Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yiğityılmaz Bunlar case den case e değişiyor aslında, kimisi turist vizesiyle 6 ayda bir gitmeye devam ediyor, kimisi turist vizesi alamıyor.

Sizin durmunuzda;

• ilişkinizden eminsenin en doğrusu düğünü sonra da yapsanız GC ı beraber almak için önceden nikah yapmak ve mulakata beraber girmek, eşiniz sonra yerleşir gerekirse. ( Hayatınıza karışmak için değil en doğru en kısa en sancısız yol bu olduğu için 🙂 )

• Evlenmeden önce turist vizesi almalı eşiniz ( yoksa ) evlendikten sona alamayacak çok yüksek ihtimal

• Evlenmeden önce o vizeyle min 1-2 kere giriş çıkış yaparsa, process başladıktan sonra da yapabilir ( ben yapabildim)

Ama dediğim bunların hepsi kesin konular değil, her case kendi özelinde değerlendiriliyor

• @hulyaek Detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim, mülakat öncesi nikah yapıp mülakata birlikte girmemiz sonucunda asil talihli(Ben) sağlık kontrolünden itibaren 6 ay içerisinde Amerikaya giriş yapmak zorunda bildiğim kadarı ile ,siz eşiniz daha sonra gelebilir dediğiniz için aklıma takıldı peki eşim için bu süreç ne kadarlık bir zamanı kapsıyor mülakat sonrası ?

• @yiğityılmaz merhaba hülya hanım en kısa ve doğru yöntemleri anlatmış. Sizin için geçerli olan altı aylık süreç eşiniz içinde geçerli sağlık raporunun süresi dolmadan oda giriş yapmalı sonuçta giriş yapanın statüsü değişip green cardli olup kart basılıp adrese postalaniyor. Sonrasında eşiniz tekrar dönebilir bence bir yıl evliliği ertelemek için iki üç yıl f2a ile uğraşmaya değmez. Sizinle birlikte vizeyi alıp ilk girişini yapıp sonra bir iki giriş çıkışla işlerini hallettikten sonra yanınıza temelli yerleşebilir. Zaten evlendikten sonra turist vizesi alabilmesi çok zor ve f2a çok uzun sürüyor. Bir yıl sonra evlendiniz diye eşiniz yaniniza gelemiyor malesef iki üç yıl sürüyor neredeyse başvuru sonrası yorucu ve yıpratıcı bir süreç ilişkinizden eminseniz hiç riske atmayin derim en ucuz ve kolay yöntem birlikte almanız. Isinize karışmak gibi olmasın tabi benim fikrim hakkinizda hayırlısı olsun

• @ecom Teşekkür ederim vakit ayırıp detaylı anlattığınız için,kız arkadaşımla konuşup tüm bilgileri kendisine aktaracağım ve yeniden değerlendireceğiz süreci.

• @yiğityılmaz rica ederim ne demek. Evet çok iyi düşünün çünkü biz bu süreci yasıyoruz ve zor. Yani tamam kararımı verdim yanına geliyorum hazırım islerimi hallettim,deseniz bile önünüze bakıp adim atmak istediğinizde bir sürü bürokrasi duvarına tosluyorsunuz malesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilkin001, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells cevap için teşekkür ederim . Tam anlamak için bir daha soruyorum kusura bakmayın . Ben eşim için işlemleri başlatdım şimdi benim mulakata girmem gerekmiyormu . Tekrardan yolculuk için soruyorum . Teşekkürler

Sayin @hulyaek 'in de dedigi gibi sadece vize alacak kisiler mulakata katiliyor, sizin katilmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mervetk, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba bizim dosya nvc süreci bitti onaylandı Ankara’ya aktarıldı ordan haber bekliyoruz 3-4 aydır. Bizim bu bekleme sürecinde bebeğimiz oldu nvc’ye hamile olduğuma dair belge göndermiştim o zaman tercümeli ama bebek bu süreci nasıl etkiler mail atsak konsolosluğa hızlandırma yapabilirler mi eşim şuan yanımda ama Tr de fazla kalamaz gitmesi gerekiyor. Ne yapmamızı önerirsiniz?

Bebeginize de Green Card aliyorsunuz, degil mi? Yoksa ABD vatandasi mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yiğityılmaz, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@hulyaek cevabınız için teşekkürler Hülya hanım,peki bu süre zarfında Turist vizesi vb başka vizeler ile arada yanıma gelme ihtimali var mı ?

Su basligin ilk iletisini incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

• Aldım vizeyi arkadaslar, daha sonra detayli yazicam 🙂 korkuldugu kadar yok gercekten sadece baya bekleniliyor yani 😄 11.15di benim 12.10 civari anca oldu ama 5 dakika sürdü neyse ki 😄

• @cnskck Tebrik ederim, çok mutlu oluyorum böyle gelişmeler olunca. 😊👍

• @Esra-Esra teşekkür ederim, insallah herkesin iyi haberlerini alalim yakin zamanda 😊

• @cnskck Hayırlı olsun böyle alanları gördükçe seviniyoruz. Umudumuz da artıyor…

• @cnskck hayırlı olsun

• @Ali-Veli-Ahmet teşekkür ederim darısı bekleyen herkesin başına 😊

• @horoz teşekkür ederim 😊

• @cnskck tebrikler cok güzel bir haber vizeniz hayırlı olsun detayları merakla bekliyoruz.

• Mart 2020 DQ alanlar bitti bu durumda. Sitede başka 2020 de DQ almış bekleyenler kimler var? benim bildiğim bir tek @Ali-Veli-Ahmet var December 2020 DQ almış. Başka?

• @ecom teşekkür ederim yazacagim 😊

• Konsolosluga giriste form doldurtuyorlar covidle alakali. Yakin zamanda ateslediniz mi, karantina altinda olan biriyle temas ettiniz mi vs. Eger sorulardan birinin cevabi evetse binaya giremiyorsunuz. Daha sonrasinda binaya girince sira numarasi veriliyor, numaraniz iki kere yanacak. İlk yandiginda evraklari veriyorsunuz.(pasaport, evlilik cuzdani, vukuatli nufus kaydi, arsiv kayitli adli sicil kaydi, 1 adet amerikan vize formati fotograf ve esinizle olan fotograflariniz) Bundan sonra 1 saatten fazla bekledim ben maalesef 😄 sonra tekrar numaram yandi. Vize gorusmesi icin once yemin ettiriyorlar. Benim sansima turkce bilmeyen bir kadin denk geldi, ben biraz panik oldum heyecandan ingilizceyi unuttum diyebilirim 😄 neyse ki asiri tatli bir kadindi hic zorlamadi beni. Ne zaman tanistiniz?Evlenmeden ne kadar sure sevgili kaldiniz? Calisiyor musunuz? Daha once amerikaya gittiniz mi? Baska yerde yasadiniz mi? Esiniz ne is yapiyor( elektrik muhendisi kendisi ve engineer demek aklima gelmedi 😄 vize memuru tamamladi) Sonrasinda saglik muayenemi sordu daha sistemde gorunmuyormus galiba, artik elden teslim edilmiyor elden mail olarak iletiliyormus ama aksakliklar oluyor galiba. Aile ici siddet kagidini verdi okumanizi tavsiye ederim dedi haklarinizi ogrenin dedi. Sonrasinda ise pasaportunuzun gelmesi 5 is gununu bulabilir. İyi gunler dilerim dedi ve bitti gorusmem 😊

• @cnskck Çok şükür 🙂 geçmiş olsun, bundan sonrası için BOL ŞANS!

Benzer Başlıklar

• 1003
  • 50
  • 644
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |