guvenc Kulen'e youtube kanalı üzerinden sordum. "Bu sorun olmaz. Anlatırsınız." olarak cevapladı. Bunun üzerine ds260 formumu açtırmaktan vazgeçtim. bilginiz olsun.

• Selamlar,

Iki konu hakkinda fikrinizi almak istiyordum.

1- Cifte vatandasligim var fakat dv cekilisinde TC pasaportunu kullandim. Bu arada Turkiye dogumluyum. Ankara konsoloslugunun yayinladigi TC vatandasi olmayan.. ibaresine takilmayacagimi dusunuyorum fakat gecmis senelerden belirli bir tecrubeniz var mi bu konuyla ilgili olarak? Ds form gonderme tarihim 15.05 olmasina ragmen de talep maili gelmedi. Acaba bu konuyla ilgili olabilir mi sizce? Ben evraklarimi ne olur ne olmaz yine de gonderdim.

2- Diger aklima takilan konu da mulakat sirasinda kullanilan pasaportun en az 8 ay gecerli olmasi konusunda. Pasaportumun suresi 04/23 te sona eriyor. Normal sartlarda Agustos ayina kadar mulakata girmem durumunda bir sorun olusmayacak sanirim ama dv21 surecini de gozonunde bulundurursak mulakatlarin Agustos-Eylul aylarina yigilmasi durumunda pasaportun suresinden dolayi sikinti olabilir mi sizce? Agustosa gelmeden once durumlari kontrol edip 2022 ilk aylarinda da mulakat verilmemesi durumunda pasaportumu yenilesem mi yoksa hic vakit kaybetmeden mi yenilesem, sizin oneriniz ne olur? Acikcasi pasaportu yenilemekten kacinmamin nedeni ds260 formunu yeniden actirmak, evraklar icin yeniden aksiyon almak vs.. durumlari icin KCC ile is yapmak gerektiginden. Kendilerinin is yapma modelleri belli oldugundan KCC ye ne kadar az isimiz duserse o kadar iyi diye dusunuyorum 🙂

Bu iki konu hakkinda sizlerin de fikirlerini almak isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ismail-Peynirci, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba ds260 formumda son beş yılda seyahat ettiğiniz ülkeler kısmına birkaç saat için giriş çıkış yaptığım singapuru eklemeyi unutmuşum. filipinler tatili için singapur aktarmalı gitmiştim. singapur havalimanından singapura giriş çıkış yaptım böylelikle pasaportuma singapur damgasını vurdular. bunu eklemek için ds 260 formumu açtırmama gerek var mı?

sadece aktarma yaptiginiz icin eklemenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Elif-Başargil, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@datanist Biz konsolosluğa öyle bir talepte bulunduk ancak geri dönüş yapmadıkları gibi mülakat esnasında iletişim bilgilerini değiştirmek istediğimizi söyledik ona da olumlu yanıt vermediler. Artık ABD'ye girerken her bir kişi için ayrı ayrı dilekçe vereceğiz adres değişikliğinin yapılmasına dair.

Evet, bu durum tamamen oradaki gorevlinin o anki moduna bagli...

Sadece konsoloslukta degil, ABD'ye girerken CBP memurlarinin bile "su an cok yogunuz, siz daha sonra online olarak bilgileri degistirin" dedikleri foruma aktarildi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetdacic, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,

Iki konu hakkinda fikrinizi almak istiyordum.

1- Cifte vatandasligim var fakat dv cekilisinde TC pasaportunu kullandim. Bu arada Turkiye dogumluyum. Ankara konsoloslugunun yayinladigi TC vatandasi olmayan.. ibaresine takilmayacagimi dusunuyorum fakat gecmis senelerden belirli bir tecrubeniz var mi bu konuyla ilgili olarak? Ds form gonderme tarihim 15.05 olmasina ragmen de talep maili gelmedi. Acaba bu konuyla ilgili olabilir mi sizce? Ben evraklarimi ne olur ne olmaz yine de gonderdim.

2- Diger aklima takilan konu da mulakat sirasinda kullanilan pasaportun en az 8 ay gecerli olmasi konusunda. Pasaportumun suresi 04/23 te sona eriyor. Normal sartlarda Agustos ayina kadar mulakata girmem durumunda bir sorun olusmayacak sanirim ama dv21 surecini de gozonunde bulundurursak mulakatlarin Agustos-Eylul aylarina yigilmasi durumunda pasaportun suresinden dolayi sikinti olabilir mi sizce? Agustosa gelmeden once durumlari kontrol edip 2022 ilk aylarinda da mulakat verilmemesi durumunda pasaportumu yenilesem mi yoksa hic vakit kaybetmeden mi yenilesem, sizin oneriniz ne olur? Acikcasi pasaportu yenilemekten kacinmamin nedeni ds260 formunu yeniden actirmak, evraklar icin yeniden aksiyon almak vs.. durumlari icin KCC ile is yapmak gerektiginden. Kendilerinin is yapma modelleri belli oldugundan KCC ye ne kadar az isimiz duserse o kadar iyi diye dusunuyorum 🙂

Bu iki konu hakkinda sizlerin de fikirlerini almak isterim.

1. Sorun yok, size ozel bir durum oldugunu sanmiyorum.

2. Boyle bir durumda mulakat tarihi aldiktan sonra pasaportunuzu guncelleyip o pasaportu mulakata goturebilirsiniz. Halihazirda uzun bir suresi varken, pasaportu su an guncellemenize gerek yok kanimca.

• @crazycells çok teşekkür ederim.

• Bu ileti silindi!

• Sayın @Kitapsever bende DS 260 formunu Mayıs ayının son haftası gönderdim. Banada herhangi bir evrak talep maili gelmedi. Bende 25 Eylülde herhangi bir talep maili beklemeden evraklarımı gönderdim neyazık ki banada herhangi bir onay maili gelmedi.

• Bu hızla gidilirse geçen seneden hiçbir farkı kalmayacak 😕 evrak onayı aldım ancak ben bile alamayacağımı düşünmeye başladım.

• @beyc Case numaranız çok düşük. Sizin yerinizde olsam işime bakarım, mülakatı beklerim. Kesin gibi bir şey Amerika'ya gitmeniz. Peki benim gibi case numarası olanlar ne yapsın?

• @beyc Bence bu sene case numarasından çok DS260 gönderim tarihi önemli. Ben ilk 1000 kişi arasındayım ama KCC'nin yeni çalışma sisteminde case numarası 15 bin olan birinden hiçbir farkım yok. Normal şartlarda ekimde mülakat almam gerekirken şu şartlarda Ocaktan önce evrak isteği almam bile mümkün görünmüyor. Bunun onayı var üstüne mülakatı var nerden baksan berbat bir durum. Ama siz onay bile almışsınız, yakında mülakatta alırsınız. Umutsuz bir durum gözükmüyor sizin için 🙂

• @darkside inşallah hepimiz sorunsuz bir şekilde bu süreci atlatır vizemizi alırız arkadaşlar tek temennim bu

• @datanist adres değişikliğini sistem üzerinden rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

• Herkese merhaba. Telegram grubunda sorup cevap almıştım ancak başkaları da benimle aynı durumda olabilir diye buradan da belirtmek istedim. Böylece kalıcı olur. Çocuğu olan aileleri ilgilendiren bir konu öncelikle. Ben ve eşim DS260 formunu 8 Haziran'da göndermiştim. Sonra 17 Eylül'de bebeğimiz oldu. Formu açtırmadan Add Applicant ile ailenin yeni üyesini pasaport bilgileri ile beraber ekledim. Formu açtırmam gerekir mi gerekmez mi diye kafamız karıştı. Çünkü 8 Haziran'da çocuğumuz yoktu ve çocuksuz olarak o bilgi ile formu doldurduk. Benim gibi formu gönderdikten sonra çocuğu olanlar/evlenenler vs için önemli bir konu olduğunu düşünüyorum. Çünkü malum formun açılması epey sürebiliyor ve zaten yavaş olan süreci uzatabilir. Sadece KCC'ye de bununla ilgili mail attım.

Benim mailim:

To Whom It may Concern

I am a DV2022 Lottery Greencard Winner with a CN of 8xxx. I would like to have your attention for a recent update . I successfully submitted my DS260 form at 8 June 2021 with all details. My case is now in progress at KCC . However, after submitting the DS260 form, we have a new-born family member who joined us in September 2021. I wanted to ask you whether I need to send a resubmission request of DS260 to add my baby-girls personal info or your officers would kindly update her data during visa interview in Ankara US Embassy? I appreciate for your help in advance.
    Principal Applicant's Full Name: xxx
    Case Number: 2022EU00008xxx
    Preference Category: DV DIVERSITY
    Foreign State Chargeability: TURKEY
    Date of Birth: xxx

1 gün sonra gelen cevap:
    Thank you for your inquiry.

We can provide you with the following general guidance, which is also included on the travel.state.gov website: In general – • If your family circumstances have changed after you entered the lottery, for example, if you have very recently gotten married or had a child, you will need to add your new family members to your case when you and your family fill out your DS-260 application forms. (“Family member” refers to a spouse and/or unmarried children who had not reached age 21 before you entered the lottery.) • If you had a spouse or children prior to submitting your original entry, but you did not include them on your original entry form, then your case will be disqualified at the time of your visa interview. Neither you nor any of your family members will receive visas. Any fees you pay will not be refunded. Further information can be found in the Diversity Visa Instructions. Please read the information in this message and all instructions carefully, and decide whether you wish to pursue your application further. If you have additional questions, you may contact KCC by e-mail at [email protected].

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center. For additional information, please refer to the following websites:....

Kısaca benim anladığım, sonradan doğum veya evlilik yoluyla aileye eklenen kişileri "add applicant" ile forma eklemek gerekiyor. Bu kesin. Formu açtırmanız gerek gibi bir şey ben anlamadım. İngilizce çeviri kullandım. İngilizcesi iyi olanlar daha iyi yorumlayabilir.

Bu arada daha öncesinde Telegram grubunda da şuna karar verdik: Add Applicant ile bebeği eklemek ve KCC evrak isteği olunca bebeğin de belgelerini dahil edip göndermek, eğer bir sorun olmazsa sürece devam etmek. Eğer "güncelleme yapın" denilirse form açtırma talebi ile sürecin biraz gecikmesi. Ben ve eşimin formunu açtırıp gerekli düzenlemeleri yapıp tekrar göndermek.

Bu konuda tecrübesi olan, yorumu olan varsa merakla bekliyorum. Form gönderdikten sonra aileye yeni üye katılanlar için önemli bir bilgi olabilir.

• Selamlar,

Lottery ilk başvuru sırasındaki verdiğim mail ve DS-260 formunda verdiğim mail adresi farklı bir problem yaratır mı?

Evrak talebi hangi maile gelir?

Teşekkürler şimdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sobrero hayirli olsun, mulakat tarihi aldiktan sonra DS-260 formunuzu actirip guncellemenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atahan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,

Lottery ilk başvuru sırasındaki verdiğim mail ve DS-260 formunda verdiğim mail adresi farklı bir problem yaratır mı?

Evrak talebi hangi maile gelir?

Teşekkürler şimdiden

hayir, ama duzeltmediginiz surece ilk emaile gonderiyorlar... KCC'ye kisisel bilgilerinizi yazarak iletisim email adresi bilgisini degistirmek istediginizi belirtin, bu sekilde istediginiz email adresine gondermis olurlar...

• @Bilgehan-Bulut var. Excel tablosunu incelerseniz görürsünüz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

137

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |