Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33 gözleriniz aydın. tebrik ederim..
    bu belgeleri de temin ettiğinize göre evraklarınızı kcc'ye gönderin ve onay için beklemeye başlayın. şuan mülakat alabilmeniz için evraklarınızın gönderilmiş ve onaylanmış olması gerek. geç kalmadan bu adımları da tamamlamanızı tavsiye ederim. bol şans..

• @gucarslan merhaba. Ben evrakları 17.08 de göndermiştim(Almanya dan birth scertificate vardı zaten-TC den Adli sicil belgesini de ekleyerek diğer belgelerle gönderdim)Almanya dan 4 yaşında dönmüşüz.16 yaştan önce orada yaşamış olmama rağmen Almanya dan gelen police certificate yi mülakatta lazım olacak diye istemiştim. Evrak isteği olursa tekrardan gönderecem. Bir yanlışlık yok değil mi üstadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33 hayır hayır yok.
    dediğiniz gibi eğer onay alana kadar tekrar bir talep gelirse gönderirsiniz.
    bol şans.

• Merhaba arkadaşlar. Bir sorum var. E-devletten nüfus kayıt örneği belgesini çıkartırken nüfus kayıt örneği tipi olarak neyi işaretliyeceğim? Kişi, aile ve nüfus aile seçenekleri var. Sanırım Amerika'ya benimle beraber gelecek kişi ya da kişilerin gözüktüğü yani aile seçeneğini işaretleyeceğim ama emin olamadım. Yardımcı olur musunuz?

• ⭐⭐⭐

@sadıkkurtoglu, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar. Bir sorum var. E-devletten nüfus kayıt örneği belgesini çıkartırken nüfus kayıt örneği tipi olarak neyi işaretliyeceğim? Kişi, aile ve nüfus aile seçenekleri var. Sanırım Amerika'ya benimle beraber gelecek kişi ya da kişilerin gözüktüğü yani aile seçeneğini işaretleyeceğim ama emin olamadım. Yardımcı olur musunuz?

Sn. @sadıkkurtoglu ,

Nüfus kayıt belgesi Türkiye için doğum belgesi yerine kullanılan ve konsolosluk tarafından da doğum belgesi olarak kabul edilen bir belgedir. Belge kimin için doğum belgesi olarak kullanılacaksa onun bilgilerinin olması yeterlidir

• Tek kişi iseniz Kişi olarak alabilirsiniz.
    • Evli iseniz karı koca ayrı ayrı e-devlet'ten Kişi olarak alabilirsiniz.
    • Çocuk da varsa Aile olarak alıp farklı isimlerle kaydedip aynı belgeyi hem kendiniz hem de çocuklar için doğum belgesi olarak kullanabilirsiniz.

• @smartcells Teşekkür ederim!

• Arkadaslar evlilik cuzdaninin butun sayfalarini nasil gonderdiniz.biz her sayfanin fotografini cekmistik.Fakat bu sefer her bir sayfa ayri bir dosya oluyor.nasil gondermemiz gerekiyor yardimci olalursaniz cok sevinirim🙏

• @mia, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Arkadaslar evlilik cuzdaninin butun sayfalarini nasil gonderdiniz.biz her sayfanin fotografini cekmistik.Fakat bu sefer her bir sayfa ayri bir dosya oluyor.nasil gondermemiz gerekiyor yardimci olalursaniz cok sevinirim🙏

Windows 10 kullanıyorsanız, bilgisayarda üç resmi de aynı anda seçerek sağ tuş menüsünden Yazdır'a tıklayabilir, ve sonrasında "Yazıcı" olarak "Microsoft Print to PDF"i seçebilirsiniz. Böylece yazdırma butonuna bastığınızda 3 dosya tek bir PDF olarak kaydedilecektir.

Resimler PDF'te isim sırasına göre listelenecektir. Bu yüzden resimlere "sayfa1.jpg", "sayfa2.jpg" gibi isimlendirme yaparsanız sıralama istediğiniz şekilde olur.

• Merhaba, Ds260 formunda istenilen aşı kartı bende mevcut değil ve sitede yazdığı üzere yok ama mülakat tarihinde teslim edecem kıvamlı cevabı girdim, bu aşı kartı "4) Sağlık raporu" maddesine dahil mi, yani aşı kartını da mı Ungan'lardan alacağım yoksa aşı faslı mülakat tarihinden konsoloslukta mı halledilecek ve ücretlendirilecek? Değerli bilgiler için çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Barış-Buz, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba, Ds260 formunda istenilen aşı kartı bende mevcut değil ve sitede yazdığı üzere yok ama mülakat tarihinde teslim edecem kıvamlı cevabı girdim, bu aşı kartı "4) Sağlık raporu" maddesine dahil mi, yani aşı kartını da mı Ungan'lardan alacağım yoksa aşı faslı mülakat tarihinden konsoloslukta mı halledilecek ve ücretlendirilecek? Değerli bilgiler için çok teşekkürler.

Ds260'ta aşı kartı sorusuna yes veya no demenizin bir önemi yok. Sağlık muayenesine giderken varsa aşı kartınızı götürün. Doktor, yaş ve sağlık durumunuza göre gerekli aşıları yapacak ve aşı kartınız oluşturulacak.

• @smartcells, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba, Ds260 formunda istenilen aşı kartı bende mevcut değil ve sitede yazdığı üzere yok ama mülakat tarihinde teslim edecem kıvamlı cevabı girdim, bu aşı kartı "4) Sağlık raporu" maddesine dahil mi, yani aşı kartını da mı Ungan'lardan alacağım yoksa aşı faslı mülakat tarihinden konsoloslukta mı halledilecek ve ücretlendirilecek? Değerli bilgiler için çok teşekkürler.

Ds260'ta aşı kartı sorusuna yes veya no demenizin bir önemi yok. Sağlık muayenesine giderken varsa aşı kartınızı götürün. Doktor, yaş ve sağlık durumunuza göre gerekli aşıları yapacak ve aşı kartınız oluşturulacak.

Aşı kartım hiç yoksa sorun olmaz değil mi her türlü orada bir aşı kartı alacağım, bulmam imkansıza yakın çünkü aşı kartımı.

• ⭐⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Aşı kartım hiç yoksa sorun olmaz değil mi her türlü orada bir aşı kartı alacağım, bulmam imkansıza yakın çünkü aşı kartımı.

Kesinlikle olmaz. Aşılarınız son 5 yıl içinde değilse her herhalükarda aşıları yapıyorlar.
    Kısacası postu deldirmeden Amerika'ya giriş vizesi yok.

• @Barış-Buz, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@smartcells, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Bilgi için çok teşekkür ederim. Yapacak bir şey yok, köprü belli, ayı belli, bir şekilde geçilecek bu köprüden 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evet, Ungan'larda alacaksiniz.

• Merhabalar, bankada gösterilecek hesapla ilgili merak ettiğim bir kac konu var,

1-) 3 ayrı bankadaki paralari tek hesapta birlestirirsek görüşmeye giderken 3 banka hesap dökümü mu götürmeliyiz yoksa tek hesapta toplanan hesap dökümü yeterli olur mu

2-) hesaptaki parayı dolar olarak mı tutmalıyız yoksa gram altın hesabi gibi ayrı varlıkları kabul ediyorlar mı?

Şimdiden destek için tesekkurker

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sezcek merhaba,

1- ayrı ayrı gösterebilirsiniz.
    2- bütün yatırım hesaplarını kabul ederler (altın vb) bunları da göstereblirsiniz.

• @gucarslan çok teşekkür ederim

• Cevap için çok teşekkürler, banka konusunda benim de aklımda sorular var.
    1- Sorun çıkmaması için hesapta yaklaşık ne kadar bir miktar bulundurmak lazım?
    2- Hesaptaki para dışında üstüne bir şey olması gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barış-Buz ilgili sorularınız için aşağıdaki başlığı incelemenizi rica ederim;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1546/green-card-bankada-para-mevzusu?_=1632804967235

• Selamlar,
    E-Devletten alınan belgelerde "Belgenin neden verileceği" kısmı var. Bunlar(Kuruma İbraz, Kurum Talebi ve Kişi Talebi) Buraya ve ardından gelen açıklama kısmına ne yazacağız?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

152

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |