Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @LordBolton ben de red oranının %80-%90 olduğunu sanmıyorum ama biliyorsunuz konsolosluk 2020 Mart itibariyle vize görüşmelerini pandemi nedeniyle askıya aldı ve sadece randevusuz vize yenileme işlemi yaptılar. O nedenle 2020 verilerinin ve red oranlarının çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@laxking, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim. Şimdi size kendi vize maceramı anlatacağım, biraz uzun olabilir 🙂 Sene 2015 hiç aklımda yokken birden bire amerikaya gitmek istedim bir anda(ikizler burcuyum anlık karar veya değişikliklere sahibim) İstinye konsolosluğunun üst sokağında oturuyorum. Ve gitmek isteme amacım hayranı olduğum film serisinin deyim yerindeyse shooting location larını görmek istememdi. Hemen gidip pasaport çıkardım. Ama sırada ds160 diye birşey vardı. Açıkçası riske atmak istemediğimden dolayı hemen konsolosluk karşısında bulunan Turgay Akdemiri aradım. Bana pasaportunu al gel dolduralım formu başvurunu yapalım dedi. Bi heyecanla tabi hemen çıktım gittim. Pasaportu verdim. İnanınki bana ne işimi, ne okulumu, ne maaşımı nede adresimi bile sormadan formu doldurdu. (Bende bilmiyorum tabiki formda ne yazdığını, yani formdaki beni ben bile tanımıyorum) en son elime bir not kağıdı verdi üzerinde otel adı ve tarih yazıyordu. Sorarlarsa bu tarihlerde bu otelde kalacaksın dedi. Tamam dedim. Randevu günü geldi çattı, ama diyorumya işim belli gücüm belli kendi çapıma göre paramda var. Alırım nolucakki 🙂 Görüşmedeki soruları biliyorsunuz. Nereye gideceksin, kaç gün kalacaksın. Ben los angeles, 14 gün olarak söyledim.(ama bilmiyorumki doldurduğu formda yazdığı location new york) kısa bir sürede reddi aldıö tabi. Çıkıp kendisiyle tekrar görüştüm. Bana ilk başvuruda red alan çok ikinci başvuruyu yapalım alırsın dedi( bende inanıyorum çünkü cahilim vize konusunda) 2. Başvurumdada aynı şekilde reddedildim. Tabiki değişen birşey yoktu 1 hafta içinde. Ardından işin peşini bıraktım, içimden heralde herkesi almıyolar ameriga büyük ülke felan moduma girdim 🙂 Bundan sonra 1 sene içinde makedonya, arnavutluk, dubai gezilerim oldu. Vize ile alakalı değildi bu geziler sadece gitmek istediğimden gittim. Son redden tam 1 sene geçmişti dur dedim bidaha başvurayım. Bu sefer formu kendim doldurayım dedim ve baktımki ne göreyim formda yukarıda yazdığım bir sürü soru cevap var. İlk 2 başvuruda hepsi yalan yanlış veya Turgay Akdemir ne yazdıysa o şekilde doldurulmuştu. Formumu doğru beyanlar ile kendim doldurdum. Ve sürpriz 3. Reddim oldu 🙂 Yaklaşık bir sene sonrada evlendim. Evlendiğim sene ve diğer sene açıkçası amerika hiç aklıma bile gelmedi. Çocuğum oldu. Hatta adıni bile hayranı olduğum o filmdeki karakterin adını koyduk. “Mia” evet doğru hayranı olduğum film fast and furious serisi 🙂 Bu aradaki geçen zamanda benim 2 adet schengen vizem oldu, almanya be italya gezilerim oldu. Ardından 2019 sonunda eşimle başvuralım dedik. Süprizzz 4. Red 🙂 Dedimya anlık kararlar alıyoruö diye. 2 hafta önce yine aklıma düştü ve 5. Başvurumu yaptım. 4. Başvuruma göre değişen olarak şuanda 3. Schengen vizem ve hollanda seyahatim var fakat bu sefer eşimle değil tek başvuruyorum. İşim son 7 senedir aynı maaşımda 9000 TL civarında, son schengen vizem 1 senelik ve hali hazırda süresi devam ediyor. Hesabımda ilk başvurum dahil olmak üzere her zaman 30.000 dolara tekabül eden bir rakam vardı diyebilirim(tabi hiç hesap dökümü vs istenmedi, o haddeye gelemedik) Randevumuda şubat 2022 ye alabildim. Bakalım bu sefer ne olacak. Ben hiç umudumu yitirmedim açıkçası çünkü içimde gerçekten kötü niyet yoktu ☺

Valla helal olsun. Ben bir kez red aldım, bir daha başvurmaya cesaretim yok. Tekrar red almamak için çok ince eleyip sık dokuyorum.

• @LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@MuRtY 2020 de yüzde 17 red var 33.000 kişiye vize verilmiş. muhtemelen alan insanlar aldım bitti deyip önüne bakıyor yazanlarda nasıl alırız belki deyip yardım istedikleri için buraya yazıyorlar o yüzden buraya yazanlar genel olarak alamayan insanlar

O halde alan arkadaşlar size sesleniyorum. Olumlu tecrübelerinizi bizimle paylaşmanız hem tecrübe hem de moral açısından bizim için çok değerli. İki satırı çok görmeyin. Sohbete gelin lütfen 🙂

• @ibrahimasar konsoloslukla nerdeyse komsu oldugumdan dolayi oluyor böyle, gidesim yoksada her gün evdem cikip önünden gectigim icin durtuyo birazda 😂

• ⭐⭐

@ellabella 2019 da 65.995, 2018 de 61,024, 2017 74,312, 2016 da 85,560 kişiye vize verilmiş çok güzel rakamlar bunlar

• Sayın @LordBolton ve @crazycells , DS160 formunu; Aralık ayında yapacağım İspanya gezisi sonrası, USA turist vize mülakatına 1 hafta kala(Aralık son haftası) güncellesem sorun olur mu? Yani bu formu mülakata yakın güncellemek şüpheli ya da tehlikeli bir durum mu? Cevabınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@MuRtY ben de sizin gibi yapacağım. Gitmeden 1 hafta önce tekrar dolduracağım

• Arkadaşlar selam 9-10 kasım 2021 tarihleri boş ranvdevu almak isteyenler hızlı hareket ederse alabilir. @crazycells Ben 9 Kasım 2021 tarihine randevumu aldım. Acaba benim ds-160 formuna yazdığım gidiş tarihi 12 kasım / etkinlik tarihleri de 13-14 kasım tarihle çok yakın, konsolos bunu sorun yapar mı ?

Düzeltme : Şu an 9 kasım 2021 boş!!!!

• Hocam biz baktığımızda hala 2023 gösteriyor. Iki kişi gideceğimiz için mi bosluklari goremiyoruz acaba?

• @AYKlRl Benim normalde 13 Aralık 2022 idi tarihim ama benim acil vizeye ihtiyacım olduğu için talepte bulundum red edildi. Bir umut bir boşluk yakalar mıyım diye sürekli kontrol ediyordum, ve tamamen tesadüf 2 günlük bir boşluk oldu anında tarihimi değiştirebildim. Şimdi yeniden baktım ve bitmiş tarihler. 2023 e kadar boşluk görünmüyor. Benim hiç umudum yoktu, bence sürekli kontrol edin.

• Teşekkürler bilgilendirme için. Bizim acil değil, sürekli de kontrol edemiyoruz malesef. Olduğu kadar 🙂

• @AYKlRl Rica ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Sercan-Özüsağlam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar selam 9-10 kasım 2021 tarihleri boş ranvdevu almak isteyenler hızlı hareket ederse alabilir. @crazycells Ben 9 Kasım 2021 tarihine randevumu aldım. Acaba benim ds-160 formuna yazdığım gidiş tarihi 12 kasım / etkinlik tarihleri de 13-14 kasım tarihle çok yakın, konsolos bunu sorun yapar mı ?

Düzeltme : Şu an 9 kasım 2021 boş!!!!

Hocam ne sorun yapacak. Etkinlik bu tarihte, randevular dolu, boşluk buldukça öne çektim dersin sorarsa. Sormazsa hiç bir şey söyleme, soruya vereceğin cevap hariç her şey boş konuşma ve vize almak için gereksiz ekstra gayret olarak değerlendirilecektir. Rahat ol. Alacaksın vizeni, hissediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@laxking, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ibrahimasar konsoloslukla nerdeyse komsu oldugumdan dolayi oluyor böyle, gidesim yoksada her gün evdem cikip önünden gectigim icin durtuyo birazda 😂

Valla iyiymiş, komşu diye indirim de yapıyolar mı?
    Bence senin en büyük sorunun hesapta fazla para var. Sanki orda hayat kurmaya hazırlanmış gibi görünebilir. Rakamı 7500 dolara düşür. Güzel de bi ziyaret hikayesi uydur. sen de alacaksın.İnanıyorum.

• @ibrahimasar Teşekkür ederim, benim bu aralar tüm aklım, fikirlerim , düşüncelerim, duygularım ve hatta hislerim epeyce karışık, bu durumda sizin hislerinize güveniyorum 🙂 Randevu gününe kadar sakinleşmem gerekiyor. 🙂

• Yasaklı

• Merhaba ben eşim ve 1 yaşındakı kızım için ds160 ayrı 3 form doldurup kişi başı 160$ ödeme yapacağım fakat aynı tarihe nasıl randevu alabilirim. Şimdi başvuru yapan 2023e mi gün veriliyor

• ⭐⭐⭐⭐

@Erdem-AKDEMİR, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba ben eşim ve 1 yaşındakı kızım için ds160 ayrı 3 form doldurup kişi başı 160$ ödeme yapacağım fakat aynı tarihe nasıl randevu alabilirim. Şimdi başvuru yapan 2023e mi gün veriliyor

DS 160 ları ayrı ayrı dolduruyorsunuz. Sonra https://ais.usvisa-info.com/ da kullanıcı oluşturuyorsunuz. Sonra grup oluşturup sıra ile DS 160 numaralarını ve kişi bilgilerini ekliyorsunuz. Randevu tarihi seçtiğinizde bir kez seçiyorsunuz. Vize ödemesi yaparken bir kerede 480 $ olarak ödüyorsunuz.

• @ibrahimasar Teşekkürler peki vize tarihi ödemeden sonra mı belli oluyor? Haziran 23 deniliyor. Kızımın pasaportu yok şuanda pasaport şartı var mı ds160 için iyi aksamlar dilerim .

• @ibrahimasar acikcasi bu zamana kadarki mulakatlarda dedigim gibi hic hesap dokumu sorulmadi, sorunun o oldugunuda sanmiyorum bu yuzden 🙂

Benzer Başlıklar

• 5
  • 19
  • 21
  • 47
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |