Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Çok teşekkür ederim. Şimdi güncellendi. Mülakat tarihim 1 Kasım saat 08:45

• @Yekta-Olgun tebrikler, mülakatta başarılar...

• @Yekta-Olgun Hayırlı olsun. Mülakatlar genelde perşembe ve cuma günlerine verilirdi sizinki pazartesiye denk geliyor. Bu sene değişikliklerle dolu bir sene 🙂

• ⭐⭐⭐

@Yekta-Olgun, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, CN 4XX. İlk evrak talebi ve onayını da ben almıştım. Mülakat maili aldım ancak tarih henüz yazmıyor. Netleşir netleşmez haber vereceğim.

Hayırlı uğurlu olsun. 25 gün sonra burada müjdeli haberinizi kutlamak istiyoruz. Bol şanslar 👍

• merhaba,dv-2022 talihlisiyim, dv-2022 talihli arkadaşları bu platformda tebrik ediyorum. benim bi sıkıntım var oda lise mezunu değilim fakat 7 yıl akaryakıt istasyonunda calışmaktayım. açıktan liseye başladım ama dv-2022 mülakatına kadar mezun olamıyorum. ben olurda lise mezunu olmadığım için dv-2022 mülakatından elenirsem dv-2023'e başvuru yaptım. sizlerden bu konu ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

• @Yekta-Olgun Tebrik ederim. Açıkçası son günlerde yazılan karamsar yorumlardan sonra moralim bozulmuştu ama bu güzel haberle kendime geldim. Umarım hepimiz için her şey hızlı ve yolunda gider.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Kaptomeister Merhaba benim merak etttiğim 2 yıllık üniversiteden mezun olduktan sonra tecilimi bir süre kullandım bu tecil 4 yıllık fakülteden mezun olunca yenileniyor mu yoksa hayır sen kullanmışsın mı deniyor daha önceki konuşmalarda @ayvalik10 askerlik şubesine başvurmamı e devlette tecilli gözüküyorsam bana resmi bir yazı kağıt vs gelmeden bir şey yapmamı önermişti

Turkiye'de asker kacagi da olsaniz, bu durum ABD'yi ilgilendirmediginden gocmenlik surecinde problem yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐

@bobby44 Merhaba, hayırlı olsun. Lise mezunu değilseniz genelde yönetici pozisyonlarına denk gelen puanı yüksek bir işte çalışıyor olmanız gerekiyor. Sayın @crazycells 'ten alıntıladığım kısmı okuyunuz lütfen.

"Mesleki Deneyim Şartı

Meslek deneyimlerinin yeterlik ve denkliğini belirlemek için Birleşik Devletler Çalışma Bakanlığı'nın ONet veri tabanı kullanılacaktır. ONet OnLine veri tabanı iş tecrübelerini beş iş alanına (job zone) bölmüştür. Çalışma Bakanlığı web sitesinde birçok meslekten bahsedilmiş olsa da sadece belli meslekler kura programına katılım için uygundur. Mesleğinize dayanarak kura programına katılmak istiyorsanız, son beş yıl içinde, veri tabanında iş alanı (job zone) 4 veya 5 olan, ve Özel Mesleki Hazırlık seviyesi (Specific Vocational Preperation – SVP) 7.0 veya daha yüksek olan bir meslekte, en az 2 (iki) yıllık bir iş deneyimine sahip olmalısınız.

Eğer eğitim durumu şartını sağlamıyorsanız yani lise veya daha üst bir eğitim seviyesinde diplomanız yoksa, yaptığınız mesleğin program şartlarına uygunluğundan emin olmalısınız. Bunu kontrol etmek için;

O*NET OnLine
    adresinden kendi mesleğinizin sayfasını bulmalısınız. İngilizce seviyeniz yeterli değilse İngilizce bilen bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz veya sayfayı web browser'ınızdan Türkçe'ye çevirip arama yapabilirsiniz. Kendi yaptığınız işi en iyi anlatan mesleği bulduktan sonra meslek sayfasında aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi 'Job Zone' başlıklı bölümü bulmalısınız. Bu bölümde bulunan Title kısmında Job Zone Four veya Job Zone Five yazıyor olmalı, ayrıca en alttaki SVP Range ise 7.0 veya daha yüksek bir sayı olmalı.

Aşağıdaki örnekte de görebileceğiniz gibi çiftlik yönetici ve işletmecileri iş alanı dört ve 7.0'dan yüksek SVP puanı ile Green Card Çekiliş Şartını yerine getirmektedir."

Ayrıca sürecinizi imzanıza taşıyınız lütfen. Bu size daha iyi yardımcı olmamızı sağlar.
    👉 Daha hizli ve dogru bilgi erisimi icin imzanizi guncelleyiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yekta-Olgun, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, CN 4XX. İlk evrak talebi ve onayını da ben almıştım. Mülakat maili aldım ancak tarih henüz yazmıyor. Netleşir netleşmez haber vereceğim.

gozunuz aydin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bobby44, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba,dv-2022 talihlisiyim, dv-2022 talihli arkadaşları bu platformda tebrik ediyorum. benim bi sıkıntım var oda lise mezunu değilim fakat 7 yıl akaryakıt istasyonunda calışmaktayım. açıktan liseye başladım ama dv-2022 mülakatına kadar mezun olamıyorum. ben olurda lise mezunu olmadığım için dv-2022 mülakatından elenirsem dv-2023'e başvuru yaptım. sizlerden bu konu ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

Peki Eylul 2022'ye kadar mezun olmaniz mumkun mu?

Bu arada DV2023 basvurusu yapmanizda bir sakinca yok.

• Merhaba dv2022 talihlisiyim 26xxx lerde siram, eposta asamasina geldim bu forumda gordugum kadariyla istenilen sekilde evraklari yolladim ve eksik evraklariniz var diye mail attilar yardimci olabilecek var mi

• @Yekta-Olgun tebrik ediyorum, hayırlı olsun. Umarım sorunsuzca tamamlarsınız süreci.

• @Yekta-Olgun Tebrikler. Mülakat yeriniz Türkiye mi? Bunu sormamdaki amaç bir kaç kişi yurt dışından mülakat tarihi aldıklarını yazdılar. Ülkemizde 2022 ler için mülakatın başlayıp başlamadığını merak ettiğim için soruyorum.

• @Aeroexpres @Yekta-Olgun Ben de merak ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akgul12, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba dv2022 talihlisiyim 26xxx lerde siram, eposta asamasina geldim bu forumda gordugum kadariyla istenilen sekilde evraklari yolladim ve eksik evraklariniz var diye mail attilar yardimci olabilecek var mi

Su basligi inceleyip oradaki evraklari gondermenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

• @Matkap Ankara'da girecekmiş mülakata.

• ⭐⭐⭐

@crazycells Arkadaşımız Sonuc odasında da aynı soruyu sordu. Başlığa göre yapmış ama yine de eksik evrak var demişler. Cevabı tam olarak buraya yazarsa sanırım daha iyi olacak.

• @ayla-can İşte cn farkını görüyor musunuz 😃 Asıl şans bu cn faktörü 😃
    Şu cn ilk 1000 de çıksaydı varya ne güzel olurdu özel kutlama yapardım .
    Eğer Abdye gidemezsek sırf şu cn muhabbetinden gidemeyeceğiz. Geçen senelerde olduğu gibi.

• @Yekta-Olgun
    Tebrikler. Nihayet ilk mülakat talebini görmek nasip oldu. Darısı hepimizin başına inşallah. Ufaktan konfetileri patlatalım ☺🎉 güzel haberlerin devamının gelmesi dileği ile.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

155

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.1k

| | | |