Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 1. AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN ERTELEME ŞARTLARI DEVAM ETTİĞİ SÜRECE 31/12/2024 TARİHİNE KADAR
    ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR.
    2. ERTELEME ŞARTLARININ SONA ERMESİ HALİNDE (MEZUN/TERK VB.) ERTELEME İPTAL EDİLECEKTİR. BU DURUMDA
    E-DEVLETTEN VEYA EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNDEN ASKERLİK İŞLEMLERİ İÇİN BAŞVURU YAPILMASI
    GEREKMEKTEDİR.

Söylediğim gibi bu şekilde gözüküyor fakat 2. maddeden dolayı biraz endişeliyim çünkü temmuz ayında mezun oldum ve tecil yenilendi mi yenilenmedi mi bilmiyorum askerlik şubeye sorarsam da farkına varıp askere çağırırlarsa diye çekiniyorum çünkü tam vize süreci yapmam gereken işlemler olacak askerdeyken yapamam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk 20 maddesinin sana yazılı hali sana hiçbir şekilde yazı gelmedikçe kulağın üstüne yatıyorsun rahat ol kimseye de gitme sen green kart işlemlerini yürüt

Dört yıl ve daha uzun süreli yükseköğretim kurumlarından mezun olan yükümlülerin askerlikleri istekleri hâlinde iki yıla, yüksek lisans eğitimini tamamlayanların ise bir yıla kadar ertelenir.

• @ayvalik10 Bu hizmeti kullanarak, gerekli şartları taşımanız halinde 7179 sayılı Askerlik Kanununun 20. Maddesi kapsamında askerliğinizin ertelenmesi için başvuruda bulunabilirsiniz.
    31/12/2024 Tarihine Kadar Ertelemeniz Bulunduğundan, Tekrar Erteleme Talebinde Bulunamazsınız.

1. attığınız linkte de bu çıkıyor anladığım kadarıyla 2024'e kadar askerlik ile bir ilişiğim yok yine de emin olmak adına askerlik şubesine sormalı mıyım tavsiyeniz nedir?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk sakın adamlara zaten asker lazım. Seni kırmızı halı ile karşılarlar delirdin mi gitme sakın gidersen sana tek bir soru soracaklar tecil mi bozduracaksın diye. Sende hayır bozdurmak istemiyorum diyeceksin o zaman neden geldin derlerse sen ne diyeceksin.

• @ayvalik10 Tamamdır çok teşekkür ederim

• @Sono merhabalar evrak talebi bana geleli çok oldu göndermiştim bile. tekrardan bana bu mailin gelmesi şaşırttı o yüzden.

• ⭐⭐⭐

@Tommyshelby Net bir şey soylemek icin şu an cok erken. Birkaç bülten ve mülakat planlamasına göre ilerleyen aylarda netlik kazanır.

• Merhaba bizimde sıramız 10XXX hala gelmedi ama evrak isteği acaba biz de göndermelimiyiz şimdiden ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Tekrar merhaba @gucarslan bey'i bugün sorumla boğudum kusura bakmayın ama hata yapmak istemiyorum o yüzden defalarca sordum. Bir sorum daha olacak adres kısımlarını yazarken mesela ankara merkez ise ankara ankara olarak yazılması öneriliyordu bir de sayın @crazycells ssn olayı üzerinden konuşurken eski numaramla yeni bir kart isteyerek eski numaramı kullanabileceğimi iletmişti formda buna yönelik bir soru göremedim formda olan 4 soruya da yes demem gerekiyor ve özel bir ibare ile eski numaram ile yeni bir kart istediğimi belirtemiyorum doğru mudur acaba? Sizi sıktıysam kusura bakmayın şimdiden teşekkürler.

ekranda cikan sorulari ve verdiginiz cevaplari ekran goruntusuyle aktarir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells merhaba. Mülakat yerim Londra. İkamet adresim dede ingiltere'de oturduğum yer gözüküyor şu an.

Selamlar,

Ikisi de formda o sekilde gorunuyorsa KCC zaten ona gore dosyaniza yonlendirme yapacaktir, merak etmenizi gerektiren bir durum yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Matkap, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ben ds 260 da adres belirtirken C O yazmadım.

Bi tanıdığımın evine gelecek.

Sıkıntı olur mu ?

Düzeltmeli miyim ?

teknik olarak size ait olmayan bir adresi sizinmis gibi gostermemek en dogrusu. O nedenle evin sahibinin de ismini adrese eklemenizi en ideali olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@firatbartin, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar 2022 greencard talihlilerindenim. Askerlikten 24 eylül geldim. Anca 26 eylülde ds-260 formunu doldurup gönderebildim. Şuan KCC'den e-mail gelmesini bekliyorum. E-mail ne zaman gelir? Çok mu geç kaldım süreç için? Süreç benim için olumlu devam eder mi? Yoksa hakkımı kaybetmiş miyimdir?

Herhangi bir problem gorunmuyor, email beklemeniz yeterlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbens, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba @gucarslan ) Ds260 formunu pasaport güncellemesi yapmak için açtırıp yeni pasaport bilgisini girip submit ettim şuan aklıma takılan bir soru var Ds260 formunu submit ederken online imza atıyoruz ve pasaport bilgiside giriliyor .Bu aşamada pasaport numarası yazdığımız bölüme eski pasaport numarası girip mi submit ediyoruz yoksa güncellediğimiz yeni pasaport numarasını mı giriyoruz ? Şuana kadar mayıs ayı ortasına kadar Ds260 dolduranlar evrak talebi geldi bana henüz gelmedi , acaba imza bölümüne yeni pasaport numarası değilde eski pasaport numarası mı girilmeliydi ?

yenisini girin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mechta22, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells @gucarslan aslında bu konu beni de ilgilendiriyor. Teşekkürler

yeni pasaport no'sunu yazabilirsiniz.

• Herkese selamlar. Dikkat ettim forumda bir çok kişi sanki greencard cebindeymiş ve yarın uçağa binecekmiş gibi yorumlar yapıyor. Lotodan seçilmek bu işin % 99 tamamlandığı anlamına mı geliyor yoksa bu sadece bir başlangıç her an he rşey olabilir gitme şansımız % 50 nin altında mı demek oluyor. 2 gün önce mali yıl resmi olarak başladı. Birçoğumuz evrak talep maili dahi almadı dolayısıyla Türkiye'den henüz mülakat tarihi alanda yok. Ben karamsar olamamakla birlikte bu işin öyle kolay olacağını düşünmüyorum. Hatta numaram 17 K larda olmasına rağmen gitme ihtimalimi % 10 olarak görüyorum. Kendinden bu kadar emin gibi görünen arkadaşlar neye göre böyle düşünüyor bunu merak ediyorum.

• Türkiyeden mülakat tarihi alan olduğunda - ki olur umarım

Nereden haberimiz olacak ?

Ona göre orayı takip edeyim.

• ⭐⭐⭐

@Aeroexpres daha durun mali yiliniz baslayali 2 gun oldu ki bunlardan sadece 1 tanesi is gunuydu.

• @Sono teşekkür ederim sence 12 Eylül geçmiydi ds 260 doldurmak için,biraz da cn yüksek diye eylülde doldurdum acele etmedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@YEA, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Bende uzun bir düşünme ve aile ikna denemelerimdem sonra nihayet ds260 formunu bugün gönderdim. Umarım geç kalmamışımdır.
    Yanlız şöyle bir hata yaptım daha doğrusu hiç düşünmedim sonradan aydın. Eşimin ve çocuklarıma yeni pasaport çıkardım fakat süresi 24.09.2022 son. Sonradan kafama vurdum ama artık iş işten geçti. Ds260 a da bu pasaportlar la kayıt yaptım. Sizce napmalıyım basın sorunlarla karşılaşırım. Birde dosya numarasının current olup olmadığını nereden takip ediyoruz.

Benim siz dahil herkese tavsiyem, kisitli sure pasaport kalmissa 10 yillik pasaport cikartip ABD vatandasi olana kadar bir daha pasaport guncelleme islemleriyle ugrasmamaniz yonunde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. İmzamdaki tarihleri dikkate alırsak ve kızımın 21 yaş problemi var. Henüz evrak talebinde ve onayı da almamışken mülakatı erken alabilmem için Ankara ya herhangi bir mail atmam gerekir mi?

KCC dosyanizin hazir oldugunu belirtmediyse (evrak onayi) o durumda Ankara'ya email atmaniz maalesef pek ise yaramayacaktir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.5k

| | | |