Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@msener Merhaba,

İlk mesajda belirtildiği üzere:

(E-devletten askerlik kaydiniza dair belge alip gonderebilirsiniz, TC vatandaslari icin bu belge mulakat sirasinda gerekmeyecek)

Size mailde belirtilen belgeleri hazırlamanız yeterli.

• @ugurbenli Edit. Yarın (03.02.2021) saat 4-6 arası gidip raporu alacağım bir aksilik olmazsa. Benim de Unganlar deneyimim bu şekildeydi, faydalı olması dileğiyle 🙂 Bugün 03.08.2021 Saat 4-6 arası olacak 😃 Yolunuz açık olsun. Tebrikler

• @Sono Yanıt için çok teşekkürler. Bu durumda askerlik belgesini evraklar arasına koymuyoruz.

• @Stiff merhaba, açıkcası bana böyle bir soru sorulmadı, nereye gideceğim, nasıl geçineceğim, ne tür işler yapabileceğim, tanıdığım varmı gibi konular ile ilgilendi. Bol şans dilerim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetcpaos, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan Tesekkurler cevap icin. Question formu kullanarak bir mesaj gonderiyorum simdi, belgenin redacted versiyonuyla birlikte. Cevap aldigimda buraya da yazarim.

Bu arada ortalama cevap suresi kac gun konsoloslukta? Su anda 3.5 hafta falan zaman var mulakatima. Eger gec cevap veriyorlarsa simdiden cevap hayirmis gibi hazirlik yapmaya baslamam gerekebilir.

cevap süresinin çok olacağını zannetmiyorum. max 10 gün içinde dönüş yapacaklardır.
    eğer süre uzarsa o şekilde devam edebilirsiniz.

• @gucarslan

Gercekten sabah ilk is donduler. Su sekilde bir mesaj yazmistim Question form ile.

About the required specifications of the personal bank statement for my interview:
    My money is in my US bank account but I am in Turkey. They don't mail the statement internationally so I have only the scanned version that they sent me.(redacted version attached)
    Is this document enough as proof? (only "authenticity-wise", not financially) I can also have them send this to you directly.

Bu sabah cevap gelmis,

Dear Sir/Madam,

Your documents will be evaluated by the consular officer during the immigrant visa interview.

Sincerely,
    Immigrant Visa Unit

seklinde. Boyle bir cevap vereceklerini tahmin ederek sadece belgenin orijinalligiyle ilgili sordugumu ozel olarak vurgulamaya calismistim ancak cok basaramamisim sanirim.

Bir tavsiyeniz var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetcpaos genel bir cevap vermişler evet.
    dilerseniz soruyu daha kısa ve net sorun ve tekrardan gönderin.
    "ABD'deki banka hesabıma ait evrakların kopyasını mülakatta kullanabilir miyim?" şeklinde.
    bekli buna cevap verirler.

• @gucarslan Tesekkurler tavsiye icin. Bir de boyle sorayim.

• @leblebi Çok teşekkür ederim, sizin de yolunuz açık olsun. Tebrik ederim 😃 Ben 4:30-5 gibi gitmeyi düşünüyorum denk gelirsek bir merhabalaşırız 🙂

• Bu ileti silindi!

• @crazycells @gucarslan @Sono Merhaba, konsolosluktan mülakat öncesi gelen "getirilmesi gereken belgeler" e-postasıyla ilgili bir sorum daha olacak. Aşağıdaki madde aynen e-postadan alıntıdır.

"10. PTT kayıt makbuzu: Vize için başvuran her pasaport sahibi, Büyükelçiliğe gelmeden önce verilen bağlantıyı kullanarak ya da + 90-850 390 2884 veya 703-520-2490 (Amerika Birleşik Devletleri içinden) numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırması gerekmektedir. Randevunuzu bu web sitesine kaydetmediğiniz takdirde, görüşmenizin yapıldığı gün Büyükelçilik kapısına girişiniz gecikebilir.

Sorum şu: Ben web sitesinden ais kaydını açtırdım. Hatta sonradan ek kurye parası istendiğinden kaydımı güncelledim. Sonunda da "You have successfully reg�stered your D�vers�ty Lottery appo�intment on th�is webs�ite." ile başlayan benim ve eşimin yer aldığı bir kayıt belgesini indirdim.

Acaba ais ile ilgili yapmam gereken ekstra başka bir şey var mı?

yanıt için çok teşekkürler....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@msener hayır yok, bu yeterli. ilgili dökümanı da mülakata götürmeniz gerekli sadece..
    şimdiden bol şans dilerim mülakatınızda, başarılı geçmesi temennisiyle.

• Merhaba ay 20 ağustosta mülakatumız var birkaç şey sormak istiyorum.

• aşı kartlarının ingilizce tercümesi gerekli mi.
    • ais sürecindeki değişim mailinden önce kurye kaydımı yapmıştım. Güncellemem gerekir mi. Ais sayfasına girdiğimde kaydım normal gözüküyor.

Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

• Merhaba Amerika'dan bir iş teklifi alacağım. Kalacak yerim belli değil, adres kısmına ne yazmam gerekir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TT-TT, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba ay 20 ağustosta mülakatumız var birkaç şey sormak istiyorum.

• aşı kartlarının ingilizce tercümesi gerekli mi.
    • ais sürecindeki değişim mailinden önce kurye kaydımı yapmıştım. Güncellemem gerekir mi. Ais sayfasına girdiğimde kaydım normal gözüküyor.

Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

1- hayır gerek yok, yanınızda olması yeterli.
    2- guncelleme maili sonrası size uygun olan şıkkı secip ucretini odediyseniz gerek yok ama son güncelleme sonrası girip kaydınizi update etmeniz şarttı.

şimdiden başarılı mülakatlar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Tros-Karaca, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba Amerika'dan bir iş teklifi alacağım. Kalacak yerim belli değil, adres kısmına ne yazmam gerekir?

mülakat + sağlık muayenesi öncesi ABD'de bir adres belirlemiş olmanız gerek. DS260'da ne belirtmisstiniz adres olarak, boş mu bırakmıştıniz?

• @gucarslan bir adres belirtmiştim. onu mülakatta değiştireceğim. ancak değiştireceğim adresin belli olması da biraz bu işe bağlı. O yüzden kafam karıştı.

• Bu hafta mulakatlar yokmuydu? Hic haber yok gibi???

• @MySea Henüz Ankara mülakat dağıtmadı. Belki dava sebebiyle böyle yapıyorlar bilemiyorum. Edit: Onay alanda yok doğru dürüst.

• @gucarslan cevap için çok teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |