Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Herkese selamlar,

Tecrübelerimi sizinle paylaşmak isterim;

13.09 pazartesi günü doktor randevuma 9:15'te gittim. Önce 4.Kat Ungan'ların ofisine gidip kayıt yaptırıp (sadece pasaport ve case number istendi) sonra 3.Kat Düzen Lab'a indim. Orada kan örneği ve tomografi işlemlerini hallettim. (Yaş aralığını sormadım fakat belli yaş aralığında idrar testi yapmıyorlarmış) Daha sonra tekrar 4. Kat Ungan'ların ofisine tekrar çıktığımda 10:30 doktor randevusu verdiler. Doktor Randevusu için 10:50'ye kadar bekledim. Hızlı bir kontrol ve aşıların ardından saat 11:00'de ödemelerimi yaptıktan sonra buradaki işlemlerim bitti. Ertesi gün öğle belgelerimin konsolosluğa gönderildiği ile alakalı mail aldım.

17.09 cuma günü 9:15'te mülakat görüşmeme gittim. Çok fazla sıra yoktu. İlk kez numaramın yanması 10 dakika civarında sürdü. Fotoğraflar, evlilik cüzdanı, adli sicil kaydı, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve pasaportlarımı istediler. Tekrar beklemeye başladım, bekleme sürecim 40 dakika kadar sürdü. Klasik işlemler yemin edip 4-5 farklı soruya cevap verdim. Bazı görüşmelerde whatsapp konuşmaları vs. isteyebiliyorlar. Bizden hiç birini istemediler. Görüşmem olumlu geçti. Fakat sponsorumuza ait tax return ve w2 belgelerini CEAC'te görüntüleyemediklerini söylediler. Tabi o an biraz afalladım.

Pasaportunuzu burada muhafaza edeceğiz. Aynı evrakları CEAC sistemine hızlıca yüklediğiniz takdirde. Vizenizi basıp göndereceğiz dediler. Tabi bu süreç idari işlem olarak geçiyor. Ve kaç günde kaç haftada sonuçlanacağı belli değil. Tekrardan stres olmaya başladık. Fakat haftasonunu geçirdikten sonra 20.09 pazartesi sabah 9 gibi "refused" yazan statü önce "ready" sonra "idari işlem" olarak güncellendi. 3-4 saat kadar sonra ise "issued" olarak güncellendi. Mesai bitimine yakın pasaportum ptt kargoya verildi. 21.09'da şubeye geldi ve bugün de teslim aldım.

Bir forumdaşınız olarak süreci tamamlamış bulunmaktayız. Darısı bekleyenlerin başına 🙂

• @Ayberk, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Herkese selamlar,

Tecrübelerimi sizinle paylaşmak isterim;

13.09 pazartesi günü doktor randevuma 9:15'te gittim. Önce 4.Kat Ungan'ların ofisine gidip kayıt yaptırıp (sadece pasaport ve case number istendi) sonra 3.Kat Düzen Lab'a indim. Orada kan örneği ve tomografi işlemlerini hallettim. (Yaş aralığını sormadım fakat belli yaş aralığında idrar testi yapmıyorlarmış) Daha sonra tekrar 4. Kat Ungan'ların ofisine tekrar çıktığımda 10:30 doktor randevusu verdiler. Doktor Randevusu için 10:50'ye kadar bekledim. Hızlı bir kontrol ve aşıların ardından saat 11:00'de ödemelerimi yaptıktan sonra buradaki işlemlerim bitti. Ertesi gün öğle belgelerimin konsolosluğa gönderildiği ile alakalı mail aldım.

17.09 cuma günü 9:15'te mülakat görüşmeme gittim. Çok fazla sıra yoktu. İlk kez numaramın yanması 10 dakika civarında sürdü. Fotoğraflar, evlilik cüzdanı, adli sicil kaydı, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve pasaportlarımı istediler. Tekrar beklemeye başladım, bekleme sürecim 40 dakika kadar sürdü. Klasik işlemler yemin edip 4-5 farklı soruya cevap verdim. Bazı görüşmelerde whatsapp konuşmaları vs. isteyebiliyorlar. Bizden hiç birini istemediler. Görüşmem olumlu geçti. Fakat sponsorumuza ait tax return ve w2 belgelerini CEAC'te görüntüleyemediklerini söylediler. Tabi o an biraz afalladım.

Pasaportunuzu burada muhafaza edeceğiz. Aynı evrakları CEAC sistemine hızlıca yüklediğiniz takdirde. Vizenizi basıp göndereceğiz dediler. Tabi bu süreç idari işlem olarak geçiyor. Ve kaç günde kaç haftada sonuçlanacağı belli değil. Tekrardan stres olmaya başladık. Fakat haftasonunu geçirdikten sonra 20.09 pazartesi sabah 9 gibi "refused" yazan statü önce "ready" sonra "idari işlem" olarak güncellendi. 3-4 saat kadar sonra ise "issued" olarak güncellendi. Mesai bitimine yakın pasaportum ptt kargoya verildi. 21.09'da şubeye geldi ve bugün de teslim aldım.

Bir forumdaşınız olarak süreci tamamlamış bulunmaktayız. Darısı bekleyenlerin başına 🙂

Hayırlı olsun inşAllah.

• @MYusuf Teşekkür ederiz. Darısı başınıza 🙂

• @Ayberk tebrikler vizeniz hayırlı olsun..

• @ecom teşekkür ederiz umarım sizinde yakın zamanda sonuçlanır 🙂

• @Ayberk ınşallah çok teşekkürler güzel dilekleriniz için sizede eşinizle mutluluklar dilerim🙏🌺

• @Ayberk Yolunuz acik olsun. Tebrikler.

• @yonca_2020 Teşekkür ederiz, darısı başınıza 🙂

• Herkese merhaba
    Ben amerikan ve türk vatandaşıyım .eşim türk ve onun için green card başvurusu yapmak istiyoruz. Başvurudan sonra Tahmini olarak süreç kaç ay sürer acaba? Birde green card çıktıktan kaç ay sonra amerikaya giriş yapmamız gerekiyor?

• @F3lamur merhaba iyi akşamlar. İlk başvuru gününden itibaren kaç ayda sonuçlandı? Birde sonuç olumlu olduktan kaç ay sonra amerikaya giriş yapmak gerekiyor? Bilgi verirseniz çok sevinirim.teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayberk tebrikler, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipek1907, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Herkese merhaba
    Ben amerikan ve türk vatandaşıyım .eşim türk ve onun için green card başvurusu yapmak istiyoruz. Başvurudan sonra Tahmini olarak süreç kaç ay sürer acaba? Birde green card çıktıktan kaç ay sonra amerikaya giriş yapmamız gerekiyor?

pandemi butun surecleri geciktiriyor, fakat konsoloslugun kapasitesinin ne zaman eski haline donecegini bilmiyoruz. Zaten 1 yildan kisa surmesini beklemeyin, o nedenle en kisa zamanda surece baslamanizi tavsiye ederim.

Vizeyi aldiktan sonra ilk girisi yapmak icin yaklasik 6 aylik bir sureniz olacak Turkiye'de...

• @crazycells teşekkür ederim 🙂

• @crazycells hocam merhaba.

Bu bilgilendirme yazısı için çok teşekkür ederiz ancak görünen o ki yazı güncel kalmamış. I-130 formu online doluyormuş mesela. Güncel bir yazı var mıdır?

• Arkadaşlar merhaba,
    NVC'den yakın zamanda welcome letter geldi 🙂
    CEAC - AFFIDAVIT OF SUPPORT (AOS) bölümünde eşimin adı gözüküyor ve editleme yapamıyoruz. Ancak eşim TR'de olduğundan ve ABD'de bir geliri olmadığından sponsor olamıyor bana. Bu sebeple ABD'de yaşayan bir arkadaşımız sponsor olacak. Asıl soru, bunu nasıl sistemde düzelteceğiz? Eşimin isminin yazdığı Affidavit of support ücretini ödedikten sonra mı düzeltebiliyoruz?

• @Ugur-Kendirli, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar merhaba,
    NVC'den yakın zamanda welcome letter geldi 🙂
    CEAC - AFFIDAVIT OF SUPPORT (AOS) bölümünde eşimin adı gözüküyor ve editleme yapamıyoruz. Ancak eşim TR'de olduğundan ve ABD'de bir geliri olmadığından sponsor olamıyor bana. Bu sebeple ABD'de yaşayan bir arkadaşımız sponsor olacak. Asıl soru, bunu nasıl sistemde düzelteceğiz? Eşimin isminin yazdığı Affidavit of support ücretini ödedikten sonra mı düzeltebiliyoruz?

NOA2 onayı olmasına sevindim. Hayırlı olsun inşAllah.

• @Ugur-Kendirli Eşiniz her durumda vize sponsorunuz, dolayısıyla ücreti ödemeniz gerekli. Daha sonra eşinizin finansaıl sponsorluğu yetmiyorsa ek sponsor yine sistem üzerinden ekleyebilirsiniz.

• @hulyaek
    Vize görüşme gününüzü almışsınız. İnanın çok sevindim 🌼
    Hayırlı olsun inşAllah.

• @MYusuf 🙂 nihayet. Çok teşekkürler, en kısa zamanda sizlerin de umarım gelecek randevu tarihleri, yeterki kapanmalar bir daha yaşanması.

• @hulyaek, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf 🙂 nihayet. Çok teşekkürler, sen kısa zamanda sizlerin de umarım gelecek randevu tarihleri, yeterki kapanmalar bir daha yaşanması.

İnşAllah. Belirsizliği beklemek gerçekten çok zor. Allah herkese kolaylık versin inşAllah.
    Siz de kolaylıkla vizenizi alırsınız inşAllah.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |