Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Koleksiyonculuk kimine göre saçma gelse de bana göre en güzel zaman geçirme aktivitelerinden biri. Ben halihazırda model araç koleksiyonu yapıyorum. Genelde 1/64 ve 1/38'lik modellere sahibim. Her ne kadar Playstation ve Atariye çıkan oyunların koleksiyonlarını yapmak istesem de Türkiye'de bunu gerçekleştirmek biraz zor.

Sizin yaptığınız koleksiyonlar nelerdir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

belki garip gelecek ama ben buna kibrit ile basladim 🙂
    gittiğim ülkelerden, mekanlardan firsat buldukça aliyor ve saklamaya çalışıyordum. sonradan aklıma bunları bir şekilde sergilemek geldi. sonradan onları bu şekilde tablolara çevirip asmaya başladım.

IMG_20141123_123353~2~2~2.jpg

sonra bunu bira ve bira bardağı, bira ekipmanları koleksiyonu izledi. sanırım ziyaret ettiğim 25'den fazla ülkeden deneyip aldığım biralari bu şekilde sergilenmeye çalışıyorum 🙂 🍺

IMG_20201210_222755_570.jpg

• Her sene yılbaşında milli piyango bileti almam ve her sene amorti dahi çıkmamasıyla birlikte koleksiyon diyemesem de biriktirmeye başladım. 2014 yılından itibaren tüm yılların biletleri var ve bundan 20 yıl sonra baktığımda güzel bir koleksiyon olabileceğini düşünüyorum. Bu yıl da biletimi aldım çıkacağından değil koleksiyona oluşturmak için 🙂

• @gucarslan kibrit koleksiyonu efsane olmuş. Arka fon rengini ve çerçeveyi çok güzel ayarlamışsınız. Göze hitab ediyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda teşekkürler. daha profesyonel bir çalışma olurdu ama ne yazık ki ekipman fırsatı bunu zorlaştırıyor. belki abd'de bunu daha üst boyuta çıkartırım 🙂

• Filmli analog fotoğraf makineleri ve dia pozitif slayt koleksiyonum mevcut ❤ 🙂

• ⭐⭐⭐

@Ghost, içinde söyledi: Yaptığınız Koleksiyonlar

Filmli analog fotoğraf makineleri ve dia pozitif slayt koleksiyonum mevcut ❤ 🙂

Kuru kuru yazmak olmaz. Fotoğraflarda bekliyoruz 😊

• @hadi-BE en kısa zamanda 🙂

• eski paraları biriktirme noktasında koleksiyon yapyorum bende 1970 lerden 80 lerden türk lirası var belki ilerde değerlenir 🙂

• @gucarslan bira köşesine bayıldım. bu arada şişeler boş mu 😛

• Kibrit , minibar sisesi, deniz kabugu , Tenten, Astrerix ve Obelix, Spirou serileri , Lego Star Wars gemileri koleksiyonunlarım vardı. ABD yolunda hepsi gitti 🙂 su an ev bosaltma kısmındayim, hepsi gidiyor. Tekrar toparlarim onumuzdeki 20 sene ...sanırım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@axlgnr hepsi dolu 🙂

• Atkı ve forma koleksiyonum var. Amerika'ya sanırım hepsini götüremem. Ama götürmek istediğim formalarım var. Özellikle 99-00 Parma ve 99-00 Lazio formalarımı götürmek isterim. Atkılarda da Londra'dan gelen Tottenham atkımı ve Roma'dan alınan Lazio atkımı götürmek isterim.

• Ben ıslak mendil koleksiyonu yapmıştım başladığım zamanlar da epey gezip tozduğum için 3 büyük market poşeti dolusu ıslak mendilim vardı. Hatta değişiklik yapıp, sık sık gittiklerimden magnet alıp üzerine zımbalıyordum. Canı sağ olsun anacuğum nerden bilecek, ev taşımasına yardıma geldiğinde 2 poşet mendilin içinden geçmiş

Benzer Başlıklar

• 12
  • 37
  • 1
  • 41
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |