Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Texas için kendi tecrübemi paylaşayım. Burada ehliyet neredeyse olmazsa olmaz diyeceğimiz bir zorunluluk.
    Her yerde karşınıza çıkıyor. O yüzden ne kadar çabuk alırsanız o kadar iyi. 6 saatlik online kurslar var. Onu bitirmeniz gerek.
    Vaktiniz varsa buraya gelmeden yapmanızı tavsiye ederim. Sonunda kolay bir sınav var ve soruların cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz.

ben ve eşim bu kursu bitirdik.

bir de bu var sanırım.

Bu kursu bitirdikten sonra https://impacttexasdrivers.dps.texas.gov/ITYD/ buradan yaklaşık 1 saatlik impact test videolarını izleyip sorularını cevaplamanız gerek.
    Ama bunu gelince yapın son 90 gün içinde bitmiş olması lazım.
    Sonraki süreç burada yaşadığınızı kanıtlayan 2 belge edinip randevu almak. Yakın tarihlere randevu bulmak çok zor San Antonio için. Ağustos-Eylül aylarına veriyor.
    Şanslıysanız randevusunu iptal etmiş biri yerine alabilirsiniz yada onu kovalayabilirsiniz. Ya da civar yerleri tarayıp randevu olan yere almak da mantıklı. Biz öyle yaptık. İlk gittiğimiz yerde belgelerimizi kabul etmediler. Toplamda 3 yere gittik ben ve eşim için. Hangi belgelerin kabul edilip edilmediği de yerine göre değişiyor bu arada. Net bir şey yok. Size yardımcı olmak isterlerse oluyorlar istemezlerse olmuyorlar. Umarım iyi insanlara denk gelirsiniz tabi.
    Belgelerinizi teslim ettikten sonra sürüş testi için randevu oluşturuyorlar. Benimki farklı bir güne oluşturuldu o yüzden iki sefer gitmiş olduk San Antonio'ya yaklaşık 100 mil iki kasabaya. Eşiminki aynı güne oluşturuldu. İkimizde ilk seferde aldık. Zaten tecrübeniz varsa ilk seferde alırsınız çok zor geçmiyor.
    Geçici belge veriyorlar ve yaklaşık 10 gün içinde de ehliyetinizi postalıyorlar. Ha bir de benim götürdüğüm belgeler 10-15 günlük falandı. Son 30 olması isteniyor aslında. Gelişimin 20. gününde almış oldum ben ehliyeti. İlle 30 gün olacak diye beklemeyin şansınızı deneyin.

• ⭐⭐⭐

@elburco, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Texas için kendi tecrübemi paylaşayım. Burada ehliyet neredeyse olmazsa olmaz diyeceğimiz bir zorunluluk.
    Her yerde karşınıza çıkıyor. O yüzden ne kadar çabuk alırsanız o kadar iyi. 6 saatlik online kurslar var. Onu bitirmeniz gerek.
    Vaktiniz varsa buraya gelmeden yapmanızı tavsiye ederim. Sonunda kolay bir sınav var ve soruların cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz.

bir de bu var sanırım.

Bu kursu bitirdikten sonra https://impacttexasdrivers.dps.texas.gov/ITYD/ buradan yaklaşık 1 saatlik impact test videolarını izleyip sorularını cevaplamanız gerek.
    Sonraki süreç burada yaşadığınızı kanıtlayan 2 belge edinip randevu almak. Yakın tarihlere randevu bulmak çok zor San Antonio için. Ağustos-Eylül aylarına veriyor.
    Şanslıysanız randevusunu iptal etmiş biri yerine alabilirsiniz yada onu kovalayabilirsiniz. Ya da civar yerleri tarayıp randevu olan yere almak da mantıklı. Biz öyle yaptık. İlk gittiğimiz yerde belgelerimizi kabul etmediler. Toplamda 3 yere gittik ben ve eşim için. Hangi belgelerin kabul edilip edilmediği de yerine göre değişiyor bu arada. Net bir şey yok. Size yardımcı olmak isterlerse oluyorlar istemezlerse olmuyorlar. Umarım iyi insanlara denk gelirsiniz tabi.
    Belgelerinizi teslim ettikten sonra sürüş testi için randevu oluşturuyorlar. Benimki farklı bir güne oluşturuldu o yüzden iki sefer gitmiş olduk San Antonio'ya yaklaşık 100 mil iki kasabaya. Eşiminki aynı güne oluşturuldu. İkimizde ilk seferde aldık. Zaten tecrübeniz varsa ilk seferde alırsınız çok zor geçmiyor.
    Geçici belge veriyorlar ve yaklaşık 10 gün içinde de ehliyetinizi postalıyorlar. Ha bir de benim götürdüğüm belgeler 10-15 günlük falandı. Son 30 olması isteniyor aslında. Gelişimin 20. gününde almış oldum ben ehliyeti. İlle 30 gün olacak diye beklemeyin şansınızı deneyin.

Deneyiminizi eklediginiz icin tesekkurler fakat yazinizda ufak bir iki duzeltmeye ihtiyac var. 6 saatlik online kurs ile alinan sertifika zorunlu degil, DPS’te girilen yazili sinava alternatif. Isteyen DPS’te basvuru yaparken orada bulunan bilgisayarlardan yazili sinava girebilir. Online sertifika daha kolay bu arada. Diger bir mevzu ise gittiginiz bazi lokasyonlarda basvurunuzu kabul etmediklerini soylemissiniz ve yazinizin sonunda 30 gunluk ikamet sartini yerine getirmediginizi belirtmissiniz. Basvurunuzu kabul etmeyen yerler kotuluklerinden degil kurallari uyguladiklari icin basvurunuzu kabul etmemisler.

• Merhabalar mevcutta Türk ehliyetim var şu an kesin olmamakla birlikte New Jersey yada New York da ikamet edeceğim gibi duruyor mevcut ehliyetimle sadece yazılı sınava girip direksiyon sınavına girmek gerekmiyormuş diye duydum muhakkak daha önce sorulmuştur bu soru yaşayanlar ve bilenler her iki eyalette mevcut Türk ehliyeti olup da nasıl ehliyet alabilir güncel bilgileri verebilirse çok sevinirim . Bir de sınav New Jersey eyaletinde Türkçe de olabiliyormuş doğruluğu var mıdır. (Ehliyetim yeni nesil bu arada bunun ekstra faydası olur mu)

• turist vizesyle orlando daym ve ehliyet almak istyorum bu basligin ilk sayfasinda baktim florida icin ama cogu eyalette ssn yazmamislar ve florida dmw ye girdigimdede non us citizen bolumunde ssn yaziyor ama parantez icinde if issued diyor kafam karisti baya...

floridada ehliyet almis kisiler bilgilendirise memnun olurum

turist vizesi var, lease kontratinda adim var ama ssn yok, tecrubesi olan arkadaslar cevap verirseniz cok sevinirim...

• ⭐⭐

ABD de turist vizesiyle ehliyet almanız maalesef mümkün değil. Türk Ehliyetinizi 6 ay kullanabiliyorsunuz. SSN istisnası farklı bir durum. Eğer Amerika'da yasal olarak ikamet hakkınız var ama çalışma izniniz yoksa SSN alamazsınız. Bu durumda olanlar için bir istisna o.

• Arkadaşlar sorular zaten internette mevcut çalışabiliyoruz ama direksiyon ile ilgili türkiye ile farklı olan kuralları gösteren güzel bir video öneriniz var mıdır ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman youtube amerika direksiyon sınavı yazdığım zaman aşağıdaki videoları seyret çünkü her bir video başka başka konuları anlatıyor. Ondan herşeyi anlatan video çok zor

• Merhabalar mevcutta Türk ehliyetim var şu an kesin olmamakla birlikte New Jersey yada New York da ikamet edeceğim gibi duruyor .

1. Mevcut ehliyetimle sadece yazılı sınava girip direksiyon sınavına girmek gerekmiyormuş diye duydum muhakkak daha önce sorulmuştur bu soru yaşayanlar ve bilenler her iki eyalette mevcut Türk ehliyeti olup da nasıl ehliyet alabilir güncel bilgileri verebilirse çok sevinirim .

2. Bir de sınav New Jersey eyaletinde Türkçe de olabiliyormuş doğruluğu var mıdır. (Ehliyetim yeni nesil bu arada bunun ekstra faydası olur mu)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• @sakaryalı93 daha once sorulan sorularin cevaplarina siz de ulasabiliyorsunuz. Konunun ilk postu asagidaki gibidir.

@Yeşilkart-Forum, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

ABD’de ehliyet alma asamalari ve dikkat edilmesi gereken hususlar:

ABD’de surucu ehliyeti veren kurum Department of Motor Vehicles (Motorlu Tasitlar Dairesi) diye adlandirilan ve eyalet duzeyinde gorev yapan bir kurumdur. Her eyaletin kendisine ait bir DMV’si oldugundan ehliyet alma sureci eyaletten eyalete farklilik gostermektedir (bazi eyaletlerdeki ismi biraz daha farkli olabilir). Asagida her eyalet hakkinda Yesilkart Forum ve facebook grubu kullanicilari tarafindan verilen bilgilere ulasabilirsiniz. Bu konuya ve foruma bilgi geldikce, bu post'u guncelleyecegim. Ayrintili bilgi icin ilgili eyaletin DMV sayfasini incelemeyi unutmayin!

Genel bilgiler:

Bazi eyaletlerde Turk ehliyetinizi kullanarak yeni ehliyet alabilirsiniz, bazi eyaletlerde ise tum sureci bastan sona bitirmeniz gerekiyor (yani Turkiye ehliyetine sahip olmanizin surece bir etkisi olmuyor).

Yeni ehliyet aliyorsaniz genelde oncelikle yazili sinav sonucunda bir “learner’s permit” aliyorsunuz ve bu permit belgesi ile yaninizda 21 yasindan buyuk ve ehliyetli biri oldugu surece araba surebiliyorsunuz. Daha sonra direksiyon sinavini gecerek “learner’s permit”i ehliyet ile degistirebilirsiniz.

Eger baska bir eyalete tasiniyorsaniz, ehliyetinizi de yeni tasindiginiz eyalete tasimaniz gerekiyor. Turkiye ehliyetiniz varsa bunun iyi bir durumda ve kaplanmamis olmasi gerekiyor. Eger ehliyetiniz eski, zarar gormus, kirik, cizik, kaplama yapilmis bir ehliyetse kabul edilmeyebilir.

Arizona

• Hem direksiyon hem de yazili sinava girmek gerekiyor. (Sinavda Turkce secenek yok).
    • Yazili sinav ~$7 , eger sinavdan kalirsaniz en erken 24 saat sonra bir daha girebilirsiniz.
    • direksiyon sinavi ~$10 , eger gecerseniz gecici bir kart aliyorsunuz. (Sinava sigortasi olan bir araba ile katilmaniz gerekiyor)
    • Yazili sinav ve direksiyon sinavi farkli gunler olabilir.
    • sinav sorulari icin: https://yesilkartforum.com/forum/post/176453

California

• Hem yazili hem de direksiyon sinavina girmelisiniz (Turkiye ehliyetinin surece bir katkisi olmuyor).
    • Ehliyet icin ~$33 oduyorsunuz (goz muayenesi ve fotograf cekme dahil)
    • Turkce yazili sinav secenegi mevcut, sinavi gecince internetten direksiyon testi randevusu almaniz gerekiyor.

Florida

• Ehliyet ucreti ~$48
    • Yazili sinavda 50 sorunun en az 40 sorusunu dogru cevaplamak lazim (Sinavdan kalirsaniz ayni gun +$10 odeyerek tekrar sinava girebilirsiniz).
    • Yazili test, direksiyon sinavi, goz muayenesi hepsi ayni gun icinde gerceklestirilebilir.

Illinois

• Hem yazili hem de direksiyon sinavina girmelisiniz.

Indiana

• Turkiye ehliyetinizi kullanarak ehliyet alabilirsiniz.
    • Yazili sinav ve direksiyon sinavina girmeniz gerekiyor.

Maryland

• Turkiye ehliyetinizi kullanarak ehliyet alabilirsiniz.
    • 2 adet adres kanit belgesi, turk ehliyeti, green card (ya da pasaport) ve SSN karti gerekli.
    • 3 saatlik alkol ve uyusturucu egitimi sertifikasi almaniz gerekli (~$40-$50 masrafi var), online olarak tamamlayip sonra sertifikanizi almaya gidebilirsiniz.
    • Yazili sinav ve direksiyon sinavini ayni gun icinde alabilirsiniz (Eger direksiyon sinavi icin yer yoksa, online randevu almaniz gerekiyor)
    • Ehliyet ucreti ~$72

New Jersey

• Turkiye ehliyetiniz varsa yazili sinava girmeniz yeterli (sinavlar bilgisayarda yapiliyor ve 50 sorunun 40 sorusunu dogru yapmaniz gerekiyor.)
    • Sinava tercumanla girebilirsiniz (tercuman ucreti ~$250).
    • Turkiye ehliyetiniz varsa yazili sinav ~$10, eger ilk defa aliyorsaniz ~$35.
    • Forumdaki konuda ekstra deneyim ve tavsiyeler mevcut.

New York

• Turkiye’deki ehliyetleri sadece ilk 6 ay araba surmek icin kullanabiliyorsunuz.
    • Turkiye ehliyeti, ehliyet alirken bir katki saglamiyor (sureci bastan sonra tekrar halletmeniz gerekiyor) .
    • DMV’de test cozerek learner’s permit alma + 5 saatlik trafik egitimi + direksiyon sinavi surecinden geciyorsunuz.
    • Ehliyet ucreti ~$70
    • Direksiyon sinavinda arabayi sizin getirmeniz gerekiyor (genelde kurslar bu arabayi sagliyor)

Ohio

• Yazili sinavda 40 soru uzerinden en az 32 dogru cevap vermeniz gerekiyor.
    • Yazili sinavdan gectikten sonra ayni gun icerisinde goz muayenesi, fotograf cekimi ve direksiyon sinavini halletmek mumkun.

Texas

• Yabanci ehliyetler ilk 90 gun araba surmek icin gecerli.
    • Yazili sinav ve direksiyon sinavini gecerek ehliyet alabilirsiniz.
    • Butun surecin ucreti $25 (goz muayenesi, yazili ve direksiyon sinavi dahil), direksiyon sinavina 3 kez girme hakkiniz var.
    • Yazili sinavda tercuman secenegi mevcut degil fakat dijital olmayan sozlukle sinava girebilirsiniz.

Virginia

• Türk Ehliyetinizi 60 gün kullanabilirsiniz.
    • Herhangi bir ülkeden ehliyetiniz var ise yazılı ve direksiyon testine giriyorsunuz. (Eğer şimdiye kadar hiç ehliyet almadıysanız bir kurs almanız gerekiyor.)
    • 1.nci derecede. 1 tane 2.nci dereceden 1 tane kanıt isteniyor adres teyiti için (Yani kira kontratı ve bir tane üzerinde adınız olan posta iletisi. Ayrıca Pasaport veya GC)
    • Hem yazılı hem direksiyon testi 2 aşamadan oluşuyor.
    • Yazılı sınavda ilk önce 10 soruluk bir test var. O testte 10 da 10 yapmanız gerekiyor.
    • Yaparsanız sınavın 2.nci aşaması açılıyor. Orada 30 soru var. En az 24 doğru yapmalısınız.
    • Eğer geçerseniz, hemen orada yada telefonla yol testi randevusu alıyorsunuz.
    • Yol testide 2 aşama. Görevli arabanın yanına geliyor basit sorular soruyor. Işıkları aç, sinyal korna vs. Arabanın içine oturuyor.Orada da basit bir kaç soru souruyor. Bilemezseniz yol testine geçemiyorsunuz. Yol testi bilenin yol testi. Sürüş yapıyorsunuz.
    • Yazılı testi Türkçe seçebilirsiniz. Ek ücret yok.
    • Göz muayenesi çok basit bir şekilde hem yazılıdan önce hem de direksiyon testinde önce görevli tarafından hemen orada yapılıyor. Bir makinaya bakıp oradaki harfleri okuyorsunuz.Ücret yok.
    • Fotoğraf işinide görevli hemen orada çekiyor.
    • Direksiyon testinide geçerseniz size A4 kağıda basılı ehliyet belgenizi veriyorlar.Ehliyet postanıza geliyor.

Washington

• Turkiye ehliyetinizin olup olmamasi farketmiyor (sureci bastan sona yasiyorsunuz).
    • Internet uzerinden yazili ve direksiyon sinavi satin alip tamamliyorsunuz, sonra da DMV’ye gidip ehliyet belgenizi aliyorsunuz.

Wisconsin

• Yabanci ehliyetler sadece ilk 60 gun gecerli.
    • Eger eyalet resident’i iseniz butun sureci bastan sona yasamaniz gerekiyor, turist vizesi sahibiyseniz turkiye ehliyetini 1 yila kadar kullanabilirsiniz (ehliyetinizi uluslararasi standartlara getirmeniz oneriliyor).

Not: Forumdaki arkadaslarin bana gondermis oldugu ehliyet yazili sinav sorularini su pakette bulabilirsiniz:

kisa adres: http://bit.ly/Ehliyet
    uzun adres: https://app.box.com/s/zyiclrl5yutgffinomxtz7oxieundeq4

• @sigmoidalmammal Çok teşekkürler evet haklısınız bende bu postu okudum belki değişen durumlar olmuştur diye sormak istedim sanırım her hangi bir farklılık yok .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sakaryalı93, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@sigmoidalmammal Çok teşekkürler evet haklısınız bende bu postu okudum belki değişen durumlar olmuştur diye sormak istedim sanırım her hangi bir farklılık yok .

Ilk iletiye eklenmesi gereken bir ayrinti veya degisen bir durum gorurseniz beni etiketlemeniz yeterlidir.

• @keysnambır, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@elburco, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Texas için kendi tecrübemi paylaşayım. Burada ehliyet neredeyse olmazsa olmaz diyeceğimiz bir zorunluluk.

bir de bu var sanırım.

Deneyiminizi eklediginiz icin tesekkurler fakat yazinizda ufak bir iki duzeltmeye ihtiyac var. 6 saatlik online kurs ile alinan sertifika zorunlu degil, DPS’te girilen yazili sinava alternatif. Isteyen DPS’te basvuru yaparken orada bulunan bilgisayarlardan yazili sinava girebilir. Online sertifika daha kolay bu arada. Diger bir mevzu ise gittiginiz bazi lokasyonlarda basvurunuzu kabul etmediklerini soylemissiniz ve yazinizin sonunda 30 gunluk ikamet sartini yerine getirmediginizi belirtmissiniz. Basvurunuzu kabul etmeyen yerler kotuluklerinden degil kurallari uyguladiklari icin basvurunuzu kabul etmemisler.

Eklemeniz için teşekkürler. Burada amacımız kendi deneyimlerimizi veya bildiklerimizi anlatarak birbirimize yardımcı olmak diye düşünüyorum. Ben de gelecek arkadaşlar daha erken sürelerde alabilir onlara faydası olsun diye bahsettim. Buradaki çalışanların kötülüklerindendir falan kuralları uyguluyorlar uygulamıyorlar bilmiyorlar vs. bahsetmedim. Ki haddime de değil. Zaten burada yıllardır işini yapan görevliler benden çok daha iyi biliyorlardır kuralları ve ne yapmaları gerektiklerini. 5-6 ayrı belge sununca insurance gibi uzun vadeli belgeler olunca yok illa 30 gün olsun demiyorlar. Orada yaşadığını zaten anlıyorlar. Bunu anlatmak istedim.

• Arkadaslar ssn numarami aldim bununla ehliyet basvurusu yapabilirmiyim uzerinde VALID FOR WORK ONLY WITH DHS AUTHORIZATION yaziyor avukata sorduk bununla alamazsin dedi dogrumu bu sizce

• @arnblt, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

ABD de turist vizesiyle ehliyet almanız maalesef mümkün değil. Türk Ehliyetinizi 6 ay kullanabiliyorsunuz. SSN istisnası farklı bir durum. Eğer Amerika'da yasal olarak ikamet hakkınız var ama çalışma izniniz yoksa SSN alamazsınız. Bu durumda olanlar için bir istisna o.

Abd derseniz yanılırsınız. Bazı eyaletlerde alamaz. Örneğin New york göçmenleri koruma kanunu destekliyor. 6 puan toplarsanız ehliyet alabilirsiniz. Tam bilmeden kesin cevaplarla insanları yanıltmak doğru olmaz değil mi?

• connecticut icin soyluyorum . turkce dil destegi yok . arapca ispanyolca fransizca var 🙂 25 soru dan 20 soruyu dogru yapmaniz gerekiyor . ve sinavi gectikten sonra 10 saatlik ders almak zorundasiniz 2 gunde bitiyor ders . daha sonra direksiyon sinavina giriyorsunuz . sinavda herseye dikkat ediyorlar . hiz. direksiyon tutusunuz . geri geri park yapmak . ve en onemlisi stoplarda durmak . ben 3. yazilida gectim 🙂 direksiyonu ilkinde gecmistim 🙂 tabi bu dediklerim 3 sene onceydi herhalde degismemistir .

• @arnblt abi amerika eyaletlere ayrildigi icin her eyaletin farkli kanunlari var . o yuzden amerikada hic bir zaman tek dogru yok 🙂 turist vizesiyle ogrenci vizesiyle her turlu ehliyet alinabiliyor ( new jersey - new york - connecticut icin biliyorum ) birde turk ehliyeti 6 ay gecerli olayi da tam dogru sayilmaz . 'ilk amerikaya geldigimde 2. ayda polis amcalar beni durdurdu ve amerika ehliyetim olmadigi icin ceza yedim 😞 turk ehliyeti 6 ay gecerli dedigimde guldu ve ceza makbuzunu verdi elime 🙂 daha sonra o gazla ehliyet aldim cezayi odememek icin 🙂 daha sonra mahkemeye ciktim ehliyetimi aldigimi imraz ettim ceza dustu 🙂 bu arada cezasi 60 dolar .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan33, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Arkadaslar ssn numarami aldim bununla ehliyet basvurusu yapabilirmiyim uzerinde VALID FOR WORK ONLY WITH DHS AUTHORIZATION yaziyor avukata sorduk bununla alamazsin dedi dogrumu bu sizce

Alabilirsiniz. EAD kartin ustundeki calisma izni suresi ne kadarsa o kadar sure veriliyor ehliyet.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AhmY, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

turist vizesyle orlando daym ve ehliyet almak istyorum bu basligin ilk sayfasinda baktim florida icin ama cogu eyalette ssn yazmamislar ve florida dmw ye girdigimdede non us citizen bolumunde ssn yaziyor ama parantez icinde if issued diyor kafam karisti baya...

floridada ehliyet almis kisiler bilgilendirise memnun olurum

turist vizesi var, lease kontratinda adim var ama ssn yok, tecrubesi olan arkadaslar cevap verirseniz cok sevinirim...

Genelde soyle oluyor... SSN varsa SSN'yi goturmeniz gerekiyor, SSN yoksa ise neden yok olduguna dair bir yazi goturmeniz gerekiyor.

Cok fazla ogrenci bu sekilde ehliyet aldigi icin, genelde bu kisilerin yaptigi sey okuldan neden SSN alamayacaklarina dair (calismadiklari icin) bir mektup almak oluyor... Bu kisiler de ogrenci vizelerinin sonuna kadar ehliyet alabiliyorlar.

• Ehliyet yenilemek icin genel bir bilgi olarak:

Daha once Almanya'dayken Florida ehliyetini online basvuru ile yenilemistim ve Almanya'daki adrese posta ile gondermislerdi. Yanlis hatirlamiyorsam, basvuru yaptiktan 3-4 hafta sonra gelmisti. Bu yil da uzun bir aradan sonra Delaware ehliyetini online basvuru ile yeniledim. Istesem gidip DMV de yenileyebilirdim ama usendigim icin online yapmayi tercih ettim. 10 gun icerisinde yeni ehliyeti adrese gonderdiler.

• @crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@Hasan33, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Arkadaslar ssn numarami aldim bununla ehliyet basvurusu yapabilirmiyim uzerinde VALID FOR WORK ONLY WITH DHS AUTHORIZATION yaziyor avukata sorduk bununla alamazsin dedi dogrumu bu sizce

Alabilirsiniz. EAD kartin ustundeki calisma izni suresi ne kadarsa o kadar sure veriliyor ehliyet.

@crazycells EAD kart calisma izin kartimi olmuyor benim daha oda yok aos basvurusuyla beraber yapacam

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

35

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |