Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitsagun, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@crazycells, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@yigitsagun, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@crazycells, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Arkadaşlar selam
    7 temmuzda adres degisikligi yapip Greencardlarimizin yeni adrese gelmesini istemistik. Hem benim hem eşimi adına eşimin gc si 4 5 gun sonra geldi ama benim 1 ayı geçti hala ses yok. 30 gun icinde gelmezse uscis contact number i arayin diyolar. Ariyoun ama kimseye konusamiyorum sekreter üzerinden gidiyor. Bu işi nasil cozecegim bilmiyorum.

Sabah erken saatlerde aramayi deneyin, maalesef cogunlukla biriyle konusmak icin saatlerce beklemeniz gerekiyor.

bugun sonunda görüşebildim uscis ile telefonda bana takip numarası verip usps ile görüşmemi söyleyip kapattı, ardından usps e gittim ve takip nodan sorguladı lost/missing dedi ve file a claim açmamı söyledi ancak bende usps sitesinden file a claim yaptım ama bu kartı yeninden adrese postalanmasını nasıl sağlayacağım acaba ? en son AR11 formunu doldurdum e request te yaptım üstünden 1 ay geçti. ne yapacağımı bilmiyorum

Ucretsiz olarak I-90 basvurusu yapin ve USPS'ten aldiginiz "missing/lost" bilgisini de ekleyin...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma

ücretsiz oluyor mu cünkü 540 dolardan bahsediyor sitede ?

sizin ucret odemenize gerek yok, cunku USPS sizin Green Card'inizi kaybettigi ve adrese ulastirmadigi icin siz sorumlu degilsiniz; o nedenle ucretsiz cikartabilirsiniz.

Online olarak i90 formunu doldururken birkac soruda takildim.

☆ What is your class of admission? Sorusuna dv1 diversity immigrant seçenegini sectim

Evet, DV1 olarak secmelisiniz.

☆ On what date did you become a permanent resident?
    bu soruya ulkeye ilk giris yaptığım tarihi mi yazmam gerekiyor?

evet, ABD'ye gocmen vize ile ilk girisi yaptiginiz gun...

☆ Where did you apply for your immigrant visa or adjustment of status?

☆ Where was your immigrant visa or adjustment of status issued

Bu 2 soruya ne yazmam gerektigini bilmiyorum

US Embassy in Ankara olarak yazabilirsiniz.

☆Did you enter the United States with an immigrant visa?

Immigrant visas are processed and issued by the U.S. Consulate in a foreign country. If you received your Green Card by applying for permanent resident status after you entered the United States, then you did not enter with an immigrant visa.

Yes secenegini isaretledim

dogru isaretlemissiniz.

☆ What was the port-of-entry that you used to enter the United States?

Giris yaptığım seriously yazdim. San Francisco

giris yaptiginiz havalimani...

☆ What was your destination when you entered the United States?

California

☆ What is your current immigration status?

• Lawful permanent resident (bu secenegi isaretledim)

Permanent resident in commuter status

Conditional permanent resident

dogru isaretlemissiniz.

☆ Why are you applying to replace your Permanent Resident Card?

My card has been lost, stolen, or destroyed

DHS issued my card but I never received it (bu secenegi isaretledim)

My card has been mutilated or partially destroyed

My card is incorrect because of a Department of Homeland Security (DHS) error

My name or other biographic information has legally changed

My card has expired or will expire within 6 months

I am 14 years old and my current card will expire AFTER my 16th birthday

I am 14 years old and my current card will expire BEFORE my 16th birthday

I am a permanent resident who is taking up commuter status

I am a commuter and I am going to take up residence in the United States

I have been automatically converted to a lawful permanent resident

I have a prior edition of the Alien Registration Card, or I am applying to replace my current Permanent Resident Card for a reason that is not specified above

dogru isaretlemissiniz.

☆ photo identification istedigi bölümüne ehliyetin on yuzunu upload ettim

pasaportunuzu upload etmenizi tavsiye ederim.

☆ **Evidence of your Permanent Resident Card
    Upload an image of the approval notice that you received when you applied for your current Green Card. This can be the Notice of Action (I-797) for one of the following forms:

Application to Register Permanent Residence or Adjust Status (I-485)
    Petition to Remove the Conditions of Residence (I-751)
    Petition by Entrepreneur to Remove Conditions (I-829)
    Application to Adjust Status from Temporary to Permanent Resident (I-698)
    Application for Suspension of Deportation or Special Rule Cancellation of Removal (I-881)
    Application for Cancellation and Adjustment of Status for Certain Nonpermanent Residents (EOIR-42B)
    Application to Replace Permanent Resident Card (I-90)

☆ Evidence of your entry with an immigrant visa
    You may also upload an image of the page in your passport that shows the I-551 stamp you received when you entered the United States **

Bu 2 soruda ne yuklemem gerekiyor

Yardimci olursaniz sevinirim.

bu iki kisma da gocmen vizenizi upload edebilirsiniz. Ayrica size verilen gocmen paketinin bilgi yazili kisminin fotosu sizdeyse onu da yukleyebilirsiniz ek olarak.

• @crazycells, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Arkadaşlar selam
    7 temmuzda adres degisikligi yapip Greencardlarimizin yeni adrese gelmesini istemistik. Hem benim hem eşimi adına eşimin gc si 4 5 gun sonra geldi ama benim 1 ayı geçti hala ses yok. 30 gun icinde gelmezse uscis contact number i arayin diyolar. Ariyoun ama kimseye konusamiyorum sekreter üzerinden gidiyor. Bu işi nasil cozecegim bilmiyorum.

Sabah erken saatlerde aramayi deneyin, maalesef cogunlukla biriyle konusmak icin saatlerce beklemeniz gerekiyor.

bugun sonunda görüşebildim uscis ile telefonda bana takip numarası verip usps ile görüşmemi söyleyip kapattı, ardından usps e gittim ve takip nodan sorguladı lost/missing dedi ve file a claim açmamı söyledi ancak bende usps sitesinden file a claim yaptım ama bu kartı yeninden adrese postalanmasını nasıl sağlayacağım acaba ? en son AR11 formunu doldurdum e request te yaptım üstünden 1 ay geçti. ne yapacağımı bilmiyorum

Ucretsiz olarak I-90 basvurusu yapin ve USPS'ten aldiginiz "missing/lost" bilgisini de ekleyin...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma

ücretsiz oluyor mu cünkü 540 dolardan bahsediyor sitede ?

sizin ucret odemenize gerek yok, cunku USPS sizin Green Card'inizi kaybettigi ve adrese ulastirmadigi icin siz sorumlu degilsiniz; o nedenle ucretsiz cikartabilirsiniz.

Online olarak i90 formunu doldururken birkac soruda takildim.

☆ What is your class of admission? Sorusuna dv1 diversity immigrant seçenegini sectim

Evet, DV1 olarak secmelisiniz.

☆ On what date did you become a permanent resident?
    bu soruya ulkeye ilk giris yaptığım tarihi mi yazmam gerekiyor?

evet, ABD'ye gocmen vize ile ilk girisi yaptiginiz gun...

☆ Where did you apply for your immigrant visa or adjustment of status?

☆ Where was your immigrant visa or adjustment of status issued

Bu 2 soruya ne yazmam gerektigini bilmiyorum

US Embassy in Ankara olarak yazabilirsiniz.

☆Did you enter the United States with an immigrant visa?

Immigrant visas are processed and issued by the U.S. Consulate in a foreign country. If you received your Green Card by applying for permanent resident status after you entered the United States, then you did not enter with an immigrant visa.

Yes secenegini isaretledim

dogru isaretlemissiniz.

☆ What was the port-of-entry that you used to enter the United States?

Giris yaptığım seriously yazdim. San Francisco

giris yaptiginiz havalimani...

☆ What was your destination when you entered the United States?

California

☆ What is your current immigration status?

• Lawful permanent resident (bu secenegi isaretledim)

Permanent resident in commuter status

Conditional permanent resident

dogru isaretlemissiniz.

☆ Why are you applying to replace your Permanent Resident Card?

My card has been lost, stolen, or destroyed

DHS issued my card but I never received it (bu secenegi isaretledim)

My card has been mutilated or partially destroyed

My card is incorrect because of a Department of Homeland Security (DHS) error

My name or other biographic information has legally changed

My card has expired or will expire within 6 months

I am 14 years old and my current card will expire AFTER my 16th birthday

I am 14 years old and my current card will expire BEFORE my 16th birthday

I am a permanent resident who is taking up commuter status

I am a commuter and I am going to take up residence in the United States

I have been automatically converted to a lawful permanent resident

I have a prior edition of the Alien Registration Card, or I am applying to replace my current Permanent Resident Card for a reason that is not specified above

dogru isaretlemissiniz.

☆ photo identification istedigi bölümüne ehliyetin on yuzunu upload ettim

pasaportunuzu upload etmenizi tavsiye ederim.

☆ **Evidence of your Permanent Resident Card
    Upload an image of the approval notice that you received when you applied for your current Green Card. This can be the Notice of Action (I-797) for one of the following forms:

Application to Register Permanent Residence or Adjust Status (I-485)
    Petition to Remove the Conditions of Residence (I-751)
    Petition by Entrepreneur to Remove Conditions (I-829)
    Application to Adjust Status from Temporary to Permanent Resident (I-698)
    Application for Suspension of Deportation or Special Rule Cancellation of Removal (I-881)
    Application for Cancellation and Adjustment of Status for Certain Nonpermanent Residents (EOIR-42B)
    Application to Replace Permanent Resident Card (I-90)

☆ Evidence of your entry with an immigrant visa
    You may also upload an image of the page in your passport that shows the I-551 stamp you received when you entered the United States **

Bu 2 soruda ne yuklemem gerekiyor

Yardimci olursaniz sevinirim.

bu iki kisma da gocmen vizenizi upload edebilirsiniz. Ayrica size verilen gocmen paketinin bilgi yazili kisminin fotosu sizdeyse onu da yukleyebilirsiniz ek olarak.

cevaplar için çok teşekkür ederim formu doldurup gonderdim.

• Bugun eve uscis ten bir mektup gelmiş. Biometrik ve parmak izi için beni ofise cagiracaklarmis. Ayrı bir mektup gelecekmiş ve o mektupta appointment tarihi belirteceklerini yazmışlar. Bu normal mi acaba?

• ⭐⭐⭐

@yigitsagun re-entry permit ya da baska bir basvurunuz var miydi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bugun eve uscis ten bir mektup gelmiş. Biometrik ve parmak izi için beni ofise cagiracaklarmis. Ayrı bir mektup gelecekmiş ve o mektupta appointment tarihi belirteceklerini yazmışlar. Bu normal mi acaba?

İlk girişte parmak izi alınmadığı yada düzgün alınmadığı durumlarda daha sonra ofise çağırıp yeniden almak isteyebiliyorlar. Nadir de olsa görülen bir durum. Birkaç arkadaşımızın başına gelmişti.

• @keysnambır, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Hayir i90 bsvurusu yaptım. 6 ayı geçti greencardim gelmedi sanırım o yüzden

• @knnrn, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Bugun eve uscis ten bir mektup gelmiş. Biometrik ve parmak izi için beni ofise cagiracaklarmis. Ayrı bir mektup gelecekmiş ve o mektupta appointment tarihi belirteceklerini yazmışlar. Bu normal mi acaba?

İlk girişte parmak izi alınmadığı yada düzgün alınmadığı durumlarda daha sonra ofise çağırıp yeniden almak isteyebiliyorlar. Nadir de olsa görülen bir durum. Birkaç arkadaşımızın başına gelmişti.

Duzgunde parmak basmistim ama demekki tekrar almak istiyorlar bakalim randevu tarihi versinler tekrar parmak basalim şu kartıma bi kavusayim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Hayir i90 bsvurusu yaptım. 6 ayı geçti greencardim gelmedi sanırım o yüzden

evet, gelmeme nedeni bu olabilir.

• @crazycells Amerika'ya giriş yaptıktan sonra sosyal güvenlik numarası eve mi gönderiliyor yoksa bizim ilgili kurumdan almamız mi gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İlhanakbulut, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@crazycells Amerika'ya giriş yaptıktan sonra sosyal güvenlik numarası eve mi gönderiliyor yoksa bizim ilgili kurumdan almamız mi gerekiyor?

DS-260 formunda istediyseniz posta ile gonderilmesi lazim. 21 gun bekleyip, eger gelmezse en yakin SSA ofise basvuru yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

Merhaba,

5 Ekim'de GreenCard basım ücreti olan USCIS Immigration Fee'nin ödemesini yapıp, 24 Ekim yerel saat ile 23 sularında ABD'ye Dallas'tan giriş yapmıştım. 22 Kasım itibariyle kartım basım aşamasına geçmişti. Bugünse kartım mülakatta verdiğim adrese doğru yola çıkmış ve Case "Closed" olarak güncellenerek kapatılmış. Böylelikle hemen hemen 1 ay içerisinde kart üretilip, yola çıkmış oldu.

• ⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Merhaba,

5 Ekim'de GreenCard basım ücreti olan USCIS Immigration Fee'nin ödemesini yapıp, 24 Ekim yerel saat ile 23 sularında ABD'ye Dallas'tan giriş yapmıştım. 22 Kasım itibariyle kartım basım aşamasına geçmişti. Bugünse kartım mülakatta verdiğim adrese doğru yola çıkmış ve Case "Closed" olarak güncellenerek kapatılmış. Böylelikle hemen hemen 1 ay içerisinde kart üretilip, yola çıkmış oldu.

Geriye sürücü ehliyeti ve state id card kaldı galiba 🙂

• ⭐⭐⭐

@smartcells Evet abi. Ehliyet şu anda odağım, StateID'ye hiç bakmadım 🙂

Bu arada bir küçük güncelleme yapayım. Bugün case durum bilgisi içerisinde USPS'e verilen paketin takibi için numara eklenmiş. Bu numara ile paketin nerede olduğunu USPS'in sitesinden görüntüleyebiliyorsunuz.

• Merhaba, kart gonderime cikmadan once tasinacagim icin adresimi guncellemistim, kartim eski adresime gitmis ve adres degisikliginden dolayi teslim edilmeyip,16 kasimda eski adresimdeki usps in/at mailbox'a teslim edilmis gozukuyor. Ayni adreste yasayan arkadasim ofise gittiginde ise kartimin orada olmadigi ondan da bir onceki sehirde oldugunu soyleyip bilgi vermemisler tracking historye gore oyle gozukuyor. Nasil bir yol izlemeliyim yardimci olabilir misiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@supertramp, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Merhaba, kart gonderime cikmadan once tasinacagim icin adresimi guncellemistim, kartim eski adresime gitmis ve adres degisikliginden dolayi teslim edilmeyip,16 kasimda eski adresimdeki usps in/at mailbox'a teslim edilmis gozukuyor. Ayni adreste yasayan arkadasim ofise gittiginde ise kartimin orada olmadigi ondan da bir onceki sehirde oldugunu soyleyip bilgi vermemisler tracking historye gore oyle gozukuyor. Nasil bir yol izlemeliyim yardimci olabilir misiniz ?

Bir onceki sehir dediginiz hangisi acaba? Arkadasiniz da baska bir adrese tasinip sizin gibi USPS'te adres degisikligi mi yapti?

16 Kasim'da teslim edilmisse arkadasinizin posta kutusunda olmasi gerekir simdiye kadar. 16 Kasim'da ulastigi guncellemesini yeni mi gordunuz? Yoksa uzun bir suredir sitede yaziyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@Sono, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Merhaba,

Geriye sürücü ehliyeti ve state id card kaldı galiba 🙂

State ID card, zaten ehliyet oluyor sayin @smartcells , eger ehliyet almayacaksaniz bu durumda "non-driver STATE ID" cikartabilirsiniz; ama eger ehliyet alacaksaniz digerini ayri olarak vermiyorlar.

• ⭐⭐⭐

@crazycells Bir de Real ID diye bir şey var, onun farkını tam olarak anlayamadım.

• @crazycells Eski adresim hyannis sehri idi, 14 kasimda yanlis adres ve adres degisikliginden dolayi teslim edilmedigi yazdi,kapidan dondu, forwarded oldu su anda 16 kasimda ise hyannis usps in/at mailbox delivery oldugu yaziyor, arkadasim gidip Hyannis uspsye sordugunda orada olmadigini soylemisler, daha fazla bilgi de vermek istememisler.
    Arkadasim baska bir yere tasinmadi, 16 kasimdan beri boyle gozukuyor takip numarasi ile baktigimda

• ⭐⭐⭐

Merhaba,

Kartım 27 Kasım itibariyle verdiğim adrese ulaşmış. Foruma tüm aşamaları not düşmem gerekirse;

USCIS Fee Ödeme: 5 Ekim 2021
    ABD İlk Giriş: 24 Ekim 2021
    Green Card Üretimine Başlanması: 21 Kasım 2021
    Green Card Postaya Veriliş: 23 Kasım 2021 (Kansas City, Missouri)
    Green Card Adrese Ulaşması: 27 Kasım 2021 (San Antonio, Texas)

*25 Ekim'deki Şükran Günü'nden ötürü USPS'in çalışmadığını ama federal tatil olmadığı 26 Ekim'de çalışmaya kaldıkları yerden devam ettiklerini belirtelim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Bir de Real ID diye bir şey var, onun farkını tam olarak anlayamadım.

Real ID alin simdiden, yoksa ilerde degistirmek zorunda kalirsiniz. Bu ayri bir belge degil, sadece alacaginiz kartin cesidi...

ABD'de -Turkiye'dekinin aksine- bir ulusal kimlik yok. Her eyaletin kendi tasarlayip kisilere verdigi ehliyet nerdeyse her yerde kimlik yerine geciyor; fakat bu belgeyi almak icin eyaletlerin farkli sartlari ve uygulamalari var, ayrica ehliyet uzerinde yer alan bilgileri de eyaletlerin kendileri belirliyor. Bu ulusal kimlik gereksinimi (bunun cok fazla karsiti var ABD'de) kongreyi boyle bir cozume itti...

"Real ID" ile tum eyaletlerin bu belgeleri hangi sartlara gore verecekleri ve hangi bilgilerin ehliyet uzerinde yazmasi gerektigi standartlastiriliyor. Tum eyaletler yakinda sadece Real ID vermeye baslayacak, o nedenle eger yeni bir belge aliyorsaniz direkt simdiden "Real ID" versiyonunu alin. Eger eski tur ehliyet alirsaniz ilerde bazi yerlerde "kimlik" yerine gecmeyebilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |