Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@AE123, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

Merhaba,

Türkiyede Arçelik elektrikli çaydanlık kullanıyoruz, Amazon'da baktım ama göremedim Beko veya Arçelik elektrikli çaydanlık. Elektrikli çaydanlık çok pratik cidden hayatı kolaylaştırıyor, bu ürünü Amazon harici bir kaynaktan tedarik eden oldu mu?

Çok elzem bir şey değil tabiki çaydanlıkta alıp çay keyfi yapılabilinir ama Amazonda Beko Türk kahvesi makinası görünce dedim belki çay makinası da vardır..

Amazon'da "Russian Tea Maker" diye aratırsanız değişk markalarda bulabilirsiniz.

SAKI marka Turkish Tea maker da var.

• Arkadaşlar merhaba.

10 eylül tarihinde eşim ile birlikte vizelerimiz onaylandı. 18 Eylül tarihinde ikimizin de göçmenlik ücretini USCIS'in sayfasından ödedim. 18 Ekim tarihinde ilk etapta tek başıma New York City JFK havalimanı'ndan ülkeye giriş yapacağım. 21 Ekim günü de geri döneceğim. Bunu süreci başlatmak için yapıyorum. Türkiye'ye dönüp düzgün bir plan yapıp bu kez eşimi de alıp tekrardan gideceğim. Bu esnada SSN ve GC'nin gelmesini umuyorum.
    Seyahatim için Sarı zarf, pasaport, aşı bilgileri ve cd hazır. Covid 19 aşı bilgilerimi pasaporta işledim ve çıktısını aldım uçuş saatinden 48 saat öncesinde PCR testimi de yaptıracağım. Bu bilgiler dışında seyahat öncesinde dikkat etmem gereken yapmam gereken ekstra bir şey var mı?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@Fethi-Çağlar, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

Arkadaşlar merhaba.

10 eylül tarihinde eşim ile birlikte vizelerimiz onaylandı. 18 Eylül tarihinde ikimizin de göçmenlik ücretini USCIS'in sayfasından ödedim. 18 Ekim tarihinde ilk etapta tek başıma New York City JFK havalimanı'ndan ülkeye giriş yapacağım. 21 Ekim günü de geri döneceğim. Bunu süreci başlatmak için yapıyorum. Türkiye'ye dönüp düzgün bir plan yapıp bu kez eşimi de alıp tekrardan gideceğim. Bu esnada SSN ve GC'nin gelmesini umuyorum.
    Seyahatim için Sarı zarf, pasaport, aşı bilgileri ve cd hazır. Covid 19 aşı bilgilerimi pasaporta işledim ve çıktısını aldım uçuş saatinden 48 saat öncesinde PCR testimi de yaptıracağım. Bu bilgiler dışında seyahat öncesinde dikkat etmem gereken yapmam gereken ekstra bir şey var mı?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• Amerikan-Avrupa priz/fiş dönüştürcü alın yanınıza.
    • Araba kiralayacaksanız cep telefon tutucu ve USB şarj kiti götürün yanınızda

ABD prizlerini kullanabilmek için şunun gibi bir şeye ihtiyacınız olacak. Prize takmadan önce taktığınız şarj cihazı ya da power ünitelerinin 110/220 V desteğinin olduğundan emin olun

8a9545a6-91ec-4e66-9fa7-7249ff2ce0e0-image.png

• @smartcells Dönüştürücü aldım yazmayı unutmuşum...Araç kiralamayacağım bu kez ama sonrasında cep telefonu tutucuya ihtiyacım olacaktır...teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐⭐

@Fethi-Çağlar, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

@smartcells Dönüştürücü aldım yazmayı unutmuşum...Araç kiralamayacağım bu kez ama sonrasında cep telefonu tutucuya ihtiyacım olacaktır...teşekkür ediyorum.

Çok güzel.
    Çoğu kişi bu elektrik prizleri konusu aklına gelmediğinden ilk girdiği an ve bir kaç gün bu yüzden sıkıntı çekiyor. Basit ama önemli bir ayrıntıdır.
    Yeni hayatınızda bol şans.

• @Fethi-Çağlar, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

@smartcells Dönüştürücü aldım yazmayı unutmuşum...Araç kiralamayacağım bu kez ama sonrasında cep telefonu tutucuya ihtiyacım olacaktır...teşekkür ediyorum.

Fethi bey gidip geldinizmi, nasıl geçti seyahatiniz?

• @Hasan-Gündüz Cuma öğleden sonra Türkiye'ye geldim. Yolculuğum çok iyi geçti. JFK Havalimanı'ndaki görevli çok kibar davrandı. Zarfımı ve pasaportumu alıp vize sayfasının karşısına damgayı bastı ve geçişime izin verdi. New York'ta 3 gece 4 gün kaldım. Yer yer yeni bir göçmen adayı olarak yer yer de turist gibi insanları ve neler yaptıklarını gözlemleme fırsatım oldu. New York kesinlikle iş olanaklarının çok olduğu bir kent ama özellikle bir o kadar da pahalı...özellikle Manhattan'da yaşamak bu açıdan zor olmalı...sayısız fırsatın olduğunu da unutmamak lazım tabi...bir de gerçekten çokkültürlülük konusunda aşırı gelişkin bir yer(gezerken ben kesinlikle buraya fazla gelmem diye düşündüm :D), herkes bir yerlerden gelmiş ve bir şekilde oralı olmuş gibiydi...Yerleşme konusunda eşimle daha önceden Philadelphia ve Boston'u değerlendiriyorduk. Şimdi bir de gündemimize New York girdi diyebilirim...

Ben Manhattan'da kaldım ama üç gün içerisinde şehrin farklı yerlerine gidebildim...metro büyü kolaylık gerçekten Amerika'da çok az bulunan bir olanak oluşu da new york'u bu açıdan kıymetli yapıyor.

Ellis Adası'nda Göçmenlik Müzesi'ni gezdim. Bizim gibi insanların hikayelerini anlatan çok güzel bir müzeydi. Özellikle cebimdeki vizenin türünü düşündükçe ekstra duygulandığımı ve orada okuduğum hikayelerden hayatta kalma ve başarılı olma açısından motivasyon aldığımı söyleyebilirim. Her Yeşil Kart sahibi ve adayının burayı görmesini tavsiye ederim.

Şimdi sıra Türkiye'den ciddi bir plan yapıp taşınmaya geldi. Kendime minimum 2 maksimum 6 aylık bir süre verdim. Bu zaman içerisinde son hazırlığı yapıp taşınmayı planlıyoruz. Tabi öncesinde SSN sonra da kartımın adresime ulaşmasını bekleyeceğim.

Not: Ayrıca profil fotoğrafınızdaki Van Gogh'un otoportre'sini Metropolitan Müzesi'nde gördüm. Çok harika bir tecrübeydi.

• @Fethi-Çağlar yolunuzda bahtınızda açık olsun kardeşim

• @Hasan-Gündüz Çok teşekkür ederim...sizin de bahtınız açık olsun

• @Fethi-Çağlar peki green kartınızı amerikadan türkiyeye nasıl getirteceksiniz acaba ?

• @serhatokcu_ Aralık gibi eşim Boston dan giriş yapacak. 1 hafta kalıp dönecek...o esnada kartın ulaşmış olmasını bekliyoruz.

• @Fethi-Çağlar Hocam paylaşım için Teşekkürler, artık Türkiye'de misafirsiniz, yeni hayatınızda her şey gönlünüzce olsun...

• @Fethi-Çağlar peki sizin türkiyeye geri gelme amacınız biraz daha birikim yapmak mı, işinize devam etmek mi ? çünkü ben de olsam hakkım yanmasın diye öncesinde giriş yaptığımı göstermek isterdim sonra tekrar türkiyeye dönüp işlerimi halledip bir daha giriş yapmayı düşünürdüm yalnız ilk girdikten hemen kısa süre sonra çıkış yapmanın olumsuz etki yaratıp yaratmadığına emin olmak isterdim, nasıl olacak acaba 🙂

• @serhatokcu_ Türkiye defterini düzgünce kapamak için geri geldim hocam... Şuanki işimde 10 yıldır çalışıyorum, oradan ayrılacağım önce...Bir de Amerika'da bodoslama iş ve ev aramak yerine önce internetten ciddi bir araştırma yapmak istedim. Ah keşke demek istemiyorum. Kesinlikle 6 ayı geçirmeden Amerika'ya yerleşmeyi planlıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Türkiyede kapıyı kapatıp ameirka da kapıyı açana kadar ki tüm ihtiyaçların ve işlemlerin toplanmış hali aşağıdaki sayfanın ilk iletisinde bulunmaktadır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu sayfanın ilk iletisinde ki linkten aklınıza gelen gelmeyen her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz sunum ve eşya listesi bulunmaktadır. Özellikle işinize yarayacak sitelere göz atabilirsiniz. Başka insanların önerileri yada ilave bilgileri varsa lütfen yazın ki bu listeyi genişletelim.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3022/kazandıktan-sonra-amerikada-ki-hayatınıza-kadar-herşeyin-toplanmış-hali/98?page=5

• ⭐⭐

@serhatokcu_ Türkiye defterini düzgünce kapamak için geri geldim hocam... Şuanki işimde 10 yıldır çalışıyorum, oradan ayrılacağım önce...Bir de Amerika'da bodoslama iş ve ev aramak yerine önce internetten ciddi bir araştırma yapmak istedim. Ah keşke demek istemiyorum. Kesinlikle 6 ayı geçirmeden Amerika'ya yerleşmeyi planlıyorum.

Merhaba, Hayırlı Olsun okurken ben bile heyecanlandım o duyguyu yaşamak tarifsizdir eminim.

10 yıldır çalıştığınızı söylemişsiniz ayrılıcağınız da patronunuzla konuşup durumu söyleyip tazminatın tümünü talep edin gayet güzel para yapar.

Yeni hayatınız size başarı, mutluluk huzur getirsin 🇺🇸

• Bencede tazmınat işini bir düşünün. işalllah olur

• Bende benzer durumdayım, mevcut işyerimde 10 senedir çalışıyorum gayette güzel bir ilişkimiz var. Ayrılırken tazminatımı almak istiyorum ama verirler mi emin olamıyorum, el sıkışarak temiz bir şekilde ayrılmak niyetim. Bu şekilde temiz bir yolla kendi rızamla ayrıldığımda tazminat alma durumu mevcut mudur? 1 2 konuştuğum gibi mobing oldu vs vs die bana yakışmayacak sebepleri öne sürebilirsin dedi ama bu şekilde mutlu çalıştığım, hakkımı helal ettiğim bir yerden ayrılmak istemem.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123 Ben "15 yil 3600 prim gunu" kuralindan yararlanarak tazminatimi alarak ayrilmistim. Boyle bir imkaniniz varsa yasal olarak tazminatinizi talep edebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |