Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Aeroexpres Genel olarak 2022 için mülakat tarihi alanlar yok diye biliyorum. Duyduğum sadece şu postdaki kişi var. https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri/248

Korona sebebi ile süreç yavaş ilerleyebilir. Sizin mesajınızdan, her ülkede süreç normal işliyor. Türkiye'ye özel mülakat tarihi verilmiyor gibi bir izlenim olmuş. Ekim ayında 2022 ler için süreç başlıcak. Şuanlık bekliyoruz

• @osman-1 inşallah ben yanılıyorumdur ve hepimiz gideriz.

• merhaba
    evrak talebi gelmedi ama maili bu akşam göndereceğim.
    sorum şu asıl talihli eşim ve istenen tüm evraklar diğer aile bireyleri içinde gönderilecek mi??? forumu okudum ama değerli @crazycells bir yazısında çelişkiye düştüm.teşekkürler

• @nihat26 ne konuda çelişkiye düştünüz? Vize alacak herkes için gerekli belgeler yollanacak

• @nihat26 Evet ds260 doldurulan tüm aile bireyleri için tek seferde gönderilecek.

• Merhabalar, e - devletten Adli Sicil kaydını "Arşivli" olarak sadece İngilizce mi alabiliyoruz? Tüm seçenekleri denedim ancak Arşivli Kayıtlı olduğunda yabancı dil seçimi istiyor. Hem Türkçe hem de arşivli olarak alınabiliyor mu? Teşekkür ederim.

• @ucrk, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar, e - devletten Adli Sicil kaydını "Arşivli" olarak sadece İngilizce mi alabiliyoruz? Tüm seçenekleri denedim ancak Arşivli Kayıtlı olduğunda yabancı dil seçimi istiyor. Hem Türkçe hem de arşivli olarak alınabiliyor mu? Teşekkür ederim.

Neden Türkçe almak istiyorsunuz? İngilizce çıkartıp göndereceksiniz.

Herhangi bir adli suça karışmamışsanız, KCC'ye göndermek için gerekli adli sicil kaydınızı şu şekilde çıkartıyorsunuz:

adlisicil.jpg

Kurum Türü: Yabancı Ülke (Tercümeli)
    Belgenin Neden Verileceği: Arşiv Kaydı İçeren
    Belgenin Nereye Verileceği: Kentucky Consular Center
    Dil Seçimi: İngilizce

• @eynar Çok teşekkür ederim. Diğer belgeler Türkçe olduğu için adli sicil kaydını da Türkçe olarak göndermek istedim ama İngilizce de gönderilebiliyor sanırım.

• ⭐⭐⭐

@ucrk, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@eynar Çok teşekkür ederim. Diğer belgeler Türkçe olduğu için adli sicil kaydını da Türkçe olarak göndermek istedim ama İngilizce de gönderilebiliyor sanırım.

Konunun ilk mesajini dikkatlice okumanizi tavsiye ederim. Arsivli sicil kaydinin dili isteginize gore degil Ingilizce olmak zorunda.

• @keysnambır, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@eynar Çok teşekkür ederim. Diğer belgeler Türkçe olduğu için adli sicil kaydını da Türkçe olarak göndermek istedim ama İngilizce de gönderilebiliyor sanırım.

Konunun ilk mesajini dikkatlice okumanizi tavsiye ederim. Arsivli sicil kaydinin dili isteginize gore degil Ingilizce olmak zorunda.

Herhangi bir sicil kaydı var ise ingilizce değilmi ? Adli sicil kaydı temiz ise Türkce'de olabiliyor diye anlamıştım ben.

• @eynar Merhabalar, sadece adli sicil kaydını yabancı dil olarak göndereceğiz dimi ?

• ⭐⭐⭐

@osman-1, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@keysnambır, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Herhangi bir sicil kaydı var ise ingilizce değilmi ? Adli sicil kaydı temiz ise Türkce'de olabiliyor diye anlamıştım ben

Düzeltme:
    Adli sicil kaydını e-devletten alırken arsiv içerme secenegi sadece yabancı dillerde var. E-devlette Türkçe ve arşivli alma imkanı yok.

• ⭐⭐⭐

@s-demirbas Evet, adli sicil kaydını e-devletten alırken Yabancı Tercümeli olarak arsiv içerme secenegi çıkıyor. "Yabancı Ülke Tercümeli" seçeneğini kullanarak İngilizce olarak alabilirsiniz.

• Arsivli Adli Sicil kaydi hem ingilizce hem Turkce alinabiliyor edevletten. Ikisinide cikartmistim ama benim avukatim, Turkce'nin kafi olucagini soyledi ve o sekilde yolladi

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

ciklamaya

sinovac da olabiliyormuşuz iyi bari

• Merhaba,
    Ben pasaport süresi daraldığı için, yeni pasaport çıkarttım. Eski pasaportun geçerliliği devam ediyor.
    Evrakları gönderme aşamasında şu kısımları anlamadım:

"Eger pasaportunuz cekilise basvuru yaptiginiz pasaporttan farkliysa eski pasaportunuzun fotokopisi ve aciklamasi icin su uzantilari kullanabilirsiniz:
    Eski pasaport:
    2022EU00000001_Mustafa_Kemal_Olmez_Passport_used_in_DVentry.pdf
    Eski pasaport aciklamasi:
    2022EU00000001_Mustafa_Kemal_Olmez_Passport_explanation.pdf "

Explanation kısmına ne yazmamız gerekiyor?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@civilengineer Eski pasaportunuzun geçerlilik bitiş tarihinin yaklaşmasından ötürü yeni pasaport çıkarttığınızı yazmanız yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nihat26, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

merhaba
    evrak talebi gelmedi ama maili bu akşam göndereceğim.
    sorum şu asıl talihli eşim ve istenen tüm evraklar diğer aile bireyleri içinde gönderilecek mi??? forumu okudum ama değerli @crazycells bir yazısında çelişkiye düştüm.teşekkürler

Herkes icin gondermelisiniz ama tum belgeler herkes icin gerekmeyecek.

Ilk iletiyi tekrar gozden gecirebilirsiniz.

• @Sono Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Bunu dosya formatında nasıl yazmalıyım? Söyleyebilir misiniz?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@civilengineer, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@Sono Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Bunu dosya formatında nasıl yazmalıyım? Söyleyebilir misiniz?
    Teşekkürler.

Bunun gibi bir cümle yeterli (Yenileme sebebi neyse ona göre düzeltin açıklama kısmını). PDF olarak kaydedin ve ekleyin evraklar arasına:

• I've got a new passport because the one that I've used for the DV lottery application will expire soon.
      I've included copy of my old passport.

veya zaten süresi bitmiş ise:

• I've got a new passport because the one that I've used for the DV lottery application has expired by MONTH/XX/2021.
      I've included copy of my old passport.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |