Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sonuc olarak rastgele verilmesi demek bence gelen sira numarasina gore verecek, yani davacilar dikkate alinmayacak,

Bizim icin iyi bir sonuc oldugunu dusunuyorum, umarim bekleyen herkes hayallerine kavusur.

Defendants shall process DV-2020 applications in a random order until all 9,905 diversity
    visas have been granted. The parties shall notify the court by August 25, 2021, whether they have
    agreed to a time within which to process the reserved visas. The court will issue a final order once
    that question is resolved.
    Dated: August 17, 2021

• @thedotemre sn @gucarslan ın da belirttiği gibi case number'ın bir önemi kalmıyor galiba. Adaletli bir yaklaşım olması için son işlenemeyen numaradan 55.000 'e kadar olan ara numaralardan rastgele ilerleyecekler demek de olabilir bu. Bu belirttiğim aralıktan 9095 sayısını yine ayrı bir çekiliş gibi değerlendirebiliriz sanki. Tamamen şansa da bağlı olabilir yani.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thedotemre, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sonuc olarak rastgele verilmesi demek bence gelen sira numarasina gore verecek, yani davacilar dikkate alinmayacak,

Bizim icin iyi bir sonuc oldugunu dusunuyorum, umarim bekleyen herkes hayallerine kavusur.

Defendants shall process DV-2020 applications in a random order until all 9,905 diversity
    visas have been granted. The parties shall notify the court by August 25, 2021, whether they have
    agreed to a time within which to process the reserved visas. The court will issue a final order once

ifadedeki bu "random" ibaresi biraz flu olsa da, sırayla gitmesine imkan verecek ortamın olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

çünkü 4 eylül kararı sonrası verilen vizelerde case numberlar oldukça karışıktı. 52,000'de olan da vardı, 22,000'de olan da. hangisini baz alacaklar bu muaymma.. sonuçta onlar da vizesini aldı..

tutup da PP10014 öncesi kalan sıradan vereceğim derse zaten yüksek caselere fayda sağlamayacağı kesin. o zaman verilen hükmün de hiçbir anlamı kalmıyor.

yani mağduriyeti giderecek bir karar verirken, yeni bir mağduriyet yaratmak çok anlamsız olur.

şahsi fikrim bu..

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@thedotemre, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sonuc olarak rastgele verilmesi demek bence gelen sira numarasina gore verecek, yani davacilar dikkate alinmayacak,

ifadedeki bu "random" ibaresi biraz flu olsa da, sırayla gitmesine imkan verecek ortamın olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

çünkü 4 eylül kararı sonrası verilen vizelerde case numberlar oldukça karışıktı. 52,000'de olan da vardı, 22,000'de olan da. hangisini baz alacaklar bu muaymma.. sonuçta onlar da vizesini aldı..

tutup da PP10014 öncesi kalan sıradan vereceğim derse zaten yüksek caselere fayda sağlamayacağı kesin. o zaman verilen hükmün de hiçbir anlamı kalmıyor.

yani mağduriyeti giderecek bir karar verirken, yeni bir mağduriyet yaratmak çok anlamsız olur.

şahsi fikrim bu..

benim şahsi fikrim ise;
    verilmemiş 40.000 vize dururken bu kadar az sayıda vize için karar verilmesi zaten en başından mağduriyet demek.
    neyse hiç yoktan iyidir demek kalıyor bize bu durumda.

• @gucarslan Şöyle yazmış Curtis

-What does random order mean?
    What it appears Judge Mehta means from the order is he wants them processed as congress intended.

Kongre bu konuda hukuki bir şekle bağlı mı yoksa yeni bir karar mı alacak? Bunu ilerleyen günlerde açıklarlar mutlaka.

• ⭐⭐

Evet random ifadesi net değil. Hükümet ve davacı avukatların CN sıralamasında anlaşacağını düşünüyorum. Çekiliş ve CN’ler bu random şartını zaten sağladı şeklinde yorumlanabilir.
    Tekrar bir çekiliş hükümet için de ayrı bir yük. Ya yeni bir yazılım ya da mevcutta modifiye gerekir ki bürokraside bunlar zaman ve para demek. Taraflar anlaşırsa zaten hakim de onaylar.

• Random ibaresi lottery’nin kendi işleyişindeki random. State bunu bir önceki duruşmada belirtmişti. Öncelikle konsoloslukta olan ready dosyalar akabinde dosyaları onaylanmış, bekleyenler ve sonra rezerve vize sayısına göre belge onayı almamış dosyalar. Yani normal işleyişinde gidecek. Eylül ayında çok yüksek dosyaların vize alması tamamen davacı olmaları sebebiyleydi. Gerisi ya randevu iptali olanlardı ya davacı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AlicanKidd bildiğim kadarıyla konsolosluklarda toplam 7000'e yakın ready dosya vardı DV2020 için. o zaman kalan 2095 vizeyi sıraya göre dağıtacaklar demek bu..

normal işleyişinde giderse ne kadar faydalı olabilir ki?
    mesela siz, dosyanız onaylı görünüyor. sizin gibi ciddi sayıda kişi var dosyası onaylı.
    sizce bu işleyiş sizin gibi kazananlara fayda sağlayacak mı, ne düşünüyorsunuz?

• Her sene belli sayıda ready dosya ile bitiyor mali yıl. Bir sene 5-6 bin oluyor başka bir sene 3 bin. 2020’nin ekstrem durumunu göz önüne alınca bu rakamın yüksek olmasını beklememiz normal. Yani o 7000 ready’nin hepsi işlenmeyecek. Ve her ne kadar genel için kötü gözükse de Ankara’nın sadece Türkiye doğumlu TC vatandaşlarını işliyor olması bizim için epey avantaj olacak gibi. Geçen sene Eylül’de bazı hesaplamalar yapılmıştı. 30-32k bandını öngörüyordu hesaplamalar. 9095 vize verilmesi halinde. Göreceğiz nereye kadar gidecek.

• ⭐⭐

@AlicanKidd Bu mantık 2021 rezervlerine uygulanırsa Ankara’dan vize alan iki elin parmaklarını geçmez. Onaylı dosya yok.
    Dünya geneli onaylılar da tüm rezervleri tüketmeye yeter 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goblis ben saydın 13 kişi kadar 🙂

• İkisi ayrı seneler ve ayrı durumlar. Ben 2020 kazananı ve detaylarına hakim olan biri olarak 2020 durumunu yorumluyorum.

• Bu vizelere aile olarak gidenler de dahil mi? 4 kişilik bir aile giderse 9095 rakamından 4 vize mi eksilecek yoksa 1 mi eksilecek?

• ⭐⭐

@marvin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bu vizelere aile olarak gidenler de dahil mi? 4 kişilik bir aile giderse 9095 rakamından 4 vize mi eksilecek yoksa 1 mi eksilecek?

Vize sayısı, yani 4 eksilecek.

• @goblis, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bu vizelere aile olarak gidenler de dahil mi? 4 kişilik bir aile giderse 9095 rakamından 4 vize mi eksilecek yoksa 1 mi eksilecek?

O zaman hem ready durumunda olanlar hem aile durumunda olanlar derken ben sıranın çok ilerleyeceğini sanmıyorum bana gelmez gibi geldi 🙂

• ⭐⭐

Henüz karar çok yeni. 25ine kadar hükümet avukatlarıyla yöntem ve süre pazarlığı yapılacak. Sürprizlere açık olmak lazım 🙂

• @gucarslan çok güzel haber. Bekleyen DV2020 talihlisi arkadaşları tebrik ederim. İnşallah DV2021 davalarında da olumlu sonuçlar alınır.

• @marvin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@goblis, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

O zaman hem ready durumunda olanlar hem aile durumunda olanlar derken ben sıranın çok ilerleyeceğini sanmıyorum bana gelmez gibi geldi 🙂

Sıra numaran gayet yakın. En son 21200 almıştı vize. Biraz daha bekleyip göreceğiz.

• Hayırlı olsun arkadaşlar. Hiç yoktan iyidir.

• Yine bir şans beklentisi ve dualar.. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |