Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@capecoral, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells İlginiz için size de, sayın @redsat2000'e de teşekkür ederim öncelikle. Bize I-131'e başvurun diye sözlü söylediler. Pasaportlarımıza damga basıp LPR yazdılar kalemle ki sanırım bu Lawful Permanent Resident anlamında yani uyarı niteliği yok, değil mi? USCIS'den I-797 C Notice of Action formlarımız geldi. Maalesef çıkmak durumundayız, (Türkiye'de hastamız var. Ailede vefatlar oldu, mahkeme işleri var). Biz de kalabilmeyi arzu ederdik. USCIS'i aradık, konuştuğumuz görevli biyometrik için çağrılmayabileceğimizi, pandemi nedeniyle kayıtlarda parmak izi varsa onların kullanıldığını söyledi. Doğru mu anladık acaba? Ve acaba Türkiye'ye dönünce SB1'e başvurmak işimize yarar mı? Özellikle de @redsat2000'ın uyarıları doğrultusunda; Re-entry'nin olmadığı süreyi SB1 ile kapamaya çalışabilir miyiz?

Cagrilmama ihtimali var. O durumda re-entry permit verdiginiz adrese gonderilir.

SB-1 icin hazirlik yapmanizi tavsiye etmem, SB-1 bence ustune plan yapilmamasi gereken bir vize turu, yani ancak ve ancak tum yollar tukenirse denemeniz gereken bir vize olmali. Re-entry permit suresi bitmeden ABD'ye yerlesme planlari yapmanizi tavsiye ederim. SB-1 hakkinda ayrintili bilgi icin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/324/sb-1-returning-resident-visa-sb1-geri-donen-gocmen-vizesi

• @crazycells Çok teşekkürler. Gerçekten çok faydalı oluyor bu dayanışma.

• @crazycells 2016 yılında green card almıştık. Bu durumda dediğiniz gibi 1 yıl verecekler. Ya da giriş çıkışlara devam edeceğiz. Tesekkurler verdiginiz bilgi icin 🙏

• @crazycells son bir sorum olacak, bu Cumartesi günü Türkiye’ye dönüş biletim var, öncesinde yani bugün I-131 formunu kendi adıma doldurup yollarsam ve Cumartesi dönersem, biometric randevu tarihinde de Amerika’ya geri gelsem, kapıda bir sorun yaşar mıyım? (First notice tarihinde Türkiye’de oluyorum) Teşekkürler…

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevzemin, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells son bir sorum olacak, bu Cumartesi günü Türkiye’ye dönüş biletim var, öncesinde yani bugün I-131 formunu kendi adıma doldurup yollarsam ve Cumartesi dönersem, biometric randevu tarihinde de Amerika’ya geri gelsem, kapıda bir sorun yaşar mıyım? (First notice tarihinde Türkiye’de oluyorum) Teşekkürler…

USCIS, sizin gonderdiginiz tarihi degil onlarin basvurunuzu ilk inceledikleri tarihi baz aliyor... Basvuru yaparken yasalara gore ABD icinde olmaniz gerekiyor; yani formlar USCIS'e ulasip, USCIS bunu inceledigi anda eger kayitlar sizin ABD disina ciktiginizi gosterirse o durumda otomatik olarak basvuruyu reddedip , isleme almayacaktir...

• @crazycells ben Aralık sonu gönderdim. USCIS 28 Ocak 2021'de işleme aldı "Nebraska Service Center location is working on your case." dedi. Halen bekliyorum parmak izim ise 28 Mart 2021'de dosyama otomatik uygulandı. Şimdi bana gönderecekleri zaman veriliş başlangıç tarihi hangi tarihe göre verilecek. Ocak'ta başvuru aldıklarına göre mi yoksa Eylül'de gelse basılıp gönderildiği aya göre mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erbatur, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells ben Aralık sonu gönderdim. USCIS 28 Ocak 2021'de işleme aldı "Nebraska Service Center location is working on your case." dedi. Halen bekliyorum parmak izim ise 28 Mart 2021'de dosyama otomatik uygulandı. Şimdi bana gönderecekleri zaman veriliş başlangıç tarihi hangi tarihe göre verilecek. Ocak'ta başvuru aldıklarına göre mi yoksa Eylül'de gelse basılıp gönderildiği aya göre mi?

son asamada basvurunuzun onaylandigi tarihten itibaren basliyor olmasi lazim... sayin @redsat2000 , sizin re-entry permitiniz de o sekilde mi geldi?

• Merhaba

Ben şu an amerikadayım ve re entry permit yapacağız. Eşim ve kendim işin 660$ oğlum 3 yaşında olduğu için 575$ verip money order alacağız. Sorum şu; toplamda 1895$ olan bu rakamı tek bir Çek olarak mı alacağız yoksa ayrı ayrı mı alacağız? Birde üç kişi için ayrı ayrı I-131 doldurup bunları ve o tek çeki (yada 3 ayrı Çek) tek zarf ile mi üç ayrı zarf ile mi göndereceğiz. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DSUK2018, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba

Ben şu an amerikadayım ve re entry permit yapacağız. Eşim ve kendim işin 660$ oğlum 3 yaşında olduğu için 575$ verip money order alacağız. Sorum şu; toplamda 1895$ olan bu rakamı tek bir Çek olarak mı alacağız yoksa ayrı ayrı mı alacağız? Birde üç kişi için ayrı ayrı I-131 doldurup bunları ve o tek çeki (yada 3 ayrı Çek) tek zarf ile mi üç ayrı zarf ile mi göndereceğiz. Teşekkürler

her turlu yapabilirsiniz.

3 cek ile ayri ayri da gonderseniz, tek cek ile beraber de gonderseniz problem olmaz. Onemli olan paranin miktarinin eksik olmamasi.

Bu arada henuz ilkokul oncesi veya ilkokul caginda olan cocuklarin girisleri zaten ebeveynleriyle gerceklestigi icin, cocugunuz uzun sure GC ile ABD disinda kalsa bile sizin giris sartlarini saglamaniz pratikte yeterli oluyor. Kimse bebekleri veya kucuk cocuklari sorgulamiyor. Tabii, en yasal sekliyle yapmak isterseniz herkese ayri ayri re-entry permit de alabilirsiniz, bunda hicbir sorun yok. Ama pratikteki bu uygulamadan avantaj saglamak isterseniz cocugunuz icin basvuru yapmadan da sizin ve esinizin islemlerini halledebilirsiniz.

• @DSUK2018 biz 2 temmuzda ayrı ayrı cek le yaptık herkesin belgelerinin en üstüne çekleri koyduk

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@Erbatur, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells ben Aralık sonu gönderdim. USCIS 28 Ocak 2021'de işleme aldı "Nebraska Service Center location is working on your case." dedi. Halen bekliyorum parmak izim ise 28 Mart 2021'de dosyama otomatik uygulandı. Şimdi bana gönderecekleri zaman veriliş başlangıç tarihi hangi tarihe göre verilecek. Ocak'ta başvuru aldıklarına göre mi yoksa Eylül'de gelse basılıp gönderildiği aya göre mi?

son asamada basvurunuzun onaylandigi tarihten itibaren basliyor olmasi lazim... sayin @redsat2000 , sizin re-entry permitiniz de o sekilde mi geldi?

@crazycells evet onay tarihi itibariyle başlıyor My uscis den History kısmında görebilir

• Re entry için evrakları 13 gün önce gönderdik henüz bir ses yok. Durumunu sorabilecegimiz bir yer var mı.

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal evrakları ne ile gönderdiniz USPS DHL etc Siz postanın ulaştığına dair posta takibi yaptınız mı ? Daha sonrası onlardan Text posta yolu ile ulaştığını beklemekte

• @redsat2000 fedex ile yolladık 11 gün önce teslim alındı bilgisi geldi. E mail ve telefona bilgi gelmesi içinde formu doldurduk haftaya carsamba donus biletimiz var zaman daralınca sorabileceğimiz bir yer var mı acaba diye sormak istedim

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal umarım hemen cevap alırsınız . Birkaç kişinin kaydı böyle gecikmişti hatırladığım. Bu gün yarın haber gelir inşallah. Kayıt alındığına dair mesaj ve Receipt numarasını alana kadar bildiğim bir yer yok Kontrol için Receipt no lazım

• @redsat2000 bizde öyle umuyoruz mail veya telefona bilginin 4-5 gün içinde gelmesi lazım. Peki biz ayrıldıktan sonra gelirse hiç şansımız kalmıyor mu

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal kabul tarihine göre sorunun cevabı değişir. Geç kayıta alırlarsa şansınız ne yazık ki yok.

• @redsat2000 sizin cevabınızı okuduktan 1saat sonra telefona mesaj geldi işleme alındığına dair. Artık çıkış yapmamızda sorun yok heralde 6 gün içinde postanın geleceğini düşünüyorum gelmese bile first notice i telefonla almış olduk. Reciept numberlarimizda mesajla geldi. Biyometrik randevusunu Türkiye de bekleyeceğiz

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal sizin adiniza cok sevindim .hayirli olsun Simdiden iyi yolculuklar

• @redsat2000 cok teşekkürler çok soru sordum ve hep yardımcı oldunuz. Son soru posta büyük ihtimal gelir ama gelmesede çıkmamızda artık sorun yok değil mi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |