Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yekta-Olgun gözünüz aydın, mülakatınızda bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@Barsamagic, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@osman-1 peki dediğin gibi yapan ve evrak kabul maili gelen hiçbir kimse duydunuz mu???

Evet, evrak isteği gelmeden evrak gönderip bu hafta içinde onay alan 3-4 arkadaşımız var. Bir an önce aşağıdaki linkte ilk mesajda tarif edildiği gibi evraklarınızı hazırlayıp gönderin. Numaranız ilk açıklanacak olan bültende (muhtemelen önümüzdeki hafta açıklanır) current olacak. Evraklarınız onaylandığı anda da mülakata hazır hale gelirsiniz. Numaranız küçük sayılır, Aralık ayına mülakat alabilirsiniz. O yüzden zaman kaybetmeden evraklarınızı gönderin.

Eğer evrak gönderdikten sonra yine evrak istek maili alırsanız tekrar gönderin.

Evrak gönderme bilgi >> LINK

• Evrak onayı ortalama kaç haftada geldi? Ben 15 Eylül 2021'de tüm evrakları gönderdim fakat sadece evrakların KCC'ye ulaştığına dair bir e-posta geldi. 3 haftadır ne evrak eksiği ne de onay gibi bir e-posta gelmedi. Ortalama ne kadar sürede evrak onayını aldığınızı merak ettim.

• ⭐⭐⭐

@ouzgngr KCC, 6-8 hafta diyor. Ama imzamda da görebileceğiniz gibi ayları da bulabilir. Tamamen sürecin ilerlemesine bağlı olarak değişir. Sabırla beklemeniz lazım.

• @ouzgngr tekrar Evrak isteği gelecek bence size onlar Evrak istemeden Evrak göndermenin bir faydası olacağını düşünmüyorum o zaman herkes kafasına göre Evrak gönderirdi düşünün mayıs 7 de sonuç açıklandı mayıs 8 de ds 260 form doldurup iki saat sonrada evrakları gönderirdi herkes o zaman siz Evrak isteği gelmeden gönderip onay alan kişiler var diyorsunuz ama bana pek aslı olan bişey gibi gelmedi sonuçta Amerika yapıyor bu işi onlarla çalışıyorum salla pati iş yapmazlar kafaya göre asla hani burada olsa belki diye düşünürüm ama nibizde adamcılık fazladır hallederiz derler yaparlar ama orada olmaz o işler öle sanırım bir hata var bilgi kirliliği var size yalan söylüyorsunuz gibi bir şey asla söylemem öyle düşünmüyorum sadece

• @Barsamagic evrak talebi gelmeden evrak gönderip onay alanlar oldu evet, asılsız bilgi değil. Bu arkadaşlar Telegram grubumuzda ve foruma da üyeler. Excel tablosunda da detaylı inceleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Barsamagic DV2020 ve DV2021 konularını okursanız KCC’nin yaptığı salla pati işlerle ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz 🙂

Diyecegim şu ki Maalesef bu süreçteki kurumlar tahmin ettiğiniz gibi düzgün çalışmıyor.

Hep dediğimiz gibi “evrakları önden göndermek size bir şey kaybettirmez, ama belki mülakatınızı zamanında almanızı sağlar.”

• @Sono evet teşekkür ederim bilgilendirme için

• @Barsamagic merhaba. Ben evrak talebi gelmeden gönderdiğimi söylememiştim ki. Haklısınız, belki de önce evrak talebi geldiğini belirtmem gerekirdi. Bana evrak talebi geldi ve ben de tüm yönergelere uygun şekilde evraklarımızı belirttiğim tarihte ilettim. Diğer arkadaşların da yazdığı gibi en iyisi sabırla beklemek sanırım. Zaten henüz 3 hafta oldu evrakları göndereli. Diğer arkadaşların tecrübelerini duymak istemiştim. Teşekkür ederim.

• @Sono teşekkürler. Size de hayırlı olsun 🙂

• Selamlar, bir arkadaş paylaşmıştı ama bulamadım. Vukuatlı nüfus kayıt örneğinde belgenin neden verileceği kuruma ibraz olarak mı seçiyoruz. Ve muhatap kurum adına ne yazmamız gerekiyor

• @Güler-Özçelik Youtube yükleme yapmışlardı evrak yollama greencard diye taratın yeşilkartforum dan birisiydi sanırsam.

Baya iyi anlatmış göre göre uyguluyorsunuz .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Güler-Özçelik evet öyle seçip Kentucy Consular Center yazabilirsiniz.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barsamagic evrak talebi alıp evraklarını göndermiş birine bile aylarca onay vermemiş bir kurum için, bu şekilde naif düşünceler içinde olduğunuzu bilseler eminim KCC'de çok mutlu olurdu..

KCC; dünyada bir işin en kötü nasıl yapılacağını görebileceğiniz yegane kurum olabilir.
    bir kurumun ABD'de olması ve sizin ABD'liler ile çalışıyor olmanız, o kurumların ya da insanların işlerini düzgün yaptığı anlamına gelmez, gelemez. eğer öyle olsaydı DV2020 ve DV2021 mali yıllarında seçilenler bu durumda olmazdık. şimdi DOS, sırf ABD'de olduğu için işini düzgün mü yapmış oluyor?

fazla uzağa gitmeyin..
    DV2022 yılından önce evrak talep + onaylarını yapması gerektiği gibi case numbera göre göndermesi gereken KCC, şuan DS260'ı submit etme tarihine göre yolluyor. bu da demek oluyor ki, sırf sizden daha önce DS260 submit eden CN'si 6500'de olan biri sizden daha önce mülakat alacak. peki bu amerika'daki KCC işini düzgün mü yapmış oluyor?

henüz deneyimlemediniz ama; emin olabilirsiniz ki deneyimleyeceksiniz KCC'nin uygulamalarını. çalışma mantıkları değişmedikçe bu kaşınılmaz..

bu yaşandığında umarım çok geç olmaz.
    bol şans

• @gucarslan Pardon, mesajınıza itafen bir sorum var, DV2022 mülakatları şu anda CN numarasına değil de DS gönderme sırasına göre mi veriliyor tam orayı anlayamadım da?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mac mülakatları değil evrak talep + onayları evet, tam olarak öyle gidiyor. bunu buradaki çoğu mesajda görebilirsiniz..

• @gucarslan Anladım, ben de evrak talebimi 9/21/2021 da almıştım, ancak sanıyorum mülaktlar yine dosya numaramıza göre, öyle değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mac mülakatların zaten bülten'de cut-off içinde olmadan gelmesi mümkün değil.
    önce bülten'de cut-off içinde olacaksınız, sonra mülakat için bekleyeceksiniz.
    ama mülakatlar da tıpkı geçen yıl olduğu gibi, onay gelme sırasına göre gidecektir.
    tıpkı DV2022 için dün gelen mülakat gibi..

• An itibariyle onay mailim geldi arkadaşlar.

Benzer Başlıklar

• 73
  • 56
  • 36
  • 121
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

150

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.1k

| | | |