Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@MehmetArikan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba, 2005-2013 yıllları arasında KKTC de ikamet ettim(öğrenci olarak) KKTC Ankara Konsolosluğuna bu hafta Adli Sicil Kaydı için başvuruda bulunacağım. Dönüş 2-3 ayı buluyormuş. Öğrenmek istediklerim;
    1- Karakter Sicil Belgesini İngilizce olarak mı talep edeceğim?
    2- Apostil yaptırmama gerek var mı?
    3- Karakter Sicil Belgesi ne bu hafta başvuracam, muhtemel Ekim ortası gibi elime geçecek, CN m 18k. Evrak talebi Ekim den önce mi gelir sizce?

Teşekkürler.

Bu tur bilgiler su baslik altinda daha ayrintili olarak paylasiliyor, bilginize:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@batosemo, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Work and travel zamanından ssn vardı bu yüzden tekrardan istemedim, istesem daha mı iyi olurdu? Bir de yeni mezun olduğum için çalıştığım yerlere sadece work amd travelımı yazdım, Türkiye de yaptığım stajları yazmadım bu da bir problem yaratır mı?

Farketmez. ABD'ye gittikten sonra kendiniz de yenileyebilirsiniz kartinizi...

Kisa sureli stajlar problem yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihankocaturk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese Merhaba,

DV-2022 talihlilerinin işlemleri tahmini ne zaman başlar bu konuyla ilgili bir fikir alışverişine ihtiyacım var. Kimileri 2021 Ağustos-Eylül gibi başlar diyor, kimileri 2022'nin ilk aylarında KCC'den evrak talep maili gelir diyor. Açıkçası kafam oldukça karıştı.

Gelecek planlarımı da birazcık bu doğrultuda yapmayı düşünüyorum açıkçası, birikim yönlendirme, abd'ye göre plan program çizme vs. gibi... Bu yüzden bir beyin fırtınasına ihtiyacım var 🙂 Sizce süreç ne zaman başlar ne zaman son bulur ? Fikirlerinizi bekliyorum. Case Numaram 23 binlerde..

Saygılar
    C

Onemli olan vize basilma sureci, onu da surada bulabilirsiniz:

alt metni

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mac, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar. Aklıma takılan bir soru vardı. Devlet memurlarının bu lottery'den faydalanması ile alakalı bir engel ve şart var mıydı acaba?

Oyle bir engel veya yasak yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@computerengineer, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar....
    Babamın GC kazandığını yazmıştım. DS-260 formunu doldururken sıkıntı yaşıyorum. Kendisi 1980'lerin sonu ile 1995'lere kadar Suudi Arabistan'da çalışmış ve farkı farklı işyerlerinde. Arabistan sicil kaydı vermediği için de tarihleri gün-ay-yıl olarak net hatırlamıyor babam. Çalıştığı işyerlerinin hepsi uzun yıllar önce kapatılmış. Ancak DS-260 formunda çalışılan işyerinin cadde bilgisi ve telefon no bile sorulmuş. Bunları nasıl doldurmamızı önerirsiniz? Telefon no kısmına 00000 yazsak ve cadde kısmına hatırlamıyorum diye ibare düşsek sıkıntı olur mu? Nerede olduğunu seneler önce kapatıldıkları için tespit etmemiz de imkansız.

Bir diğer sorum da;
    Babam lise mezunu olmadığı için meslek üzerinden başvuracak. Ancak 10 senedir emekli. Emekli olmasına rağmen fiilen SGK kaydı olmadan halen çalışıyor (annemin adına bir işyeri var, orada beraber çalışıyorlar). Bu durumda meslek üzerinden başvuruyu işyerinden alınan antetli kağıtta belirtmek yeterli olacak mıdır?

Meslek sartindan yararlanmak icin sadece gecmiste calismis olmak yetmiyor. Hem son 5 yilin en az 2 yili bu meslegi icra etmeli, hem de bu meslek yasalardaki sartlari saglamali...

Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1807/lise-mezunu-olmadan-green-card-dv-almak

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2587/green-card-çekilişi-başvuru-şartları

Adresler konusunda ise elinizden gelenin en iyisini yapmaniz yeterli olacaktir, hatirlayabildiginiz kadariyla yazabilirsiniz. Bazi kisimlari bos birakabilirsiniz... Eger hicbir kismi hatirlamiyorsaniz o adresi es gecip digerini yazabilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar....
    Babamın GC kazandığını yazmıştım. DS-260 formunu doldururken sıkıntı yaşıyorum. Kendisi 1980'lerin sonu ile 1995'lere kadar Suudi Arabistan'da çalışmış ve farkı farklı işyerlerinde. Arabistan sicil kaydı vermediği için de tarihleri gün-ay-yıl olarak net hatırlamıyor babam. Çalıştığı işyerlerinin hepsi uzun yıllar önce kapatılmış. Ancak DS-260 formunda çalışılan işyerinin cadde bilgisi ve telefon no bile sorulmuş. Bunları nasıl doldurmamızı önerirsiniz? Telefon no kısmına 00000 yazsak ve cadde kısmına hatırlamıyorum diye ibare düşsek sıkıntı olur mu? Nerede olduğunu seneler önce kapatıldıkları için tespit etmemiz de imkansız.

Bir diğer sorum da;
    Babam lise mezunu olmadığı için meslek üzerinden başvuracak. Ancak 10 senedir emekli. Emekli olmasına rağmen fiilen SGK kaydı olmadan halen çalışıyor (annemin adına bir işyeri var, orada beraber çalışıyorlar). Bu durumda meslek üzerinden başvuruyu işyerinden alınan antetli kağıtta belirtmek yeterli olacak mıdır?

Meslek sartindan yararlanmak icin sadece gecmiste calismis olmak yetmiyor. Hem son 5 yilin en az 2 yili bu meslegi icra etmeli, hem de bu meslek yasalardaki sartlari saglamali...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1807/lise-mezunu-olmadan-green-card-dv-almak

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2587/green-card-çekilişi-başvuru-şartları

Adresler konusunda ise elinizden gelenin en iyisini yapmaniz yeterli olacaktir, hatirlayabildiginiz kadariyla yazabilirsiniz. Bazi kisimlari bos birakabilirsiniz... Eger hicbir kismi hatirlamiyorsaniz o adresi es gecip digerini yazabilirsiniz.

Evet son 5 sene içinde en az 2 senelik şartı ve 7.0 üzeri mesleklerden biri olması gerektiğini biliyorum. Bu saydığım şartlara fiilen uyuyor ancak emekli olduğu için annemle beraber fiilen yapıyor bu işi. Resmi olarak SGK kaydı yok. İşyerinden alınan antetli kağıt yeterli olacak mı yoksa illa SGK mı istenecek?

Adres kısmını da dediğiniz gibi yapacağım o halde. Teşekkür ediyorum.

• Tekrar merhaba. Formun kabul etmediği e-mail adresini yazmasam bir sorun olur mu ?
    2) Amerika’da adres kartın gönderileceği adres mi yoksa nerede yaşayacaksınız diye mi soruyorlar?
    3) Amerika’daki arkadaşım yakın zamanda taşınacakları için ev adresi yerine iş yeri adresini verdi. Bu bir sorun teşkil eder mi ?
    Şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar Türkiye'deki ehliyetimiz Amerika'da geçerli mi ? Geçerliyse ne kadar süresi var ? Gitmeden motor ehliyeti alıp oraya ilk girişimde kurye mi olsam diye düşündüm ??

• Merhaba, ds260 formunu doldurdum ama aklima birsey takildi.
    Bu son 5 sene icinde gittiginiz yerler? Ben yazdim ama aklima gelenleri unuttuklarim olmus😬
    Cok var) sadece aklima gelenleri yazdim.. sorun teskil edermi?
    Tesekkurler

• @yildirim84 hepimiz gerçekten çok heyecanlıyız. Ama ne olursa olsun sakinliğinizi korumaya çalışın. Bol şans 🙏🏻

• @crazycells teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@salih25 Turistlerin kullanabileceği kadar uzun olmasa da bir süre geçerli çoğu eyalette. Ama hic geçmediği yerler de var. Gideceğiniz yere göre araştırmanız lazım. Ayrıca göçmen olacağınız icin ivedilikle eyaletin ehliyetinizi almanız gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar....

Bir diğer sorum da;

Evet son 5 sene içinde en az 2 senelik şartı ve 7.0 üzeri mesleklerden biri olması gerektiğini biliyorum. Bu saydığım şartlara fiilen uyuyor ancak emekli olduğu için annemle beraber fiilen yapıyor bu işi. Resmi olarak SGK kaydı yok. İşyerinden alınan antetli kağıt yeterli olacak mı yoksa illa SGK mı istenecek?

Adres kısmını da dediğiniz gibi yapacağım o halde. Teşekkür ediyorum.

Ne kadar cok belge toparlarsaniz o kadar iyi olur.

Eger konsolos ikna olmazsa daha fazla belge gormek isteyebilir. Siz, bu calisma durumu icin ne kadar farkli sunabiliyorsaniz, bence hepsini hazirlayip sunun... Yeterli olup olmayacagina konsolos karar verecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ali-yılmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Tekrar merhaba. Formun kabul etmediği e-mail adresini yazmasam bir sorun olur mu ?
    2) Amerika’da adres kartın gönderileceği adres mi yoksa nerede yaşayacaksınız diye mi soruyorlar?
    3) Amerika’daki arkadaşım yakın zamanda taşınacakları için ev adresi yerine iş yeri adresini verdi. Bu bir sorun teşkil eder mi ?
    Şimdiden teşekkürler.

1. sorun olmaz

2. ikisi de ayri ayri soruluyor.

3. sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mevlut-Yilmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, ds260 formunu doldurdum ama aklima birsey takildi.
    Bu son 5 sene icinde gittiginiz yerler? Ben yazdim ama aklima gelenleri unuttuklarim olmus😬
    Cok var) sadece aklima gelenleri yazdim.. sorun teskil edermi?
    Tesekkurler

sorun olmaz.

Eger isminizi aklayamazlarsa zaten idari islem devam ederken size bu tur sorulari daha ayrintili cevaplayabileceginiz bir form verilecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih25, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar Türkiye'deki ehliyetimiz Amerika'da geçerli mi ? Geçerliyse ne kadar süresi var ? Gitmeden motor ehliyeti alıp oraya ilk girişimde kurye mi olsam diye düşündüm ??

Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/71/amerika-da-ehliyet-almak

• ⭐⭐⭐

@salih25, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar Türkiye'deki ehliyetimiz Amerika'da geçerli mi ? Geçerliyse ne kadar süresi var ? Gitmeden motor ehliyeti alıp oraya ilk girişimde kurye mi olsam diye düşündüm ??

Su basligi da incelemenizi tavsiye ederim: https://yesilkartforum.com/forum/topic/652/amerika-da-uber-eats-doordash-ve-pizza-delivery-yapmak

Yanlis bilmiyorsam Turkiye'den aldiginiz ehliyet ile calismaniz mumkun degil.

• @crazycells teşekkürler

• @computerengineer merhabalar! Babanızın formu açıldı, doğru mu anladım? Ne zaman istek gönderdiniz ve ne zaman cevap geldi? Teşekkürler!

• Sayın @crazycells @gucarslan

1. Sabıka kaydı belgesinin geçerlilik suresi ne kadar olmalı?
    2. Evrak alınırken soyad değişikliği yaşayanlar hem eski soyadı hem de güncel soyadı için alması gerekir mi?
      Teşekkür ederim,

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |