Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @crazycells çok açıklayıcı oldu, sağolun.

• @crazycells Joint sponsoru da fazla darlamak istemediğimden sadece pay stubsları ve w2 formunu yükledik. Bakalım kabul edecekler mi? Umarım resubmit yapılınca süre başa sarmaz. Bilgiler için çok teşekkürler.

• Merhaba,
    Amerikan vatandaşı olan eşimle Türkiye'de evlendik ve 10 yıldır Türkiye'de yaşıyorduk.
    Bu süreçte Türkiye'de iki çocuğumuz oldu onlara Consular report of birth abroad ile Amerikan vatandaşlığı verdiler.
    10 yılın sonunda çocukları Amerika'da okutmak için girişimde bulunduk. Eşim ve iki çocuk ailesinin yanına taşındılar okula kayıt yaptılar.
    Ailem gitmeden önce Şubat ayında I-130 formunu doldurarak yola koyuldum.
    Sürecim şöyle gelişti:
    I-130 Submission to USCIS: 13/02/2021
    I-130 Case approval: 19/08/2021
    Case was sent to NVC: 22/08/2021
    NVC Document Submission: 08/09/2021

Bu süreçte forumda yazılanlardan faydalandığım için başkalarına da yardımcı olması açısından ben de sürecimi paylaşmak istedim.
    Şimdilik beklemedeyim gelişmeleri yine paylaşmak isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esaban surecinizde bol sanslar.

• Sayın arkadaşlar,
    2 Ağustos tarihinde vize görüşmesine girdiğim vizem bugün itibari ile tarafıma ulaştı. Sağlık raporunun vize görüşmesinde olmamasından dolayı yaşadığım bu 1 aylık gecikme az görünse de bilinmezlikler ile dolu olmasından dolayı benim için zor geçmişti. Form'dan takip ettiğim kadarıyla pasaport ile birlikte 1 paket daha gelmesi gerekiyordu ama 2017 yılından itibaren belgelerin elektronik olarak paylaşıldığı bilgisini veren 1 adet bilgilendirme formu geldi.
    Bunlara ek olarak vize de aşağıdaki bilgiler yazmaktadır.
    "Annotation *
    1- 212 (g) (2) (B)
    2- IV DOCS IN CCD
    3- Class B req. ATTN. of USPHS at POE" ve en son olarak " I-551 evidencing permanent residence for 1 year" yazmaktadır. İnternet'ten araştırdığım kadarıyla bu bilgiler sağlık raporu ve aşıların tam olmadığını, gümrük polisinin belgeleri elektronik olarak bakabileceğini belirtiyormuş. Bu konu hakkında bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?
    Vize adımından sonra yapılması gerekenler olarak okuduğum kadarıyla USCIS fee ödeme yapılması gerekiyor. Yapılması gereken konular hakkında sizden ricam beni yönlendirebilir misiniz?
    Umarım herkes en kısa zamanda vizelerini almış ve ailesi ile tekrardan bir araya gelirler. Şimdiye kadar öncelikle yardımları eksik etmemiz @crazycells , @gucarslan ve diğer nice arkadaşlara teşekkür ederim.

• @Mehmet858 vizeniz hayırlı olsun. Evet artık sağlık raporları bu sekilde evlilik başvurularında sorun yok. Bildiğim kadarıyla sadece green card ücretini ödüyorsunuz ve sağlık raporunun altı aylık süresi dolmadan girişinizi yapıyorsunuz farkli ekstra birşey yok diye biliyorum varsa deneyimli arkadaşlar yazarlar zaten.

• @Mehmet858 tebrik ederim gözünüz aydın bekleyişiniz son buldu nihayet 🌸

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet858, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Sayın arkadaşlar,
    2 Ağustos tarihinde vize görüşmesine girdiğim vizem bugün itibari ile tarafıma ulaştı. Sağlık raporunun vize görüşmesinde olmamasından dolayı yaşadığım bu 1 aylık gecikme az görünse de bilinmezlikler ile dolu olmasından dolayı benim için zor geçmişti. Form'dan takip ettiğim kadarıyla pasaport ile birlikte 1 paket daha gelmesi gerekiyordu ama 2017 yılından itibaren belgelerin elektronik olarak paylaşıldığı bilgisini veren 1 adet bilgilendirme formu geldi.
    "Annotation *
    1- 212 (g) (2) (B)
    2- IV DOCS IN CCD
    3- Class B req. ATTN. of USPHS at POE" ve en son olarak " I-551 evidencing permanent residence for 1 year" yazmaktadır. İnternet'ten araştırdığım kadarıyla bu bilgiler sağlık raporu ve aşıların tam olmadığını, gümrük polisinin belgeleri elektronik olarak bakabileceğini belirtiyormuş. Bu konu hakkında bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?
    Vize adımından sonra yapılması gerekenler olarak okuduğum kadarıyla USCIS fee ödeme yapılması gerekiyor. Yapılması gereken konular hakkında sizden ricam beni yönlendirebilir misiniz?
    Umarım herkes en kısa zamanda vizelerini almış ve ailesi ile tekrardan bir araya gelirler. Şimdiye kadar öncelikle yardımları eksik etmemiz @crazycells , @gucarslan ve diğer nice arkadaşlara teşekkür ederim.

Hayirli olsun, tebrikler. Bundan sonraki surecte bol sanslar dilerim.

"IV DOCS IN CCD" size MIV yani modernized immigrant visa verdiklerini gosteriyor. O nedenle size sari paket verilmedi, tum bilgileriniz elektronik olarak sisteme yuklendi, CBP gorevlileri bu bilgilere elektronik olarak ulasabilirler.

Digerleri de dediginiz gibi saglik raporunda eksik asi oldugu yonunde bir bilgi ama telas etmenize gerek yok, ABD'ye girisinize engel olmayacak.

• @Mehmet858, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Sayın arkadaşlar,
    "Annotation *
    1- 212 (g) (2) (B)
    2- IV DOCS IN CCD

Hayırlı olsun inşAllah.

• Merhaba, sizlere bir sorum olacak. NVC'den dosyalarımızın onaylandığına dair mailimizi nihayet aldık. Şu anda interview date beklemekteyiz. Bu tarih ortalama ne kadar sonra gelir bize? Forumdan anladığım kadarıyla ortalama 10 gün içerisinde geliyor.

• @Mehmet858 Hayırlı uğurlu olsun. Umarım her şey gönlünüzce olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet858 gözünüz aydın, tebrik ederim.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve saglık diliyorum.
    bol şans.

• @CerenDen merhaba, nvc den ne kadar süre sonra onay maili aldınız acaba, ek belge talebi olmuş muydu? Bizden ek belge talebi oldu, temmuz sonundan beri onay maili bekliyoruz da, merak ettim size sormak istedim.

• @CerenDen Tarihlerden bahseder misiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CerenDen, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba, sizlere bir sorum olacak. NVC'den dosyalarımızın onaylandığına dair mailimizi nihayet aldık. Şu anda interview date beklemekteyiz. Bu tarih ortalama ne kadar sonra gelir bize? Forumdan anladığım kadarıyla ortalama 10 gün içerisinde geliyor.

gozunuz aydin. Normalde 3-4 hafta icinde gelmesi gerekiyor lakin konsolosluklarin kapasitesinden dolayi daha cok bekleyebilirsiniz, bilginize.

• @ugly @labelle kısaca özetleyeyim, 28.01.2021'de başvurumuzu yaptık. 11 Mayısta ise NVC'den "Notice of Immigrant Visa Case Creation" maili geldi (sürecin neredeyse tamamını eşim yürüttüğü için bazı süreçlerin kısaltmalarından vs emin değilim. Bu sebeple mail konularıyla anlatıyorum kusura bakmayın) 19 Haziran'da başka bir form daha doldurduk (bu sanırım DS formu oluyor) Bu formu hemen o hafta gönderdik fakat 2 Temmuz'da bir mail aldık, bu mailde de eşimin bazı belgelerinin bazı sebeplerden dolayı (neden biz de emin değiliz) yüklenemediğini öğrendik. PDF olan belgeleri tekrar jPEG olarak yükledik. 11 Eylülde ise belgelerimizin onaylandığı ve kısa süre içerisinde interview date'in geleceğine dair mailimizi aldık. Yani @labelle sizinki Temmuz sonu ise bu ay sonunda mailinizi alma ihtimaliniz var diye düşünmekteyim.
    Sanıyorum ki sürecin ekstra uzamamasının sebeplerinden biri eşimin sürekli mail ile süreci takip etmesiydi. Çünkü her "1 ay geçti sürecimiz ne durumda öğrenebilir miyiz?" minvalinde bir mail attığımızda onaylar geldi ve süreç ilerledi. Siz daha önce mail attınız mı hiç bilmiyorum ama belki bunu yaparsanız sürece katkısı olabilir. Mail adresleri için bu linke bakabilirsiniz. https://travel.state.gov/content/travel/en/contact-us/us-visas.html

Umarım ki hepimiz bu süreçlerin hepsini sorunsuz, kolay, hızlı şekilde atlatırız ve bir an önce sevdiklerimizle birlikte oluruz.

@crazycells bilgi için (ve genel olarak tüm desteklerinizden dolayı) teşekkür ederim.

• merhaba, eşim ile 2020 eylül ayında türkiyede evlendik ve aynı yılı aralık ayında eşim amerikada i130 formuyla benim GC sürecim için başvuru yaptı ama aylardır ona verilen web sitesindeki sayfaya bakıyor ama bugün itibariyle hiçbir ilerleme yok. sanırım dosya texas da.süreç ne kadar sürer veya acaba bir yanlışlık mı yaptık inanın hiçbir fikrim yok , bu konuda bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim. tahmin edebileceğiniz gibi çok sıkıldık beklemekten. hatta eşim yaşadığı eyaletin senatörüne bile mektup yazdı sürecin hızlanması için ama red cevabı alınca çok üzüldü. teşekkür ederim şimdiden cevabınız için.

• @mustafawashington Amerikan vatandaşı eşi için Texas şu an Agustos 2020 dosyalarına bakıyor. Yani normal görünüyor süreciniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafawashington, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

merhaba, eşim ile 2020 eylül ayında türkiyede evlendik ve aynı yılı aralık ayında eşim amerikada i130 formuyla benim GC sürecim için başvuru yaptı ama aylardır ona verilen web sitesindeki sayfaya bakıyor ama bugün itibariyle hiçbir ilerleme yok. sanırım dosya texas da.süreç ne kadar sürer veya acaba bir yanlışlık mı yaptık inanın hiçbir fikrim yok , bu konuda bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim. tahmin edebileceğiniz gibi çok sıkıldık beklemekten. hatta eşim yaşadığı eyaletin senatörüne bile mektup yazdı sürecin hızlanması için ama red cevabı alınca çok üzüldü. teşekkür ederim şimdiden cevabınız için.

Henuz surecinizde ciddi bir gecikme gorunmuyor, o nedenle senator mektubunuz kabul gormemis olabilir, pandemi oncesinde bu islemler biraz daha hizliydi ama su an maalesef biraz gecikme mevcut. Bol sabirli beklemeler dilerim, yakin zamanda sizin dosyaniza sira gelecek gibi gorunuyor...

• @hulyaek gerçekten çok teşekkür ederim hemen eşime gönderdim yazdıklarınızı o da sevindi benim gibi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

40

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |