Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @AE123 110W - 220W yükseltici gerekli mi? Nasıl temin edilebilir?

• @AE123, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

Merhabalar,

Mesajları tek tek okudum, gerekli notları kendimce aldım. Amerikada kolay tedarik edilmeyecek şu eşya ve gereçleri sıraladım, sizce bunlara ilave ne alabiliriz gelmeden?

• Türk kahve makinamız
    • Cezve
    • Çay bardağı - Türk kahve fincanı
    • Kolonya
    • Temel ilaçlar
    • 110W - 220W yükseltici

Yasadiginiz - yasayacaginiz sehre gore, musluman - ortadogu- hint marketlerinde cezve, cay bardagi ve fincan bulunabilir. Kolonya online olarak satin alinabiliyor. Fiyati Turkiyeye gore pahali tabii. Turkiye bazi recetesiz satilan ilaclar, burada receteli. Duzenli kullandiginiz ilac varsa 1 yillik stok ile gelmek lazim en az.

• @sigmoidalmammal Bu tur ihtiyaclarin hemen hemen hepsi Turk ve Arap ve bazi Hint marketlerinde var. Hatta buradaki farmers markette Turkish food reyonu var, orada bile var. Eger bulundugunuz yere cok yakinda bu tur bir market yoksa, en buyuk alternatif "Amazon" 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elburco @AE123 Bu alet çok ağır oluyor, o nedenle ABD'ye geldikten sonra almak daha mantıklı olur.
    Çok özellikli bir cihazınız varsa buna değer, ama basit elektrikli aletler için mantıklı değil. Biz daha önce söylediğim gibi Beko kahve makinesi için almıştık ve hala kullanıyoruz.

• @AE123 arçelik türk kahve makinesi çalışmadı haberiniz olsun yani çalıştı da adam gibi kaynatıp yapmıyor. 110 w - 220 w adaptör almanız lazım onun fiyatı da zaten buradaki türk kahve makineleri ile aynı fiyat. buraya uygun yapılmış kahve makinesi almanız daha kolay, haberiniz olsun:)

• Turk kahvesi bir cezve ile cozulebilecek bir konu. 110 V uyumlu bir cihaz alinana kadar cezve is gorur bence.

• @tuchi , Turk kahve makinasi Amazonda vs mi satiliyor eger satiliyorsa gelirken bosuna yuk edip getirmek mantikli degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuchi Transformatörün watt gücü cihazın watt değerinden yüksek olursa sorunsuz çalışıyor. Türkiye'de böyle bir cihazınız varsa getirmek mantıklı, yeni alacaksanız tabii ki ABD'den almak daha iyi olur.

• USPS adres değişikliğini gitmeden 15 gün önce falan yapsak. Ehliyet için belge olsun diye. Burası veya orası için herhangi bir sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elburco, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

USPS adres değişikliğini gitmeden 15 gün önce falan yapsak. Ehliyet için belge olsun diye. Burası veya orası için herhangi bir sorun olur mu?

"Burasi" ve "orasi" derken ne demek istediginiz anlasilmiyor maalesef.

USPS'te adres degisikligi yaptiktan sonra tum adres veya PO box'lariniza gidecek postalari yeni adrese veya PO box'a gonderiyorlar, fakat dediginiz gibi bu islem aninda gerceklesmeyebiliyor. Mail forwarding 1 hafta sonra baslayabiliyor... zaten site size gosteriyor. Siz postalarinizi alana kadar postanizin posta kutusunda kalmasi lazim.

• @crazycells Yani burası TR orası ABD 🙂 USPS adres değişikliğini gitmeden önce yapmamızın sakıncası olur mu soru aslında

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elburco, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

@crazycells Yani burası TR orası ABD 🙂 USPS adres değişikliğini gitmeden önce yapmamızın sakıncası olur mu soru aslında

İlginç bir şekilde benim için burası ABD, orası da TR 🙂

USPS web sitesinden işlem yaparken fiziksel olarak dünyanın neresinde olduğunuzun bir önemi yok. Ancak USPS adres değişikliğini teyid etmek için size bir mektup gönderiyor, bunu alıp içinde yazan kodu sisteme girmek lazım. Bu zarfın gelmesi genelde 1-2 hafta sürüyor.

• @knnrn O zaman 1-2 hafta önceden yapmak mantıklı duruyor bekleme süresini kısaltmak için. Çok sağolun 🙂

• @knnrn

@knnrn, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

@Fevzi-ÖZYURT-0 Gider gitmez işe girer veya işe kabul mektubu alabilirseniz krediyle araç alabilirsiniz. Genelde en az %20 peşinat da vermek gerekiyor. Faiz oranları normalden yüksek olacaktır, ancak bazı firmalar özel kampanyalar ile düşük faiz verebiliyor. Toyota sıfır araçla birlikte yaklaşık 4-5 bin dolarlık ek garanti ve koruma paketi alırsanız size yıllık %5-6 civarında faizle kredi veriyor. Aracı aldıktan birkaç hafta sonra bu ek paketleri iptal edip borçtan düşülmesini sağlayabiliyorsunuz, ancak verilmiş olan kredide bir değişiklik yapamıyorlar. Biz 2016 ve 2017'de bu şekilde (kredi skoru olmadan) bir değil iki tane Toyota sıfır araç almıştık. Ufak bir hile diyebiliriz. Hala uygulanabiliyor mudur bilmiyorum tabii.

Selam @knnrn , benim durumum biraz buna yakın, elimde offer var, araç almam lazım ve henüz kredi skorum yok, bu işlemi toyota kayıtlı(orjinal) distributörden mi yapabildiniz? yoksa local dealer lardan mı? açıkçası zorlayabileiceğim bir case.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yboran Houston'da Sterling McCall Toyota bayisinde yaptık. Yetkili bayi.

• Merhaba,

Türkiyede Arçelik elektrikli çaydanlık kullanıyoruz, Amazon'da baktım ama göremedim Beko veya Arçelik elektrikli çaydanlık. Elektrikli çaydanlık çok pratik cidden hayatı kolaylaştırıyor, bu ürünü Amazon harici bir kaynaktan tedarik eden oldu mu?

Çok elzem bir şey değil tabiki çaydanlıkta alıp çay keyfi yapılabilinir ama Amazonda Beko Türk kahvesi makinası görünce dedim belki çay makinası da vardır..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123 tea maker beko in america yazınca o kadar çok link çıktı ki bence sen tek tek bak amazon dışında bu linkler

• Merhaba,
    Kitchenaid Mikser 220 V
    Playstation 4 220 V
    Hp Tablet ve
    Drone var yeni aldığımız
    Bunları priz ucu dönüştürücü alıp Amerika'da kullana bilir miyiz?

• @BelmaSarvan, içinde söyledi: ABD'ye Gitmeden Önce ve Gittikten Sonra Yapılacaklar

Merhaba,
    Kitchenaid Mikser 220 V
    Playstation 4 220 V
    Hp Tablet ve
    Drone var yeni aldığımız
    Bunları priz ucu dönüştürücü alıp Amerika'da kullana bilir miyiz?

Tablet, PS4 ve drone sorun olmaz sanirim. Gene fislerin yada cihazlarin power baglantilarinda 100-240 V gibi bir ibare olmasi lazim. Bunun anlami 100 ile 240V arasi calisabilir demek. Boyle cihazlari donusturucu ile kullanabilirisiniz. Diger turlu transformator lazim.

Benzer Başlıklar

• 1133
  • 2809
  • 14
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |