Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kebabdefender eger eşiniz veya siz ikinizden biri green card veya amerikan pasaportlu değilseniz, ancak yatırımcı vizesi veya çalışma vizesi ile mümkün bu söylediğiniz. Onları araştırabilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kebabdefender, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells

Kendi esimi ve cocugumu da goturebilecegim tip sponsorluk hangisi oluyor ? esasinda bunu merak ediyorum.

ikisinde de bunu yapmak mumkun.

is sponsorlu vizelerle Green Card alinca da ayni anda esiniz ve cocugunuza Green Card alabiliyorsunuz.

• @crazycells

Cok tesekkur ederim. Sizin hakkiniz odenmez, sabirla herkese tek tek cevap veriyorsunuz. Hatta tekrar tekrar gelen ayni sorulara da oyle.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kebabdefender, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells

Cok tesekkur ederim. Sizin hakkiniz odenmez, sabirla herkese tek tek cevap veriyorsunuz. Hatta tekrar tekrar gelen ayni sorulara da oyle.

Basvuru surecinizde bol sanslar.

• Merhabalar,
    Yakın zaman NVC den welcome letter aldık ve CEAC üzerinden sponsor ve joint sponsor belgelerini dolduruyoruz ancak çözemediğimiz bir konu var.
    Joint Sponsor: Tüm belgeler tamam - ABD'de yaşayan eşimin arkadaşı
    Main Sponsor: Eşim / ABD vatandaşı / TR yaşıyoruz / ABD'de bir geliri yok / TR'de çalışıyor. (ortak kira gelirimiz var) Ancak yine de I-864'ü doldurması gerekiyor diye anladım. PART-6'da Sponsor's Employement and income bölümünde Eşimin TR'deki kazancını USD cinsinden mi yazacağız yoksa işsiz olarak mı göstermemiz gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ugur-Kendirli, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar,
    Yakın zaman NVC den welcome letter aldık ve CEAC üzerinden sponsor ve joint sponsor belgelerini dolduruyoruz ancak çözemediğimiz bir konu var.
    Joint Sponsor: Tüm belgeler tamam - ABD'de yaşayan eşimin arkadaşı
    Main Sponsor: Eşim / ABD vatandaşı / TR yaşıyoruz / ABD'de bir geliri yok / TR'de çalışıyor. (ortak kira gelirimiz var) Ancak yine de I-864'ü doldurması gerekiyor diye anladım. PART-6'da Sponsor's Employement and income bölümünde Eşimin TR'deki kazancını USD cinsinden mi yazacağız yoksa işsiz olarak mı göstermemiz gerekiyor?

Turkiye kazancini USD'ye cevirerek yazin...

• @crazycells çok teşekkür ederim Crazycells

• Merhabalar,
    Amerikan vatandasiyim. Esim Turkiye'de. Esim icin I130 formu doldurdum ve 11. ayin sonunda kabul edildi ve bugun NVC'den welcome letter aldik. Hemen CEAC uzerinden odemeleri yaptim ve formlarin acilmasini bekliyorum. 2017-2020 yillari arasinda Turkiye'deydim ve Amerika'da calismadigim icin tax papers yapamadim. 2020 agustos ayinda esimi Turkiye'de birakarak ABD'ye dondum ve 1 ay sonra calismaya basladim. Suan esime tek basima sponsor olacak mali guce sahip degilim ve agabeyim co-sponsor olacak. Benim sorum su- Petitioner oldugum icin hem ben, hem de abim ayri ayri I864 formu mu dolduracagiz? Kendim doldururken " I am the petitioner. I filed or am filing for the immigration of my relative" select yaparak -- agabeyimin adiyla doldururken " I am the only joint sponsor." select yaparak mi doldurmaya baslamaliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozlemcorut, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar,
    Amerikan vatandasiyim. Esim Turkiye'de. Esim icin I130 formu doldurdum ve 11. ayin sonunda kabul edildi ve bugun NVC'den welcome letter aldik. Hemen CEAC uzerinden odemeleri yaptim ve formlarin acilmasini bekliyorum. 2017-2020 yillari arasinda Turkiye'deydim ve Amerika'da calismadigim icin tax papers yapamadim. 2020 agustos ayinda esimi Turkiye'de birakarak ABD'ye dondum ve 1 ay sonra calismaya basladim. Suan esime tek basima sponsor olacak mali guce sahip degilim ve agabeyim co-sponsor olacak. Benim sorum su- Petitioner oldugum icin hem ben, hem de abim ayri ayri I864 formu mu dolduracagiz? Kendim doldururken " I am the petitioner. I filed or am filing for the immigration of my relative" select yaparak -- agabeyimin adiyla doldururken " I am the only joint sponsor." select yaparak mi doldurmaya baslamaliyim?

Evet, aynen dediginiz gibi iki ayri I-864 formu dolduracaksiniz. Dediginiz secenekler dogru, formlarda 1a ve 1d'yi isaretleyeceksiniz yani.

• @crazycells çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için

• Merhaba. Greencarda yeni başvuracağım. Amerika’da bir tanıdığım var 30 yıldır orada. Bana ne gibi bir yardımı olur ? Başvuruda onu yazacağım bir yer var mı? Bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@napervam, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba. Greencarda yeni başvuracağım. Amerika’da bir tanıdığım var 30 yıldır orada. Bana ne gibi bir yardımı olur ? Başvuruda onu yazacağım bir yer var mı? Bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Cekilisten secilirseniz size mali sponsorluk yapabilir, bilgileri ilk iletilerde bulabilirsiniz.

• ⭐⭐

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak sponsorluk ile alakalı taxi return dedikleri vergi beyanı 2020 için 51 2019 için 300 sayfa gönderecek kz arkadaşım bu normal bı durum mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak sponsorluk ile alakalı taxi return dedikleri vergi beyanı 2020 için 51 2019 için 300 sayfa gönderecek kz arkadaşım bu normal bı durum mu?

supplemental formlar olabilir ama direkt W2'ler yeterli geliyorsa onlari gondersin bence. Tum finansal belgelere bu kadar ayrintili gerek olmayacak diye dusunuyorum, ama tabii ki kendisi icin sorun degilse o durumda bir problem yok...

• Merhabalar biz formu doldururken aklıma takılan bazı noktalar oldu yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 🙂 eşim ile yeni evlendik (ABD Vatandaşı kendisi ) geliri yeterli olmadığı için I-864 formunda sponsor olarak eşimin babasını göstereceğiz. bu durumda sadece babasının belgeleri doldurması yeterlimi yoksa eşimin de I-864 formunu ekstradan doldurması mı lazım?

bu arada eşimin babasının 2 evliliğinden 6 çocuğu var, biri 20 yaşında diğer 5'i ise 21 yaşının üstünde. çocuklarını da formu doldururken onun baktığı kişiler olarak eklemeli miyim yoksa yetişkin oldukları için eklemesem de olur mu? (yıllık geliri 75k civarı)

gerekli olan belgeler
    son 3 yılın tax return belgesi 1040 ve W2 formu , son 3 ayın paycheck kopyası, birth certificate ve pasaport ön yüz kopyası

• Merhaba .Biz esimle gecen ay evlendik.Esim American vatandasi. Ben ise turist vizesi ile gelmiştim.şuan ikimizde amerikadayız.Basvuru icin Evraklari doldururken fark ettik ki eşimin vergisi 300 dolar eksik çıktı bu durumda başka bir sponsora ihtiyaç duyuldu.fakat maalesef pandemi sürecinden dolayı etrafımızda bize sponsor olabilecek kimseyi bulamıyoruz.herkesin vergisi düşük .bu durumda sponsor nereden bulabiliriz.destek olan firmalar vb var mı?ya da başka yapılacak birşey var mı?

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Joint sponsor bulamıyoruz başka bir yöntem var mı yapabilceğimiz ?

• merhabalar' bu sabah uscisten soyle bir uyari aldim. bizden yeniden sponsorluk belgesi doldurmamizi istiyorlar. esimin belgeleri ve maasi yeterliydi bir yerde mi yanlislik yaptik anlamadim. nicin boyle bir sey isterler ? biz bunu gondermeden mulakat tarihi veya work permit vermezler mi ? veya hep sunu duyardim iste bir yanlislik olur uscis bir eksik yanlis gorur onu tamamlamak isterse dosyan 6 ay geriye atar diye. bu dogru mu ? @crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |