Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mac sıralamam 8 bin,13 Mayısta göndermeme rağmen maalesef hiçbirşey yok 😞

• ⭐⭐⭐

Sn @goldenhill , @mac
    Numaralaırınız itibariyle acele etmenizi gerektirecek bir durum yok. Yakında alırsınız siz de. Sabırla beklemeye devam lütfen.
    Dv göçmenlik süreci çoğunlukla sabırla beklemekten ibaret.
    Forumu ve telegram grubunu takip etmeye devam

• @smartcells inşaallah hocam,bilgilendirme için çok teşekkürler.Haklısınız,beklememiz lazım ama işte yüksek numaralara geldiğini görünce biraz panik havası oluşuyor acaba yanlış mı yaptım,yolunda gitmeyen birşeyler mi var gibisinden 🙂

• Merhaba,

Birçok kişi mail almaya başlamış fakat cs'ye göre değil de evrak gönderme tarihine göre mail almışlar.
    Bu ne anlama geliyor geç gönderenlerin sırası gerilere atılmış oldu?

• ⭐⭐⭐

@MustafaDag Bu şekilde ilerlemeleri açıkçası çekilişte verilen dosya numaralarını anlamsız kılıyor. Ben, bir süre sonra normal çalışma şekillerine geri döneceklerini ve CN'e göre dosyaları ele alacaklarını düşünüyorum.

• Merhaba, CN numaram 2300'ün altında ama hala evrak talebim gelmedi. Acaba evrak talebi gelmeden evraklarımı yollasam herhangi bir sorun olur mu ? Yada bi avantajı olur mu ?

• @crazycells merhaba. 12 haziranda yazdığınız bu cevabı okumuşum ama unuttum heralde. Ben de cn düşük olduğu için 17 ağustosta ds260 dosyalarımızı submit etmiş oldum. Bugün kızım (22 ağustos) abd ye uçtu. 3 yıldır senede 2 kez okullar açıldığında gidip, kapandığında geliyor. Mülakat yeri Ankara. abd ye girişte siz göçmenlik için başvuru yaptınız diye okula gidişini engeller mi diye kafamda bir sorular.Heyecan içindeyim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Eğitim alanlara zorluk çıkarmazlar diyorsunuz. İnşallah öyle olur. Yoksa mülakat verilmezse ocak ayında yine aynı durumla karşılaşacaz. ds 260 ı şubata kadar nasıl bekletirim. Güzel bir şeyler yazmanızı umut ederim.teşkkrler

• @crazycells, ayrıca elindeki yeşil pasaport 2022 temmuz da süresi bitecek diye 2.bir pasaport çıkardık mülakata onunla girecek diye ds 260 formuna onun bilgilerini yükledik. Fakat abd ye henüz süresi 2022 temmuz da bitecek olan yeşil pasaport ile giriş yapacak.

• ⭐⭐⭐

@emircav, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, CN numaram 2300'ün altında ama hala evrak talebim gelmedi. Acaba evrak talebi gelmeden evraklarımı yollasam herhangi bir sorun olur mu ? Yada bi avantajı olur mu ?

Hiç zaman kaybetmeden hemen evraklarınızı gönderin. Ekim'de mülakat alırsınız eğer evraklarınızı hemen gönderirseniz.

Evrakları nasıl göndereceğinize dair bilgiler aşağıdaki konu başlığının ilk sayfasında anlatılıyor:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri/

• Herkese merhaba aklıma takılan bir şey sormak istiyorum

Ben liseden mezun oldum lakin lise diplomasını kaybettim üniversiteye kaydolurken de mezuniyet belgesini çıkarttırmıştım.

Mezuniyet belgesi geçerli olacak mı vize görüşmelerinde ? Ne yapmam gerekiyor ?

Teşekkür ederim

• Merhaba kkc evrak gönderdim dosyaya isim verirken en sonu pdf yazdım yalnız fark ettiğim zaman otomatik pdf yazılmış yani sonu 2 defa pdf.pdf olmuş bi sıkıntı olurmu

• ⭐⭐

@SweetDreams, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba aklıma takılan bir şey sormak istiyorum

Ben liseden mezun oldum lakin lise diplomasını kaybettim üniversiteye kaydolurken de mezuniyet belgesini çıkarttırmıştım.

Teşekkür ederim

Lisenizden mezuniyet belgesi, e-devletten barkodlu lise mezuniyet belgesi ve uniden öğrenci belgesi götürürsünüz. Sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Melik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba kkc evrak gönderdim dosyaya isim verirken en sonu pdf yazdım yalnız fark ettiğim zaman otomatik pdf yazılmış yani sonu 2 defa pdf.pdf olmuş bi sıkıntı olurmu

olmaz merek etmeyin.

• ⭐⭐⭐

@Melik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba kkc evrak gönderdim dosyaya isim verirken en sonu pdf yazdım yalnız fark ettiğim zaman otomatik pdf yazılmış yani sonu 2 defa pdf.pdf olmuş bi sıkıntı olurmu

Windows'ta Folder Options'ta "Bilinen doysa uzantılarını gizle" diye bir ayar var. Default olarak uzantıları gizler. Bu ayardan girip o seçeneği iptal ederseniz bundan sonra dosyaları uzantıları ile tam olarak gösterir, bu tür hataları yapmanızı engeller. Ayrıca güvenlik açısından da iyidir, uzantısının ne olduğunu bilmeden tehlikeli dosyaları (.exe, .bat gibi) açıp çalıştırmamış olursunuz.

image_2021-08-23_091321.png

• @goblis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@SweetDreams, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba aklıma takılan bir şey sormak istiyorum

Teşekkür ederim

Lisenizden mezuniyet belgesi, e-devletten barkodlu lise mezuniyet belgesi ve uniden öğrenci belgesi götürürsünüz. Sorun olmaz.

Anladım teşekkür ederim cevabınız için

• Arkadaşlar merhaba, DS-260 formu açarak son güncel yabancı ülke ikamet, numara vb. bilgilerimi güncelleyerek submit etmiştim.
    Daha sonra KCC ve Transfer işlemi yapacağım konsolosluğa mail attım. KCC daha dönmedi ama konsolosluk DV22 için Green Kart kazananlarını destekleme amacıyla çok sayıda almak istiyoruz ama covid nedeniyle bu transfer işleminizi gerçekleştiremiyoruz dönüşü sağladı. Türkiye'de kırmızı listede dönemeyeceğim uzun süre sizce nasıl hareket etmeliyim? DV19 DV20 ve DV 21 için aynı konsolosluğa benim gibi taşıyanlar olmuştu. Mesajı sizlere iletiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ai123 dosyanız halen KCC'de olduğu için burada önemli olan KCC'nin cevabı.
    bu yüzden konsolosluğun cevabındaki "is making every effort to process as many diversity visa cases as possible" ibaresine odaklanın. KCC, dosya transfer işleminizi yaptığında zaten londra'nın haberi dahi olmayacak ve dosyanız KCC tarafından zaten taşınacak.

bol şans.

• Merhabalar, DS-260 formunda eski eş bilgisi doldururken, soyisim kısmına evlilik süresince kullandığı mı yoksa boşanma sonrası kullandığı mi yazılmalı? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@datanist boşanmadan önce kullandığı soyisim kullanılmalı.

• @gucarslan Tekrar merhaba, evet arkadaşlar korktuğum transferi kabul edemiyoruz maili sonrası, KCC'den Transferiniz DS-260 ile gözükmese bile onaylanmıştır benzeri bir mail ulaştı. Buradan yazma amacım bizim gibi gelecek arkadaşlara yol göstermek adına. Nedeni gerçekten konsolosluk transferi yapanların sayısı çok az olduğu için. Tüm yönetici ve diğer arkadaşlara desteklerinden ötürü gerçekten çok ama çok teşekkür ediyorum. Şimdilik evrak talebi bekleyeceğim anladığım kadarıyla ve tüm evraklarımı yabancı ülke mülakatı olacağı için yeminli olarak ingilizceye çevirterek KCC ileteceğim. Çok isterdim Londra'nın olamaz mailine karşı hemen gelen KCC'nin olur mailini iletmeyi 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

131

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |