Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ai123, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Shila Otomatik maile tıkladığım zaman açılan sayfa metni ilettim. Sizce tam olarak ne oluyor?

standart bir uyari, sizin sorunuzla alakali degil, bilginize.

• arkadaşlar bisey soracam dv 260 formuna askerlik icin başlangıcı usta birligine katılma tarihimi vermişim am terhis taarihim dogru bide e devleten askerlik durum belgesi sorgulamada dogum tarihim hatlı sıkıntı olurmu

• @crazycells bİr hafta içerisinde adresim belli olacak .adres beyan etmek zorundayız diye duydum ve konsoloslukdan randevu dahi aldım(temmuz sonu,) .aslında bu konudaki en son kararım türkiye adresimle türkiyede mülakata girecek şekilde başvurmaktı sonra buradaki vizemi uzatabilirsem mülakat yerini değiştirmekti çünkü şubatta kanada vizem bitiyor(case number22xxx) belki uzatabilirim ama belli değil .yani burada tc konsolosluğuna adres beyan etdiğim zaman randevu yerini değiştirmem mi gerekiyor? aklım çok karıştı yani şuan kanadada olduğumdan ama resmi olarak tcye bildirmediğimden randevu yerini türkiye seçmemeli miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgur-kuru, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaşlar bisey soracam dv 260 formuna askerlik icin başlangıcı usta birligine katılma tarihimi vermişim am terhis taarihim dogru bide e devleten askerlik durum belgesi sorgulamada dogum tarihim hatlı sıkıntı olurmu

olmaz merak etmeyin. bu şekilde kalabilir..

• Merhaba arkadaşlar. İngiltere de mülakata giren varmıdır. Bu konudaki deneyimlerini öğrenmek isterim İngiltere den katılanların.

Selamlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI DV2021'den bir arkadaşımız ağustos başı ingiltere'de girecek mülakatına.
    ilgili başlıkta deneyimini okuyabilirsiniz yakında;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri/1518

• @gucarslan daha yeni mi giriyor mülakata. Normalde geçen senenin talihlisi değil mi?

• Arkadaşlar benim pasaportumun süresi 2022 Haziranda bitiyor.Formu doldurup beklesem mi sürecin normal olacağını umarak yoksa pasaport yenileyip öyle mi doldurmalıyım sizce.

• ⭐⭐⭐

@Uğur-Aydemir Sorunuzun cevabı dosya numarasına göre değişir. İmzanızı aşağıdaki formatta güncellerseniz, sorunuza daha doğru cevap verilecektir Uğur bey. 🙂

Dosya Numarasi: 2022EU0000XXXX - Son 3 hanesi XXX olacak şekilde yazınız lütfen
    DS-260 Gonderimi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: (gg/aa/yyy)

• @Sono güncelledim hocam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan daha yeni mi giriyor mülakata. Normalde geçen senenin talihlisi değil mi?

DV2021 mülakatları ne yazık ki yeni başladı.
    bu arkadaşımız da normalde ankara'da girecekti mülakata ama londra'ya taşıdı dosyasını ve orada mülakat aldı.

• ⭐⭐⭐

@Uğur-Aydemir Dosya numaranız 1000'in altında. İlk aylarda mülakat alacaksınız bir aksilik olmazsa. Mülakat günü en az 8 ay geçerli pasaportunuz bulunması yeterli. Tam ucu ucuna yetecek gibi gözüküyor.

Ama dilerseniz pasaportunuzu yenileyip, hem eski hem de yeni pasaportunuzu mülakata götürüp, vizenizin yeni pasaporta basılmasını isteyebilirsiniz.

• @Sono Teşekkür ederim.

• Bu ileti silindi!

• @gucarslan Merhaba. Bu konuda gerçekten ikilemde kaldım. Türkiye'de biliyorsunuz adres beyanı zorunlu değil. Dolayısıyla gerçekte oturduğum yerlerle e-devlettekilerin bazıları uyuşuyor fakat resmi işler için ikametimi Şehir dışına aldığım zamanlar oldu. Bunlar uyumsuz kalıyor. Eğer e-devlet verileri inceleniyorsa e-devleti yazmak mantıklı olacak. Kontrol edilmiyorsa gerçek adreslerimizi yazmak doğru olacak. Eşimle bile adreslerimiz bazı zaman aralıklarında ayrılıyor. Aslında burada mantıksızlıklar oluşuyor. Adresini e-devlet değil de gerçekte yaşadığı yeri yazan ve mülakatı geçmiş biirleri de konu hakkında yönlendirme yaparsa çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐

@FUAT-ARI bey, adres bilgileriyle ilgili resmi bir kontrol yok; sizin beyanınız önemli. Bu yüzden gerçekte yaşadığınız yerleri yazın diyoruz. Bugüne kadar hep böyle yaptı talihliler ve adresle ilgili bir sorun yaşanmadı çok şükür. Ki herhangi bir soru gelse bu durumu rahatlıkla da ifade edebilirsiniz. Merak etmeyim, gönlünüzü ferah tutun.

• Number of Educational Institutions Attended Kısmında ben sadece lise mezunuyum fakat 4 farklı okulda okugum ıcın buraya 4 mu yazmam lazım yoksa sadece genel olarak lise olarak 1 mı yazmalıyım cunku tum okulların yıllarını yazdım 4 tane kafam karısmıs durumda kararsız kaldım

Düzenleme :
    4 olarak otomatık olarak yazdırıyormuş zaten submit ettım bakalım hayırlısı artık 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratcan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells bİr hafta içerisinde adresim belli olacak .adres beyan etmek zorundayız diye duydum ve konsoloslukdan randevu dahi aldım(temmuz sonu,) .aslında bu konudaki en son kararım türkiye adresimle türkiyede mülakata girecek şekilde başvurmaktı sonra buradaki vizemi uzatabilirsem mülakat yerini değiştirmekti çünkü şubatta kanada vizem bitiyor(case number22xxx) belki uzatabilirim ama belli değil .yani burada tc konsolosluğuna adres beyan etdiğim zaman randevu yerini değiştirmem mi gerekiyor? aklım çok karıştı yani şuan kanadada olduğumdan ama resmi olarak tcye bildirmediğimden randevu yerini türkiye seçmemeli miyim?

Su an yasadiginiz yer neresi?

TC konsoloslugunda yapacaginiz adres beyaninin Green Card sureciyle herhangi bir ilgisi yok.

Siz Green Card'i TC konsoloslugunda degil, ABD konsoloslugunda alacaksiniz.

Eger Kanada'ya dosyanizin transfer olmasini istiyorsaniz ya da Kanada'da mulakata girmek istiyorsaniz o durumda DS-260 formuna Kanada adresinizi yazip sonra mulakatinizi Kanada'ya aldirabilirsiniz.

• Telegram geubu için formu ve excel tablosunu doldurdum fakat hala bir ekleme gelmedi. Eksik bir şey mi yaptım acaba?

• @crazycells şu an kanada vancouver(ama daha adres beyan etmedim) ,şey için demiştim yani şimdi türkiyedeymiş gibi başvuru yapa bilir miyim? bunu şu yüzden istiyorum eğer kanada için başvuru yaparsam tahminen randevu tarihim gelmeden vize bitmiş olucak(vize uzatma ihtimalim var ama kesin değil). o yüzden en garanti yol türkiye için başvurup eğer vizemi uzatabilirsem mülakatımı kanadaya aldırmaya çalışmayı planlamıştım.şuan kanadadayım böyle birşey mümkünse öyle yapmayı düşünüyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |