DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @superdem22 peki teşekkürler . umarım doğrudur ve gerçekleşir

• @metert Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@periscope zaten kimsenin çok yüksek bir şey beklediğini sanmıyorum sadece ne kadar yüksek olursa o kadar iyi düşüncesindeyiz en azından ben öyleyim

ben 10 gun sonra çok üzülmeyelim diye soyluyorum bunları. bu sene avrupaya çok vize verelim diye bir dertleri oldugunu sanmıyorum.

• bağlantı metni
    Temmuz ve Ağustos cutoff'ları zaten belli. Bunları 1,14 gibi bir oranla eşleştirirsek ; Temmuz sonu : 16300 ; Ağustos sonu da 17100 gibi bir rakam görmemiz lazım. Fiscal yıl sonu bu oranı 1,15 düşünürsek ve 19500 gibi bir kota hedefi varsa son cutoff'ın 28K'ları görmesi gerekir.

• @periscope biliyorum. öyle bir dertleri olsa zaten geçen ay arttırırlardı çok söyledim yine söylüyorum onlar sonraki ayları az çok biliyorlar ve tahmin edebiliyorlar .bu nedenle aa iki hafta sonra böyleymiş yanlış hesaplamış diyeceklerini sanmıyorum.ayrıca bu dert meselesi mi bilmiyorum bu yıl yüksek verelim bu yıl canımız düşük vermek istedi diyorlarmıdır. ama trumpın görev aldığı ilk yılın lotosu olduğu için belki etkileniyordur. sadece en azından 30k yı görebilmesi dileğim. birilerinin vize alamayacağı kesinleşti zaten çoktan . 25 k dan sonrakiler mi alamaz yoksa 30k mı olur bilemem ama eminimki ne kadar az kişi üzülürse o kadar mutlu oluruz

• ben 27300 ile bana sıra gelmeyeceğini dusunuyorum. 10 gun sonra bu hıkaye bıtecek. baska alternatıflerı arastırıyorum.

• @periscope haklısınız önceki aylardada çok hesap yaptık ama tutmadı . bu hesapların tutmamasıda muhtemel bakalım

• Bu ileti silindi!

• @metert KCC nin neyi yanlis hesapladigini dusundugunu anlamadim gercekten. bolgeler kotalarina gore olmalari gerektigi gibi arttirildilar hatta EUdaki artis fazla bile oldu.15500kusur vize zaten verildi Haziran sonu itibariyle daha 1300 idlik temmuz agustos var. geriden gelecekler var, AOSlar var APler var... var da var.. zaten 18000e rahat yaklasan bir agustos sonu tablosu var onumuzde...belli ki kotayi 19500 hesaplayip 23350 cuf off unu vermisler. biz son cut offla burada topluca cokuse gectik cunku redistrubition bekliyorduk. olmadi. Umudumuz son ay da redistribution yapmalari AF ve AStan muhtemel artacaklarla. AF 19000 I rahat gorucekse sayet, 21500u de gorebilecegini hesap edip, EUya hic kaydirmamayi hesap edebilirler ama zannetmiyorum. 2015 yilinda AFla bas edemedikleri zaman AFtan 1000 vizeyi EUya eklemisler.. Bu yil da AF cok parlak durmuyor gorusme yogunlugu dolayisiyla, bu da bize sans olarak donebilir.. maalesef baskalarinin sanssizligindan bize sans dogabilir ama yetistiremeyip elde bir suru vize kalacagina elbette bize gelsin.. 😞 Yani kisacasi, KCC en azindan EUda bir yanlislik yapmadi, AFta onceki aylarda daha yuksek cut offlar aciklayip son 2-3 aya onca gorusmeyi sikistirmayabilirdi ama yapti artik.. Bu hata da en cok EUnun isine yarar!

• Arkadaşlar ben yoldayım henüz. verileri tam inceleye bilmədim. Bu son Ceac datalarına tüm haziran ayı aitmi ?

• ağustos ayı için bölgelere ready sayıları;

AF 3576
    AS 1277
    EU 1222

avrupa agustosta maksımuma erişiyor neredeyse aosla beraber.

• @periscope bütün ready ler vizeye dönüşmüyorki ama

• 1000-1100 vize olarak hesapladım zaten.

• kim doğru hesaplıyor bilmiyorum kafam yandı artık içim daralıyor

• @periscope Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

ağustos ayı için bölgelere ready sayıları;

AF 3576
    AS 1277
    EU 1222

avrupa agustosta maksımuma erişiyor neredeyse aosla beraber.

temmuz ready si kacti ?

• 2266 afrıka var
    1130 asya
    1393 avrupa

avrupanın temmuzda 1100-1200 civarında vizesi var. ağustos sonunda 17500-17700 olacak avrupanın vize sayısı. ağustos ayında özbekler gene allah ne verdiyse doluşmuşlar. 1393 kişinin 100-150 si özbekler geriden gelenler.

• @superdem22 2015'deki issued / real id oranlarını da çıkardım. Artış eğilimleri birbinine çok yakın duruyor. @arnblt Hakkı abi bu oranlarda "outlier"'ı çıkardığımızda ( ilk ay datası oranları ) Özellikle Ocak sonrasındaki artış birbiriyle neredeyse aynı. Haziran sonu şuan 1,13 ancak geriden gelenlerle hesapladığımızda 1,15 olma ihtimali var ve bu da zaten bu data ile correlasyon yaratıyor. Ve dediğim gibi yıl sonu 1,15'lik oran beklentisini karşılıyor. Ne dersiniz ?
    2015- 2018 Issued / Real ID Rates

• @crazycells şu ana kadar vb lerle ilgili hiç bir tahminde bulunmadınız. daha öncede sormuştum durumun kötü olduğunu söylemiştiniz. bi hesaplama bi fikir paylaşamaz mısın ? belki bizim göremediğimiz sizin gördüğünüz bir şey vardır . mesela diğer kıtalardan kalan vizerlerin dağıtımıyla ilgiliğ fikriniz nedir dağıtım yapılır yapılırsa ne kadar euya verilir gibi.

• @periscope valla isin kotusu su yabanci forum sitesinde okudugumda gecen hafta, geride kalan 1000 ozbek oldugu ve bunlarin da tekrarrandevu taleplerinin muhtemel olacagindan bahsediyorlardi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@crazycells şu ana kadar vb lerle ilgili hiç bir tahminde bulunmadınız. daha öncede sormuştum durumun kötü olduğunu söylemiştiniz. bi hesaplama bi fikir paylaşamaz mısın ? belki bizim göremediğimiz sizin gördüğünüz bir şey vardır . mesela diğer kıtalardan kalan vizerlerin dağıtımıyla ilgiliğ fikriniz nedir dağıtım yapılır yapılırsa ne kadar euya verilir gibi.

evet, yilin basinda bu kadar kotu bir tablo beklemiyordum yine ama current olmayacagi belliydi secilen kisi sayisindan, her yeni acilan bultende sayilar o kadar kotuydu ki bir sinir verip hickimsenin moralini bozmak istemedim, daha sonra zaten KCC'nin bizim butun tahminlerimizin faraziyesi olan "50.000 vizeyi dagitalim" gudusuyle hareket etmedigine ikna oldum, o nedenle hem tahmin yapmayi, hem de sayilari incelemeyi biraktim. Fakat ben kota sinirina katilmayanlardanim, bu yil icin belirlenen bir bolge kotasi olabilir KCC'nin ama bunu bizim bilmemizin ya da hesaplayabilmemizin cok da olanakli oldugunu dusunmuyorum.

• @crazycells anlıyorum. benimde hep takıldığım taraf verebilecekleri vize daha var ( 50 k ya göre) o zaman neden son ayı beklesinlerki bir iki ay önceden de yapabilirlerdi diyordum bunun nedeni sizin dediğiniz bölge kotası olabilir o zaman. belkide bi kota belirlediler ona göre arttırdırlar . o zaman işimiz hepten yaş. önceki iki ay gibi bi rezalet artış muhtemel maalesef :((

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

143

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.7k

| | | |