Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, ds260 formunu açtırma talebime karşılık formumu bugün açmış bulunmaktalar. Ancak sorun şu ki ds 260 formunu yollarken adresleri girdiğimiz kısımda son ikamet yeri olarak yazdığım adresten formu doldurduktan sonra taşınmış olup kısa süreliğine (4 ay) dönmüş bulunmaktayım. Acaba formu tekrar yollarken taşınmış olduğum son adresin adresini uzatıp formu gönderdiğim günün tarihini mi yazayım sonra şu an kısa süreli dönmüş olduğum (adreslerde ilk olarak belirtmiş olduğum ev adresi) adresi tekrar mı yazmalıyım sizce ne yapmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Güler-Özçelik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells
    Merhabalar. Profilimde imza güncellememi yaptım. Fakat yukarıdaki tabloya manuel mi ekleme yapmam gerekiyor. Birde kcc den gelecek olan evrak talep maili neye göre geliyor. Çünkü çok dağınık bir görünüm var 100 numaralarada gelmiş 10.000 Li numaralarada ama asla sıralı değil sanırım.
    Şimdiden teşekkür ederim.

arada birileri bozabiliyor ama arkadaslar zaten hemen duzeltiyor: https://bit.ly/3ep3byM

siz en asagiya bilgilerinizi ekleyin, ilgilenen arkadaslar uygun yere tasiyip, listeyi duzenleyeceklerdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ironsmasher33, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Annem memur, bundan dolayı pasaport başvurularımızı yeşil pasaporta yapmıştık. Büyük ihtimal yeşil pasaportun sağladığı haklardan dolayı pasaportu geri istediler.

peki pasaportun fotokopisi yok mu sizde?

e-devletten bilgilerine bakabildiniz mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@batosemo, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba bir soru aklımı çok kurcalıyor yardımcı olursanız sevinirim. Greencard için geçen sene başvurduğumda 1 yılı biraz geçmiş fotoğrafı koymuştum bu fotoğraf aynı zamanda 2019daki aldığım amerikan vizesi fotoğrafıydı. Greencard sonucu açıklandığında kazandım ancak vize alırken problem çıkartılır mı?

sorun olmaz, mulakata guncel bir fotograf goturun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dolunay, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Aranıza yeni katıldım, umarım herkes için sorunsuz ve istediği şekilde sonuçlanan bir süreç olur.
    Sizlere danışmak istediğim bir durum var. 2022 talihlisiyim ama henüz DS260'ı göndermedim. Sebebi de yakın zamanda evlenecek olmam. Evlendikten sonra başvurmak istiyorum ki eşimle birlikte bu sürece dahil olalım. En geç ne zaman formu doldurup göndermem gerekiyor? Sizin tavsiyeleriniz nedir? Nikahın önümüzdeki seneye sarkma durumu var nişanlımın işi dolayısı ile. Seneye başvuru yaparsam çok mu geç olur? Teşekkürler

DS-260 formunu bu yil bitmeden gondermis olmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gurars, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@batosemo, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba bir soru aklımı çok kurcalıyor yardımcı olursanız sevinirim. Greencard için geçen sene başvurduğumda 1 yılı biraz geçmiş fotoğrafı koymuştum bu fotoğraf aynı zamanda 2019daki aldığım amerikan vizesi fotoğrafıydı. Greencard sonucu açıklandığında kazandım ancak vize alırken problem çıkartılır mı?

merhaba, ben de buna benzer bir sorun yaşayacağımdan buraya yazmak istedim hazır konu açılmışken.

eşimin amerika'ya yerleşmek gibi bir düşüncesi olmadığından başvuru da yapmıyor. kendim başvuru yapmak istediğimde de "evli" seçeneğini seçince onunla ilgili bilgileri girip fotoğrafını yüklemem gerekiyor. fakat kendisi fotoğrafını da çektirmiyor 🙂 acaba daha önceki yıllarda çekilmiş bir fotoğrafını kullanmam sıkıntı yaratır mı?

güncel bir fotoğraf istediklerini okuyordum hep ve ona göre başvuru yapıyordum ancak şimdi sevgili batosemo'nun eski fotoğraf ile başvurup hem de kazandığını görünce merak ettim. kendi fotoğrafım güncel, oğlumunki güncel fakat eşimin 1-2 yıl önce çekilmiş bir fotoğrafını kullansam sorun yaşar mıyım?

bu dediginiz durumda eski fotograf kullanabilirsiniz. zaten vize almayacagi icin bir sakincasi olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@capon, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar bir sorum olucak idi Türkiye'de sağlık işleri ve Konsolosluktan geçip vizeyi aldıktan sonra yani tüm işleri hallettikten sonra Türkiye'de bir eş ve koca boşanıp Amerika'ya öyle gidebilir mi? sorun çıkar mı Türkiyede boşanıp amerika'ya öyle gidebilir mi? greencardlarını almadan.

Insanlar genelde bu kadar hizli bosanmiyorlar, elinizdeki vizeyi son gunune kadar kullanmak zorundasiniz, hatirlatmak isterim...

Eger cekilisten once evli iseniz o durumda sorun cikmama ihtimali yuksek lakin vatandaslik surecinde karsiniza cikabilir bu durum, bilginize. Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/354/vatandaslik-basvurusu-hangi-durumlarda-reddedilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sekuba, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sorular arasinda daha önce başka ülkede bulundunuz mu sorusu vardı.cevapladik diye düşünüyoruz ama boş olarak gözüküyor evet-hayir yeri.bu durumla karşılaşan var mi?formu yeniden actirmam gerekir mi?

sorun sizden kaynaklanmiyor, o soruda bir sikinti var. O nedenle yeniden actirmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Karayılan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, ds260 formunu açtırma talebime karşılık formumu bugün açmış bulunmaktalar. Ancak sorun şu ki ds 260 formunu yollarken adresleri girdiğimiz kısımda son ikamet yeri olarak yazdığım adresten formu doldurduktan sonra taşınmış olup kısa süreliğine (4 ay) dönmüş bulunmaktayım. Acaba formu tekrar yollarken taşınmış olduğum son adresin adresini uzatıp formu gönderdiğim günün tarihini mi yazayım sonra şu an kısa süreli dönmüş olduğum (adreslerde ilk olarak belirtmiş olduğum ev adresi) adresi tekrar mı yazmalıyım sizce ne yapmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim

Butun bilgileri bugune gore duzenleyip yeniden formu gonderin.

• Daha evvel kcc den mail talebi gelmeden evraklarını mail atıp sonrasında evrak talep maili alan var mı?

• ⭐⭐⭐

@Güler-Özçelik DV2022 özelinde var mı bilmiyorum ama DV2021'de talihlilerden evrakları kendileri gönderse de sıraları gelince normal evrak talep maili ile KCC evrak talep edebiliyordu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Güler-Özçelik "instagram da yayınlanan bir habere göre.."

bu forumu bunun için seviyorum..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayla-can, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells lütfen kimse beni yanlış anlamasın ama bir şey söylemek istiyorum.

Bu talep gelmeden evraklarınızı yollayın olayını kim çıkardı bilmiyorum ( Brit Simon olabilir) ama bence çok yanlış yapılıyor insanlara sık sık bu tavsiye edilerek.

Şu ana kadar 1 tek kişi bile talep gelmeden kendi kendine yollayıp mülâkat alamadı benim bildiğim.

Böyle yapmak sadece KCC' nin maillerini patlatır ve işimiz giderek zora girer bence.
    Onların kimden ne zaman ne isteyeceğini bildiklerine adım gibi eminim. Talep gelmeden belge yollamak bence sadece onlara rahatsızlık veriyor.

Bunlar tamamen benim düşüncelerim, eğer ki talep gelmeden evraklarını gönderip mülâkat alabilen 1 kişi duyarsam ben de hemen yarın yollayacağım belgelerimi bu da böyle biline.

bu yorumu yapabilmek için KCC ile uzun bir süre geçirmeniz gerektiğine inanıyorum.
    konu ile alakalı fikirlerinizi ne kadar yanlış olduğunu yakında göreceksiniz.

bakın, KCC denen kurum için yaşanabilecek bütün süreçleri (ihale süreçleri dahil) yaşamış, iç süreç raporlarından tutun da, ihale şartnameleri dahi okumuş, 30 eylül 2020 tarihine kadar her gün telefonla belki 5~6 farklı agent ile görüşmüş biri olarak şunu diyebilirim ki; bu ülkenin herhangi bir bakanlığı bile daha düzgün çalışıyordur.

yapacağınız hiçbir şey onların işlerini aksatmaz!
    atacağınız hiçbir mail onların işlerini yavaşlatmaz!
    ileteceğiniz hiçbir talep onların durumunu olumsuz etkilemez!

mülakat alanları göreceksiniz, bekleyin. hatta talep gelmeden göndermediğiniz için ve sizin sıranızdakiler mülakat aldığında pişman olacaksınız ve bu iletiniz gelecek aklınıza.

DV2022 talihlileri arasında CN50 olan arkadaşımız var ve evrak talebi almadı.
    ve kendisi evraklarını elbette ki yolladı, neden beklesin ki?
    türkiye'de mülakata girecek ilk kişi o olacak muhtemelen..

bekleyin, mülakat tecrübesini buradan okuyacaksınız.

• @gucarslan

“DV2022 talihlileri arasında CN50 olan arkadaşımız var ve evrak talebi almadı.
    türkiye'de mülakata girecek ilk kişi o olacak muhtemelen”

Bu açıklamalarınızdan mail gelmesini beklemeden CN yaklaşanların evraklarını göndermesini tavsiye ettiğinizi düşünebilir miyiz?

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

türkiye'de mülakata girecek ilk kişi o olacak muhtemelen

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayla-can, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells lütfen kimse beni yanlış anlamasın ama bir şey söylemek istiyorum.

Bu talep gelmeden evraklarınızı yollayın olayını kim çıkardı bilmiyorum ( Brit Simon olabilir) ama bence çok yanlış yapılıyor insanlara sık sık bu tavsiye edilerek.

Şu ana kadar 1 tek kişi bile talep gelmeden kendi kendine yollayıp mülâkat alamadı benim bildiğim.

Böyle yapmak sadece KCC' nin maillerini patlatır ve işimiz giderek zora girer bence.
    Onların kimden ne zaman ne isteyeceğini bildiklerine adım gibi eminim. Talep gelmeden belge yollamak bence sadece onlara rahatsızlık veriyor.

Bunlar tamamen benim düşüncelerim, eğer ki talep gelmeden evraklarını gönderip mülâkat alabilen 1 kişi duyarsam ben de hemen yarın yollayacağım belgelerimi bu da böyle biline.

bu yorumu yapabilmek için KCC ile uzun bir süre geçirmeniz gerektiğine inanıyorum.
    konu ile alakalı fikirlerinizi ne kadar yanlış olduğunu yakında göreceksiniz.

bakın, KCC denen kurum için yaşanabilecek bütün süreçleri (ihale süreçleri dahil) yaşamış, iç süreç raporlarından tutun da, ihale şartnameleri dahi okumuş, 30 eylül 2020 tarihine kadar her gün telefonla belki 5~6 farklı agent ile görüşmüş biri olarak şunu diyebilirim ki; bu ülkenin herhangi bir bakanlığı bile daha düzgün çalışıyordur.

yapacağınız hiçbir şey onların işlerini aksatmaz!
    atacağınız hiçbir mail onların işlerini yavaşlatmaz!
    ileteceğiniz hiçbir talep onların durumunu olumsuz etkilemez!

mülakat alanları göreceksiniz, bekleyin. hatta talep gelmeden göndermediğiniz için ve sizin sıranızdakiler mülakat aldığında pişman olacaksınız ve bu iletiniz gelecek aklınıza.

türkiye'de mülakata girecek ilk kişi o olacak muhtemelen..

bekleyin, mülakat tecrübesini buradan okuyacaksınız.

Bende merakla bekliyorum. Sanırım 15-20 gün içinde süreç netleşecek.

• CN 27xx, Kasım için current olunca @gucarslan'ın önerisi doğrultusunda az önce gönderdim evrakları. herkes için olumlu bir süreç geçer umarım.

• Arkadaşlar CN bölgelere göre sıralamamızı gösteriyor bizim Europe bölgesine göre.pekii Türkiyede kaçıncı sıradayız onu öğrenebiliyor muyuz acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet48 öyle bir veri yok ne yazık ki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Güler-Özçelik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan

“DV2022 talihlileri arasında CN50 olan arkadaşımız var ve evrak talebi almadı.
    türkiye'de mülakata girecek ilk kişi o olacak muhtemelen”

Bu açıklamalarınızdan mail gelmesini beklemeden CN yaklaşanların evraklarını göndermesini tavsiye ettiğinizi düşünebilir miyiz?

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

türkiye'de mülakata girecek ilk kişi o olacak muhtemelen

kesinlikle düşünebilrisiniz.

• @kmryldz
    Neler gönderilmesi gerektiğine dair bilgiyi nasıl temin ettiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |