Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@POLARBEAR25 ilgili bilginin çıkmaması sorun olmaz, o şekilde alabilirsiniz evrağı.
    ve boşanma ile ilgili KCC'ye göndereceğiniz başka bir evrak yok.
    bol şans dilerim.

• @gucarslan çok teşekkür ederim..Almanya doğumluyum demiştim.Oradan da Police certificate talep ettim. KCc ye göndermek için Onu beklersem geç kalmış olurum.. o yüzden onu da artık mülakata götürmeyi düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33 böyle bi' şey kesinlikle yapmayın. birth certificate olmadan evrak onayı alamaz ve mülakat alamazsınız. bu yüzden gerekli evrağı bekleyip o şekilde gönderin. sizin durumunuz bu yüzden farklılık ihtiva ediyor.

• evrakları kcc'ye bugün yolladım,ama şubatın sonuna kadar polonyada olacağım,mülakat tarihini marttan sonraki bir tarihe almam gerekiyor bu tarihi kendim belirlemem ya da belirlenmiş olsa bile değiştirmem mümkün müdür.

• @EveryThing-HS zaten büyük ihtimalle o tarihten sonraya mülakat alırsınız. Biz kendimiz tarihi seçemiyoruz ama evrakları geç göndererek genelde bu işi çözüyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EveryThing-HS mülakat tarihiniz geldiğinde eğer buna engel bir durum varsa konsolosluk ile iletişime geçip bunun revize edilmesini talep edebilirsiniz.

ancak; bu konsolosluktaki boş slotlara, yoğunluklara, konsolosluğun bunu istemesine vb etkenlere bağlı. özellikle son 2 yıldır yaşananlardan sonra böyle bir talebi kesinlikle revize etmenizi tavsiye etmem. yine de karar sizin..

• Kcc evrak maili istemeden ben göndereceğim
    Askerlik yapamdim evli de değilim sadece pasaport nüfus kaydi ve adli sicil kaydı göndermem yeterlimi mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yusuf-Üstünbaş bu başlığın ilk iletisini dikkatlice okuyun lütfen.
    belirttiğiniz durumdaysanız evet, 3 evrak yollayacaksınız.

• @gucarslan tamamdır teşekkürler

• 1-Pasaport'un ilk sayfasını illaki taratmakmı gerekli ? Yoksa anlaşılır şekilde fotoğrafını çekip yapsakta olurmu ?

2-Dogum Belgesi'nde, Nüfus Kayıt Örneği Tipi olarak "Kişi" seçmem gerekli sanırım değilmi ? Ayrıca "Eski Eş Listele" (Hiç evlenmedim) ve "Vukuatlı Belge (Olayları Göster)" Seçenekleri mevcut, bunları Evet olarakmı yapmam gerekli ?

3-Hiç askere gitmediğim için "Askerlik Kaydi" belgesi göndermeme gerek yok sanırım değilmi ?

4-Polis Belgesi alırken "Belgenin Nereye Verileceği" soruluyor, buraya "Ankara, Amerika Konsolosluğu" diyemi girmem gerekli ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osman-1

1- okunur şekilde olduğu sürece fotoğraf ya da taranmış olması önemli değil.
    2- nüfüs aile seçmelisiniz. evlenmediyseniz ne seçtiğinizin bir önemi yok.
    3- evet yok
    4- evet, US Embassy Ankara ya da Kentucy Consular Center yazabilrisin.

• @gucarslan merhaba.yanlış anlaşıldım.birth certificate var..Police certificate yok Almanya dan.Hatırlarsanız sormuştum 5 yaşına kadar Almanya da yaşadım.police sertificate almaya gerek yok denilmişti.ama crazycell almanız gerekir dediği için almaya çalışmıştım.
    Kısaca

doğum belgesi var.
    Türkiye den adli sicil belgesi var.

Almanya dan Police certifate istedim onu kcc ye göndermem gerekirmi diye sordum?çünkü gelmesi 1 ay daha var..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan dogrudur sayin @gucarslan , zaten sayin @tmermertas ilgili basliga da kendisi kopyalamis oldugu icin ben iletisini tasimadim... ama dogru olan baslik DV2021 idi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@gucarslan merhaba.yanlış anlaşıldım.birth certificate var..Police certificate yok Almanya dan.Hatırlarsanız sormuştum 5 yaşına kadar Almanya da yaşadım.police sertificate almaya gerek yok denilmişti.ama crazycell almanız gerekir dediği için almaya çalışmıştım.
    Kısaca

doğum belgesi var.
    Türkiye den adli sicil belgesi var.

Almanya dan Police certifate istedim onu kcc ye göndermem gerekirmi diye sordum?çünkü gelmesi 1 ay daha var..

KCC evrak istegi gelmis miydi size?

• @crazycells Gelmedi.Forumda gelmesini beklemeyin.Şimdiden gönderin tavsiyesi oldu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33 ilk bülten sonrası numaranız cut-off içinde olduğu için evraklarınızı gönderin şeklinde bilgi verdim. ( @crazycells)

police report'un gelmesi 1 ayı bulacaksa ne yazık ki o sürede mülakatlarını dağıtılır ve muhtemel bir ekim mülakatına yetişemeyebilirsiniz.

sn. @crazycells sizce, sn. @AYSY33 police report olmadan evrakları gönderip onay almaya çalışsa (ki çok karşılaştık) bu şekilde devam etsek nasıl olur? KCC'den eksik evrak talebi gelirse o zaman tamamlanır ne dersiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@AYSY33 ilk bülten sonrası numaranız cut-off içinde olduğu için evraklarınızı gönderin şeklinde bilgi verdim. ( @crazycells)

police report'un gelmesi 1 ayı bulacaksa ne yazık ki o sürede mülakatlarını dağıtılır ve muhtemel bir ekim mülakatına yetişemeyebilirsiniz.

sn. @crazycells sizce, sn. @AYSY33 police report olmadan evrakları gönderip onay almaya çalışsa (ki çok karşılaştık) bu şekilde devam etsek nasıl olur? KCC'den eksik evrak talebi gelirse o zaman tamamlanır ne dersiniz?

iki turlu de yapmasinda sakinca yok tabii ki. Olabilecek en kotu sey, KCC'nin belgenin eksikligini farketmesi ve bu belgeyi kendisinden istemesi olur...

Ama KCC henuz belgeleri istememisken ve eksik belge varken o kadar girisime gerek var mi emin degilim 🙂 sanirim ben olsaydim belgeleri tamamlamayi beklerdim ama sayin @AYSY33 kendisi nasil devam edecegine karar versin. Iki turlu de sonucun kotu olacagini sanmiyorum 🙂

• Bilgiler için emeğinize sağlık.
    DV2022 talihlisi olarak DS 260 doldurup yolladım ama KCC den henüz mail gelmedi. Hâlâ bu mail için erken mi?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |