Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ankaralıdoktor43 hayirli olsun, bundan sonraki sureclerde bol sanslar 👍

• Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır buralara uğrayamamış/uğramamıştım. Bugün itibari ile 3 Eylül'e mülakat tarihi aldık. Eşim Belarus vatandaşı. Eşim ingilizce ve/veya Türkçe bilmiyor. Mülakat için nasıl bir yol izlemeliyiz ?
    Bu durumda yanımızda tercüman götürmemiz gerekmekte midir veya konsoloslukta Rusça bilen bir tercüman bulunmakta mıdır ?
    Daha önce @Muhtaradana 'nın paylaştığı mülakat öncesi döküman hazırlığı metninde şu bilgi geçmektedir.

3-Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi [hem kcc gönderilen belgelerin çıktısı, hemde mülakatın hemen öncesinde alınmış güncel belge(tavsiye edilen)]
    -Tr ve yurt dışı

Yurtdışından aldığınız belgelerin yeminli tercüman aracılığıyla ingilizceye tercüme ettirilmesi gerek
    -Bu belgeler konsoloslukta kalacak

Eşimin belgelerini Türkçe tercüme ettirmiştim. İllaki ingilizce tercümesi zorunlu mudur ? Öyle ise bir de ingilizce tercüme ettirmem gerekiyor.

Bu iki hususta bilgi sahibi olan arkadaşların yardımcı olmalarını rica ederim.

• Eski pasaportları mülakata getirmenin bir faydası var mı eğer amerikan vizesi yoksa? Benim ailemin zamanında kaybettiği, benim kayıp işlemi ile yenisini çıkartmam sonrası bulunan süresi dolmuş ama delinip damga vurulmamış pasaportum var. Sıkıntı çıkarır mı düşünüyorum çünkü turist vizesi alırken onu görünce vermemişlerdi gibi.

• ⭐⭐

@Mustafa-Sayılan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır buralara uğrayamamış/uğramamıştım. Bugün itibari ile 3 Eylül'e mülakat tarihi aldık. Eşim Belarus vatandaşı. Eşim ingilizce ve/veya Türkçe bilmiyor. Mülakat için nasıl bir yol izlemeliyiz ?
    Bu durumda yanımızda tercüman götürmemiz gerekmekte midir veya konsoloslukta Rusça bilen bir tercüman bulunmakta mıdır ?
    Daha önce @Muhtaradana 'nın paylaştığı mülakat öncesi döküman hazırlığı metninde şu bilgi geçmektedir.

3-Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi [hem kcc gönderilen belgelerin çıktısı, hemde mülakatın hemen öncesinde alınmış güncel belge(tavsiye edilen)]
    -Tr ve yurt dışı

Yurtdışından aldığınız belgelerin yeminli tercüman aracılığıyla ingilizceye tercüme ettirilmesi gerek
    -Bu belgeler konsoloslukta kalacak

Eşimin belgelerini Türkçe tercüme ettirmiştim. İllaki ingilizce tercümesi zorunlu mudur ? Öyle ise bir de ingilizce tercüme ettirmem gerekiyor.

Bu iki hususta bilgi sahibi olan arkadaşların yardımcı olmalarını rica ederim.

Tebrik ederim, gözünüz aydın. Asıl talihli siz olduğunuz için mülakat sizin üzerinizden yürüyecek. Eşinize de soru sormak isterlerse siz çevirebilirsiniz, ayrıca tercüman ayarlamanıza gerek yok.

Türkiye’de mülakata girerken Türkçe ve İngilizce belgeler kabul ediliyor ancak farklı dildekilerin İngilizce’ye çevrilmesi gerekiyor. Yani evet tercüme ettirmelisiniz.

Şimdiden bol şans diliyorum.

• ⭐⭐

@isik, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Eski pasaportları mülakata getirmenin bir faydası var mı eğer amerikan vizesi yoksa? Benim ailemin zamanında kaybettiği, benim kayıp işlemi ile yenisini çıkartmam sonrası bulunan süresi dolmuş ama delinip damga vurulmamış pasaportum var. Sıkıntı çıkarır mı düşünüyorum çünkü turist vizesi alırken onu görünce vermemişlerdi gibi.

ABD vizesi yoksa gerek yok.

• ⭐⭐⭐

@isik, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Eski pasaportları mülakata getirmenin bir faydası var mı eğer amerikan vizesi yoksa? Benim ailemin zamanında kaybettiği, benim kayıp işlemi ile yenisini çıkartmam sonrası bulunan süresi dolmuş ama delinip damga vurulmamış pasaportum var. Sıkıntı çıkarır mı düşünüyorum çünkü turist vizesi alırken onu görünce vermemişlerdi gibi.

Eğer eski pasaport başvuru sırasında kullanılmışsa onu da götürmek zorundasınız.

• @smartcells Yok daha eski.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ankaralıdoktor43 tebrikler, gözleriniz aydın 🙂
    özellikle eğitim hayatınızda ve abd'deki yaşamınızda mutluluk ve sağlık diliyorum.
    güzel işlere imza atacağınıza inancım tam.

yolunuz da bahtınız da açık olsun!
    bol şans 🤞🏼

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gokayK şimdilik geçmiş olsun 🙂
    mülakatınızın da başarılı geçmesi dileğiyle..
    bol şans.

• Herkese selam. Bugün mülakat görüşmesine girdim. Uzun uzun yazmak istemiyorum gerçekten morelim baya bozuk olduğu için lakin kısaca bahsetmek istiyorum. Parmak izlerim alındı, tüm belgelerini teslim ettim evrak onayından sonra evlenmistim, birlikteliğimiz iyi gitmediği için boşanma surecindeyim bunu konsolosluğa aktarmama rağmen sürekli evlilikle alakalı sorular soruldu ve bir kağıda yazı yazıldı. En sonunda bana pasaport evlilik cüzdanı ve ap kağıdı verildi son olarak, tüm dosyalarımı aldıklarını ve ap ye kaldığımı bana mail atacaklarını mailimi kontrol edip sonrasında ptt ile onlara pasaportumu gönderebileceğimi söylediler. Bu durumu yaşayan oldu mu ? Şuan yanlış anlamadiysam 2 kişi daha AP kaldı, o arkadaşlarda durumlarını bildirirler sanırım. Peki bu AP süreci ne kadar sürüyor ?pasaportumu geri vermeleri kötü birşey sanırım, bundan sonra ne gibi bir yol izleyebilirim

• @dolcepts geçmiş olsun hocam, evlilik durumunuzdan dolayı ek bir soruşturma yapmak istemişler sanırım. pasaportunuzu geri vermeleri büyük bir sorun değil, AP sonucu olumlu olursa zaten geri yolluyorsunuz, ki zaten AP’nin olumsuz sonuçlandığını ben şahsen görmedim şimdiye kadar. ama tek sorun şu ki dv2021 sürecinin bitmesine 1 ay kaldı. ama elçiliğin de elini çabuk tutmasını bekliyorum bu sebepten dolayı. umarım sorunsuz bir şekilde vizenizi alırsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dolcepts öncelikle geçmiş olsun.
    ilgili durum için AP süreciniz başlayacak ve bir mail alacaksınız.
    DS5535 formu alacaksınız ve bu mailden sonra sürecinizi nasıl devam ettirmeniz gerek onu belirleyecek zaten.
    merak etmeyin, kısa sürede çözülecektir.

AP süreci için ilgili başlık;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4490/fy2021-fy2022-administrative-process-ap-durumu-i̇dari-işlem/77

• @gokayK Tesekkur ederim Gökay bey.

• @gucarslan Teşekkür ederim sizlerede emekleriniz için onay haberi vermeyi çok isterdim ama bu şekilde oldu. Umudum çok tükendi ama nasip ve hayırlısı diyorum. En azından geri kalan herkesin vizesini almasını temenni ediyorum.

• Merhabalar, ais kaydımı yaparken case number ın görüşme için hazır olmadığı yazısı çıktı dolayısıyla işleme devam edemedim benzer problemi yaşayan var mı? Sayfada bu tür bir problem için gösterilen adrese mülakat mektubunu tarayarak gönderilmesini istiyorlar bilginiz olsun ayrıca ek olarak yapılması gereken varsa bilen biri bizi aydınlatırsa sevinirim teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dolcepts yakında düzelecektir.
    bu arada lütfen özel mesajlarınızı kontrol edin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@feridetlngn, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar, ais kaydımı yaparken case number ın görüşme için hazır olmadığı yazısı çıktı dolayısıyla işleme devam edemedim benzer problemi yaşayan var mı? Sayfada bu tür bir problem için gösterilen adrese mülakat mektubunu tarayarak gönderilmesini istiyorlar bilginiz olsun ayrıca ek olarak yapılması gereken varsa bilen biri bizi aydınlatırsa sevinirim teşekkürler.

böyle bir durum için yapmanız gereken şeyi aşağıda belirtiyorum;

mail gönderilecek adres: [email protected]
    mail konusu: 2021EU00010XXX - Case number not ready to schedule

mail gövdesi:

Case number not ready to schedule

ad-soyad: ....
    case number: ....
    doğum tarihi: ....

lütfen mülakat mektubunu tarayarak mail içinde gönderin.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Case number not ready to schedule

Bu şekilde gönderdim, dönüş bekliyorum teşekkür ederim.

• Merhabalar bugünkü vize görüşmemde ben de AP’ye kaldım. Görüşmeyi siyahi beyle yaptım her şeyin olumlu olduğunu herhangi bir sorunun olmadığını belirtti ancak ekstra kontrole ihtiyaç var dedi muhtemelen benim soyadımdan dolayı. En çok kullanılan soyadlarından biri.
    Pasaportumu verdi, mail gelecek, maili aldıktan sonra pasaportunu kargoyla bize gönder akabinde biz de sana geri göndereceğiz dedi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atmosfera geçmiş olsun.
    büyük ihtimalle name check yapılacak. kısa sürede çözülecektir inşallah.
    bol sabırlı beklemeler diliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |