Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

🇺 🇵 🇩 🇦 🇹 🇪

hükümet avukatları, brifing takvimine uygun olarak idari onaylı kaydı mahkeye sundular.
    curtis morrison'un konu ile ilgili açıklaması aşağıdaki gibi.
    rapordaki bizi ilgilendiren en önemli konu son 7 sayfası. hükümet burada ankara'nın sadece türk vatandaşlarına mülakat verme durumunu açıklamaya çalışmış.
    çalışmış..

Dear Goodluck v Biden Plaintiffs,

Pursuant to their deadline in briefing schedule, the government has filed the certified administrative record: https://drive.google.com/file/d/18VvS6eak6U4Xeq08FI9FKw79bn2uVRRZ/view.
    This was supposed to be the record of their decisions that we are challenging. Sadly, it is not. They mostly filed the same record they filed in the Rai case back in May. It is like they misunderstood the assignment. However, there is some new information here: the last 7 pages of the record explain their decision to only allow Turkish citizens at the Ankara consulate.

• türkiye'deki kişiler için kötü bir haber galiba. bize sıra gelmeyebilir. ırak iran vb için ankaraya yüklenirler.

ayrıca ankara'da en son hangi case no vize aldı?

• @ruhimücerret En son 9 bin sonu 10 bin başındakiler vize aldı.

• Merhabalar,

Şimdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Vizemi aldım ve Ekim ayı sonunda ilk girişimi yapmayı planlıyorum. Daha önce Goodluck davasına katılım sağlamıştım. Bu kapsamda geriye kalan 1000 dolar ücreti gitmeden ödemeyi planlıyorum. Bunun dışında başka bir işlem yapmam gerekiyor mu? Acaba beni dava dosyasından çıkaracaklar mı? Bu konuda bilgisi olan var mı sormak istedim. Tekrar teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TAMURA vizeniz hayırlı olsun, tebrikler.
    ilk olarak lütfen mülakat deneyiminizi ilgili başlıkta paylaşın. bu forum için oldukça önemli bir konu..

dava ile alakalı ödemeniz gereken tutarı kesinlikle peşin ödemeyin ve taksit yapılmasını talep edin. çoğu arkadaşımıza aylık 100$ / 200$ olarak ödeme planı çıkarttılar ve ilk ödemeyi aylar sonrasında başlatacaklar. kısaca kesinlikle taksit + öteleme talebiniz olsun..

vizenizi aldığınız için artık dava dosyasında olmayacaksınız.
    olsanız dahi hiçbir şekilde bir anlamı olmayacak dosyada olmanızın.

tekrardan hatırlatmak istiyorum; mülakat deneyiminizi ilgili başlıkta kesinlikle paylaşın.

• @gucarslan

Tekrar Merhabalar,

Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Sonya Barnard'a bu hafta öderim diye bir mail atmıştım ama bir talep maili atayım bakalım ne diyecekler.

Mülakat deneyimimi bugün yazıyorum. Yardımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TAMURA kesinlikle taksitlendirme isteyin.
    kabul etmek zorundalar, net.

• @gucarslan Teşekkür ediyorum. Maili attım cevaplarını bekliyorum, cevap verme süreleri biraz uzun galiba.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TAMURA zannetmiyorum, kısa sürede döneceklerdir.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan @TAMURA ben de bu hafta salı günü gonderdim. 4 gun oldu daha haber yok. Paralegaller eylemde belki de 😅

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono son dönemde çok fazla paralegal işten çıkarıldı morrison'un ekibinde, bu sebep olmuştur muhtemelen. işin içinde para olduğunda kesinlikle dönüş yaparlar merak etmeyin.. @TAMURA

• @gucarslan Merhabalar, dönüşü yaptılar. 4 taksit yaptılar.

• Herkese merhabalar ben de Goodluck vs Biden davacısıyım...10 Eylül'de vizemi aldım...18 Ekim'de New York'tan girişimi yaptım 3 gün sonra da Türkiye'ye döndüm...En aşağı 2 ay en fazla da 6 ay Türkiye'de kalıp Amerika'ya yerleşmeyi planlıyorum...Davanın kalan borcu için temelli yerleşme sonrası taksitli bir ödeme planı talebinde bulunsam uygun olur mu? Mesela Mart 2022'den başlamak suretiyle 5 veya 4 aylık taksitlerle ödemek istediğimi söylesem kabul edilir mi?

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TAMURA gözünüz aydın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fethi-Çağlar etmemeleri için hiçbir sebep yok.
    ülkedeki ekonomik durumları, iş durumlarınızı vb sebepleri belirtip talebinizi yapın lütfen.
    gelebilecek olumsuz bir cevapta da lütfen geri adım atmayın. ödeyemeyecek durumda olduğunuzu tekrar belirtin ve bu şartların sizin için uygun olduğunuz belirtin.

bol şans.

• Teşekkürler dediğinizi yapacağım.

• Dava ile ilgili rakam arttırma veya ne bilim herhangi bir gelişme var mıdır ? Göz göre göre pandemi yüzünden hak yenildi...

• @NBayraktar bildiğim kadarıyla herhangi bir gelişme yok. En son 2022 Nisan ayından önce bu ayrılan vizelerle alakalı gelişme beklenmediği söylemişti Curtis. Zaten ayrılan 7 bin vize ile de gitme şansımın olduğunu da pek düşünmüyorum ben. 26 bin küsur katılımcı vardı.

• @Berk-Şendil Aynen öyle 6900 küsür vizeyi de neye göre verecekler zaten oda belli değil, arada kaynadı gitti. Burda tek kazanan Curtis oldu ve güzel para kaldırdı. Davalardan önce Amerika'ya gidip Adjustment of Status yapılsa o zaman bir şans olabilirdi. Oda elden gitti sanırım. Hayırlısı artık...

• Curtis'den yeni bi mail geldi uzun bi aradan sonra anladığım kadarıyla pekde hayırlı konuşmuyor .

Dear Goodluck v Biden Clients,

The Government Defendants have filed a notice of appeal for the September 9, 2021 decision that found the “tiered approach” unlawful.

Note: this is not an appeal of the order issued on September 30, 2021 that reserved the visas. (They have until Monday, November 29, 2021 to file a notice of appeal on that order.)

Is this good news? No. Will emailing me or our team asking us to speculate what it means make it better news? No.

We will update you when we have more information. Thank you for your continued patience.

Curtis and Goodluck v Biden Team

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |