Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@greenlover, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar merhaba, aklima bir sey takildi bilen varsa cok sevinirim. Mulakat tarihim henuz gelmedi, ama dava sonucundan dolayi her an gelebilir diye dusunuyorum. Saglik raporu icin asi raporu isteniyor ya, onu nereden bulabilirim biliyor musunuz? Irlanda'da oldugum icin doktor edevletten acip bakamaz cunku 🙂

Hayat Eve Sığar uygulmasından Aşı kartı oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca bu kartı Avrupa'da geçerli Health Pass uygulmasına aktarabiliyorsunuz

• @smartcells sagolun, covid asisi degil, bu hepatit a-b, tuberkuloz gibi asilar da isteniyor. E-nabizdaki asi takvimimi baktim ama pdf olarak indirince hicbirisi yapilmamis gibi gorunuyir ama bu asilari oldugumdan eminim, olmadi saglik bakanligini arayacagim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenlover şimdi enabız sistemine edevlet şifresi ile girdim aşı takviminde aşı kartı pdf indirdim tüm aşılar gözüküyor. Tekrar deneyin bu arada 2 resimde görüldüğü gibi yapılmadı yazanlar o aşının aynı anda devam eden dozların yapılmadığını belirtiyor.

AsiTakvimi.page1.jpg

Untitled.jpg

• @ayvalik10 coook tesekkurler Ben de tam bu sayfayi indirdim ama yapilmadi yazdigi icin emin olamadim. Cunku bunu ingilizceye cevirmem gerekiyor, buradaki doktor bunu forunce direk bu asilar yapilmamis olarak anlar diye endise ediyorum, cunku ben oyle anladim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenlover rica ederim lafı bile olmaz biz burada aileyiz tabiki de birbirimize yardımcı olacağız

• ⭐⭐⭐

@greenlover Sağlık muayenesi için aşı kartı şart değil. Zaten daha önceden yapılmış aşılarınız varsa da onlarla ilgili kartları size teslim etmişlerdir. Bunları gösterebilirsiniz.

COVID19 aşısı için de E-Nabız'dan aşı kartı oluşturup, onun çıktısını götürebilirsiniz.

• @ayvalik10 merhaba merak ettigim için soruyorum e nabız da aşılarıma tıklayınca yapılmadı deniyor acaba bahsettiğiniz yapıldı kısmına nasıl nereden ulaştınız ? yıllar önce e nabız olmadığından belki bilgiler entegre olmamış olabilir onun için yapılmadı görünüp tekrar yapacaklar mi bu aşıları hepsini vücut aynı anda nasıl kaldırır kafam karıştı ? buraya ekran görüntüsü ekleyemedim ondan aşı takvimine girince e nabız da çıkan sayfa anlamışsınızdır sanırım , orada info butonuna basınca yapılmadı çıkıyor TR de yaşıyorum nereden aşılarla ilgili bilgi alabilirim sağlık ocağına sorduğumda eskiden e nabız yoktu ondan bilgisayarda yok dendi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur şimdi il sağlık çalışan müşterim vede hastane da çalışan doktorla konuştum bazı kişilerin arşivden sisteme girmişler. Eğer sisteme girilmemiş birisi isen hastaneden arşivden çıkartılıyormuş bilgin olsun. Aynı zamanda sağlık bakanlığından il sağlık müşterim bilgi alma başvurusu yaptı cevap gelsin yazarım buradan. dedim şimdi sağlık bakanlığı döndü aşağıda yazdığım adres mail atarsanız sizlere belgeyi gönderiyorlarmış

[email protected]

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenlover, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar merhaba, aklima bir sey takildi bilen varsa cok sevinirim. Mulakat tarihim henuz gelmedi, ama dava sonucundan dolayi her an gelebilir diye dusunuyorum. Saglik raporu icin asi raporu isteniyor ya, onu nereden bulabilirim biliyor musunuz? Irlanda'da oldugum icin doktor edevletten acip bakamaz cunku 🙂

Eger asi kartiniz yoksa bir sey goturmenize gerek yok, zaten eksik olan asilar yapilacak...

Irlanda konsoloslugunda gorusme icin su sureci takip edebilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ayvalik10 merhaba merak ettigim için soruyorum e nabız da aşılarıma tıklayınca yapılmadı deniyor acaba bahsettiğiniz yapıldı kısmına nasıl nereden ulaştınız ? yıllar önce e nabız olmadığından belki bilgiler entegre olmamış olabilir onun için yapılmadı görünüp tekrar yapacaklar mi bu aşıları hepsini vücut aynı anda nasıl kaldırır kafam karıştı ? buraya ekran görüntüsü ekleyemedim ondan aşı takvimine girince e nabız da çıkan sayfa anlamışsınızdır sanırım , orada info butonuna basınca yapılmadı çıkıyor TR de yaşıyorum nereden aşılarla ilgili bilgi alabilirim sağlık ocağına sorduğumda eskiden e nabız yoktu ondan bilgisayarda yok dendi.

Yaptiklari asilar oldukca standart, merak etmeyin bir problem yasamazsiniz.

Bu belgeler geriye donuk olusturulmuyor (zaten olusturulmamasi da daha guvenli) o nedenle eger arsivde kayitlar varsa e-nabiza aktaracaklardir, yoksa da yapabileceginiz bir sey yok.

• @crazycells evet bende öyle düşünüyordum bu arada biontech asimizi olduk size çok hak verdim ama illa ki korona olmamız lazimmis akıllanmak için.. Teşekkürler yorum için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet bende öyle düşünüyordum bu arada biontech asimizi olduk size çok hak verdim ama illa ki korona olmamız lazimmis akıllanmak için.. Teşekkürler yorum için.

Gecmis olsun.

Saglik raporunu almadiniz degil mi henuz?

Koronayi kotu mu gecirdiniz? Cok fazla oksuruk var miydi?

• sağlık raporu almadık henu z onay almadık
    @crazycells anlatayım ben asi olmak istemedim eşimi de yaptırmadım bende deltaplus çıktığı için 21 gün karantina da kaldım eşimde 14 gün kaldı onun ki delta değilmiş heralde , bende mutasyonlu virüsün varyantı diyordu hayat eve sığar uygulamasında oradan bildik, benim ilk günden son güne kadar tam 12 gün süren 38 'in altına düşmeyen ve en son 39.6 derece ye kadar yükselen ateşim oldu ve o nokta da 6 gün hastaneye yattım asi olmadigim için çok pişman oldum özellikle biontech çünkü zatürre başladı kabus gibiydi kollarım delik deşik edildi sürekli serum ve oksijen buruna , ayyy hatirlamak istemiyorum şimdi tekrar olmamak için ne asi var ise oluruz eşim de sadece kuru oksuruk oldu bende öksürük kesildi ama zatürre akciğer tutulumu dendi , bir tavsiyem olcak korona geçirenler kesinlikle 1 ay sonra kardiyolog ve göğüs hastalıklarına gitmeli ve de koronayken 4. veya 5. günü mutlaka akciğer tomografisi çektirmeyi unutmamalı çünkü ben oyle anladım zatürre olduğumu ve ona ayrı ilaç tedavi yapılmasa ilerlerdi ... baya uzun yazdım ne uğraşalım boyle seylerle bu yüzden asi olalım ...

• ⭐⭐

sağlık raporu almadık henu z onay almadık
    @crazycells anlatayım ben asi olmak istemedim eşimi de yaptırmadım bende deltaplus çıktığı için 21 gün karantina da kaldım eşimde 14 gün kaldı onun ki delta değilmiş heralde , bende mutasyonlu virüsün varyantı diyordu hayat eve sığar uygulamasında oradan bildik, benim ilk günden son güne kadar tam 12 gün süren 38 'in altına düşmeyen ve en son 39.6 derece ye kadar yükselen ateşim oldu ve o nokta da 6 gün hastaneye yattım asi olmadigim için çok pişman oldum özellikle biontech çünkü zatürre başladı kabus gibiydi kollarım delik deşik edildi sürekli serum ve oksijen buruna , ayyy hatirlamak istemiyorum şimdi tekrar olmamak için ne asi var ise oluruz eşim de sadece kuru oksuruk oldu bende öksürük kesildi ama zatürre akciğer tutulumu dendi , bir tavsiyem olcak korona geçirenler kesinlikle 1 ay sonra kardiyolog ve göğüs hastalıklarına gitmeli ve de koronayken 4. veya 5. günü mutlaka akciğer tomografisi çektirmeyi unutmamalı çünkü ben oyle anladım zatürre olduğumu ve ona ayrı ilaç tedavi yapılmasa ilerlerdi ... baya uzun yazdım ne uğraşalım boyle seylerle bu yüzden asi olalım ...

Keşke aşı olmuş olsaydınız. Bunu sadece daha kolay atlatırdınız anlamında söylemiyorum. İnşallah mülakat tarihi alırsanız sağlık muayenesinde en çok dikkat ettikleri şey akciğerler. İnşallah röntgeniniz temiz çıkar çünkü balgam testi için malesef zaman kalmadı.

• ⭐⭐⭐

@goblis @crazycells @İpek-Dedemen-Erdur Ben de bu konudaki cekincemi paylasmak istedim ama asi olmalari yonunde insanlari korkutma psikolojisi icine suruklemek gibi algilanabilecegi icin yazmaktan vazgecmistim. Madem siz yazdiniz ben de balgam testinin 8 hafta surdugu bilgisini tekrarlamis olayim.

• @goblis inşallah evet olsaydık, çok çektik ben özellikle çok çektim ama ateşten çok çektim öksürüğüm olmadi gibi denecek kadar az oldu .. ama şuan iyiyim zaten kcc den onay gelmiyor umudumuz yok gibi. Allah büyük..

• @cansutorun dv2021 22xxx talihlisiyim bana mail felen gelmedi sebebi yanlışlık mı yaptık kcc göndermedim yani bir fikri olan var mı

• ⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur hanım çok geçmiş olsun...

• ⭐⭐⭐

@keysnambır Evet maalesef böyle bir gerçek var. Dahası Unganlar, konuyla ilgili hiç risk almak istemedikleri için en küçük şüphede - akciğerde hasar tespitinde bile balgam testi isteyebiliyorlar. Örneğin bir arkadaşımızdan bisiklet kazasında aldığı hasardan ötürü balgam testi istenmişti...

Covid geçirmiş bir hastadan bunu çok isteyeceklerini düşünmüyorum, o yüzden @İpek-Dedemen-Erdur hanım gönlünü ferah tutabilir bence. Ama yine de bu durumun bilincinde olmakta fayda var dediğiniz gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut-gndgn bir gün dahi gecikmeden evraklarınızı gönderin.
    evrak talebi beklemenize gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |