Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@gucarslan Şimdi daha iyi anladım hocam teşekkür ederim. Ben zannettim ki yargıç bu kararı verirse bizim dava düşecek ve sadece bu davaya katılanlar ve hiçbir davaya katılmayanlara hak tanınacak. 😅

• @gucarslan ağzınıza sağlık sizin gibi adaletli insanların olması umut veriyor... eşim ve ben size teşekkür ederiz adaletli fikriniz için ...@İpek-Dedemen-Erdur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Erdur-0 bunu bizim adaletimiz olarak görmeyin lütfen. bu sadece davaya turkiye'de katılan 90 kişinin degil, davadaki 380 kişinin kararı. ayrıca bu adaleti sağlayacak bizler değil, abd hukuku ve abd yargıçları. dileğimiz herkese uygun olan bir çözüm olması.. çünkü adalet tek kişi olunca değil, evrensel olunca adalettir.

• Lütfen para verdiğimiz avukattan karşılığını almak konusunu hiç açmayalım Sn. @gucarslan 😀 Bazılarımızın (kendi kötü seçimleri yüzünden) bu konuda kolu, kanadı kırık.

ImmPact Litigation Team, bize "Biz hepimiz çok önemli ve meşgul insanlarız. Haftalık Facebook canlı yayını dışında, bize soru sormayın" diye sözleşme imzalattı. Tıpış tıpış imzaladık. Bir de üzerine 1.500 Dolar para verdik.

Sonra, avukatımıza soru sorabilme hakkını elde edebilmek için, "Takım"la ek sözleşme imzalayıp, "Takım"a 1.200 Dolar daha verdik.

Kadına "Bak, sizin dışınızda bütün avukatlar, müvekkillerine KCC'den evrak talebi almayı beklemeden, evrakınızı gönderin tavsiyesinde bulunuyor. Sen bir şey diyor musun?" diye soruyorum. Cevap yok.

"KCC'den evrak talebi talebime cevap geldi. Kendilerine 8 ay vermemişim gibi, 'Bize birkaç hafta süre ver' diyorlar. Bekleyeyim mi; göndereyim mi?" diye soruyorum. Cevap yok.

Buradan Ankara'nın (DV mülakatlarına) açıldığını öğreniyorum. "Ankara açılmış. Haberin olsun" yazıyorum. "Aaağy, çoooğaaak savındııığaaam sanın adınaaağ" cevabı veriyor 😀

Yani, hala, her işimizi kendimiz yapıyoruz. Bu konuda ağır yaralıyız Reyiz. Lütfen hatırlatma 😞

Önemli Not: Şair, bu kıtada yalnızca kendi seçimlerini sorgulamaktadır. Bu iletide ifade edilen tecrübe ve görüşler, kendisinden başka hiç kimseyi bağlamaz.

• @gucarslan bende o yüzden zaten "ağzınıza sağlık sizin gibi adaletli insanların olması umut veriyor." ( her insan : Türk, Abd li veya nereli ise sonuçta adalet görünmez bir terazi ve tarttığını biz göremesekte adaletli insanların var olması bize umut veriyor) şeklinde o yüzden öyle cümle kurdum. 🙏

• Bence asıl adalet x ya da z kişiler zaten hakkını bir şekilde arıyor ya da aramıyor diye ayırmak olmamalıydı zaten. Sayın @crazycells in de belirttiği gibi aynı gemide olduğumuzu farkedip, DV2021'in süreçlerinden aynı sıkıntılarla geçtiğimizin bilincinde hareket edip sözlerimizi karşımızdaki insanlara yüksek sesle söylüyormuşcasına tavırlar takınmayı forumun bugüne kadar içerisinde olduğum anlayışlı tavrına yakıştıramadım. Ben de son davanın davacısıyım. Son ana kadar da katılıp, katılmamakta tereddüt yaşadık. Buradaki yönlendirmelere istinaden de katılmaya karar verdik. Herkes kendi kararlarından sorumludur elbette ama bir davaya doluşturulmak ya da bir avukatı zengin etmek için yapmadık bunu. Bana 380 kişiye sorulan soru sorulsaydı herkesi içinde barındıran bir sürece imza atmak isterdim. Bu yazdığım da tamamen kendi içsel adaletimle ilgili. Sonuçta gerçek adalete yargıç karar verecek.

Yine de herkesin hayalleri, çocukları var. Olmazsa da dünyanın sonu değil. Nefes almayı bırakmayacağız neticede.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kingocali bu konuda (baska avukatlar için) yorum yapınca insanlar bana kızıyor 🙂

davasına katıldığınız ve para ödediğiniz bir avukata soru sormak için tekrar para vermek zorunda kalmak gerçekten sinir bozucu bir durum. bunu bizlere (dv talihlilerine, milliyeti önemli degil) yasattiklari için sadece üzülüyorum. ama umarım bunlari vizelerimizi aldıktan sonra gülerek hatırlayacağız..

güzel günler yakinda, inanın bana!

• @gucarslan Forumda, enteresan şekilde, bana da çok kızıyorlar zaten -- ki, her zaman kibarım; kimseye sataşmam; kimseyle sürtüşmem. Uğraşılan konular (özellikle son iki senedir) gergin; ondan diye tahmin ediyorum.

Cevap alabilsem, yine dert etmeyeceğim de, para verince de cevap alamıyoruz ki abicim 😀

Tespit ve temennilerinize ise, en içteninden bir "İnşallah!" diyorum. Sizin kadar iyimser olabilmeyi çok isterdim. Konuları benden çok daha sıkı takip ediyor, süreçleri benden çok daha iyi biliyorsunuz. Benim bulamadığım umudu, bu sayede benden çok daha net görüyorsunuz. İnşallah sizin dediğiniz gibi olur...

Olursa, Memphis'e bir uğrayacağım. Kendilerine "Sizin sorularına cevap vermediğiniz fakir ama onurlu genç var ya..." diye başlayan bir tiradım olacak. Ahdım var 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hükümet avukatları;
    2 temmuz'da (bugün) sunacakları son raporları için mahkemeye başvuru yapıp, 25 sayfalık daha dosyası sınırını +10 sayfa daha ekleme talebinde bulundu.
    J Chen, bu talebi kabul etti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hükümet tarafı 2 temmuz'da mahkemeye sunmaları gereken raporu sonunda paylaştı;

22 haziran: second amended complain
    2 temmuz: hükümetin yanıtı
    15 temmuz: hearing

avukata para vermiş olmamıza rağmen oturup okuduğumuz bu dava dosyasından genel hatlarıyla bahsetmemiz gerekirse;

bir kere anneanne yorganı edasıyla hazırlanmış tamı tamına 680 sayfalık bir dosya ile karşı karşıyayız bunu belirtmek lazım 🙂

hükümet kendilerinden beklenen şekilde muhteşem(!) argümanlarla süslü, varak desenlerle işlenmiş bu güzel dosyasında davayı; DC bölgesine devretmek istediklerini ve diğer bütün davalarla birleştirmek istediklerini dile getirdiler.

yine genel hatlarıyla class talebinin iptali ve davacılar + dv talihlilerinin hiçbir şekilde zarara uğramadıklarını bu yüzden de davanın hemen iptal edilmesi gerektiğini defalarca ama defalarca dile getirmişler. burada sundukları sebepler her zaman olduğu gibi covid ve tier konuları. j Chen'in hearinglerde defalarca DV talihlilerinin zarar gördüğünü dile getirmesine rağmen, hükümetin bunun tam tersini iddia etmesi gerçekten şaşırtıcı.

yoksa değil miydi ya? değilmiş, pardon..

bu arada hükümet avukatı valerie, davayı 15 temmuz'dan 6 ağustos'a ertelenmesini talep ettiği bir mail atmış curtis morrison'a. morrison da bunu tabi ki reddedeceğini dile getirdi.

curtis morrison'un konuyla ilgili tweeti aşağıdaki gibi;

ha unutmadan;
    ironiden anlamayan nesle aşina değiliz 😉

.

• Yasaklı

@gucarslan Merhaba hocam. Hükümet avukatları 679 sayfalık ne savunması yapmış olabilir? Savunulacak bir şey de yok ama 679 sayfayı neyle doldurmuşlar merak ettim. 🙄

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov basit.. saçmalalıklar!
    son bir kaç seferdir hükümet; sınavda düşük puan alacağını anlayıp, sayfalarca yazı yazıp bari oradan puan alayım niyetinde.

dosyanın bir bölümü nedenini anlayamadığımız bir şekilde #GoodluckvBiden davasının dava dilekçesini de içeriyor 🙂 kişi sayısı kalabalık olunca onu da eklemişler, belki oradan da 3-5 puan alırız diye herhalde..

• Yasaklı

@gucarslan Sınav kağıdı dolu gözüksün diye sallayan öğrenciler gibi. 😀 Umarım yargıç bu oyuna gelmez. Teşekkür ederim. 🙏

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Rosales v. Biden Davası (Ocak 2021)

hükümet tarafı 2 temmuz'da mahkemeye sunmaları gereken raporu sonunda paylaştı;

22 haziran: second amended complain
    2 temmuz: hükümetin yanıtı
    15 temmuz: hearing

avukata para vermiş olmamıza rağmen oturup okuduğumuz bu dava dosyasından genel hatlarıyla bahsetmemiz gerekirse;

bir kere anneanne yorganı edasıyla hazırlanmış tamı tamına 680 sayfalık bir dosya ile karşı karşıyayız bunu belirtmek lazım 🙂

hükümet kendilerinden beklenen şekilde muhteşem(!) argümanlarla süslü, varak desenlerle işlenmiş bu güzel dosyasında davayı; DC bölgesine devretmek istediklerini ve diğer bütün davalarla birleştirmek istediklerini dile getirdiler.

yine genel hatlarıyla class talebinin iptali ve davacılar + dv talihlilerinin hiçbir şekilde zarara uğramadıklarını bu yüzden de davanın hemen iptal edilmesi gerektiğini defalarca ama defalarca dile getirmişler. burada sundukları sebepler her zaman olduğu gibi covid ve tier konuları. j Chen'in hearinglerde defalarca DV talihlilerinin zarar gördüğünü dile getirmesine rağmen, hükümetin bunun tam tersini iddia etmesi gerçekten şaşırtıcı.

yoksa değil miydi ya? değilmiş, pardon..

bu arada hükümet avukatı valerie, davayı 15 temmuz'dan 6 ağustos'a ertelenmesini talep ettiği bir mail atmış curtis morrison'a. morrison da bunu tabi ki reddedeceğini dile getirdi.

curtis morrison'un konuyla ilgili tweeti aşağıdaki gibi;

ha unutmadan;
    ironiden anlamayan nesle aşina değiliz 😉

.

Merhaba sayın @gucarslan . Okumaya üşendim okuduysanız bazı konsolosluklarda pandemi koşullarına ve tiered approach a tamamen zıdd bir şekilde verdikleri mulakatlarla ilgili bir şeyler var mı ? Ellerindeki tek etkili arguman bu ola bilir şu an.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba sn. @Masda
    okuyabildiğim kadarıyla bununla ilgili bir açıklama yoktu.
    ama tam zıttı, mülakat veremedikleri konsolosluklar için sundukları (ki ankara ve moskova da dahil buna) bahaneleri açıklamışlar. ankara için hükümetin getirdiği lockdown ve covid, moskova için siyasi sebepler ve covid'i sunmuşlar.

ilk müsait zamanda tekrardan bakmayı düşünüyorum, eğer bir detay yakalarsam bu iletiyi editleyeceğim.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Rosales v. Biden Davası (Ocak 2021)

merhaba sn. @Masda
    okuyabildiğim kadarıyla bununla ilgili bir açıklama yoktu.
    ama tam zıttı, mülakat veremedikleri konsolosluklar için sundukları (ki ankara ve moskova da dahil buna) bahaneleri açıklamışlar. ankara için hükümetin getirdiği lockdown ve covid, moskova için siyasi sebepler ve covid'i sunmuşlar.

ilk müsait zamanda tekrardan bakmayı düşünüyorum, eğer bir detay yakalarsam bu iletiyi editleyeceğim.

Çok teşekkürler👍

• @crazycells Teşekkür ederim. Kafa karışıklığım oldu o zaman hala devam eden mahkeme sürecini temmuz ağustos sonu gibi anlayacağız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hükümet avukatı sn. valerie hanımefendi, 15 temmuz'a ayarlanmış duruşmayı salak saçma bahanelerle 6 agustos'a ötelemek istediğine dair mahkemeye başvurusunu yaptı..

114 Rosales Def Mot To Consilidate Hearings.pdf

bunun üzerine curtis morrison, bu talebi reddettiklerini ve duruşmanın daha önce kararlaştırıldığı gibi 15 temmuz'da yapılması gerektiğine dair itiraz dilekçesini mahkemeye sundu.

2021 0707 115 Rosales pl opp to gov admin motion.pdf

şimdi son karar, j chen beycigimizde..

• ⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Rosales v. Biden Davası (Ocak 2021)

hükümet avukatı sn. valerie hanımefendi, 15 temmuz'a ayarlanmış duruşmayı salak saçma bahanelerle 6 agustos'a ötelemek istediğine dair mahkemeye başvurusunu yaptı..

114 Rosales Def Mot To Consilidate Hearings.pdf

bunun üzerine curtis morrison, bu talebi reddettiklerini ve duruşmanın daha önce kararlaştırıldığı gibi 15 temmuz'da yapılması gerektiğine dair itiraz dilekçesini mahkemeye sundu.

2021 0707 115 Rosales pl opp to gov admin motion.pdf

şimdi son karar, j chen beycigimizde..

Maçın son anlarında kendini yere atıp dakikalarca sakat numarası yapan sahtekar futbolcu gibi.

• şimdi son karar, j chen beycigimizde..
    Hakemin suçu neydi 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |