Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Figen, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@ozengnr Şahane Haber Tebrikler 🙂

Cok tesekkurler. Darisi sizin ve buradaki herkesin basina. Umarim her sey dilediginiz gibi olur 🙂

• ABD vatandasi ile evlenen turk vatnadasin Turkiye evlilik cuzdani yeterlimi? Yoksa tercume edilmelimi?
    Ben gerek yok diye yorumladim (7 ayri dil var karsi kutuda yaziyor)
    Ama arkadaslar istiyorlar denildi son zamanlarda istenilen oldumu ?
    Tesekkurler ilk p[ostum acil oldu biraz ..
    (zaten yillarca birth cerificate belasi vardi simdi de bu nihayet konsolosluktakiler bir Turkish birth certificate diye sablon yaptida millet kurtuldu buda ayni olay 100 yillik cuzdan adam gibi yazin inglizice yaninada insanlar kirk kere gidip gelmesin yani)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goku340634, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

ABD vatandasi ile evlenen turk vatnadasin Turkiye evlilik cuzdani yeterlimi? Yoksa tercume edilmelimi?
    Ben gerek yok diye yorumladim (7 ayri dil var karsi kutuda yaziyor)
    Ama arkadaslar istiyorlar denildi son zamanlarda istenilen oldumu ?
    Tesekkurler ilk p[ostum acil oldu biraz ..
    (zaten yillarca birth cerificate belasi vardi simdi de bu nihayet konsolosluktakiler bir Turkish birth certificate diye sablon yaptida millet kurtuldu buda ayni olay 100 yillik cuzdan adam gibi yazin inglizice yaninada insanlar kirk kere gidip gelmesin yani)

Eger ingilizcesi yazmiyorsa tercume edilmesi gerekiyor maalesef. USCIS'e gonderilecek tum belgelerin dili ingilizce olmali.

• @Figen Avukat doğru söylüyor , gerek yok Figen Hanım

• @Ipek-Ozaydin Mümkünse yakınınızda bir eyalette walk in deneyebilirsiniz İpek Hanım , NY , NJ kabul etmiyor asla , 1 saat bile erken gitsen almıyorlar. Çok katılar. Walk in yapılabilen eyaletler var. Umarım uzamaz. Uzarsa family based baivurusu yapmanız gerekecek sanırım. Sizin gc geldiyse bir şekilde çözülür.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gozde çok güncel bir örnek vermek istiyorum bu konuyla alakalı;
    georgia/atlanta'da AOS yapan için bir arkadaşımız fingerprint'i walk-in şeklinde yaptı.
    kısaca dediğiniz gibi eyaletten eyalete değişiyor bu durum. ( @Figen )

• @gucarslan Doğru mu anladım diye sormak istiyorum . Biometrics randevusu gelmediği halde mümkün olan eyaletlerde walk in yapıp , parmak izi mi verebiliyorsunuz yani ? Yoksa randevu evrağı gelecek ama süre uzun ise walk in mi denemekte fayda var anlamında ? sanırım ikincisi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Figen arkadaşımıza biometrics randevusu gelmemişti. kendisi ofise gidip mümkün mü diye sordu ve o an kabul ettiler. sonrası mülakat, 3 gün önce kartını teslim aldı.. 🙂

• @gucarslan ben şimdi gidip Ofisin önüne çadır kurup uyumazmıyım gecelerce orada 🙂 her gün kapıdaki adama binbir şirinlik yapmazmıyım ? Birgün börek birgün lokum birgün baklava ile beslemezmiyim ? hahahahahh Şaka bir yana çok teşekkürler , benim evraklar dün itibari ile Lockbox a ulaştı önümde var 13 ay bakalım hayırlısı olsun ..

• @Ipek-Ozaydin Çekleri tahsil etmeleri ne kadar uzun sürmüş hayret 🙂

• @gucarslan @crazycells yine beyin yakan bir soru ile karşınızdayım 🙂
    F1 Statü değişikliği yaparken verdiğimiz parmak izi şu an itibari ile 12 aylık . Bugün biraz araştırma yaparken okudumki bu parmak izlerinin geçerlilik süresi 15 aymış . Acaba dedim I-485 paketim ile bu formların birer copy sini gönderseydim bir işe yararmıydı ? yani zaten geçerli biometrics var tekrar çağırmaya gerek yok bu bölümü atlayalım denirmiydi ? Sonradan yani bu hafta içinde mesela uscis e mail atıp durumu anlatıp birer copy göndermenin bir faydası / zararı olur mu ? bir bilginiz yorumunuz olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Figen, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@gucarslan @crazycells yine beyin yakan bir soru ile karşınızdayım 🙂
    F1 Statü değişikliği yaparken verdiğimiz parmak izi şu an itibari ile 12 aylık . Bugün biraz araştırma yaparken okudumki bu parmak izlerinin geçerlilik süresi 15 aymış . Acaba dedim I-485 paketim ile bu formların birer copy sini gönderseydim bir işe yararmıydı ? yani zaten geçerli biometrics var tekrar çağırmaya gerek yok bu bölümü atlayalım denirmiydi ? Sonradan yani bu hafta içinde mesela uscis e mail atıp durumu anlatıp birer copy göndermenin bir faydası / zararı olur mu ? bir bilginiz yorumunuz olur mu ?

Bence sizin bir sey yapmaniza gerek yok, iki bilgi de USCIS'te oldugu icin yeni verilmis biyometrik bilgileri direkt kullanabilirler ve bu surec icin sizi hic cagirmayabilirler.

Zaten DV2022 sureci hala baslamadi, bence cok telas yapmaniza gerek yok 🙂

• @crazycells F-1 vizesini dil okulu için almayacak. Akademik bir programa başvuru sonrası almış olacak. Ben de dependent visa ile gideceğim, çozuklar içinse vize gerekmeyecek.

• @ozengnr

Merhaba, öncelikle tebrikler :))

Siz nerede basvuru yaptiniz? Field office ve service center neresiydi?

• Merhaba son haftalarda mulakata giren, greencardlarini teslim alan aos yapan arkadaslar var mi? Biz hala sonucumuzu ogrenemedik. 5 agustosta mulakatimiz oldu. Ne uscis sayfasinda bir ibare ne de posta elimize ulasti. Kaldi 25 gun! Bulundugumuz eyaletin senatorune mail attim uscisle iletisime gecip bize donus yapacaklarini soylediler ama ordan da bir cevap gelmedi. 2 gunde bir uscisi arayip hatirlatma yapiyoruz ve dosyamizin ne zaman sonuclanacagini soruyoruz ama bir bilgi alamiyoruz. 25 gun icinde greencard elimize ulasmazsa hic sansimiz kalmayacak.

• @feyzaşener Interview u sizinle ayni gun almisiz. Hatta benim biometrics im 5 gun sonra yapildi. Ama yine de fazla beklemeden green card im elime ulasti.Tarihlere imzamdan bakabilirsiniz. Avukatla mi islemleri surdurdunuz?

• ⭐⭐⭐

@feyzaşener hanım, aramızdan bir arkadaşımız 11 Ağustos’ta mulakata girdi, 17 Ağustos’ta kartı onaylandı ve 18 Agustos’ta da kendisine gönderildi.

• @emrenj evet avukatla calistik biz. Avukat da service request yapti ama hala sonuc alamadik. Neden uzadi bizim bu kadar anlamadik. Mulakatimiz da rahat gecmisti ve ekstra evrak talep etmediler. Zaman azaldikca geriliyoruz. Uscis sayfasina da yansitmiyorlar hala biometrics randevusu gorunuyor.

• @Sono bu kadar kisa zamanda sonuclanmasi cok guzel olmus. Bizde oyle olur saniyorduk ama olumsuz mu olacak acaba bizim dosyamiz? 25 gunde kartin basilip bize gonderilmesi mumkun olur mu ki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mdzakin, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells F-1 vizesini dil okulu için almayacak. Akademik bir programa başvuru sonrası almış olacak. Ben de dependent visa ile gideceğim, çozuklar içinse vize gerekmeyecek.

Dosya numaraniz Ocak ayi civarinda Turkiye'de mulakat tarihi alabilecek bir numara...

ABD'ye girdikten sonra da direkt basvuru yapmamaniz daha dogru olur, yani bir sure bekleyip basvuru yapacaksiniz. Bu gecikmeleri hesaba katinca AOS yerine CP yapmaniz daha iyi olur gibi geliyor?

Fakat eger F1 vizesi alacaksaniz bunu formlari doldurmadan once yapmanizi tavsiye ederim, fakat mulakat tarihinin gecikmesi DS-260 formunu ve sizin DV surecinizi de geciktirecek. Isterseniz program ile konusup programin baslangic tarihini 1 donem kaydirin?

Bu sekilde DV vizesi ile ABD'ye giris yapip programa baslayabilirsiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |