Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkcan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Sonunda AP süreci tamamlandı ve bugün pasaportumu aldim.Yardim eden,sorularıma cevap veren herkese teşekkürler.Insallah en kısa zaman da diğer arkadaşlar da alırlar vizelerini.

hayirli olsun, tebrikler 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tolga-Yıldırım, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan Unganlar ile az önce görüştüm, yaklaşık 80-90 dosya için bu durumun oluştuğunu iletti. Sağlık raporunu görüşmeniz sonrasında konsolosluğa elden teslim edebileceğimizi iletti. Çok yoğun olduklarından bu hafta için boş slot açamadıklarını da belirtti. Bu şekilde ilerleyeceğiz artık...

Gorusmeniz sirasinda konsoloslukla konusun, ve gecikmenin onune gecebilmek icin 24'unde saglik raporunu elden teslim etmek istediginizi soyleyin.

Konsolos onay verdikten sonra, saglik raporu hazir olur olmaz alin ve konsoloslugun kapisina gidin, sonra guvenlik gorevlilerine konsoloslugun bu paketi elden bekledigini bildirebilirsiniz. Ki, zaten bu durumda konsolosluktaki tum gorevlilerin durumdan haberi olacaktir diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan gecmis olsun, Cuma gunku mutlu deneyiminizi de bekliyoruz 🙂

• @crazycells Tesekkur ederım 😊 😊 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov bu adımı da atladınız 🙂
    şimdi sıra mülakatta.. onda da bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan geçmiş olsun..
    mülakatınız da böyle sorunsuz ve sancısız geçip gider inşallah.
    bol şans diliyorum şimdiden.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim. 😌 😌 😌 🙌 🙌 🙌

• @gucarslan Teşekkür ederim. Sayenizde.

• @BelmaSarvan Hocam geçmiş olsun, ayrıntılar için teşekkürler. Bundan sonraki süreçte her şey gönlünüzce olsun.

• @Orhan-Cabarov Gözünüz aydın, mülakat sürecinizde kolay geçer hayırlısıyla...

• @melcem Teşekkür ederim,daha güzeli sizlerin olsun.

• ⭐⭐⭐

@BelmaSarvan hanım hayırlı olsun. Artık son bir aşama kalma. Mülakatınızda bol şans dilerim. 🙂

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov Tebrikler, mülakatta şimdiden bol şans 🙂

Not: Az kaldı, az. İnşallah burası birkaç gün içerisinde senin deneyiminle şenlenecek. Heyecanla bekliyoruz. 🙂

• @Sono Teşekkür ederim. İnşallah 🙏

• @Sono Çok teşekkür ederim. Sormayın heyecan ve stress gittikçe arttı bizde 🙂

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Sono Teşekkür ederim. İnşallah 🙏

Sende ne çektin bee adamım

• ⭐⭐⭐

@BelmaSarvan Stres ve heyecan bankodaki konsolos ile karşılaşana kadar sürüyor, sonrasında ise rahatlamak lazım. Zaten girince mülakata, eğer yalnızca sorduğu sorulara - yeni soru imkanı verecek cevaplar ile işi uzatmadığınız sürece - kısa ve net cevaplar verdiğinizde, mülakat aşamasının sürecin en kolay kısmı olduğunu anlayacaksınız. 🙂

Tekrardan bol şans @BelmaSarvan ve @Orhan-Cabarov

• @crazycells tesekkürler.

• Merhaba, sağlık raporumuz elimizde olmamasına rağmen vize görüşmesine gittik. Kendileri de bu hafta verilen görüşmeler ile sağlık raporlarının kesiştiğinin farkında bu yüzden problem yapmadılar. Görüşme sonrasında bize bir kağıt verdiler, bu kağıt ile beraber ertesi gün saat 1:30 - 2:00 arasında sağlık raporunu elden teslim etmemizi istediler.

Görüşmeye İran'lı eşim ile katıldım, kendisi asıl talihli olduğu için sanırım sorular daha çok ona soruldu.
    Ne zaman Türkiyeye geldin ?
    İran da çalıştın mı ?
    Çalıştığın yer, devlete bağlı mı yoksa özel bir şirket miydi ?
    Türkiye de ne yapıyorsun ?
    Ne zaman tanıştınız ?
    Nasıl tanıştınız ?
    Ne zaman evlendiniz ?
    Hangi şehirde evlendiniz ?
    Amerikada nereye taşınmak istiyorsunuz , neden ?

Bana özel olarak soru sorulmadı, yukarıdakilerden bazıları için benim de cevap vermemi ister şekilde yüzüme baktı, ben de cevaplarımı verdim.

Genel olarak güleryüzlü bir şekilde yaklaşımı vardı. Görüşmeyi her şeyin olumlu olduğunu, yarın sağlık raporunu ve pasaportlarımızı getirmemiz ardından işlemlerin yapılacağını söylerek bitirdi.

Bu yoldaki herkese bol şans diliyorum.

• Herkese Merhaba, sonunda vakit buldum ve mülakat deneyimimi paylaşabileceğim. 26 Ağustos günü saat 11.30'da mülakat için konsolosluktan içeri en son giren kişiydim. Burada deneyimlerini paylaşan herkesin yazılarını okuyup, araştırıp, ona göre hazırlığımı yapıp geldiğim için, onay alacağımı düşünüyordum. Nitekim öyle de oldu.

İçeriye giriş yaptım, ödemeyi gerçekleştirdim, evraklarımı vermek için uğraşırken, görevli çok yoğundu. Tek tek bütün evrakları 2-3 kez sorarak teslim ettim ve sıramı bekledim. Sıra numaram geldi ve mülakat başladı.

İngilizce konuşmam için ısrar etti, az da olsa biliyorsundur, konuşalım, eğer olmazsa birini çağırırım dedi. İngilizce ile çok anlaşamayınca arkadan bir arkadaşını çağırdı ve sorular geldi... "Kısa ve öz cevap ver, 1 maksimum 2 cümle . detayı bile kısa kes, detay istemediği sürece anlatma," bu söz hep aklımdaydı.

-Hangi okuldan mezunsunuz? Bölümünüz ne? Kaç yıllık bir bölüm? diplomanızı nerede?
    -Nerede yaşıyorsunuz?
    -Nereye gideceksiniz?
    -Neden oraya gideceksiniz? -Amerika'da tanıdığınız var mı?
    -Tanıdığınız kişi oranın vatandaşı mı? Ne iş yapıyor.
    -Mesleğiniz nedir?
    Orada ne iş yapacaksınız, iş teklifi var mı?
    -hesabınızdaki para ne kadar?
    -Bu para hesabınıza nereden geldi, kaynağı ne?
    -Babanız ne iş yapıyordu?
    -Anneniz ne iş yapıyor?
    -daha önce evlendin mi?
    -Çocuğun var mı?
    -boşandın mı?

'Vizeniz şuan için onaylandı, Ama evraklarınızın ve söyledikleriniz doğruluğunu inceleyeceğiz 'Dediler pasaport ve belgeler onlarda kaldı. Aynı gün saat 22.00-23.00 arasında ceac'dan kontrol ettim ve ISSUED.

Araya haftasonu girince pasaport geç geldi ama olsun. Biletimi aldım ve şuan Amerika'dayım. Umarım sizlerde istediğiniz güzel sonuçlara kavuşursunuz. iyi Şanslar herkese.

Forumda iletim olmadığı halde, takıldığım her noktayı sorduğum, ve kısa zamanda geri dönüş aldığım, bana çok faydası dokunan @gucarslan 'a ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum. Çok teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |