Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@iceberg06 Tebrik ederim. Bahtınız açık olsun.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Arne-Saknussemm, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar. Benim de mülakatta gösterilmesi gereken maddi birikim ile ilgili bi sorum var. Mülakatta göstermemiz gereken para dolar olmak zorunda mı? Benim TL hesabım var tüm hesap hareketlerim burada. Dolar hesabımda herhangi bi hareket yok. Mülakatta TL hesabımın dökümünü göstersem sıkıntı olur mu? Şimdi dolara çevirsem TL hesabımı bi anda hesap hareketi olur diye sıkıntı olur diye düşünüyorum. Geçmiş yılların deneyimlerine baktığımda hep dolar gösterildiğini okudum, bundan dolayı sormak istedim.

paranin birimi onemli degil, dolar da olur turk lirasi da...

Teşekkürler @crazycells

• adres henüz bulmadığımız için sağlık kontrolü randevusunu da almadık, randevu alırken adres isteniyormuş sanırım. randevu tarihlerinin dolma ihtimali var mı? çok dolu oluyor mu sağlık kontrolü randevuları?

• ⭐⭐⭐

@gokayK, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

adres henüz bulmadığımız için sağlık kontrolü randevusunu da almadık, randevu alırken adres isteniyormuş sanırım. randevu tarihlerinin dolma ihtimali var mı? çok dolu oluyor mu sağlık kontrolü randevuları?

Eğer adres bulamadıysanız ücreti karşılığında size adres temin eden bir yer var. Kartlarınızı teslim alıyor ve size gönderiyor.
    Link >> https://www.turquoisehorizon.com/greencard/

• @smartcells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

adres henüz bulmadığımız için sağlık kontrolü randevusunu da almadık, randevu alırken adres isteniyormuş sanırım. randevu tarihlerinin dolma ihtimali var mı? çok dolu oluyor mu sağlık kontrolü randevuları?

Eğer adres bulamadıysanız ücreti karşılığında size adres temin eden bir yer var. Kartlarınızı teslim alıyor ve size gönderiyor.
    Link >> https://www.turquoisehorizon.com/greencard/

adres bulabileceğiz sanırım ama 2-3 hafta sürebilir, bu süre içinde randevuların dolmasından korkuyorum

• Resmi yönergede 5 iş gününde postaya verilecek diyor ancak geçen hafta mülakata giren arkadaşların pasaportlarını geri almaları ne kadar sürdü yaklaşık?

Mülakat tarihinden 1 hafta sonraya uçak bileti aldım. Acaba pasaportu daha hızlı almak açısından yaşadığım ilçe yerine Kavaklıdere şubesini seçmeme gerek var mı diye merak ediyorum.

• ⭐⭐⭐

@ahmetcpaos, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Resmi yönergede 5 iş gününde postaya verilecek diyor ancak geçen hafta mülakata giren arkadaşların pasaportlarını geri almaları ne kadar sürdü yaklaşık?

Mülakat tarihinden 1 hafta sonraya uçak bileti aldım. Acaba pasaportu daha hızlı almak açısından yaşadığım ilçe yerine Kavaklıdere şubesini seçmeme gerek var mı diye merak ediyorum.

Yaşadığınız il ve ilçeye bağlı değişkenlik gösterebilir bu süre. Arkadaşlarımızın bir kısmı persembe mülakata katılıp ertesi pazartesi aldı, kimisi de salıyı bekledi. Genelde 2 - 3 is gününde islem tamam.

Eğer mülakatınız 26 ya da 27’siyse, unutmayın ki bir sonraki pazartesi resmî tatil. O durumda en erken teslim tarihi 31 Agustos olur.

Diğer yandan tavsiyem mülakatta uçak bileti aldığınızı söylememeniz yönünde 🙂

• Merhaba green card 2021 kazananlari icin mulakat verilenler olmus dogru mu konsolosluklar acildi deniyor teyid ederseniz cok sevinirim

cok tesekkurler

• @LA1907

@LA1907, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba green card 2021 kazananlari icin mulakat verilenler olmus dogru mu konsolosluklar acildi deniyor teyid ederseniz cok sevinirim

cok tesekkurler

Evet temmuzdan itibaren verilmeye başlandı. Temmuzda 18 case, ağustosta 200'den fazla case mülakat aldı.

• @Sono Tesekkurler cevap icin. Özellikle 30 Ağustos hatırlatması için, tamamen aklImdan çıkmış. Ankara-Yenimahalle'de yaşıyorum, sanırım Kavaklıdere ile çok bir farkı olmaz, belki 1 gün.

Bilet ABD'ye değil, o yüzden bir problem olmaz sanırım ama yine de bahsetmem herhalde 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Normalde mulakat tarihinizden sonra da saglik muayenesi olup konsolosluga gonderebilirsiniz, ama tabii ki malum nedenlerden oturu en yakin zamanda ve geciktirmeden bu islemleri halletmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐

@LA1907, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba green card 2021 kazananlari icin mulakat verilenler olmus dogru mu konsolosluklar acildi deniyor teyid ederseniz cok sevinirim

cok tesekkurler

Case numaranız kaç bilmiyorum ama eğer daha önce sizden evrak talebi olmuş ve göndermişseniz ve bu onaylanmışsa size mülakat tarihi verilmiş olabilir veya case numaranıza göre son mülakat ayı olan Eylül ayı için mülakat alabilme durumunuz olabilir. Mülakat verilip verilmediğini dvprogram.state.gov adresinden kontrol edebilirsiniz.

Case numaranız kaç?

• ⭐⭐⭐

@gokayK adres belirtmeden de saglik randevusu alabilirsiniz diye biliyorum.

• @ahmetcpaos merhaba, mülakat tarihim 08.07.2021 Perşembeydi, Cuma günü öğleden sonra kargoya verildi ve cumartesi günü öğlen PTT şubesinden aldım. (Kocaeli-Gebze). Mülakatanızda bol şans dilerim.

• Arkadaşlar merhaba, süreci en başından beri takip ediyorum. Konsoloslukların açılmasını beklerlen burada bazı arkadaşların çoktan mülakatlarını tamamlayıp gitmeye hazırlandıklarına şahit olduktan sonra kestiğim ümit yeniden yeşermeye başlamıştı. Ancak şöyle bir şey var ki; 2020 Ağustos ayında KCC evrakları istemiş ve akabinde göndermiştim ancak sonrasında bana ne onay maili ne de başka bir şey geldi. Gözden kaçırdım mı acaba diye de bakındım ancak yine göremedim. AES numarasıyla giriş yaptım baktım orada da hâlâ çekilişi kazandığımı gösteren mektup metni yer alıyordu. Acaba ben bir şeyleri yanlış mı yaptım? Ümidimi kesip burada odaklanmalı mıyım? Yoksa beklemeye devam etmeli miyim? Lütfen bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐⭐

@Agartha, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar merhaba, süreci en başından beri takip ediyorum. Konsoloslukların açılmasını beklerlen burada bazı arkadaşların çoktan mülakatlarını tamamlayıp gitmeye hazırlandıklarına şahit olduktan sonra kestiğim ümit yeniden yeşermeye başlamıştı. Ancak şöyle bir şey var ki; 2020 Ağustos ayında KCC evrakları istemiş ve akabinde göndermiştim ancak sonrasında bana ne onay maili ne de başka bir şey geldi. Gözden kaçırdım mı acaba diye de bakındım ancak yine göremedim. AES numarasıyla giriş yaptım baktım orada da hâlâ çekilişi kazandığımı gösteren mektup metni yer alıyordu. Acaba ben bir şeyleri yanlış mı yaptım? Ümidimi kesip burada odaklanmalı mıyım? Yoksa beklemeye devam etmeli miyim? Lütfen bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

2020 işlemleri yapılmıyor.
    Açılan ve kazanılan davalardan rezerve edilmiş 9 bin küsur vize var. Bunların nasıl ve ne zaman kmlere dağıtılacağı mevzusu hala net değil.
    Siz herhangi bir davaya katıldınız mı?

• Bu ileti silindi!

• @smartcells Özür dilerim yanlışlığımdan dolayı 2020 yazmışım. Asıl olarak 2021 talihlisiyim ve olası bir durumda KCC onay mailini sildim mi diye düşünüyorum ya da böylesi bir şeyin gerçekleşmesi muhtemel midir? Nerede, ne konuda bir yanlışlık yapmış olabilirim. Türkiye’de doğdum. Haricinde ise 1 seneye yakın ABD’de eğitim için yaşadım.

• @TR35 Tesekkurler bilgi icin. Vizeniz hayirli olsun.

• ⭐⭐

@Agartha, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar merhaba, süreci en başından beri takip ediyorum. Konsoloslukların açılmasını beklerlen burada bazı arkadaşların çoktan mülakatlarını tamamlayıp gitmeye hazırlandıklarına şahit olduktan sonra kestiğim ümit yeniden yeşermeye başlamıştı. Ancak şöyle bir şey var ki; 2020 Ağustos ayında KCC evrakları istemiş ve akabinde göndermiştim ancak sonrasında bana ne onay maili ne de başka bir şey geldi. Gözden kaçırdım mı acaba diye de bakındım ancak yine göremedim. AES numarasıyla giriş yaptım baktım orada da hâlâ çekilişi kazandığımı gösteren mektup metni yer alıyordu. Acaba ben bir şeyleri yanlış mı yaptım? Ümidimi kesip burada odaklanmalı mıyım? Yoksa beklemeye devam etmeli miyim? Lütfen bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Evraklarınızı hangi adrese gönderdiniz, gönderilmiş emailden kontrol eder misiniz? Ve hemen ardından mailinizi aldık, dokümanlarınızı işlemeye başlıyoruz şeklinde bir otomatik yanıt almış olmanız gerekiyordu. Kontrol eder misiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |