Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayla-can merhaba current olmak , evrak talebi gelmediyse bir anlam ifade etmiyor değil mi ?

• Merhabalar. Geçen sene başvuru vormunu doldurduğum zaman boşanalı 6 sene olmuştu. Bir tane 8 yaşında bir kızım var ve velayeti annesinde. Geçen sene formu doldururken medeni durumunu boşanmış olarak belirttim ve çocuk sayısını 1 olarak yazdım. Sonra sistem kızımın fotoğrafını istedi bende de o zaman kızımın o standartlarda bir fotoğrafı olmadığı için fotoğraf yükleyemedim. Tabi fotoğraf olmayınca sistem bir sonraki aşamaya geçmiyor. Bende çocuk sayısını 0 olarak düzelttim. DS 260 formunda ise bir kızımın olduğunu ve velayetinin annesinde olduğunu amerikaya yanlız gideceğimi ve çocuğumu ileride yanıma alacağımı belirttim. Bu durum bana sıkıntı yaratır mı?

• @nihat26, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayla-can merhaba current olmak , evrak talebi gelmediyse bir anlam ifade etmiyor değil mi ?

Önemli olan evrak onayı.

İmzanızda göründüğü kadarıyla evrak isteği almadan onay aldığınız gözüküyor, doğru mudur? Değilse imzanızı günceller misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Mysterio DV2022 süreci için resmi bitiş tarihi 30 eylül 2022'dir. (DV2023 ile alakası yok)
    onun dışında eski yılların excel listeleri sizi yanıltır, DV2021 hariç
    ve o yıllara göre bakmanız DV2022 için doğru olmaz çünkü KCC çalışma şeklini değiştirdi.

tavsiyem, 1dk bile beklemeden evraklarınızı gönderin. kcc'nin size evrak talebi göndermesini beklerseniz daha çok beklemeniz gerek..

beklemeyin.

sayin @gucarslan , 2022 finansal yili icin gocmen vize onceliklendirmeleri devam ediyor mu? 2021 icin bu "tier list"i asan bir mahkeme karari cikmisti ama sanirim 2022 icin islemler DOS'un belirledigi listeye gore onceliklendiriliyor, dogru mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @nihat26
    Merhaba. Evrak talebi almadan evraklarınızı gönderip onay mı aldınız. Bilgi rica ediyorum.

• Merhaba. Telegram grubunda belirtmiştim orada olmayan kullanıcılar için bilgilendirme geçeyim. Geçen Cuma, ayın 15’inde, evrak talebi aldım. Ds-260 formunu 19 Mayıs’ta doldurmuştum herhangi bir açtırma talebim olmamıştı. Talepten bir hafta önce evrakları yollamıştım ama talep gelince tekrar ilettim. Herkesin sürecinde başarılar….

• @Güler-Özçelik kusura bakmayın yanlışlık var ben evrakları talep olmadan gönderdim gelen onay falan yok.bekliyorum cn 1xx belkide Türkiye'de ilk sıradayım ama ds260 formunu temmuzda gönderdiğim için bekliyorum

• @nihat26

Yok ilk 99 da birisi vardı. Siz sanırsam 2. siniz

Süreç normale dönerse ilk mülakat alanlardan biri siz olacaksınız. Ona göre hazırlayın kendinizi.

• @mcuks teşekkürler bakalım evrak onayı gelsin önce. bir sorum daha olacak aşı şart mı pcr ile mülakata ve sağlık muayenesine gidebilir miyiz

• Sn @Shila. Siz onayı da almışsınız. Siz stress olmayın.siz olursanız biz ne yapalım.İlk mülakat sizlere gelecek. İnşallah süreçteki herkes alacak.Telaş yapacak bir şey yok..

• [email protected]ınız siz hakkettiniz.

@mcuks teşekkürler bakalım evrak onayı gelsin önce. bir sorum daha olacak aşı şart mı pcr ile mülakata ve sağlık muayenesine gidebilir miyiz

Evet sağlık muayenesi için çift aşı şart. Sadece PCR testi ile muayene olamazsınız.

• @AYSY33 ins hepimiz olabilecek en hizli sekilde aliriz, her gecen gun omrumden gidiyo vallahi, dusunmeden duramiyorum. Mulakat maili gelene kadar huzur yok. Bu hafta cok kotu gecti, umarim onumuzdeki hafta biraz bir seyler goruruz.

• @Shila Ya kötü geçmesine de razıydım. Hiç mülakat gelmedi. Yani ilerleme bile olmadı. Hala anlayabilmiş değilim.
    Bu özel kurum olsa anlayacağım ama devlet kurumu, yani kafasına göre mülakat vermeme vb durumları olmaması lazım sanıyordum

Öyle değilmiş. 🙂

@mcuks teşekkürler bakalım evrak onayı gelsin önce. bir sorum daha olacak aşı şart mı pcr ile mülakata ve sağlık muayenesine gidebilir miyiz

1 ekim den itibaren sağlık muayenesi dahil, 2 doz biontech veya sinovac (Her iki dozda aynısından olmalı.) gerekiyor. Yani unganlara giderken dahil. Bende aşı olmamıştım gidip birinci dozu yaptırdım. Şimdi ikinci dozu bekliyorum. 🙂

• @Megatron ya hani mantik yurutmeyi biraktik, olmuyo o 😃 , surekli gaza geliyorum bu hafta evrak istekleri, onaylari mulakatlar havada ucacak diyorum abi gunluk ortalama 2-3 onay-istek yapip birakiyolar dalga gecer gibi, boyle bitmez 55bin kisi yani.

• @Megatron, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Shila Ya kötü geçmesine de razıydım. Hiç mülakat gelmedi. Yani ilerleme bile olmadı. Hala anlayabilmiş değilim.
    Bu özel kurum olsa anlayacağım ama devlet kurumu, yani kafasına göre mülakat vermeme vb durumları olmaması lazım sanıyordum

Öyle değilmiş. 🙂

@Shila, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Megatron ya hani mantik yurutmeyi biraktik, olmuyo o 😃 , surekli gaza geliyorum bu hafta evrak istekleri, onaylari mulakatlar havada ucacak diyorum abi gunluk ortalama 2-3 onay-istek yapip birakiyolar dalga gecer gibi, boyle bitmez 55bin kisi yani.

Arkadaşlar rte'nin dediği gibi amerikada durumlar vahim sanırım 😁

• @Shila Bir ara haa basarlar diye düşünüyorum haklısınız bu hızda günde 2 Evrak talep maili ile işler bitmez, belki kıta kıta talep gönderiyorlar belkide başka bir biçimde ama illa ki Avrupa da hız kazanır ben bir mail attım perşembe günü bakalım cevap gelir mi bilmiyorum Aralık ayı içinde numaram ama Evrak talebi gelmedi nasıl bir yol izlemeliyim yada siz ne öneriyorsunuz diye eğer cevap gelirse bu olay için bir fikrim olacak istem dışı Evrak gönderme işinin de sonuç vermediğini gördüm sebebi exceel tablosuna baktım kendileri Evrak gönderenlere tekrar Evrak talep maili geliyor önce şu maile bir cevap gelsin bir görelim işler orda nasıl yürüyor eğer cevap gelirse :))

• @gucarslan Bey, evrakları istenmeden göndermemiz uygun olur mu acaba? Ekstra istenen bir evrak olur mu bu sene? Şuan göndermem problem yaşatır mı yoksa talebi beklemeli miyim? Detaylı açıklama şansınız varsa sevinirim. Saygılarımla

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |