Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @erdemslife Ben olsam, ilk geldigim zamanlarda yeni araba veya kredili herhangi bir araba isine girismezdim. Nedeni ise, kredi historyniz olmayacagi icin, faiz oraniniz yuksek olacaktir. Bos yere faize bir suru para odersiniz. Onun yerine elinizdeki nakit miktar ile sizi sikintiya sokmayacak sekilde ikinci el bir araba alin. Birkac yil sonra, kredi history olusturunca, isinizi duzene koyunca, istediginiz arabayi alabilirsiniz. Biraz sabretmek gerekir!!!

• Merhaba,
    Gecen haftalarda temiz bir bmw 535i yakaladim ve aldim. 2008 model e60 kasa, n54 engine, 3.0L 300hp suan. 98bin'de. Bu araci beni biraz ugrastirmasi icin ve keyif icin aldim acikcasi. Tum bakimlari yapilmis, ufak tefek ic derilerinde ve trimlerinde yipranmisliklari var, onlari yenileyecegim. Motora ekstra hp katmak istiyorum. Cold air intake aldim dyno ile kanitlanmis olanlarindan +20hp katacak. Performans ignition coil ve spark plug seti alacagim +35-40 hp katacak. Ecu tune up dusunuyorum ucuzlarindan, arastiriyorum, motor icin saglikli mi bilmiyorum. Daha yuksek millerde (150bin gibi) yazilim atanlar var, n54 engine kaldiriyor ama emin olamiyorum. Ucuz maliyetli fikirleri olan paylasirsa sevinirim. Tesekkurler.

• @ayvalik10 @gkhanfeez Cevaplar için çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

• @MySea Çok teşekkür ederim, ben de böyle düşünüyorum aslında ama tabi USA da yaşayan sizlere sormadan karar vermek istemedim. Saygılar.

• @mara Hayirli olsun, kazasiz belasiz kullanin! 🙂

Ne kadar odediniz?

• @mara, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Merhaba,
    Gecen haftalarda temiz bir bmw 535i yakaladim ve aldim. 2008 model e60 kasa, n54 engine, 3.0L 300hp suan. 98bin'de. Bu araci beni biraz ugrastirmasi icin ve keyif icin aldim acikcasi. Tum bakimlari yapilmis, ufak tefek ic derilerinde ve trimlerinde yipranmisliklari var, onlari yenileyecegim. Motora ekstra hp katmak istiyorum. Cold air intake aldim dyno ile kanitlanmis olanlarindan +20hp katacak. Performans ignition coil ve spark plug seti alacagim +35-40 hp katacak. Ecu tune up dusunuyorum ucuzlarindan, arastiriyorum, motor icin saglikli mi bilmiyorum. Daha yuksek millerde (150bin gibi) yazilim atanlar var, n54 engine kaldiriyor ama emin olamiyorum. Ucuz maliyetli fikirleri olan paylasirsa sevinirim. Tesekkurler.

@mara Hevesinizi kaçırmak istemem 🙂 Türkiye'de bir arkadaşım bu tür bir modifikasyon yaptırmıştı gerçekten keyifli araç olmuştu 110hp fokus 152hp olmuştu. İlk sorunu turbo hortumu patladı gitti onun yerine metal bir boru tasarlayıp taktı bu seferde turbo bozuldu. 🙂 en sonunda aracı normale döndürüp satmak zorunda kaldı.. Masraflar bitmeyen bir döngü oluşturmaya başlamıştı.. Bu işlemleri yapacağınız aracın mekanik anlamda bir sıkıntısı olmaması lazım benim naçizane fikrimdir. Güzel oluyor mu oluyor yalan yok 🙂

• @Ruzgar, aracta mekanik olarak bir sorun yok gayet temiz. Inspection yaptirirken orda calisanlar araci benden satin almak istediler o kadar temiz 🙂 Ustune +500$ teklif ettiler. Acikcasi evet biraz cekiniyorum ama hayalim bir araci biraz modifiye edip oyle kullanmak. Bu yola girdim, hayallerimin pesinden gitmeye devam 🙂
    Turbo hortumu patlarsa ya da baska sorunlar cikarsa burda dert yanarim 🙂

@MySea vergi, plate, title dahil 7600$ odedim.

• Arkadaslar merhaba. Bugun chevrolete gittim sifir araba almak icin. Araba taxlari icinde 33.000$ 5 cash veriyorum 3000 de dealer rebate uyguluyor yani aracin fiyati 25.000$ oluyor. Fakat kredim dusuk oldugu icin 72 ay aylik 462$ odeme cikardilar yani toplam 33.000 odeyecegim yuzde 10 faiz oraniyla. Yani rebate ile benim cash versigim para faize gidiyor. Sizce bu faiz orani cokmu yuksek yapabilecegim birsey var midir ? Siz olsaniz bu odeme planiyla bu arabayi alirmiydiniz ?

• @ahmetemre Faiz orani cok yuksek. Bankaniza basvurun auto loan icin. Belki daha uygun bir faiz orani verebilirler.

• @MySea peki 2. El bir araba almak istesem faiz oranlari daha mi yuksek olur ?

• @ahmetemre Faiz oranlarinin araba ile bir alakasi yok. Araba icin borclanacaginiz miktar, sizin kredi skorunuz ve krediyi nereden alacaginizla ilgili.

• ⭐⭐⭐

@ahmetemre

Ek olarak arac sigortasini da mutlaka hesaba katmanizi tavsiye ederim. Araci finanse ettiginiz zaman full coverage almak zorunda oluyorsunuz genellikle. Hemen internet uzerinden belirlediginiz marka ve modele gore sigorta teklifi alabilirsiniz. Seceneklerde finanse edilip edilmedigini soruyor olacak.

Her ne kadar full coverage guvenlik icin elbette mantikli olsa da, eger ABD ehliyetine yeni sahip olduysaniz dehset rakamlarla karsilasabilirsiniz. Ornek olarak, finanse ettigim sifir (Honda) arac icin bana aylik 350 dolar full coverage odeme cikmisti (Geico). Neredeyse arac kredisi fiyati.

Nacizane fikrim kredi puani olusup sigorta odemeleri biraz dusene kadar, ikinci elde uygun yollu idare etmek en mantiklisi derdim.

• @FreeWoRLD tesekkur ederim bankayla kredi konusunu konusup tavsiyenizi dikkate alacagim bencede en mantiklisi bu gibi. Cunku ehliyetimde henuz yeni

• @mara, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@Ruzgar, aracta mekanik olarak bir sorun yok gayet temiz. Inspection yaptirirken orda calisanlar araci benden satin almak istediler o kadar temiz 🙂 Ustune +500$ teklif ettiler. Acikcasi evet biraz cekiniyorum ama hayalim bir araci biraz modifiye edip oyle kullanmak. Bu yola girdim, hayallerimin pesinden gitmeye devam 🙂
    Turbo hortumu patlarsa ya da baska sorunlar cikarsa burda dert yanarim 🙂

@MySea vergi, plate, title dahil 7600$ odedim.

Benim arkadaşımın sorunu arabayı fazla sıkıştırıyordu. Düzgün bir kullanımda çok sorun çıkartmaz sanırım. Arabanız hayırlı olsun bu arada.

• @FreeWoRLD peki lease yapmak mantiklimi sizce ?

• @ahmetemre

Mantıksız olan tarafı yılda 12.000 mili geçemiyorsun. Geçersen mil başına fahiş fiyat alıyorlar 25 cent falan olması lazım. 3 yıl sonra max 36.000 mil yapabilecegin araca yarı parasını ödemiş şekilde veda ediyorsun. Downpayment alıyorlar 3-4k en başta. Sonra 36 ay 250-400 usd gibi taksit şeklinde. 36. Ayda aracı satın alma opsiyonu da var. Mantıklı olup olmaması kullanan kişinin 3 yılda yapacağı mile bağlı gibi

• @ahmetemre Eger yillik dusuk mileage yapiyorsaniz ve her 3 yilda bir sifir arac kullanayim dusuncesindeyseniz, uygun bir secenek olabilir leasing. Bir diger avantaji da leasing suresinde aracin rutin bakim ve tamirine para odemiyorsunuz.

• ⭐⭐⭐

@ahmetemre
    Diğer arkadaşların belirttiklerine ek olarak; leasing yaptığınızda da (firmaya göre değişmekle birlikte) yine full coverage sigorta istenebiliyor. Genellikle de kendi araçlarını güvene almak için istiyorlar.

• @MySea cok tesekkur ederim

• @FreeWoRLD dogru o da vardi 😅 tesekkur ederim bilgi icin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |