Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@gamefry, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Telegram geubu için formu ve excel tablosunu doldurdum fakat hala bir ekleme gelmedi. Eksik bir şey mi yaptım acaba?

@gucarslan

• DV2021 Daily Visa Statistics
    Turkey
    AP: 12
    Refused: 3

Kotu bir baslangic degil mi bu?

• ⭐⭐⭐

@cem1 Vizeler basılana kadar olağan bir süreç bu. CEAC sisteminde Issued’e donmeden once Refused ve AP gözükebiliyor. Birkaç güne düzelecek.

• ⭐⭐⭐

@Egeege, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar yaklaşık iki hafta önce ds260 formunu doldurdum şuan için mail bekleme sürecindeyiz, sıram 15 binlerde mailin gelmesi ne kadar sürer sıra numarasına göremi ilerliyor yoksa başvuru tarihine göremi

Sn. @Egeege ,

Sıram 15 binlerde demişsiniz ama imzanızı 13xxx olarak yazmışsınız.
    Excel listesinde de hem 13xxx hem 15xxx olarak iki defa girşiniz var.
    Sizin doğru CN numaranız nedir?

• Merhaba bir konuda yardıma ihtiyacım var, DS 260 da askerlik kısmında takıldım. Güney Deniz Saha Komutanlığı'nda, Güvenlik bölüğünde, Deniz Muhafız ER olarak askerlik yaptım, aşağıdaki sorulara ne yazmam gerekiyor;

Branch of Service
    Rank/Position
    Military Specialty

• ⭐⭐⭐

@MehmetArikan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Güney Deniz Saha Komutanlığı

-Southern Naval Area Command
    -Private
    -Marine infantry

• Merhaba arkadaşlar KCC Düzeltme maili gönderip ds 260 forumunu açtıran oldumu

• @mesut-kutlu Benim takip ettiğim kadarıyla yakın zamanda yok , 2 aydır bekleyen bile var diye biliyorum . Bende bekliyorum umarım yakın zamanda dönerler .

• @Sono eyvallah abi mesajin su serpti gonlume 👋

• Arkadaşlar aşağıdaki sorularda takıldım, yardımcı olur musunuz lütfen,

Özel sektörde 10 yıldır çalışıyorum.
    1 adet 4 yıllık örgün, 2 adet 2 yıllık AÖF bölüm bitirdim, şimdide AÖF 4 yıllık bir bölümde öğrenciyim. Hem çalışıyorum hem de 2. ünv hakkı ile AÖF okuyorum.

Highest Level of Education Completed bu soruya ''University Degree'' dedim. Doğru mudur?

Sonrasında da alttaki kutucuklara son okuduğum okuldan geriye doğru Liseye kadar bilgilerini girdim Lise dahil)

Fakat ilk olarak girdiğim bölümde hala öğrenci olduğum için mezuniyet tarihi bölümünü nasıl dolduracağım (Okul 2022 yazına bitecek)

• ⭐⭐⭐

Arkadaşlar aşağıdaki sorularda takıldım, yardımcı olur musunuz lütfen,

Özel sektörde 10 yıldır çalışıyorum.
    1 adet 4 yıllık örgün, 2 adet 2 yıllık AÖF bölüm bitirdim, şimdide AÖF 4 yıllık bir bölümde öğrenciyim. Hem çalışıyorum hem de 2. ünv hakkı ile AÖF okuyorum.

Highest Level of Education Completed bu soruya ''University Degree'' dedim. Doğru mudur?

Sonrasında da alttaki kutucuklara son okuduğum okuldan geriye doğru Liseye kadar bilgilerini girdim Lise dahil)

Fakat ilk olarak girdiğim bölümde hala öğrenci olduğum için mezuniyet tarihi bölümünü nasıl dolduracağım (Okul 2022 yazına bitecek)

Formu göndreceğiniz günün bir önceki gününü yazabilirsiniz. Hala okumakta olan herkes bu şekilde yapıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Telegram geubu için formu ve excel tablosunu doldurdum fakat hala bir ekleme gelmedi. Eksik bir şey mi yaptım acaba?

eksik ya da hatalı bir bilgi vardır, bana özelden ulaşın lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI lütfen sn. @Sono'nun bahsettiği gibi devam edin.
    e-devlet üzerinden degil, sizin beyaniniza gire ilerliyor süreç.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI Yanlışınız var, Türkiye'de adres bildirimi zorunlu, hatta cezası bile var. Ancak yasa katı bir şekilde uygulanmadığı için zorunlu değil algısı oluşmuş.

"Adres bildirimi bir yükümlülüktür. Bildirimin kim tarafından, nereye, nasıl ve ne zaman yapılacağı 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu’nun 50’nci maddesiyle düzenlenmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her yetişkin birey, ister yurt dışında yaşasın ister yurt içinde yaşasın, kendisinin ve varsa velayeti altında bulunan çocukların, varsa vesayeti altında bulunan kısıtlının, yerleşim yeri adresini bildirmekle yükümlüdür. Bu yükümlülük, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan yabancılar için de geçerlidir.

5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu’nun 50’nci maddesine göre, adres değişikliği bildirimi, 20 iş günü içerisinde yapılmalıdır. Süresi içerisinde adres değişikliğini bildirmeyenlere 94,00 TL idari para cezası uygulanmaktadır."

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

eksik ya da hatalı bir bilgi vardır, bana özelden ulaşın lütfen.

Teşekkürler

• Arkadaşlar biliyorum çok sorum oldu ama yanlış yapmamak adına soruyorum,
    Sosyal medya hesapları bölümünde;
    Linkedin, Facebook ve Instagram hesabım var
    Kutucuklara link adresleri sığmıyor, Direk kullandığım adı mı yazayım? (Mesela Facebook ta ''Mehmet Arıkan'' olarak geçiyor ama 100 tane farklı Mehmet Arıkan var)
    Nasıl girmem gerekiyor?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

Arkadaşlar biliyorum çok sorum oldu ama yanlış yapmamak adına soruyorum,
    Sosyal medya hesapları bölümünde;
    Linkedin, Facebook ve Instagram hesabım var
    Kutucuklara link adresleri sığmıyor, Direk kullandığım adı mı yazayım? (Mesela Facebook ta ''Mehmet Arıkan'' olarak geçiyor ama 100 tane farklı Mehmet Arıkan var)
    Nasıl girmem gerekiyor?
    Teşekkürler.

Bu hesaplarda kendi profiliniz görüntüleyin ve adres bardaki şu kısmlardan sonrasını kopyalayıp yazın:

linkedin.com/
    instagram.com/
    facebook.com/

örnek:
    sadece koyu harfle olan kısımı kullancı adı olarak yazın
    www.facebook.com /mustafa.kemal1881

• @xbens Benimde yaklaşık 35 gün oldu ama hala açılmadı formum..

• Merhaba Arkadaşlar.

Öncelikle destekleriniz için herkese teşekkür ederim. Tek tek ailedeki herkesi submit ederek DS-260 formumuzu göndermiş oldum. Şimdi ekranda herkes "Completed" yazıyor. Bu ekranda iken veya diğer menülerden başka bir şey daha yapmamız gerekiyor mu? Bundan sonraki süreçte neyi bekliyor olacağız. Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Selamlar

• @ALS DV2021 süreçleri bitmeye yakın döneceklerini düşünüyorum ben . Beklemeye devam 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |