Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• //////////////

• Toyota Corolla Hybrid, 2021 model, acenta fiyati 20800USD. Kredi skoru 730 ve 830 olan biri icin gorusmeye gidince nasil bir faiz beklemeliyiz. 1 senedir kredi karti alisvers yaparak bu skor olustu, soft checklerde sikinti olmadi ama arac alirken daha detay bakacaklarini dusunuyorum. Bir takim yan paketler alarak faiz dusuruluyor anladigim ama atiyorum 2000USD on odeme yaptim, 18000 kaldi, ne kadarlik odemey beklemeliyim, ya da 20000 dolarlik aracta daha fazla odeme mi yapmak lazim, oo zman ne beklemeliyim. Simdiden tesekkurler 🙂

• @cnpist o kredi puanı 0 faiz 0 peşinat sizin peşinizden koşar Toyota. zaten ana sayfada bile yüzde 0 faiz var Toyota corolla ve camry de

• @cnpist hemen size önerilen fiyatı ve taksiti kabul etmeyin zaten 20800 fiyatı varsa indirim ile 18000 de diretin veya 17500 dolar da 3000 bin dolar peşinat verecem diyin 15000 doları taksit yapın 0 faizle çünkü delar lar genelde peşinata bakar çünkü ilk ordan paylarını alırlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Geçen yıl kredi skorum biraz düşükken aldığımız araba kredisinin faiz oranı yüksekti, %5 civarında olmuştu. Şimdi refinansman için başvuru yaptım ve biraz daha karlı bir kredi çıktı. 12800 dolar kredi için 49 ayda 13600 dolar ödeyeceğim. Burada yıllık faiz oranlarının Türkiye'deki aylık faiz oranları kadar düşük olması gerçekten büyük avantaj. Herhangi bir dosya masrafı falan da alınmıyor. Türkiye'de benzer bir durumda kredi tutarının birkaç katı ödeme yapmak gerekiyordu. ABD'de krediyle araç alacak olanları bilgilendirmek için paylaşıyorum.

Capture lc.PNG

• Ben de bir suredir kendim icin araba bakiyorum. Hangi dealere gitsem stoklarinin azaldigini ve ciddi bir shortage oldugunu soyluyorlar, arac fiyatlari da ozellikke ikinci elde baya artti. Cash alimda bile indirim yapmiyorlar. Bir 3-4 ay once evler boyleydi anlasilan araba piyasasi da kapanin elinde kalacak gibi.

• Merhaba arkadaslar 2021 model toyota rav4 almak gb bir dusuncem var. sifir arac alirken faizler yuzde sifir oluyor diye duydum bu dogrumudur bilgisi olan var mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetemre bilgiyi aldığın kişiye sorar mısın kredi skoru kaçmış diye. Duyduğun her habere inanma çünkü şahsa özel çıkar faiz oranı. Direk satış yerine gidip sorman gerekiyor. Kimsenin lafına göre gitme satış yerine. Lease yapma olayını söylüyorsan o başka sen satın alma olayını dediğin için böyle yazdım.

• @ayvalik10 galiba kredi skoru yuksek 🙂 faizin sifir olmasi kredi skoruylami alakali

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetemre sadece araba için değil ev içinde geçerli bu durum

• @ayvalik10 anladim. Peki kredi skoru iyi olan birisi kefil olursa bununda etkisi olurmu faiz uzerinde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetemre ilk yazımda da dedim burada cevap arama çünkü kefil olan kişinin geçmişini ne sen bilirsin ne de buradaki kişiler ondan direk başvuru yaparken tüm kafandaki soruların cevaplarını bulacaksın. Biz burada her konuda fikrimiz vardır tecrübe etmişiz fakat kişisel konular olunca onu da bilemeyiz.

• @ayvalik10 peki cok tesekkur ederim

• Bu ileti silindi!

• Hyundai santafe nasil sizce sifir araba

• ⭐⭐ Yasaklı

@Manwe6265 Güzel araba jip sınıfında ama ben olsam bir iki yaşında toyota honda jiplere bakarım

• ⭐⭐⭐

@Calibraturbo bayilerde stok bulunmadigi icin bir iki yasindaki arabalar sifirla ayni ya da daha pahali olabiliyor. Bu durumda acele degilse bayideki bekleme sirasina girmek ya da acilse biraz daha yasli arabaya bakmak daha uygun olabilir.

• Arkadaşlar 2.el araba alırken ödemeyi nasıl yapıyorsunuz örneğin benim zelle limiti günlük 2.000$ bunu arttırma şansımız var mı ? Yoksa başka bir şekilde mi transfer yapmamız gerekir ?

• @emreonline Bankadan arabaya odeyeceginiz miktarda casheir's check talep edin. Hesabinizda yeterli paraniz varsa veya yeterli limitte kredi kartiniz varsa, bankalar bunu verirler ve bircok yer bu checkleri kabul eder.

• @mysea bireysel satıcılar bu dediğiniz çeki kabul eder mi peki ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |