Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@drcgl, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese Selam, bugün evrak isteği maili geldi

hayirli olsun.

• Evet bizede bugün Akşam saatlerinde evrak isteği maili geldi. Hadi Hayırlısı.

• Merhaba Arkadaşlar,

Normalde Greenkart sürecimi Türkiye'de başlattım. Geçen Mart 2021 tarihi itibari ile İngiltere'ye taşındım. DS-260 formumu İngiltere'de doldurdum ve mülakat yerimi Türkiye Ankara yerine Londra seçtim. Numaram 3500 lerde. KCC ye "Londra da mülakata girmek istiyorum" diye mail atmam gerekiyor mu tekrarda. Cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

Selamlar,

• ⭐⭐⭐

@FUAT-ARI, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba Arkadaşlar,

Normalde Greenkart sürecimi Türkiye'de başlattım. Geçen Mart 2021 tarihi itibari ile İngiltere'ye taşındım. DS-260 formumu İngiltere'de doldurdum ve mülakat yerimi Türkiye Ankara yerine Londra seçtim. Numaram 3500 lerde. KCC ye "Londra da mülakata girmek istiyorum" diye mail atmam gerekiyor mu tekrarda. Cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

Selamlar,

Mülakat yerinizin değiştirilmesi için KCC'ye mail atmanız gerekiyor. İngilteredeki oturum izninizin ve adresinizin PDF'ini eklemeyi unutmayın.

KCC'ye nasıl email atmanız gerektiğinin tüm detayları aşağıdaki linkte
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4443/kentucky-consular-center-kcc

Bu arada imzanızdaki CN'i 2022EU0000XXXX yerine 2022EU00003XXX olarak değiştirin lütfen.

• @smartcells teşekkür ederim.

DS 260 formunda mülakat yerimi Londra seçtiğim halde yine de mail mi atmam gerekiyor. Yanlış anlamamak adına tekrar teyit etmek istedim.

Selamlar,

• ⭐⭐⭐

@smartcells teşekkür ederim.

DS 260 formunda mülakat yerimi Londra seçtiğim halde yine de mail mi atmam gerekiyor. Yanlış anlamamak adına tekrar teyit etmek istedim.

Selamlar,

Evet. Bu işlemlerinizi hızlandıracaktır aynı zamanda.

• @smartcells teşekkür ederim. Şunuda sormak istiyorum.

1-ingiltere'de oturum izni BRP kart ile sağlanıyor. Oturum kanıtı için tüm aile bireylerinin BRP kartlarını mı göndermemiz gerekiyor?

2-İngiltere'de adres kanıtı olarak hangi belgeyi göndereceğimizi biliyor musunuz?

Selamlar

• ⭐⭐⭐

@smartcells teşekkür ederim. Şunuda sormak istiyorum.

1-ingiltere'de oturum izni BRP kart ile sağlanıyor. Oturum kanıtı için tüm aile bireylerinin BRP kartlarını mı göndermemiz gerekiyor?

2-İngiltere'de adres kanıtı olarak hangi belgeyi göndereceğimizi biliyor musunuz?

Selamlar

Sadece kazanan talihli kim ise onun oturum kartı yeterli.
    Adres kanıtına gerek yok, yeni adresinizi aynı PDF içinde yazmanız yeterli.

• Selam
    Dosya Numarası: 2022EUXX2XXX
    DS-260 Gönderimi: 01/06/2021
    KCC Evrak İstegi : gelmedi 😕
    KCC Evrak Onayı: gg/aa/yyyy
    Sağlık Kontrolü: gg/aa/yyyy
    Vize Mülakatı: gg/aa/yyyy
    Vize Onayı: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD İlk Giriş: XXX

• Merhaba. Daha önce girdiğimde dv2022 talihlilerinin başvuru tarihleri bekleme durumlarını gösteren bir liste vardı. şimdi göremiyorum. yardımcı olur musunuz?

• @gucarslan hocam merhaba
    kusura bakma rahatsız ediyorum
    Dosya Numarasi: 2022EU19XX
    DS-260 Gonderimi: 20/05/2021
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy (İngiltere/Londra)
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    daha önce yönlendirildiğim yeşilkart formundan süreci takip etmeye çalışıyorum. yurtdışındayım. çok mümkün olmuyor süreci sağlıklı takip etmek. birkaç zamadır da çok aktif değil yani katılım yok. bana henüz evrak talebi gelmedi. Normalmidir. Beklemelimiyim. Ya da ne yapmalıyrım
    kolaylıklar dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mirali-Doğan merhaba. ilk olarak imzanıza linkteki gibi sürecinize taşıyın lütfen.

suan case numaranız cut-off içinde. hiç beklemeden evraklarınızı gönderin ve onay + mülakat beklemeye başlayın. en hızlı şekilde evrak gönderiminizi yapın ki onay alasınız..

bunun dışında yapacağınız tek şey beklemek ve mülakat için gerekli belgelerinizi hazırlamak.
    bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Dosya Numarası: 2022EUXX2XXX
    DS-260 Gönderimi: 01/06/2021
    KCC Evrak İstegi: Henüz gelmedi 😔😔😔
    KCC Evrak Onayı: gg/aa/yyyy
    Sağlık Kontrolü: gg/aa/yyyy
    Vize Mülakatı: gg/aa/yyyy
    Vize Onayı: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD İlk Giriş: XXX

• Merhaba, biraz önce evrak onayı aldık. 2022 takip excel'ine göre bugün 3-4 kişiye daha evrak onayı gelmiş. Umarım numarası current olanlar için DV-2022 mülakat süreci de biran önce başlar ve sorunsuz devam eder.

• @gucarslan
    Merhabalar,
    Ben dosyamı 01 eylülde re-submit ettim, ama şuana kadar talep maili vs gelmedi. Acaba şuan ne yapmalıyım sizce?
    Teşekkürler,

• @smartcells merhaba,

Dosyayı ve maili hazırladım. Belirttiğiniz linkte söylediğiniz gibi case numarası adımı soyadımı ve doğum tarihimi mailde belirttim. Ayrıca metin olarak ise

"
    Dear Sir/Madam,

I request that my interview place be changed to London, England, together with all family members.

Proof of address and proof of residence in England are attached.

Kind regards,

Principal Applicant Name:ARI, FUAT

Name: FUAT

Surname:ARI
    Case Number: 2022EU0000----
    Date of Birth: --/--/---
    "

gibi bir metin yazdım. BRP ve polis kaydımı yaptığım dosyanın adını özel bir şekilde düzenlemem gerekir mi?

Birde metini inceleyip herhangi bir sorun varsa yazabilirseniz çok sevinirim.

Selamlar,

• Merhaba herkese, KCC'den hala evrak isteği gelmedi. Bültende cut-off içinde olup olmadığımı bilmiyorum. Case Number'ım 6XXX. Sizce istek gelmeden, direkt göndermeli miyim ?

• ⭐⭐⭐

@smartcells merhaba,

Dosyayı ve maili hazırladım. Belirttiğiniz linkte söylediğiniz gibi case numarası adımı soyadımı ve doğum tarihimi mailde belirttim. Ayrıca metin olarak ise

"
    Dear Sir/Madam,

I request that my interview place be changed to London, England, together with all family members.

Proof of address and proof of residence in England are attached.

Kind regards,

Principal Applicant Name:ARI, FUAT

Name: FUAT

Surname:ARI
    Case Number: 2022EU0000----
    Date of Birth: --/--/---
    "

gibi bir metin yazdım. BRP ve polis kaydımı yaptığım dosyanın adını özel bir şekilde düzenlemem gerekir mi?

Birde metini inceleyip herhangi bir sorun varsa yazabilirseniz çok sevinirim.

Selamlar,

Bu şekilde uygundur. Belge adını istediğiniz gibi yazabilirsiniz.
    Dikkat etmeniz gereknler:
    1- Konuya CN yazın
    2- Doğum tarihinizi ABD formatında yazın: MM/DD/YYYY

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |