Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ecom Benim anladığım Nergiz Hanım USCIS ve NVC yi karıştırmış. Şu an aldığı mektup henüz NOA 1, evraklarınız Nebraskada diye bildirim gelmiş. NVC Nebraska diye birşey yok çünkü.

• @hulyaek tabi bu doğru ben dosyasının nebraskada olduğunu belirtmek için yazdığını düşündüm dediginiz gibi nebraskayla ilgili olan birim uscis

• Evet arkadaşlar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum benim görüşmemde sabah oldu sordukları eşimin nerde yaşadığı nerede tanıştığımız benim ne iş yaptığımı sordu başka soru sormadı ve tebrik ediyorum vizeniz onaylandı cümlesini kurdu pasaport umun 4 iş günü içersinde geleceğini söyledi

• @horoz Tebrikler bundan sonrası da güzel gelsin diyelim. Buralar bana emanet 😄 belli ki daha buralardayım😥

• @Esra-Esra 🙂 arasıra ziyaret ederiz buralarda seni, ama bayrak sende artık

• @horoz geçmiş olsun 🙂 çok sevindim.

• @hulyaek yani en mantıklı gözüken mülakata gitmeden önce evlenip dosyaya onu da eklemek olacak gibi ya da evlenmeden gidip turist vizesiyle gelip amerikada benimle evlenmesi de mantıklı olabilir.

• @hulyaek galiba dediğiniz gibi benimki sadece onaylanmasi gelmiş,
    NOA 2 hangi süreç oluyor o zaman?

• @cihankocaturk evet dediğiniz gibi. En kolay yol GC görüşmesi öncesi evlenmek, ya da evlenmeden önce turist vizesi almak F2A sürecinde gidip gelmek. Turist vizesiyle ABD de evlense de orda kalamaz gene de turist vizesinin 6 ayı dolduğunda dönmesi gerekecek.

• @nargiz94 Sizin şu anda başvurunuzun evrakları ulaşmış, USCIS dosyanız oluşturulmuş.
    Bundan sonrası dosyanızın incelenmesi ve USCIS onayının alınması - yaklaşık 12 ay sürüyor. Sonra NVC ye gececek.

• @horoz tebrikler hayırlı olsun vizeniz.

• @horoz vizeniz hayırlı olsun tebrikler bundan sonraki hayatınızda başarılar.

• merhaba gelirim yeterli olmasına rağmen eşimden yan destekci istemişler bu yan destekci sorumlulukları neler sıkıntılı bir durum mu ? Tanıdıklara sorucam cekiniyorum tam şartları neler bilen var mı ?

• @hulyaek @nargiz94 Şoktayım 🙂

• Bu konuda böyle yorum yapmıştım son 2 yıldır yaşanan olumsuzluklar ve gecikmelerden dolayı.
    • Ancak Sevgili Nergiz Hanım ın Temmuz 2021 de yaptığı başvuru onaylanmış ve Ekim 2021 de NVC ye geçmiş.

Merak Edenler için eşi Green CArdlı, dosyası Nebraskada onaylanmış ve yaklaşık 3 ayda.

Ben bir piyango almasını önerdim 🙂

• @hulyaek ne güzel bir haber bende bu yüzden bakmakta fayda var demistim çünkü nebraska 3 ay 7 ay gibi erken tarihler gösteriyor nergiz hanım adına çok sevindim, biz california mağdurları dernek mi kursak 33 ay nedir yani.

• @ecom Bizde aynen burada tüm süreçleri takib ediyorduk, böğle birşey olacağını düşüne bilmezdik😂 ama oluyor galiba devamıda böğle gider İnşallah, çok teşekkür ederizz çok😊
    Bekleğen her kes için kısa sürede güzel haberler gelmesini diliyoruz🙏

• @nargiz94 umarım bundan sonraki sureclerinizde hızla ilerler nergiz hanım ben çok şaşırmadım doğrusu çünkü nebraska en hızlı onay veren servis şuan ayrıca tarihlerde uygun dosyanızın onayı için. iki ayda onay alan dosyada vardı forumda diye hatırlıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeke, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

merhaba, ben de bu sabah girdim görüşmeye. eşimle nerede, ne zaman tanıştığımızı, evlilik tarihini, Amerika'ya ne zaman giriş yaptığını, ne kadar süredir orada olduğunu ve çocuğumuzla ilgili birkaç soru sordu görevli.
    Ardından pasaportunuzu 5 gün içerisinde vizeniz ile size göndereceğiz dedi. Sanırım tamamlandı artık sürecimiz 🙂

Zor bir süreç herkese sabırlar ve kolaylıklar diliyoruz. Umarım herkes bir an önce vizesine, ailesine kavuşur.
    @crazycells e de böyle bir platformun kurulmasını sağladığı, sabırla bizlere verdiği destek ve özveri için ayrıca teşekkür ederiz.

tebrikler, hayirli olsun. bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Esra-Esra, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Bir sorum daha var. Adli sicil kaydını sisteme İngilizce ve ıslak imzalı mı yüklediniz? @hulyaek @hulyaek @Ali-Veli-Ahmet Bizimkilerden onu da istemişler tercümana gideceğiz dediler. Dedim boşuna para vermeyin sen Türk vatandaşısın zaten İngilizce ise de hazırı var sistemde.

e-devletten alinan "arsiv kayitli adli sicil kaydi" yeterli...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mertcan-Yigit, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba benim de bu gün görüşmem vardı 22 ekim adli sicil kaydı ve nufüs kayıt örneğini ceac yüklemem gerektiğini söylediler bir daha gelmenize gerek olmadığını ama ben 3 veya 4 gün öncesinden avukatım yüklemişti ama tekrar Mı yüklemek lazım acaba

avukatinizin yukledigine emin misiniz? emin olduktan sonra konsolosluga haber verebilirsiniz.

dogru belgeleri yuklediginize emin olun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

37

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |