Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @raerox merhaba, ARALIK ayinda current olacaksiniz su an icin 5300-kasim aciklandi. DS-260i haziranda gonderenler daha evrak istegi almadi.

• @Shila Evrakları onlar istemeden göndermeli miyim sizce? Yoksa beklesem süreç uzar mı?

• ⭐⭐⭐

@raerox, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Shila Evrakları onlar istemeden göndermeli miyim sizce? Yoksa beklesem süreç uzar mı?

Evrak isteğini bekleyin ve forumu takipte kalın. Gelişmelerden haberdar olursunuz.

• @smartcells Bilgi için teşekkürler.

• sonunda evrak talebi maili geldi. en kısa sürede evrakları gönderip onay mailini beklemeye geçeceğim. umarım herkesin süreci sorunsuz ilerler

• evrak gönderirken yardımcı olması amaçlı bir başlık vardı baktım ama göremedim bana linkini bırakabilir misiniz

• ⭐⭐⭐

@ertosavage, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

evrak gönderirken yardımcı olması amaçlı bir başlık vardı baktım ama göremedim bana linkini bırakabilir misiniz

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

• KCC den mail geldi..en son hangi tarihe kadar hazırlayıp göndermek gerekiyor...Ekim den sonraya sarkabilir mi? Mutlaka bu aymi göndermeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semra-karababa dünya da 55k vize sayısı var. Yani sizler erteledikçe vizenin sayısı da azalıyor. Siz bilirsiniz. Evrakları ne kadar erken gönderirseniz sizin numaranız current mülakat almaya hak kazandığı zaman size mülakat tarihi o kadar erken alırsınız. Geçmiş yıllar da vize sayısı hemen bitince 22k bile mülakata gidemedi. Tamamen size kalmış bir durum.

• ⭐⭐⭐

@semra-karababa Sayın @ayvalik10 ’un dediklerine ek olarak, KCC’nin istediği belgeleri E-Devletten hızlıca temin edip gönderebilirsiniz. Ozel birkaç belge varsa belki biraz vakit alabilir.

Bence vakit kaybetmeden gönderin.

• @Sono
    Merhabalar
    e-devletten alınan diploma yani mezun belgesi geçerli oluyor mu aslında geçerli olmasa oraya koyarlarmıydı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahim1 sadece mahkeme - boşanma ve yurtdışı evrakları gibi evraklar tercüme ediliyor. Geriye kalan TÜM evraklar e devletten alındığı zaman geçerli oluyor.

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim içim rahatladı.

• ⭐⭐⭐

@ibrahim1, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Sono
    Merhabalar
    e-devletten alınan diploma yani mezun belgesi geçerli oluyor mu aslında geçerli olmasa oraya koyarlarmıydı ?

Diplomanın aslını görmek istiyorlar. Diploma yerine mezuniyet belgesi verilirse o zaman destekleyici belge olarak e-devlet belgesini de istiyorlar.

• @smartcells Bununla ilgili bir yazı veya hiç emsal durumla varmıdır acaba bildiğiniz.

• ⭐⭐⭐

@smartcells Bununla ilgili bir yazı veya hiç emsal durumla varmıdır acaba bildiğiniz.

2021'lerden diplomasını veremeyen bir arkadaştan ek belgeler istediler ve bu yüzden idari işlemlere kaldı. Diploma şart. Diploma yoksa Mezuniyet belgesi + e-devlet çıktısı olarak ilerleyeceksiniz..

• @smartcells
    Teşekkürler…

• Kcc istenilen belgeler pasaport, adlı sicil kaydı (yurt disi/yurt ici), nüfus kaydı örneği
    Buna göre
    1-pasaport ds260 formundaki aynı pasaport..
    Bu yüzden tekrar mı scan edeceğim..
    2-nufus kayıt örneği aile olanı mi?
    3-adli sicil kaydı elimde ingilizce ve türkçe olanı mevcut..ama 18 mayısta almıştım.. verilecek yer amerikan konsolosluğu yazıyor..
    Geçerlilik süresi ne kadar ve ya geçerli mi?
    Teşekkürler

• ⭐⭐

@smartcells Bununla ilgili bir yazı veya hiç emsal durumla varmıdır acaba bildiğiniz.

Yazılı kurallara göre 12 yıllık ortaöğretim tamamladığınızı kanıtlamanız gerekiyor. Burada mülakatınızı yapacak konsolosun tavrı devreye giriyor. Mezuniyet belgesi yeterli görebilir, diploma aslını isteyebilir, diploma varken sahtecilik şüphesiyle (özellikle lise diplomalarında) edevlet çıktısı bile isteyebilir. Mümkün olduğunca fazla destekleyici evrak götürülmesinde fayda var.

• Herkese merhaba; bugün evrak talebi mailini aldık. Telegram grubundan paylaştım buradan da paylaşmak isterim.

Bizim sürecimiz şöyle;

CN 20xxx
    Ds260 formunun;
    Ilk gönderim :12 Mayıs
    Form açtırma talebi : 27 haziran
    Açılma onayı : 18 Ağustos
    Güncelleme : 22 Ağustos
    Evrak talebi : 23 Eylül

Not: Asıl talihli benim ve benim ds260 formumu açtırdık, eşimin formu hiç açılmadı yani onun tarihi sistemde 12 Mayıs.

Hepimiz için güzel bir süreç olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |