Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-0 eğer ilgili siteden CN'nizi kontrol ettiğinizde (0'ları yazmayın) "at NVC" yazıyorsa dosyanız mülakat almamıştır. ama "in Transit" yazıyırsa bu dosyanızın konsolosluğa transfer edildiğini ve mülakat almış olduğunuzu gösterir.

ve mülakat almışsanız size sistemden bir mail gelir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-0, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@hasankarakaya, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba dostlar
    @crazycells @gucarslan
    Mail beklemekten sıkılıp "entrant status check" ten kontrol ettiğimizde 26.08.2021 için "mülakat tarihi" aldığımızı öğrendik. Güzel bir sürpriz oldu. Tüm mail bekleyenlere önerim aynı kontrolü yapmalarıdır. Deneyimli ve bilgisi olan arkadaşlar bu aşamada neler yapılması gerektiğine dair detaylı bir yönlendirme yapabilirlerse çok memnun olacağız. Belgeler, sağlık raporu randevusu, ve banka belgesi ve AIS kaydı gibi. Şimdiden çok teşekkürler ve iyi şanslar.

Merhaba,

Öncelikle randevu bilgisi almanıza kendimize almış gibi sevindiğimi bildirmek isterim.
    Bizde dosya ve randevu e-postası almadık. Bahsettiğiniz “entrant status check” üzerinden sadece çekiliş sonucu bilgilerimiz görünmektedir. Sizin gördüğünüz bilgilerde nasıl göründüğünü sakıncası yoksa öğrenmek istiyorum. Sanıyorum yanlış birşeyler yapıyorum gibi geliyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.

dogru yere bakiyorsunuz. Sadece cekilis sonucu mektubu varsa henuz mulakat tarihi verilmemis demektir...

• ⭐⭐⭐

Mülakat bekleyen 2021 talihlileri,
    KCC Vize bülteni yayınlanmadan şimdiden Eylül ayı mülakatları için email'leri göndermeye başlamış.
    Maillerinizi sürekli kontrol edin (Junk mail dahil) veya dvprogram.state.gov adresine girip kontrol edin. Çünkü notifikasyon size ulaşmadan mülakat almış olabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells burada net olmayan bir durum var yalnız. bunu, çektiğimiz datalarda görmemiz gerekirdi ve bir şekilde bunu bilgisi bize gelirdi. brit, belirttiği ifadede ornek vermedikçe ve gelen 2NL'i paylasmadikca bunun sahih bir bilgi olduğunu düşünemiyorum.

ayni brit, yayınlanıp"all current" olan bültenin de geri çekilip belirli bir case aralığına alınabileceğini söyledi.

dediğim gibi, varsa böyle bir bilgi açıklaması lazim.

• Yasaklı

alt metni

• Merhaba, Buyukelcilige giris icin 10 gundur Turkiye'de bulunma kurali hala gecerli mi? https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/ Su sayfada hala yaziyor ama ayni sayfada DV mulakati verilmedigi de yaziyor, dolayisiyla degismis olabilecegini dusundum.

• Merhabalar,

Oncelikle mulakat verilmesi icin evrak onayi verilmesi gerektiginin farkindayim. Yine de onceki yillarda evrak onayi olmadan mulakat verilen case denk gelen arkadaslar var mi?

Diger bir konuda KCC'ye baglanmak biraz zor anladigim kadari ile. Amerika'dan birini benim adima KCC aratmaya denemem konusunda akliniza gelen herhangi bir mahsur var mi?

Simdiden tesekkurler.

• @smartcells bize onay bile gelmedi mülakat maili hiç gelmez artık geçmiş olsun alanlara bol şanslar..

• @fortuneormisfortune bence deneyin 1 ay kalmış zaten 😊 ben denemek bile istemiyorum küstürdüler.

• Merhaba şöyle bir haber gördüm Twitterde acaba nasıl etkiler süreci

Joe Biden, Türkiye için yeni büyükelçi önerdi; Jeff Flake. Eski Cumhuriyetçi senatör, Trump karşıtlığı ile tanınıyor. Flake adaylığı kabul etti. Senato onaylarsa Jeff Flake ABD’nin yeni büyükelçisi olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kitapsever evet, haber doğru.
    görevine başlamadan nasıl etkileyeceğini bilmek zor. ama gelir gelmez radikal kararlar alacağını zannetmiyorum.

• @gucarslan umarım şuandan daha iyi bir süreç görürüz 🙂

• Bu ileti silindi!

• Telefondan ekleyecektim ama beceremedim, herhangi bir ekle butonu aktif değil ya da ben bulamadım. @gucarslan siz eklerseniz sevinirim Curtis'in twitterından. Bazı ekstra gelişmeler, adımlar da söz konusu. Bakalım neler olacak...

-Allows unused fiscal year 2020 and 2021 diversity visas, employment visas, and family-based visas to remain available in fiscal year 2022 and beyond until they are used. The amendment was adopted by voice vote.

'' Congrats to
    @RepGraceMeng
    @Grace4NY
    for getting the #DV2020 #DV2021 amendment adopted.
    Now, let's hope this bill passes House and Senate and is signed by president, and then it's law!''

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetcpaos, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, Buyukelcilige giris icin 10 gundur Turkiye'de bulunma kurali hala gecerli mi? https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/ Su sayfada hala yaziyor ama ayni sayfada DV mulakati verilmedigi de yaziyor, dolayisiyla degismis olabilecegini dusundum.

geçerli olduğunu biliyoruz. ama netleştirmek için dilerseniz [email protected] adresine mail atabilirsniz. siz de lütfen sorun yaşamamak için mülakatınızı buna göre ayarlayın.

şimdiden bol şans..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceronimo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Telefondan ekleyecektim ama beceremedim, herhangi bir ekle butonu aktif değil ya da ben bulamadım. @gucarslan siz eklerseniz sevinirim Curtis'in twitterından. Bazı ekstra gelişmeler, adımlar da söz konusu. Bakalım neler olacak...

-Allows unused fiscal year 2020 and 2021 diversity visas, employment visas, and family-based visas to remain available in fiscal year 2022 and beyond until they are used. The amendment was adopted by voice vote.

'' Congrats to
    @RepGraceMeng
    @Grace4NY
    for getting the #DV2020 #DV2021 amendment adopted.
    Now, let's hope this bill passes House and Senate and is signed by president, and then it's law!''

konu hakkında bu sorunuza binaen biraz detay ve genel bir cevap vereyim.
    bir süredir bu tasarının yasalaşması için globalde ufak bir ekip (tr'den ben, sn. @Muhtaradana ve sn. @air_technic) uğraşıyorduk ve bu da onu ilk meyvesi.

olgunlaşması için oldukça uzun bir zaman var. şimdilik ilk adımı başardık, sonraki adımlar için de önümüzde uzun ve zorlu bir yol var..

Step 1 House appropriations Committee ✅
    Step 2: House Vote
    Step 3: Senate appropriations Committee
    Step 4: Senate Vote
    Step 5: President's signature

• @gucarslan emekler karşılıksız kalmaz umarım. Teşekkürler ekstra çabalarınız için. Pozitif seçeneklerin artması da güzel bir gelişme. Uzun ve zorlu yollara bağışıklık kazanmış durumdayız. Netice olumlu olduktan sonra bu günleri çabucak unutacağımıza eminim.

• Sayın; @gucarslan @Muhtaradana @air_technic ve bu iyilik hareketinin içinde bulunan diğer tüm güzel insanlar. Emekleriniz için çok teşekkür etmek isterim, iyi ki varsınız :).

• ⭐⭐

@fortuneormisfortune, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,

Oncelikle mulakat verilmesi icin evrak onayi verilmesi gerektiginin farkindayim. Yine de onceki yillarda evrak onayi olmadan mulakat verilen case denk gelen arkadaslar var mi?

Diger bir konuda KCC'ye baglanmak biraz zor anladigim kadari ile. Amerika'dan birini benim adima KCC aratmaya denemem konusunda akliniza gelen herhangi bir mahsur var mi?

Simdiden tesekkurler.

2019 öncesi mülakatlar zaten KCC'den onay gelmeden yapılıyormuş.
    Daha sonrasında onaysız hiç kimse mülakata girmedi Ankara'da.

• Eylül ayı için olası bir sıra gelmesi durumunda evrak onay maili gelmediği için kcc ye; evrakları yollamıştım ama onay maili hala gelmedi bir sorun mu var? gibisinden mail atmak gerekir mi? Belki görmemişlerdir yada eksiklik varsa şimdiden bir mail atsak iyi olur mu ? Eğer atmam iyi olacaksa nasıl bir taslak ile nereye atmamız gerekli..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

45

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |