Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Merhaba 🌸,
    Dün saat 8:15 te benim de mülakatım vardı. Çok şükür uzun bir süreçten sonra gün geldi ve vize onayımı aldım.
    Süreç şöyle gelişti; ilk önce güvenlik görevlisi covid formu doldurmam için beni yönlendirdi. İçeride soldaki bankoya pasaportumu verdim ve sıra numarası verip beklemek için salona doğru ilerledim. 1 dakika içerisinde numaram yandı. Görevli hanım benden teker teker evraklarımı istedi.
    Evraklar şöyle;
    Pasaport
    Evlilik cüzdanı
    Adli sicil kaydı
    Nüfus kayıt örneği
    1 adet fotoğraf
    Ardından da ilişkiyi kanıtlayıcı nitelikte 5 adet aile fotoğrafı ve eşimle konuşmalarımızın olduğu çıktıları istedi. Bir de annemin evlenmeden önceki soyadını sordu. Görüşmemi hangi dilde gerçekleştireceğimi sordu. Sonrasında bekleme salonuna geçtim tekrar verilen numaranın yanmasını bekledim. Takribi 10-15 dakika arasında beklemişimdir. Ardından numaram yandı ve ilgili bankoya gittim. Karşımda tatlı konuşmasıyla bir beyefendi selamladı beni. Yüzümü görmek istedi ve yemin ettirdi doğruları söyleyeceğime dair sağ elimi kaldırarak. Parmak izi taraması da yaptık. Ardından 2-3 dakika bilgisayarıyla ilgilendi. Evlilik cüzdanımı istedi. Sorular sormaya başladı. Sorular şöyleydi:
    Eşinizle ne zaman tanıştınız?
    Nerede tanıştınız?
    Evlenmeden önce eşinizi ne kadar tanıdınız?
    Eşiniz tanıştığınızdan beri kaç kere ziyarete geldi?
    Yaşadığım yerden dolayı Lazca biliyor musun dedi 🙂 Eşimle bir fotoğrafımız vardı yayladan inerken onu gösterip burası neresi dedi. Hatta lazca “seni seviyorum” diyip anlamını biliyor musun dedi 🙂 yaşadığım yere kendi de geldiğini çok güzel olduğunu söyledi. Tatlı bir sohbet geçti aramızda. Sonrasında da gidip bir broşür getirdi ve bu broşürde sizin haklarınız yazılı dedi. Vizenizi onaylıyorum dedi. Toplamda yarım saat sürmemiştir.
    Bugün de PTT den mesaj aldım. ABD konsolosluğundan adınıza gönderi kabul edilmiştir diye. 🌸
    Öncelikle bekleyen arkadaşlar için bir tavsiye vermek istiyorum. Lütfen kendinizi sıkmayın. Cevabını veremeyeceğiniz bir soru soracaklarını düşünmüyorum. Herkes çok yardımcı oluyor size.
    Bekleyen herkese sabırlar diliyorum. İnşallah kısa sürede beklediğiniz her şeye kolaylıkla ulaşırsınız 🌸

• @F3lamur
    Çok sevindim. Hayırlı olsun inşAllah.🌼

• @cafer-mokar tebrikler yolunuz açık olsun🌺

• Değerli yeşilkartforum ailesi an itibariyle randevu tarihim belli oldu. Ankara konsolosluğu için 17 Eylül tarihine görüşme verdiler. 😄

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayberk gözleriniz aydın, harika bir haber.
    sorunsuz mülakatlar dilerim..

• @gucarslan çok teşekkür ederim sağolun varolun 😌

• @Ayberk, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Değerli yeşilkartforum ailesi an itibariyle randevu tarihim belli oldu. Ankara konsolosluğu için 17 Eylül tarihine görüşme verdiler. 😄

Çok sevindim. Hayırlı olsun inşAllah.

• @MYusuf çok teşekkür ederiz darışı başınıza 🙏🏻

• @Ayberk Tebrik ederim 🥳

• @Orhan-Cabarov Çok teşekkür ederiz 🥳 🎉

• @F3lamur tebrikler vizeniz hayırlı olsun 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@F3lamur, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba 🌸,
    Dün saat 8:15 te benim de mülakatım vardı. Çok şükür uzun bir süreçten sonra gün geldi ve vize onayımı aldım.
    Süreç şöyle gelişti; ilk önce güvenlik görevlisi covid formu doldurmam için beni yönlendirdi. İçeride soldaki bankoya pasaportumu verdim ve sıra numarası verip beklemek için salona doğru ilerledim. 1 dakika içerisinde numaram yandı. Görevli hanım benden teker teker evraklarımı istedi.
    Evraklar şöyle;
    Pasaport
    Evlilik cüzdanı
    Adli sicil kaydı
    Nüfus kayıt örneği
    1 adet fotoğraf
    Ardından da ilişkiyi kanıtlayıcı nitelikte 5 adet aile fotoğrafı ve eşimle konuşmalarımızın olduğu çıktıları istedi. Bir de annemin evlenmeden önceki soyadını sordu. Görüşmemi hangi dilde gerçekleştireceğimi sordu. Sonrasında bekleme salonuna geçtim tekrar verilen numaranın yanmasını bekledim. Takribi 10-15 dakika arasında beklemişimdir. Ardından numaram yandı ve ilgili bankoya gittim. Karşımda tatlı konuşmasıyla bir beyefendi selamladı beni. Yüzümü görmek istedi ve yemin ettirdi doğruları söyleyeceğime dair sağ elimi kaldırarak. Parmak izi taraması da yaptık. Ardından 2-3 dakika bilgisayarıyla ilgilendi. Evlilik cüzdanımı istedi. Sorular sormaya başladı. Sorular şöyleydi:
    Eşinizle ne zaman tanıştınız?
    Nerede tanıştınız?
    Evlenmeden önce eşinizi ne kadar tanıdınız?
    Eşiniz tanıştığınızdan beri kaç kere ziyarete geldi?
    Yaşadığım yerden dolayı Lazca biliyor musun dedi 🙂 Eşimle bir fotoğrafımız vardı yayladan inerken onu gösterip burası neresi dedi. Hatta lazca “seni seviyorum” diyip anlamını biliyor musun dedi 🙂 yaşadığım yere kendi de geldiğini çok güzel olduğunu söyledi. Tatlı bir sohbet geçti aramızda. Sonrasında da gidip bir broşür getirdi ve bu broşürde sizin haklarınız yazılı dedi. Vizenizi onaylıyorum dedi. Toplamda yarım saat sürmemiştir.
    Bugün de PTT den mesaj aldım. ABD konsolosluğundan adınıza gönderi kabul edilmiştir diye. 🌸
    Öncelikle bekleyen arkadaşlar için bir tavsiye vermek istiyorum. Lütfen kendinizi sıkmayın. Cevabını veremeyeceğiniz bir soru soracaklarını düşünmüyorum. Herkes çok yardımcı oluyor size.
    Bekleyen herkese sabırlar diliyorum. İnşallah kısa sürede beklediğiniz her şeye kolaylıkla ulaşırsınız 🌸

tebrikler, hayirli olsun. bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayberk, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Değerli yeşilkartforum ailesi an itibariyle randevu tarihim belli oldu. Ankara konsolosluğu için 17 Eylül tarihine görüşme verdiler. 😄

hayirli olsun, iyi haberlerinizi bekliyoruz 🙂

• @crazycells Çok teşekkür ederiz. En kısa zamanda güzel haberler veririz inşallah 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@Ayberk gözünüz aydın. Bundan sonraki süreçte bol şanş dilerim 🙏

• ⭐⭐⭐

@F3lamur tebrik ederim hayırlı olsun. Eşiniz ile mutluluklar dilerim

• @fetihy değerli dilekleriniz için teşekkür ederiz 😌

• @Ayberk tebrik ederim 🌸 kolayca geçmesi dileğiyle…

• @fetihy çok teşekkür ederim sağolun ☺

• @crazycells teşekkür ederim iyi dilekleriniz için🌸

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |