Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar arkadaşlar mülakat deneyimimi anlatmak istiyorum sizlere, 26 sı sabah 8:40 gibi kapının önündeydim sonra 2 arkadaş daha geldi ve baya sohbet etmeye başladık, 9:15 de sırayla üçümüzü içeri aldılar, ilk girişte bi kağıt verip pasaportuma bişi yapıştırıp sıra numarası verdiler, sıra numarası ilk yandı vezneye 330 dolar ödedim vezne türktü, 2.defa yandığında evrak teslimine gittim eveakları teslim ederken kadın böyle anlık lise diplomama takıldı sonra bana bunu kcc ye gönderdin mi dedi evet dedim tamam dedi, sonra geri geçip 3.defa yandıgında mülakata gittim ama gitmeden önce benimle beraber giren kız arkadaşımız benden önce mülakata girmişti ve arkamda asyalı kadınla mülakat yaptı o kadar uzun sürdü ki mülakatı aha dedim bu bana gelirse sıkıntı diye düşündüm ve o arkadaşımız gitti benimki yandı neyse hello diyerek ve yemin ederek muhabbete girdik mülakatı ingilizce yaptık, ne iş yapıyorsun dedi öğrenciyim dedim hangi bölüm dedi işletme dedim 4 yıllık dimi dedi evet dedim sonrasında durdu lise diplomama baktı ve transkriptimin olup olmadığını sordu yok dedim sonra lise diplomamı kabul edemeyeceğini söyledi “ayriyetten e devletten aldığım mezuniyet belgemde vardı” lise diplomamı kabul etmemesinin sebebi zamanında lise diplomamı kaybetmiştim sonrasında liseden aldığımda bana a4 kağıdında vermişlerdi o belgeyi kaymakamlıktan apostil bile yaptırdım herneyse kabul etmedi ben ikna etmeye çalıştım o belge orjinal vs gibisinden sonra bana transkripti ne zaman alabilirsin dedi bi kaç güne alır hemen gönderirim dedim pasaportun burda mı kalsın veriyim dedi “içimden ulan kalsın belki yanlışlıkla vizeyi basalsrda gönderirler hemen” diye düşünerek kalsın kalsın dedim tamam dedi bu arada transkript muhabbeti dönerken greencardı kazandımı öğrendikten sonra okula gitmeyi bıraktım kaydımı yenilemedim ama okulda şuan öğrenci olduğumu belirttim kendisine neyse sonrasında klasik sorularına döndü amerikada bulundun mu, hayır, amerikada nereye gideceksin, nj, neden orası, 2 tane arkadaşım var, amerikaya gittiğinde ne yapacaksın, başlangıçta her işi yapacağım çünkü ingilizcemi geliştirmem gerekiyor dedim ama ne iş yapacaksın dedi bende ya kurye olur uber vs felan olur dedim, nerede yaşıyorsun, ordu, ailen ne iş yapıyor, baba emlakçı ve ayriyetten çiftçi, anne, ev hanımı, hesabında ne kadarın var, 17700$ Tamam dedi sonrasında tekrardan transkript muhabbetine döndü bende yine güzel tatlı bi dille yine o belgenin orjinal oldugunu, hatta e devletten almış olduğum mezuniyet belgeminde orada olduğunu anlatöaya çalıştım ama illa bana transkript dedi dedim kabul ederseniz hemen e devletten alıp geleyim dedim hayır o olmaz ıslak imzalı olacak dedi tamam dedim alır hemen gönderirim dedim sonra tekrar pasaport dursun mu dedi dursun dedim sonra bi sn dedi yan bankodaki (sanırım siyahi abimizdi) ona birşeyler sordu sonrasında sana pasaportunu geri veriyorum dedi ap kağıdını çıkardı oradan diploma orjinal i işaretledi arkaya transkript istiyorum tarzında bişi yazdı ingilizce o kağıdıda bana verip transkriptini aldıktan sonra pasaportla beraber gönder dedi okey dedim sinirli bi şekilde çıktım içerden, kısaca ap ye kaldım ama eksik evraktan dolayı kaldım belgeleride tamamladım yarın sabahtan kargolucam umarım yakın zamanda amerikada görüşmek dileğiyle!

• ⭐⭐⭐

@ankaralıdoktor43 Tebrikler, vizeniz hayırlı ve uğurlu olsun. Yolunuzda bundan sonrası için başarılar diliyorum. 🙂

• ⭐⭐⭐

@Atmosfera geçmiş olsun abi, inşallah hızlı bir şekilde AP sürecin tamamlanıp, vizene kavuşacaksın. Vizeni aldığın mesajını forumda en kısa zamanda okumak dileğiyle. 🤞

• ⭐⭐⭐

@isik Merhaba, vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda bol şans dilerim. 🙂

Not: Yeşilkartforum üyeleri olarak kapının önünde rassal olarak tanışmamızı her daim hatırlayacağım. Bunu sağlayan bu güzel komüniteyi kurduğu için @crazycells 'e minnettarız 🙂

• ⭐⭐⭐

@dolcepts Geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda AP süreciniz tamamlanıp, vizenize kavuşmanız dileğiyle. 🤞

• ⭐⭐⭐

Yeni hayatınızda yolunuz açık olsun sayın @JackFoxy. Vizeniz hayırlı ve uğurlu olsun. 🙂

• ⭐⭐⭐

@iamevren

1- Herhangi bir problem olmaz, merak etmeyin.
    2- Atabilirsiniz, dilerseniz tek seferde de atabilirsiniz. Tercih sizin. Ancak eğer çok hareketli bir hesabınız varsa, dökümün karmaşıklığına karşı bankada genel bir varlık yazısı (birkaç cümle ile istediğiniz hesaplardaki bakiyeleri gösteren) almanız konsolosun işini kolaylaştıracaktır.
    3- Herhangi bir problem olmaz. Merak etmeyin.

• ⭐⭐⭐

@Kemal-Binici Kardeşim,

26'sından önce birlikte yaptığımız hazırlıkları, mülakat günü iki ailecek yaptığımız sohbetleri, sıraya geçtiğimizde artan heyecanı, CN'in benden birazcık daha yüksek olmasına rağmen içeri ilk seni gönderme kararımızda "bak zaten liste sırasına seni daha önce yazmışlar" diye gülüşmemizi, evrakları aynı anda teslim etmemizi, "bence ben siyahi arkadaşla mülakat yapacağım" diye bir gün önce içinden geçirdiğin temenninin gerçekleşmesini, 20 numaralı senden sonra 21 numaralı ben yerine 22 numaralı arkadaşa bankoya çağırınca yaşadığım gerginliği, mülakattan çıkarken yaptığın "okeydir abi" işaretiyle bana yaşattığın mutluluğu ve sevinci her daim hatırlayacağım. 🙂

Yeni hayatın önce sana ve sonra da tüm ailene mutluluklar getirsin inşallah. Asıl zorluklar belki bundan sonra başlayacak ama senin gibi pırıl pırıl gençlerimizin bunların üstesinden kolaylıkla geleceğine eminim. 🤞

Tekrardan vizen hayırlı olsun kardeşim. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kemal-Binici sabah sabah ne de güzel oluyor böyle deneyimleri okumak 🙂
    kendine ve başaracağına inanmış olmak bence her şeyin ötesinde en büyük başarı. sen bunu çok önceden başarmışsın belli ki..

tebrik ederim..
    abd'deki hayatın sana mutluluk, başarı ve sağlık getirsin.
    yolun da bahtın da açık olsun.

buraları başlama, senden daha çok okuması gerek bu bu forumun 🤛🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhmmdkvnci geçmiş olsun, sorun edecek ve stres yapacak bir konu değil.
    en kısa sürede evraklarınızı gönderdiğinizde vizeniz basılacaktır.

bu kadar uzun bir sürenin sonunda bunu da atlatacağınıza eminim.
    kalan süreçte bol şans..

• ⭐⭐⭐

@JackFoxy tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun

Yeni hayatınızda ailenizle mutlu huzurlu sağlıklı günler dilerim 🙂

• ⭐⭐⭐

@Kemal-Binici tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun
    Yeni hayatınızda mutluluklar başarılar dilerim yolunuz açık olsun 🙂

• ⭐⭐⭐

@mhmmdkvnci çok geçmiş olsun. İnşallah kısa zamanda sizde vizenizi alırsınız bol şanş dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

26-27 Ağustos Mülakatları

26 Ağustos
    16 issued ✅
    3 AP

27 Ağustos

yükleniyor..

• @gucarslan 16 issued 3 ap çok güzel bir oran, geçen haftaya göre ap alan kişi sayısı çok az. benim de ablam mülakatta şuan, umarım bugün de dünkü mülakatlar gibi iyi geçer

• Sağlık Muayenesi

Randevuma 15-20dk erken gittim. Pasaportumu, kazandı kağıdımı ve aşı ile ilgili belgeleri istedi, verdim. Burası önemli ! Sağlık ocağından aşı karnesi istedim, bana verdiği belgedeki aşılar internet sisteminde gözükmediği için tekrar aşı oldum. Belgeleri verdikten sonra kan ve idrar tahlili ardından ise Akciğer Röntgeni için alt kata gönderdiler. Hepsini tamamladıktan sonra üst katta elime verilmiş olan kağıda tüm testleri verdiğime dair imza attım. Tekrar üst kata döndüm ve elimdeki belgeleri teslim ettim. Bana öğleden sonra muayene için tekrar randevu verdiler. Verdikleri saatten yine 15-20 dk önce gittim ve biraz bekledikten sonra içeri çağırdılar. İç çamaşırıma kadar soyunup verilen önlüğe benzer kıyafeti giydim. Dr. Mehmet Bey geldi ve tansiyonumu ölçtü, ciğerlerimi dinledi, eksik gördüğü aşıları yaptı ve ardından dışarıda bekleyebilirsin dedi. Üstümü giyinip dışarı çıktım. Dışarıdaki hanımefendi "Yarın saat 12:00'a kadar ararsak tahlillerde sıkıntı var demektir, hemen buraya gelin, eğer aramazsak saat 16:00 ile 18:00 arasında sonuçları almaya gelebilirsiniz" dedi. Saat 12:00'a kadar aramadılar bende 15:50 gibi sonuçlarımı aldım.

Testler için alt kata ₺ 1.001,00
    Muayene için üst kata ₺ 2.134,00 ödedim .

Mülakat

Saat 11:15'te olan randevuma saat 10:45 gibi Amerikan Büyük Elçiliğin önünde beklemeye başladım. Saat 11:20 gibi teker teker içeri almaya başladılar. Girişte Covid-19 formu doldurduk. Üst taramasından geçip pasaportum ile sıra aldıktan sonra ödeme için sıra bekledim yaklaşık 3dk sonra sıram yandı ve ₺ 2.937,00 ödeme yaptım. Tekrar yerime geçip numaramın yanmasını bekledim ve yine çok beklemeden sıram yandı, bu sefer Üniversite diplomamı, Adli sicil kaydını, Nüfus kayıt örneğini, banka hesap dökümünü ve pasaportlarımı verdim. Gişedeki görevli Nüfus kayıt örneğinin KCC'ye gönderdiğim kopyasını istedi ama o yanımda yoktu ve elimde olan ile bilgileri aynı olduğu için kontrol edip kabul etti. Ardından tekrar bekleme yerine geçip konsolos mülakatı için bekledim ve yaklaşık 5dk sonra sıram tekrar yandı. Bana Asyalı Hanımefendi geldi. Hello dedikten sonra sorduğu ilk soru " İngilizce biliyor musun ? " oldu. Biliyorum fakat biraz gerginim dedim. Deneyelim olmazsa arkadaşımı çağırırım dedi. Bende karşı çıkmadım. Sırasıyla ; Nerelisin ? Nerde yaşıyorsun ? Amerika'ya daha önce gittin mi ? Amerika'da nereye gideceksin ? Neden Florida'ya gideceksin ? Mesleğin ne ? Amerika'da Ne iş yapacaksın ? Üniversite mezunu musun ? Üniversitedeki bölümünün adı ne ? Bankadaki parayı nerden buldun ? gibi sorular sordu genellikle kısa cevaplar verdim. Zaten Offer Letter'ım da vardı. Ardından arkasını dönüp kırmızı kalemle bir şeyler karaladıktan sonra " Congratulations, we approved your visa" dedi ve bütün korkularım bitti. Kadın hiç beni zorlayacak sorular sormadı ve ingilizce konuşurken o kadar tane tane ve anlaşılır konuştu ki bende kendimi rahat hissettim. Sonra ardıma bakmadan binadan çıktım. Allah isteyen herkese nasip eder inşallah.

• ablamın 9:45 randevusunda vizesi onaylandı, detayları en yakın zamanda yazacağım

• @feridetlngn , Merhaba, durumunuzda bir değişiklik var mı? AIS kaydını yapabildiniz mi? Bende aynı durumdaydım, sizinle aynı anda mail attım herhangi bir gelişme olmadı. Zaman daralıyor @gucarslan yapabileceğimiz başka bir şey yok herhalde beklemekten başka.

• @gucarslan çok teşekkür ederim uğur bey bu zorlu yolculukta bizlere önderlik ettiğin için minnettarız umarım ki hepimiz güzel günler göreceğiz

• @fetihy inşallah güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |