Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ggulduk 2 yıllıktan mezun olduktan ve tecil kullanmanızdan sonra 4 yıllık üniversite okumuşsunuz ve fakülte mezunlarının hakkı olan 2 yıllık tecilide kullanabilir miyim diye soruyorsunuz. Gerçekten merak edilesi soru mantık olarak 2 yıllık koşulsuz hakkı kullanmışsınız ama üstüne fakülte okumuşsunuz. Şuanda size ne desem yanlış bilgi vermiş olurum. Ancak şunu söyleyebilirim eğer sistem o hakkınızı kullandığınızı düşünürse 2025 olan tarih güncellendiği anda 2021 e düşebilir. En iyi ihtimal ise fakülte okuduğunuz için yeni bir tecil hakkıyla 2023 gözükecek. Umarım ikinci seçenek olan 2023 işlenir sisteminize.

Kendi durumumdan bahsetmiştim önceki size cevabımda bir güncelleme oldu açıklamak isterim; Askerlik şubesini aradım. Mezun olduğumu ancak e devlet sisteminde tecilimin 2025 gözüktüğünü ancak e devlet sisteminde mezun olmam halinde askerlik şubesine bildirmem gerektiği yazdığını söyledim. Askerlik şubesinde memurun cevabı; Sistem yakın zamanda otomatik olarak 2023 ağustos ayına çevirecektir (Sanırım mezun olduğum üniversite sistemi tarafından bildirildiğinde). Ancak eğer olurda sistem tarafında bir değişiklik olmazsa en geç aralık ayına kadar yeni yıla girmeden askerlik şubesine mezuniyet belgenle gelip 2 yıllık tecilini işlettir. Aksi halde takip edilmezse kaçak gözükürsün dedi.

• @smartcells Teşekkür ederim oraya taşıyorum konuyu

• An itibariyle evrak onayi aldim, acayip rahatladim valla nerdeyse 7 hafta bekledim.

• @Shila, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

An itibariyle evrak onayi aldim, acayip rahatladim valla nerdeyse 7 hafta bekledim.

Gözünüz aydın.

• @Shila Gözünüz aydın, süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamanız dileğiyle...

• @crazycells asıl kazanan ile birlikte ilk girişte Amerika sınırından geçmek zorundamıyız yoksa asıl kazananın eşi daha önce ABD ye giriş yapabilir mi???

• Selamlar, ds260 sonrasında durumumuzu kontrol için ceac.state.gov adresinden göçmen bölümü altındaki vize başvuru durumumu kontrol et sekmesinden ne aşamada olunduğuna dair bir kontrol yapılabiliniyor mu?
    Sayfaya girdiğim zaman case Number I girmeme rağmen geçersizdir gb bir hata veriyor. Yanlış bir işlem mi yapıyorum.
    Konu ile ilgili sayfa yetkililerinden bilgi rica ediyorum.

• @Güler-Özçelik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar, ds260 sonrasında durumumuzu kontrol için ceac.state.gov adresinden göçmen bölümü altındaki vize başvuru durumumu kontrol et sekmesinden ne aşamada olunduğuna dair bir kontrol yapılabiliniyor mu?
    Sayfaya girdiğim zaman case Number I girmeme rağmen geçersizdir gb bir hata veriyor. Yanlış bir işlem mi yapıyorum.
    Konu ile ilgili sayfa yetkililerinden bilgi rica ediyorum.

1 Ocak 2022 den itibaren dv22 için durumumuzu izleyebileceğiz.

• @Shila hayırlı olsun, güzel haber. Bugün şimdilik 2 evrak onayımız oldu. Yok mu arttıran ?

• Evrak onayı nedir??? Ds 260 formunda hatalı yerler için tekrar bilgi girişi yapmaktan mı bahsediliyor

• ins ozellikle kucuk numaralara evrak istekleri normal bir sekilde gelmeye baslar da surec olmasi gerektigi gibi ilerler. Su an cok sacma ilerliyor surec.

• KCC ds260 gönderim tarihine göre evrak isteği göndermeye devam edecek bu artık çok açık. Fakat süreci bu kadar ağırdan ilerletmesinin sebebi ne olabilir? 2 ay oldu hâlâ 17 mayısta ds260 göndermiş olanlara yeni geliyor evrak isteği. Benim gibi düşük dosya numarasına sahip ama ds260 formunu geç gönderenler daha aylarca evrak isteği mi bekleyecek? İş yükleri fazla süreç resmi olarak başlamadı düzelecek vs diyorduk ama görünen o ki başladıkları gibi devam edecekler.

• @Eren_A cevap için teşekkürler. 1 Ocak 22’den sonra casenumber’ı kabul edecek. Şu an aslında bir hata yok demek mi oluyor bu peki.

• ⭐⭐

@Barsamagic, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells asıl kazanan ile birlikte ilk girişte Amerika sınırından geçmek zorundamıyız yoksa asıl kazananın eşi daha önce ABD ye giriş yapabilir mi???

İlk girişte asıl talihli olmak zorunda.

Girişten hemen sonraki uçakla bile geri dönebilir, sıkıntı yok. Daha sonraki girişler için de sıkıntı yok. Ama ilk giriş mutlaka asıl talihli ile yapılmalı.

• @darkside dün ve bugün olmak üzere evrak talebi almadan gönderip onay alan 2 talihlimiz var. Siz hala evrak talebi almadıysanız mutlaka evraklarınızı gönderin, numaranız da çok düşük.

• @Stiff alanlar dusuk numara mi? bu arada @darkside gonderdi evraklarini

• @Stiff Bundan haberim yoktu. Ben evrak isteği beklemeden 16 ağustosta göndermiştim evrakları. Eğer böyle onay alan olmuşsa sevindirici bir gelişme.

• @Barsamagic DS-260'i yolluyosunuz ondan sonra "Evrak istegi" aliyosunuz(DS-260'i desteklemek icin belgeler) sonra bu gonderdiginiz belgeler onaylaniyor. Olay bu tam olarak.

• @darkside bir tanesi 26K civarı, diğerini bilmiyorum. Ama DS-260 gönderim sırası baz alınmış yine. Sizin numaranız çok düşük, ben kısa süre içerisinde mutlaka size de onay geleceğini düşünüyorum. Tahmin ediyorum diyelim.

• ⭐⭐

@Shila, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Stiff alanlar dusuk numara mi? bu arada @darkside gonderdi evraklarini

Hayır değil. Hatta biri 26k.
    Bu sene case numberdan bağımsız ilerliyor talepler onaylar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |