Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@unclesam basiniz sagolsun,

sorunsuz giris yapabilmeniz sevindirici. bundan sonraki surecte bol sanslar.

• @unclesam Basiniz sagolsun!

• @unclesam basınız sagolsun, size ve ailenize sabirlar dilerim. sorun yasamadan girmenize sevindim.

• Hepinize tesekkur ederim @cnpist @crazycells @MySea

• Herkese merhaba,
    2019 kasım ayında ilk girişi yaparak kartlarımızı ve ssn ları aldım.
    ondan sonra zaten covid patladı ve ortalık kaos alanına dönüştü bu yüzden temelli taşınmak için gerekli iş vs altyapıyı kuramadığımdan abd ye gidemedim.
    şuan yaklaşık 20 aydır abd ye giriş yapamadım.
    acaba kartlarımız iptal edilmiş midir ?
    eylül ayı gibi gelmeyi planlıyoruz, orada sorun yaşamamak adına buradan ankaradaki konsoloslukla iletişim kurmamızın faydası var mıdır ?

herkese bol şans.

• Merhaba, ben 3 Martta ilk girişimi yaptım ve yaklaşık 4.5 aydır Amerika'da yaşıyorum. Ağustos gibi Türkiye'ye ailemi ziyaret etmek hem de bi 3 ay kadar falan ailemle vakit geçirmek istiyorum. Kısacası Ağustosta gidip Kasımda dönmüş olacağım, bu 2. girişimde bir sorun çıkarır mı? Biraz pirpiri birisiyim emin olamadım, Green Card'ımı riske atabilecek bir durum olabilir diye emin olmak istiyorum. Döndüğümde en az 9 ay daha Amerika dışına çıkmayacağım. Belki diğer yaza bir daha ziyarete giderim.

• @amtylmz, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Herkese merhaba,
    ondan sonra zaten covid patladı ve ortalık kaos alanına dönüştü bu yüzden temelli taşınmak için gerekli iş vs altyapıyı kuramadığımdan abd ye gidemedim.
    eylül ayı gibi gelmeyi planlıyoruz, orada sorun yaşamamak adına buradan ankaradaki konsoloslukla iletişim kurmamızın faydası var mıdır ?

herkese bol şans.

Kartlarınız otomatik iptal olmaz. En mantıklısı direkt ABD’ye uçup, giriş yapmayı denemek. Uzun süre ABD dışında kalıp sorunsuz giriş yapanlar oldu. Konsolosluktan SB-1 vize başvurusu yaparsanız büyük ihtimal red alırsınız.

• @ozN, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba, ben 3 Martta ilk girişimi yaptım ve yaklaşık 4.5 aydır Amerika'da yaşıyorum. Ağustos gibi Türkiye'ye ailemi ziyaret etmek hem de bi 3 ay kadar falan ailemle vakit geçirmek istiyorum. Kısacası Ağustosta gidip Kasımda dönmüş olacağım, bu 2. girişimde bir sorun çıkarır mı? Biraz pirpiri birisiyim emin olamadım, Green Card'ımı riske atabilecek bir durum olabilir diye emin olmak istiyorum. Döndüğümde en az 9 ay daha Amerika dışına çıkmayacağım. Belki diğer yaza bir daha ziyarete giderim.

Bu anlattığınız durumda hiç bir sorun yaşamazsınız. Amerika’da yaşıyor ve 6 aydan fazla Amerika dışında kalmıyorsanız sorun yok.

• @Ryback Tamamdır süper, max 3 ay Türkiye'de kalıp geri döneceğim. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amtylmz, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Herkese merhaba,

herkese bol şans.

Bence de direkt giris yapmayi deneyin. ABD disinda kalisinizin pandemi disinda nedeni varsa, bu nedenlere dair belge veya evraklar da hazirlayabilirsiniz. Eger ABD ile baglariniz varsa (banka hesaplari, kira vs. gibi sozlesmeler) veya is bulmak icin yaptiginiz girisimleri belgeleyebiliyorsaniz onlari da yaninizda bulundurun.

• merhaba, abd'ye houstondan mart2021'deki girisimde (5.5 ay tr'de kaldiktan sonra) gorevli bir takim sorular sordu; amerikada ne is yaptigim kira kontratim olup olmadigi vb. son olarak turkiyeye birdaha ne zaman doneceksin diye sordu, oyle bir planim yok dedim ve pasaportumu verip gecmeme izin verdi. basligi biraz inceleyince pasaportuma bakma ihtiyaci duydum ve herhangi bir ekstra not veya ibare yok. bu durumda bu pasaport memuru biryerlere beni isaretlemis olabilir mi? 5 ay abd'de kaldiktan sonra bir 3 ayligina tekrar turkiyeye gitmeyi dusunuyorum ve son girisimde yasadigim durumdan dolayi sorun yasamak istemiyorum.

• ⭐⭐

..eskisi gibi pasaportlara damgalar muhurler vurulmuyor, her sey otomatik olarak bilgisayarlara geciyor..2019da australyadan iki sefer cikis yaptim,kucuk makinede pasaportu scan yaptik memur gule gule dedi.....pasaport numarasi veya isim bilgisayara girilince her seyi gorebiliyorlar,bu gunlerde bizim burda bazi yerler sadece telefon numaramizi soruyorlar,korkunc bir devire girdik, gizli sakli hic bir sey kalmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stealth, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

merhaba, abd'ye houstondan mart2021'deki girisimde (5.5 ay tr'de kaldiktan sonra) gorevli bir takim sorular sordu; amerikada ne is yaptigim kira kontratim olup olmadigi vb. son olarak turkiyeye birdaha ne zaman doneceksin diye sordu, oyle bir planim yok dedim ve pasaportumu verip gecmeme izin verdi. basligi biraz inceleyince pasaportuma bakma ihtiyaci duydum ve herhangi bir ekstra not veya ibare yok. bu durumda bu pasaport memuru biryerlere beni isaretlemis olabilir mi? 5 ay abd'de kaldiktan sonra bir 3 ayligina tekrar turkiyeye gitmeyi dusunuyorum ve son girisimde yasadigim durumdan dolayi sorun yasamak istemiyorum.

Pasaportta not yoksa isaretlememistir. Fakat bir sonraki gorevli ABD icinde kaldiginiz sureye dayanarak ayni seyleri sorgulayabilir ve daha sert tepki verebilir, bilginize.

• 5 ay sonunda tekrar Irvine'a geri dondum. CBP direk damga basarak iceri aldi, tek bir soru bile sormadilar.

• Öncelikle merhaba,
    Ben şuan 4 yıllık bir bölümde üniversite öğrencisiyim(ilk yılımı yeni doldurdum) ve green card başvurusu yapmayı planlıyorum fakat sağlık raporu çıktıktan sonra 6 ay içerisinde Amerika'ya gitmek lazımmış benimde üniversite okurken kalıcı olarak gitmem imkansız gibi, eğer önümüzdeki 2-3 senede green card bana çıkarsa ve amerikaya kısa bir süreliğine gidip green card'ımı alsam ve Türkiye'ye dönsem daha sonra üniversiteyi bitirince kalıcı olarak Amerika'ya yerleşsem herhangi bir sıkıntı olur mu en azından şansımı şimdiden denemeye çalışırım 3-4 senede umarım ki çıkar.

• Merhaba arkadaşlar. Green card kazanarak 2018 yılında ilk girişimizi yaptık amerikaya. Ailem 10 gün kalıp Türkiye'ye döndü, ben kaldım. Annem yaşlı ve bakıma muhtaç olduğu için ablalarımla dönüşümlü olarak annemize baktılar. Araya birde covid illeti girdi. Şimdi tekrar giriş yapacağız hepberaber. Ama çok tedirginim aileme havaalanında problem çıkaracaklar diye. Görüşü, önerisi veya tecrübesi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşabilir mi. Teşekkürler şimdiden...

• Merhaba.Göçmen vizesini aldıktan sonra abd ye aile giriş yapıp,sadece ben asıl talihli 10 gün içinde dönmeyi planlıyorum.Çünkü devlette öğretmenim.Sonraki dönemlerde Tatillerde abd ye gidip deneyip sonra istifa edip tamamen yerleşmeyi düşünüyorum. Green cart ı ailem alacak.Dolayıısyla bana Türkiye ye postayla gönderseler.Green kartı öyle kullanabiliyormuyum? Bu konu hakkında hiç bilgim yok.Pasaporttaki vize ile mi giriş yapacam yoksa green kart ile mi? Ve Olası Avrupa daki ülkelere seyahat ederken green kartı kullanmalımıyım? Yoksa pasaport u mu kullanmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fatihkskinn, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Öncelikle merhaba,
    Ben şuan 4 yıllık bir bölümde üniversite öğrencisiyim(ilk yılımı yeni doldurdum) ve green card başvurusu yapmayı planlıyorum fakat sağlık raporu çıktıktan sonra 6 ay içerisinde Amerika'ya gitmek lazımmış benimde üniversite okurken kalıcı olarak gitmem imkansız gibi, eğer önümüzdeki 2-3 senede green card bana çıkarsa ve amerikaya kısa bir süreliğine gidip green card'ımı alsam ve Türkiye'ye dönsem daha sonra üniversiteyi bitirince kalıcı olarak Amerika'ya yerleşsem herhangi bir sıkıntı olur mu en azından şansımı şimdiden denemeye çalışırım 3-4 senede umarım ki çıkar.

Gocmen olduktan sonra re-entry permit almanizi tavsiye ederim. Bu sekilde 2 yil boyunca ABD disinda kalabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi/

Okulunuz bitince de ABD'ye kalici olarak yerlesebilirsiniz. Ilk yillarda ABD'ye hemen yerlesmemek bir problem degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa33, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba arkadaşlar. Green card kazanarak 2018 yılında ilk girişimizi yaptık amerikaya. Ailem 10 gün kalıp Türkiye'ye döndü, ben kaldım. Annem yaşlı ve bakıma muhtaç olduğu için ablalarımla dönüşümlü olarak annemize baktılar. Araya birde covid illeti girdi. Şimdi tekrar giriş yapacağız hepberaber. Ama çok tedirginim aileme havaalanında problem çıkaracaklar diye. Görüşü, önerisi veya tecrübesi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşabilir mi. Teşekkürler şimdiden...

Herkesin 10 yillik Green Card'lari mevcut ve minimum 3 yildir ABD'ye giris yapmadiniz sanirim, dogru mu anladim durumunuzu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba.Göçmen vizesini aldıktan sonra abd ye aile giriş yapıp,sadece ben asıl talihli 10 gün içinde dönmeyi planlıyorum.Çünkü devlette öğretmenim.Sonraki dönemlerde Tatillerde abd ye gidip deneyip sonra istifa edip tamamen yerleşmeyi düşünüyorum. Green cart ı ailem alacak.Dolayıısyla bana Türkiye ye postayla gönderseler.Green kartı öyle kullanabiliyormuyum? Bu konu hakkında hiç bilgim yok.Pasaporttaki vize ile mi giriş yapacam yoksa green kart ile mi? Ve Olası Avrupa daki ülkelere seyahat ederken green kartı kullanmalımıyım? Yoksa pasaport u mu kullanmalıyım?

Bir problem olmaz, aileniz Green Card'inizi alip size postalayabilirler.

Daha sonraki ABD girislerinizde Green Card'in kendisini kullanmalisiniz (tabii seyahat icin pasaportunuz da yaninizda olmali ama vizeyi kullanmayacaksiniz). Avrupa seyahatleri icin ise Green Card'iniz maalesef direkt bir vizesiz gecis imkani saglamiyor ama vize almaniz kolaylasabilir. Pasaportunuz yesil pasaport mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |