Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@cem1 Sizinle Greencard almasını istediğiniz herkes icin belgeleri göndermeniz gerekiyor.

Not: Konunun ilk mesajını dikkatlice okuyun lütfen. Orada aklınıza takılan tum sorular yazıyor.

Bütün gerekli belgeler sadece kazanan talihli için gönderliyor, eş ve çocuklar için sadece pasaport, doğum belgesi ve adli sicl kaydı (16 yaş üzeri olanlar için) gönderilecek diye biliyorum. Çünkü ilk sayfada konulan evrak istek mailinde bazı evraklar için "for you and each your family members.." ifadesi varken diğer belgelerde (Marraige certificate, Court Record, Military Records, Police certificate) bu ifade yok.

Police certificate'de de bu ifade olmamasına rağmen bunun 16 yaşından büyük herkes için gönderilmesini tavsiye etmişti sn @crazycells .

• ⭐⭐⭐

Sn. @cem1 ,
    Eşiniz hangi ülke vatandaşı?
    Kazanma dökümanında "Foreign State Chargeability" kısmında hangi ülke yazıyor?
    Başvuru yaparken eşiniz Türk vatandaşı mıydı?
    Başvuruyu hangi ülkenin pasaportuyla yaptınız?

Bu soruların cevaplarına göre Ankara'da mülakata girip girmeyceğiniz belli olacak. Numaranız küçük olduğu için bunu ilk sizin üzerinizden öğreneceğiz.

Çünkü benim de durum aynı. Eşim Rus vatandaşı, Rusya kontejanından kazandı fakat başvuru yaparken Türk pasaportu ile yaptık, 20 yıldır Türkiye vatandaşı ve burada ikamet ediyor. Sizin durumunuza göre (eğer sıranız geldiği halde Ankara veya KCC size mülakat vermezse ) hızlıca başka bir yere transfer ettireceğiz.

sn @Orhan-Cabarov 'un durumu biraz farklı. Kendisi başvuruken Azerbaycan vatandaşıydı, Azerbaycan pasaportuyla başvurmuştu, Azerbaycan kontejanından kazanmıştı ve henüz Türk vatandaşı değildi. Yani başvuru yaptığı sıradaki bilgilerin KCC tarafından filtrelenmesi durumunda muhtemelen Türkiye ile hiç bir bağı çıkmıyordur (No Turkish Nationality), sonradan Türk vatandaşlığı almasına rağmen. Türkiye doğumlu olmayıp mülakat alamayan Türk vatandaşı bir kaç kişi de benzer durumda öğrenebildiğim kadarıyla. Bulundukları ülkenin kontejanından kazanmışlar ve o ülkenin pasaport bilgileriyle kazanmışlar (bu bilgi yanlış olabilir).

Başvuru sırasında kullanılan pasaportun KCC filtrelemesinde en önemli etken olduğunu düşünüyorum çünkü bu belge direkt "Nationality"i belirliyor. Çünkü nationality'nin ne olduğu ve tek kanıtı başvuru sırasında girilen pasaport bilgisidir.

• @smartcells Merhaba hocam. Bizim telegram grubun da bir abla var. Kendisi almanya da doğmuş ama vatandaşlığı yok,16 yaşından önce Türkiye ye gelmiş. Sadece Türk vatandaşlığı varmış.
    ( Bildiğim kadarıyla böyle )

O ablaya da mülakat maili gelmedi, cn 1000 civarı.

KCC doğum yerine göre filtreliyor, ben böyle anladım.

Çok üzücü bir durum. 😭

@BelmaSarvan
    Doğru mu belma abla?

• Evet KCC doğum ülkesine göre filtreliyor, büyük ihtimalle sadece doğum yeri Türkiye olanları çağıracaklar tabi çalışırsa.

• @smartcells

Foreign State Chargeability: TURKEY

Kendi ulkesinin pasaportu ile basvurdu, kendi ulkesi AF bolgesi olmasina ragmen EU ile baslayan case numarasi aldi. Galiba yasayis yerini Turkiye sectigi icin EU kontenjanindan kazandi. Basvuruda Turk vatandasiydi ama elimizde Turk pasaportu henuz olmadigi icin Turk pasaportu ile basvurmadi. Hangi ulkele vatandasliklarinin olup olmadigi seklinde soru soruyorlar miydi onu bilmiyorum ama.

• ⭐⭐⭐

@cem1, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@smartcells

Foreign State Chargeability: TURKEY

Kendi ulkesinin pasaportu ile basvurdu, kendi ulkesi AF bolgesi olmasina ragmen EU ile baslayan case numarasi aldi. Galiba yasayis yerini Turkiye sectigi icin EU kontenjanindan kazandi. Basvuruda Turk vatandasiydi ama elimizde Turk pasaportu henuz olmadigi icin Turk pasaportu ile basvurmadi. Hangi ulkele vatandasliklarinin olup olmadigi seklinde soru soruyorlar miydi onu bilmiyorum ama.

Ancak vatandaşı olduğunuz ülkenin pasaportuna sahip olabilirsiniz. Başvuruda hangi ülkenin pasaportunu kullandiysaniz o ülkenin vatandaşısınızdır, ayrıca sorulmasına gerek yoktur. Fakat eligibility konusu farklı, vatandaşı olmasanız bile doğduğunuz ülke üzerinden eligibility talep edebiliyorsunuz.

• Herkese iyi günler biz 2022 talihlisiyiz 2022 telegram grubuna giriş formu [email protected] olarak doldurdum. bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?
    2022 telegram grubu aktif olarak başladı mı?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@cem1 Esiniz Türkiye doğumlu mu? Neresiydi doğum yeri?

• @Sono esim cezayir dogumlu

• @Orhan-Cabarov doğru canım, bakalım düzelir diye ümit ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vg1325, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Herkese iyi günler biz 2022 talihlisiyiz 2022 telegram grubuna giriş formu [email protected] olarak doldurdum. bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?
    2022 telegram grubu aktif olarak başladı mı?

eğer doğru ve eksiksiz doldursuysaniz bir kaç güne ekleneceksiniz.

bana mesajla ulaşın lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem1 sizin telaslanmanizi gerektirecek bir durum yok.

• selam herkese,
    ds260 formunda verdiğim amerika adresinde oturan arkadaşım bu ay o adresten taşınacak,mülakatta başka bir arkadaşımın adresini vereceğim.
    1-yeni adres farklı bir eyalette,sorun olur mu?
    2-bu yeni adresi büyükelçilikte mülakat sırasında nasıl değiştireceğiz,mülakat yapan memura mı söylememiz gerekiyor?

• ⭐⭐⭐

@samet-tr, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

selam herkese,
    ds260 formunda verdiğim amerika adresinde oturan arkadaşım bu ay o adresten taşınacak,mülakatta başka bir arkadaşımın adresini vereceğim.
    2-bu yeni adresi büyükelçilikte mülakat sırasında nasıl değiştireceğiz,mülakat yapan memura mı söylememiz gerekiyor?

1-Olmaz
    2-Esasında numaranıza göre bu adres değiştirmeyi konsoloslukta mülakat sırasında yapmaya gerek kalmadan DS260 formunu açtırıp yeni adresle güncelledikten sonra tekrar submit ederek yapmak için yeterince vaktiniz var.

Ama ben DS260'ı açtırmadan bu değişikliği mülakat zamanı yapmak istiyorum derseniz: Mülakata giderken yeni adresi beyaz bir kağıda net olarak yazın, eğer o adreste kartları sizin adınıza birisi teslim alacaksa adresin başına "c/o mr. ad soyad" olarak adres sahibinin adını ekleyin (c/o: in care of). Hazırladığınız adres kağıdını evrak teslimi sırasında evrakları verirken onu da verin. Ayrıca mülakat sırasında konsolosluk görevlisine adres değişikliğini hatırlatın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

selam herkese,

Saglam bir adres bulmadan DS-260 formuna gecici bir adres yazmamaniz daha iyi olur.

Adresi kendinizin degistirmesi daha dogru olur, konsolosa birakinca degistirmeyebiliyorlar.

• @crazycells uscis.gov sitesinde Checking Your Case Status Online diye bir bölüm var.bu online uygulamadan greencardın gönderi aşamalarını görebiliyoruz galiba.orada şöyle bişey yazıyor 'The online system will show the last action taken on your case and will let you know the next steps, if applicable. We also provide helpful reminders to keep your address current and how to submit inquiries.' bu uygulamadan adresimizi de değiştirebiliyor muyuz?

• @crazycells merhabalar, ekledim ve renklendirme yaptım sıram 14XXX ancak renklendirmeme rağmen sıram üst tarafta görünmemekte

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulseggn, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@crazycells merhabalar, ekledim ve renklendirme yaptım sıram 14XXX ancak renklendirmeme rağmen sıram üst tarafta görünmemekte

merak etmeyin, arkadaslar duzeltecektir onu...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells uscis.gov sitesinde Checking Your Case Status Online diye bir bölüm var.bu online uygulamadan greencardın gönderi aşamalarını görebiliyoruz galiba.orada şöyle bişey yazıyor 'The online system will show the last action taken on your case and will let you know the next steps, if applicable. We also provide helpful reminders to keep your address current and how to submit inquiries.' bu uygulamadan adresimizi de değiştirebiliyor muyuz?

Hayir, sizin USCIS ile bir ilginiz yok su an, o nedenle oradan degistiremiyorsunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |