Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@muratisik, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@fetihy Teşekkürler

İnşallah kısa zamanda sonuçlar bol şanş dilerim

• ⭐⭐⭐

@muratisik, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,

Mülakatım bugün (20 Ağustos) 8:15 de idi.

Mülakat adımları herkesinki gibi işledi. Siyahi beyefendi özel bir soru sormadı. Ne iş yapıyorsun? Tanıdığın var mı? Orada ne iş yapmak istiyorsun? Nerede yaşamak istiyorsun? gibi rutin sorular sırdu.

Sonrada AP verdi.

Özellikle sordum evraklarda bir sorun var mı diye yok herşey tamam dedi.

Tek kişiyim. Evlilik, eski eş, çocuk, sabıka hiçbiri yok. Başka br ülkede yaşamışlığım vs. yok. 59K+ dolar para gösterdim. Ama yine de AP.

Moral bozucu bir durum.

Artık elçilikten email bekleyeceğim sanırım.

Muhtemelen güvenlik taramasında isim benzerliğinden birşeyler çıkmıştır çünkü ad soyadınız sık rastlanacak bir isim kombinasyonuna sahip. Aynı kişi olup olmadığınıza dair merkezdeki kurumlarda (FBI/CIA/NSA) daha detaylı inceleme yapacaklardır. Aynı kişi değilseniz vizenizi alırsınız.

• @dolcepts Eksik evrak yok. Zaten AP durumunda matbu bir kağıt veriyorlar. Kağıtta tüm evrakların listesi var. Eksik olanın yanındaki kutucuğu işaretliyebilir. Öyle bir şey yapmadı. "Ek incelemeler yapmamız lazım" dedi.

• ⭐⭐⭐

@dolcepts Eksik evrak dışındaki AP nedeni açıklanmıyor, o yüzden Murat bey sormuş olsa da cevap alamayacaktı. Burada talihlinin yapacak bir şeyi pek yok maalesef.

• @Sono Umarım kısa zamanda çözülür, bu ap kalma durumu biraz tedirgin etti herkesi.

• ⭐⭐⭐

@muratisik bey geçmiş olsun. İnanıyorum ki en kısa zamanda AP süreciniz tamamlanacak ve vizeniz basılacaktır. Güzel haberlerinizi okumak dileğiyle.

• @Sono Teşekkürler

• @muratisik umarım en kısa zamanda sonuçlanır, ben de isim kombinasyonu dolayısıyla olduğunu düşünüyorum. Pozitif düşünmeye çalışın. Sonuçlandığında da yazarsanız çok iyi olur.

• @muratisik Murat bey son bir soru ds260 dosyanızda sosyal medya hesaplarınızı paylaşmışmıydınız ? Paylaşmayanlarada böyle bir sorun olabilir mi acaba diye düşündüm şuan.

• @dolcepts Bir facebook hesabım var. Yıllar önce açtım, birkaç asker arkadaşım kayıtlı ama hiç kullanmadım. Hiç post yazmadım, hiç like falan atmadım. En son ne zaman girdiğimi bile hatırlamıyorum.

Bir de Youtube hesabım var kanallara abone olabilmek için.

Bu ikisini DS-260 da paylaşmıştım. Başka bir hesabım yok. Sosyal medya kullanan biri değilim.

• @gucarslan Gelen Maile cevap verdim mailde sadece e-devlet den mezuniyet belgemin gönderilmesini istediler zaten e-devletten aldığım belgeyi mülakat da vermiştim herhangi bir form doldurmamı istemediler. Zaten mülakat da vizemin onaylandığını pasaportun onlarda kalacağını 5 iş günü içinde vize basılı şekilde geleceğini söylediler .

Bu arada bu gün gelen mail ;

ANKARA_FPU [email protected]
    20.08.2021 Cum 08:30

Sayin D......,
    Lutfen e-devlet uzerinden alacaginiz lise/universite diploma teyidinizin barkodlu ciktisini email ile ekli dosya olarak gonderiniz. DV program bitis tarihi 30 Eylul 2020 olmasi sebebiyle isleminizi acil olarak tamamlamaniz gerekmektedir. Bu tarihten sonra vize almaya hak kazansaniz bile vizeniz basilamaz.

Saygılarımızla,

Göçmen Vize Bölümü

Konsolosluk

ABD Büyükelçiliği Ankara

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sakaryalı93 anladım. lütfen ilgili maile cevaben gerekli belgeyi bir an önce gönderin ve sürecinizi tamamlayın. eksik evrak süreçleri kısa sürede çözülecektir, merak etmeyin.
    sadece elinizi çabuk tutun.

• @gucarslan Çok Teşekkürler maille cevap verdim belgeyi gönderdim.

• @sakaryalı93 AP değil

• @Muhtaradana Çok teşekkürler yanıtınız için çok endişe ettim cidden ama AP olsaydı görüşme zamanı bilgi verirlerdi yada pasaportumu geri verirlerdi diye düşünüyorum.

• Bu ileti silindi!

• pasaportları gönderdikleri bellirli bir gün varmıdır? sadece cuma günü kargo yapıldıgına dair bişi okumuştum dogrumudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@godzilla1923 hayır yok, bir kaç gün içinde postalanıyor. PTT'den mesaj alacaksınız..
    biliyorum beklemek zor ama artık kuyruğuna kadar geldiniz 🙂
    az daha sabır..

• @gucarslan

hocam haklısın.. benim olay cok karıstı kücük kızımın parmak izini unutmuslar gittim salı günü verdim..durumu ready oldu..çarşmaba ne güncelleme tarihi nede statü değişti..perşembe günü sabah dosyayı actı sabah 15:00 sonra ap oldu..bugün tekrar dosya tarihi değişti..satatü hala ap..umut ediyoruz bu gün vizeyi basıp kargo yapaçaklar diye hayırlısı..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |